W Poznaniu o wyzwaniach dla inspekcji pracy Wiadomości
W Poznaniu o wyzwaniach dla inspekcji pracy

Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się pierwsza ogólnokrajowa konferencja naukowa rozpoczynająca cyklu spotkań „Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy”. Spotkania organizowane są we współpracy uczelni oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Pamiętamy. Zarząd Regionu Bydgoskiego Wiadomości
Pamiętamy. Zarząd Regionu Bydgoskiego

W Dzień Zaduszny, przypadający 2 listopada, wspominamy naszych najbliższych, przyjaciół, członków i działaczy związkowych. Mimo upływającego czasu będziemy o nich zawsze pamiętać. Będziemy także z wdzięcznością wspominać, jak wiele dobrego zrobili dla „Solidarności” Regionu Bydgoskiego.

Odeszli do Pana. Wspomina Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe Wiadomości
Odeszli do Pana. Wspomina Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe

Odeszli do Pana w ostatnim roku. Solidarność legnicka wspomina zmarłych działaczy.

Pamiętamy o tych co odeszli. Zarząd Regionu Śląsko- Dąbrowskiego Wiadomości
Pamiętamy o tych co odeszli. Zarząd Regionu Śląsko- Dąbrowskiego

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, wspominając zmarłych, którzy dostąpili już zbawienia. 2 listopada modlimy się za naszych zmarłych bliskich. W zadumie odwiedzamy ich groby, zanosimy kwiaty i zapalamy znicze. W tych dniach wspominamy także związkowców ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku.

Modlitwa w intencji poległych stoczniowców i wszystkich zmarłych gdańszczan. ZR Gdańskiego Wiadomości
Modlitwa w intencji poległych stoczniowców i wszystkich zmarłych gdańszczan. ZR Gdańskiego

Stoczniowców poległych w 1970 roku oraz wszystkich zmarłych gdańszczan będziemy wspominać pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w uroczystość Wszystkich Świętych, we wtorek 1 listopada o godz. 20.

Światła pamięci. Podbeskidzka "Solidarność" Wiadomości
Światła pamięci. Podbeskidzka "Solidarność"

Nadchodzi czas, gdy w sposób szczególny wspominamy tych, którzy odeszli już do wieczności – naszych zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych. My, członkowie podbeskidzkiej „Solidarności”, w sposób szczególny pamiętajmy w ten czas o tych, którzy współtworzyli nasz związek na Podbeskidziu, poświęcali mu swe siły, czas, zdrowie, często także swą wolność, działali ofiarnie w komisjach zakładowych, walcząc o prawa ludzi pracy, a których nie ma już wśród nas.

Tylko 13 proc. Polaków regularnie odkłada pieniądze Wiadomości
Tylko 13 proc. Polaków regularnie odkłada pieniądze

Choć 70 proc. Polaków uważa, że warto oszczędzać, to regularnie odkłada pieniądze tylko 13 proc. z nich - wynika z badań Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy. W podobnym badaniu przeprowadzonym w 2010 r. 58 proc. osób widziało sens w oszczędzaniu, a regularnie oszczędzało 10 proc.

Kolejarze domagają się emerytur po przepracowaniu 40 lat. Wiadomości
Kolejarze domagają się emerytur po przepracowaniu 40 lat.

Kolejarze domagają się, aby kobiety zatrudnione w spółkach kolejowych mogły przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 35 lat a mężczyźni po przepracowaniu 40 lat. Uważają, że byłoby to sprawiedliwe społecznie, ponieważ ze względów bezpieczeństwa w wielu zawodach kolejarskich muszą pracować osoby z pierwszą kategorią zdrowia. Praca na kolei wykonywana jest często w szczególnie trudnych warunkach i niszczy zdrowie. Jednocześnie wykonywany przez kolejarzy zawód: maszynisty, nastawniczego, kierownika pociągu nie buduje kompetencji zawodowych, które można wykorzystać w pracy poza koleją.

Kiedy młodzież chce iść na emeryturę? Wiadomości
Kiedy młodzież chce iść na emeryturę?

Młodzież była i jest przeciwna pracowaniu do sześćdziesiątego siódmego roku życia. Uważa, że powinno pracować się krócej. Dobrze ilustrują to badania prowadzone przed i po uchwaleniu reformy podwyższającej wiek emerytalny.

Prezydium KK o najniższym wynagrodzeniu pracowników w służbie zdrowia Wiadomości
Prezydium KK o najniższym wynagrodzeniu pracowników w służbie zdrowia

"Solidarność" przyznaje, że projekt Ministra Zdrowia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i postulatom Związku, jednak nadal wzbudza liczne zastrzeżenia. Obradujące w Gdańsku prezydium KK podjęło decyzję ws. projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Miernik biedy: niedogrzany dom Wiadomości
Miernik biedy: niedogrzany dom

Prawie trzem milionom osób brakowało w ubiegłym roku pieniędzy na ogrzewanie, informuje forsal.pl. Przed dekadą problem dotyczył co trzeciego Polaka.

Najlepsze miejsca pracy na świecie Wiadomości
Najlepsze miejsca pracy na świecie

Google po raz czwarty najlepszym miejscem pracy. Instytut Great Place to Work ogłosił listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Na czele zestawienia znajdują się Google, SAS Institute oraz W.L. Gore & Associates, informuje inetria.pl.

Przyjazny pracodawca otworzył nową fabrykę Wiadomości
Przyjazny pracodawca otworzył nową fabrykę

- To wzór do naśladowania dla innych koncernów jak należy traktować pracowników – powiedział Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność” na gali otwarcia nowej fabryki Volkswagena w Białężycach koło Wrześni. Nowy zakład docelowo zatrudni 3000 tys. pracowników i będzie produkował 100 tys. dostawczych Crafterów rocznie.

Życzenia z okazji Dnia Pocztowca Wiadomości
Życzenia z okazji Dnia Pocztowca

Życzenia szefa Związku z okazji Dnia Łącznościowca i Dnia Listonosza.

Kongres Sekretariatu Przemysłu Chemicznego Wiadomości
Kongres Sekretariatu Przemysłu Chemicznego

– Dla firm przemysłu energochłonnego w Polsce musi być tańsza energia. Tak, by mogły być konkurencyjne na rynkach europejskich, bo w UE o ok. 30 proc. są tańsze źródła energii dla przemysłu energochłonnego. O to samo walczymy – zaakcentował przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda podczas jubileuszowego Kongresu zorganizowanego we Wrocławiu w 25. rocznicę powstania Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność.

Bezrobocie nadal w dół Wiadomości
Bezrobocie nadal w dół

Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec września 2016 r. wyniosła 8,3 proc., czyli spadła o 0,1 pkt proc. wobec zrewidowanych danych za sierpień, podał Główny Urząd Statystyczny. We wrześniu 2015 r. stopa ta wyniosła 9,7 proc.

W przyszłości będziemy pracować krócej Wiadomości
W przyszłości będziemy pracować krócej

Coraz więcej firm eksperymentuje ze skracaniem czasu pracy. Z przeprowadzanych w wielu krajach eksperymentów wynika, że w sześć godzin pracownicy są w stanie wykonać więcej obowiązków niż w osiem, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Brakuje fachowców. Pensje idą w górę Wiadomości
Brakuje fachowców. Pensje idą w górę

Już prawie trzy czwarte firm narzeka na trudności z pozyskaniem pracowników, podaje "Rzeczpospolita". Rosnąca konkurencja o ręce do pracy sprawia zaś, że przedsiębiorstwa są bardziej skore do podwyżek wynagrodzeń.

Choć praca to rutyna, lubimy do niej przychodzić Wiadomości
Choć praca to rutyna, lubimy do niej przychodzić

71% respondentów z całego świata dobrze ocenia swoje samopoczucie w pracy. W 7 na 10 zatrudnionych deklaruje, że w pracy czuje się dobrze. Daje nam to trzecie miejsce w Europie, zaraz za Niemcami i Brytyjczykami - wynika z badania Ipsos, które podaje portal wirtualnemedia.pl.

Co piąty student chce zostać w kraju Wiadomości
Co piąty student chce zostać w kraju

Trzy czwarte studentów uważa, że w rozpoczęciu kariery zawodowej pomogą im znajomości i rozbudowana sieć kontaktów – wynika z badania „Start na rynku pracy” prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych, informuje portal interia.pl. Zdecydowana większość zamierza jednak wyjechać do pracy za granicę lub poważnie rozważa taką możliwość. Pewny pozostania w kraju jest jedynie co piąty student.

Emerytury
Stażowe