Prawo i obowiązek – tak pracownika, jak i pracodawcy, czyli – urlop wypoczynkowy. Jego celem jest regeneracja sił pracownika, z której nie tylko nie powinien, ale wręcz nie może rezygnować. Nie bez powodu też, ów wypoczynek przynajmniej raz w roku powinien trwać co najmniej 2 tygodnie. Wtedy bowiem, według badań, organizm może się skutecznie zregenerować. Z praktyki wiemy, że z tymi urlopami jednak różnie bywa.
O śmierci socjologa poinformowała jego żona Aleksandra Kania.
- PiS, PO, Nowoczesna, Kukiz'15, SLD oraz PSL znalazłyby się w Sejmie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku roku. Aż 34,7 proc. Polaków oddałoby swój głos na partię Jarosława Kaczyńskiego, co daje największy wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onet.pl.
W 2016 roku liczba osób bezrobotnych spadła o 229,7 tys. osób (o 14,7 proc.) - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W całym 2016 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 1,5 mln wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.
Ustawa o pomocy rodzinie nazywana popularnie Programem 500 Plus zawiera zapis zobowiązujący ministra rodziny pracy i polityki społecznej jej monitoring po roku funkcjonowania. Termin ten upłynie na koniec marca 2017 r. i właśnie na ten czas minister Elżbieta Rafalska zapowiada przegląd tego Programu. Nie nalepy jednak liczyć na jakieś istotne zmiany.
Bezpieczeństwo zawodowych kierowców, warunki ich pracy oraz wynagradzania – to tematy debaty TVP Info z 7 stycznia 2017 r. z udziałem m.in. ekspertki NSZZ „Solidarność” Barbary Surdykowskiej. Uczestnicy debaty odnieśli się również do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie podróży służbowych. Zgodnie podkreślali, że niezbędne są zmiany dotyczące zasad wynagradzania kierowców i trzeba zacząć rozmowy związków, pracodawców i rządu na ten temat.
Zakończyły się rozmowy u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Wzięli w nich udział szefowie partii politycznych prócz Platformy Obywatelskiej.
Chcę zagwarantować wszystkim państwu, że jest to dobrze przygotowana reforma, która może nas wszystkich połączyć – mówiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Szefowa rządu zaprosiła do współpracy przy wdrażaniu zmian oświatowych samorządy, rodziców, nauczycieli.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy oświatowe, których realizacja spowoduje m.in. wygaszenie gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej.
O przestrzeganiu przepisów prawa pracy w minionym roku, a także planach kontroli w nowym roku, m.in. w sprawach płacy godzinowej czy pracy w dni wolne, z Romanem Giedrojciem, Głównym Inspektorem Pracy, rozmawia Anna Grabowska.
Mówi się, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana. W 2017 r. będzie ich sporo. Aby się nie pogubić, przygotowaliśmy krótką listę najważniejszych z nich.
Firma Grant Thornton przeprowadziła badania wśród średnich i dużych polskich firm, z którego wynika, że aż 38% z nich planuje podnieść płace swoim pracownikom. To najlepszy wynik w historii badania, czyli od 2009 roku. Jeżeli polscy przedsiębiorcy zrealizują obietnice, to Polska będzie jednym z krajów o najszybciej rosnących zarobkach - donosi portal niezalezna.pl.
"Kancelaria Sejmu dołoży wszelkich starań, by 34. posiedzenie Sejmu odbyło się w Sali Posiedzeń; jeżeli jednak normalna praca Izby nie będzie możliwa, podjęto decyzję o przystosowaniu Sali Kolumnowej do przeprowadzenia obrad" – poinformowała na Twitterze Kancelaria Sejmu.
- W sensie prawnym nie ulega wątpliwości, że ten spór został zakończony. (…) W sensie politycznym ten spór będzie jednak trwał długo - ocenił w programie „Gość Poranka” w TVP Info prof. Kamil Zaradkiewicz, były dyrektor Biura Orzecznictwa i Studiów TK.
- Prawo i Sprawiedliwość uzgodniło porozumienie z Nowoczesną, PSL i Kukiz`15 w sprawie zakończenia trwającego od połowy grudnia ub.r. kryzysu sejmowego - czytamy na portalu Onet.pl. W porozumieniu miał znaleźć się m.in. zapis o zgłoszeniu podczas prac Senatu nad ustawą budżetową kilkudziesięciu poprawek opozycji, które wcześniej były zgłaszane w Sejmie, tak by w izbie niższej parlamentu mogła odbyć się debata w tej sprawie.
Według sondażu IBRiS dla „Rzeczypospolitej” Polacy za lidera opozycji uważają… Pawła Kukiza. 0 proc. Polaków nie widzi wśród opozycjonistów polityka, który mógłby być rywalem Jarosława Kaczyńskiego. A jeśli już go potrafią odnaleźć to jest nim Paweł Kukiz z 24 proc. wskazań. Prawdziwą porażkę zanotowali politycy z tzw. „opozycji totalnej”, czyli Grzegorz Schetyna z PO, Ryszard Petru z Nowoczesnej i Mateusz Kijowski z KOD. Lider Nowoczesnej otrzymał 13 proc. wskazań, a 12 proc. Grzegorz Schetyna. Skompromitowany przywódca KOD zaledwie… 1 proc.
- Wokół trwa jazgot powstały wokół upadających kukiełek. Nie owijam w bawełnę, że mam tu na myśli zarówno Mateusza Kijowskiego jak i Ryszarda Petru. Nigdy nie uważałem tych panów za samodzielne byty polskiej polityki, stąd też bez większego zaskoczenia, ale też i bez satysfakcji, spoglądam na ich gaśnięcie. - pisze w swoim felietonie na portalu stefczyk.info dziennikarz Witold Gadowski.
Złamano regulamin Sejmu i mówię to z odpowiedzialnością -grzmiał w programie „Bez retuszu” poseł PO Adam Szejnfeld – Który zapis regulaminu? - pytali poseł PiS Dominik Tarczyński oraz redaktor prowadzący – Panie redaktorze, nie jesteśmy teraz tutaj na egzaminie – odpowiedział Adam Szejnfeld wzbudzając powszechną wesołość wśród publiczności
Wczoraj w jego gdańskim mieszkaniu znaleziono ciało zmarłego Przemysława Wałęsy. Przeżył 43 lata. Dziennikarze, artyści, celebryci i internauci z różnych stron politycznych i światopoglądowych barykad składają kondolencje
Przemysław Wałęsa miał 43 lata. Został znaleziony martwy w mieszkaniu w Gdańsku. Na miejscu są policja i prokuratura