Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się dziś m.in. z mieszkańcami Jaworzna. Na jaworznickim rynku pojawił się także Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
"Wzywamy stronę pracodawców do poprowadzenia negocjacji z pracownikami, w dobrej wierze i z rzeczywistym zaangażowaniem w konstruktywny dialog ze związkiem zawodowym w celu osiągnięcia sprawiedliwego i trwałego porozumienia odzwierciedlającego sukces finansowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego" - napisała Sekretarz Generalna Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (ETF) Livia Spera w liście, jaki wystosowała m.in. do członków zarządu lotniska oraz do ministra infrastruktury.
1 kwietnia 2025 r., odbyło się posiedzenie Prezydium RDS. Jednym z tematów była deregulacja.
Niemiecki koncern Bosch zapowiedział zwolnienia w fabryce układów hamulcowych w Mirkowie.
31 marca 2025 r. minęła osiemdziesiąta rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionej Natalii Tułasiewicz patronki nauczycieli polskich, zamordowanej w KL Ravensbrück.
PRZEkanał zajął się sytuacją w Grupie Azoty. W najnowszym, opublikowanym dziś programie Bartłomiej Graczak próbuje odpowiedzieć na pytania m.in. o to, co dalej z branżą nawozów, która zatrudnia w Polsce kilkaset tysięcy osób i czy rosyjski miliarder, bliski przyjaciel Putina, przejmie kontrolę nad największym koncernem chemicznym w Polsce i jednym z największych w Europie.
W Pałacu Prezydenckim wręczono dziś statuetki i certyfikaty XVII edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".
Innspiracją do konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" była właśnie ta idea, że człowiek w miejscu pracy jest najważniejszy. Człowiek to nie maszyna, człowiek to nie narzędzie, człowiek jest najważniejszy w miejscu pracy - powiedział dziś w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości rozdania certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
– Mam nadzieję, że ten konkurs w Pałacu Prezydenckim nadal będzie miał swoje miejsce. Dla mnie to jest ostatnia 10 edycja, więcej się nie da. Dziękuje, że zawsze mogłem jako Prezydent patronować temu wielkiemu dziełu Solidarności dla RP i dla naszego rynku pracy. Chce wyrazić nadzieję, że następny Prezydent i następni Prezydenci będą państwa tutaj przyjmowali i kolejne edycje też będą realizowane, nie tylko pod patronatem Prezydenta RP, ale będą rozstrzygane w Pałacu czy w Belwederze czy w innych miejscach, w których Prezydent spotka się z państwem. Ogromnie dziękuję zarówno pracodawcom, Solidarności, jak i innym organizacjom związkowym i organizacjom pracodawców za ten wielki wkład, który państwo czynicie w rozwój Rzeczypospolitej – mówił dziś podczas uroczystej gali konkursu, prezydent Andrzej Duda.
W południe w Pałacu Prezydenckim rozpoczęła się uroczystość wręczenia certyfikatów XVII edycji konkursu "Przacodawca Przyjazny Pracownikom". W uroczystości weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda.
Trudna sytuacja występuje szczególnie w branżach energochłonnych, które zmagają się z wysokimi kosztami energii. To efekt między innymi unijnej polityki klimatycznej.
Skwer w rejonie ulic Świętokrzyskiej, Stanisława Staszica, Zapadłe otrzymał nazwę NSZZ "Solidarność". To efekt wniosku, jaki Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "S" skierował do władz Miasta. 16 stycznia Radni Miejscy przyjęli uchwałę w tej sprawie, a 26 marca odbyły się oficjalne uroczystości.
“Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” – z takim apelem związkowcy z Solidarności zwrócili się do wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć górników w proteście w obronie Bogdanki. Pracownicy obawiają się, że ograniczenie wydobycia spowoduje zwolnienia i przyspieszoną likwidację lubelskiej kopalni.
19 marca dotychczasowy metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki ogłosił, że w związku z jego odejściem na emeryturę, nowym arcybiskupem diecezji poznańskiej zostanie biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński.
Ruch Społeczny „Solidarność”, Ewa Tomaszewska oraz Waldemar Bartosz – to tegoroczni laureaci Nagrody Społecznej im. Błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nagrodę główną w imieniu przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy odebrał jego zastępca, Bartłomiej Mickiewicz.
28 marca br. w Regionie Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” odbyła się konferencja „SOLIDARNOŚĆ – GOSPODARKA – SAMORZĄD – PAMIĘĆ. JERZY KROPIWNICKI – TWÓRCA POLSKICH PRZEMIAN".
Rada miasta Puławy (Lubelskie) nie zgodziła się na zwolnienie z pracy w Zakładach Azotowych Puławy radnego Grzegorza Bińczaka z PiS. W uzasadnieniu podjętej w tej sprawie uchwały wskazano, że rzeczywistą przyczyną zwolnienia może być przynależność partyjna radnego.
Do udziału w Drodze Krzyżowej zapraszają: Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", Region Mazowsze NSZZ "Solidarność" oraz kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Minister przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się wczoraj w Łęcznej (Lubelskie) z przedstawicielami górników z Bogdanki.
26 marca 2025 r. w Brukseli odbyła się kluczowa debata dotycząca przyszłości europejskiego transportu kolejowego. Spotkanie, zorganizowane przez Europejską Federację Pracowników Transportu (ETF), zgromadziło zarówno przedstawicieli kolejarzy, jak i decydentów Unii Europejskiej. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” – Zdzisław Jasiński i Mieczysław Cykman.