Karol Nawrocki to kandydat, który stawia na tradycję, wartości narodowe i dialog społeczny, zyskując coraz większe poparcie w kampanii prezydenckiej 2025.
Kampania Rafała Trzaskowskiego przyciąga lekkością przekazu, ale czy za efektownymi sloganami kryje się jakakolwiek treść?
W czasie kampanii wyborczej na światło dzienne wyłażą zmory, które na co dzień pałętają się gdzieś na marginesie normalnego życia.
Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski próbował mówić w tej kampanii językiem konserwatystów, odwoływał się do ich symboli i wartości.
Kandydat na prezydenta Sławomir Mentzen otwarcie głosi poglądy wolnorynkowe i deregulacyjne. Krytykuje także unijny Zielony Ład.
Szymon Hołownia z punktu widzenia „Solidarności” wydaje się kandydatem mało atrakcyjnym – zwłaszcza z uwagi na jego niewielką otwartość ws. dialogu społecznego.
Kandydat na prezydenta Marek Woch stawia na dialog społeczny, pełne zatrudnienie, emerytury stażowe i ochronę przemysłu.
Maciej Maciak to jeden z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych kandydatów w obecnej kampanii prezydenckiej.
Z kandydaturą Joanny Senyszyn jest ten problem, że do końca nie wiadomo, czy start o fotel prezydenta traktuje jako performance, czy na serio.
Od czarnej teczki po samozwańczych prezydentów - wybory prezydenckie w Polsce pełne były zaskakujących kandydatów.
Krzysztof Stanowski w kampanii prezydenckiej pełni rolę recenzenta politycznego spektaklu, wyśmiewa system i odsłania kulisy wyborczej farsy.
Artur Bartoszewicz, kandydat na prezydenta, sprzeciwia się Zielonemu Ładowi, broni polskich zasobów naturalnych i zapowiada projekty strategiczne.
Grzegorz Braun zapowiada likwidację ZUS-u i systemu ETS, krytykując europejskie „Łady” i proponując powrót do energii z paliw kopalnych.
Kandydat na prezydenta Magdalena Biejat popiera m.in. wzmocnienie pozycji związków zawodowych, jest też otwarta na zmiany technologiczne.
Zbliżający się finał kampanii prezydenckiej to idealny moment na refleksję nad stanem polskiej demokracji. Czy 1 czerwca przyniesie jej wzmocnienie?
Adrian Zandberg popiera transformację energetyczną, emerytury stażowe oraz budowę elektrowni atomowych w Polsce.
Jakie poglądy na kwestie społeczne i gospodarcze ma Marek Jakubiak? Kandydat na prezydenta zdradza swoje stanowisko m.in. wobec emerytur i Zielonego Ładu.
Wybory prezydenckie w Polsce zawsze są superważne. Tak było w latach 2015 i 2020. Ale i wcześniej. W 2005 czy 1995 roku.
Donald Tusk znów zapowiada deregulację – i znów kończy się to fiaskiem. Zamiast reform, mamy PR i medialne spektakle bez efektów.
Sztab Trzaskowskiego uwierzył, że prawicowe narracje muszą w tej kampanii wygrać. To nie oznacza, że wyborcy uwierzą, że Trzaskowski w to wierzy.