13 grudnia 2024 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odznaczono Krzyżem Wolności i Solidarności byłych działaczy opozycji niepodległościowej z lat 1956–1989. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki. W uroczystości wziął udział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" rozmawiał dziś w cztery oczy z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej i kandydatem na prezydenta dr. Karolem Nawrockim.
Pracownicy Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki "Siarkopol" protestowali dziś przed siedzibą firmy w Grzybowie. Solidarność sprzeciwia się zwolnieniom grupowym, które mają objąć 196 zatrudnionych w spółce.
Dziś w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 43. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele NSZZ "Solidarność" na czele z przewodniczącym Piotrem Dudą.
43 lata temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., na całym terytorium Polski komunistyczne władze wprowadziły stan wojenny.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami pracodawców i pracowników, by skonsultować z nimi nowelizację ustawy w sprawie wolnej Wigilii. Prezydent zaznaczył, że w parlamencie do noweli wprowadzono zmiany, dlatego jego stosunek do ustawy uległ "zawieszeniu".
"Pracownicy na bruku, zarząd PKP Cargo zgarnia dodatkowe wypłaty?" - zapytał na portalu X poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Moskal.
Region Zagłębie Miedziowe NSZZ "Solidarność" wraz z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zorganizowali spotkania z młodzieżą i mieszkańcami Złotoryi w związku z 43. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
Demonstracja odbędzie się 13 grudnia o godzinie 9:00 pod biurowcem Siarkopolu w Grzybowie.
W Zakładzie nr 1 w Żywcu spółka zatrudnia 1007 pracowników, a w Bielsku-Białej 816 osób.
Firma zatrudnia ponad 1800 pracowników w pięciu zakładach.
9 grudnia świętowano jubileusz 30-lecia Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".
Zarząd RAFAKO wystosował dziś oświadczenie, w którym informuje, że "nie prowadzi obecnie żadnych rozmów z przedstawicielami administracji rządowej, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. ani jakimkolwiek innym podmiotem, w sprawie dalszego funkcjonowania majątku RAFAKO S.A. po ogłoszeniu upadłości Spółki, ani sprzedaży lub dzierżawy majątku RAFAKO S.A.".
Przyjaciółka naszego kolegi z Solidarności potrzebuje pomocy. Na portalu Zrzutka.pl trwa zbiórka na leczenie Gabrieli, której życie do góry nogami wywróciła diagnoza wskazująca na endometriozę. Stopień zaawansowania choroby określono jako najcięższy (ARSM4). Koszty operacji wymagają wsparcia, a od tego przecież jest Solidarność.
W ośrodku Savoy w Spale odbyło się dziś spotkanie opłatkowe członków Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Radio Gdańsk podaje, że likwiduje się słupski zakład Stoll.
Członkowie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" podczas dzisiejszych obrad jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie wolnej Wigilii.
"Posłowie KO chcą wprowadzić jawność wynagrodzeń do Kodeksu pracy. W Sejmie złożyli projekt, który przewiduje m.in. podawanie wysokości pensji w ogłoszeniach o pracę, a także informowanie pracowników o średnich płacach dla danej grupy etatowców w firmie" – pisze we wtorek "DGP".
W dniu 5.12 w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Hutnictwa poszerzone o przewodniczących tych zakładów, którzy nie są członkami Rady, oraz zaproszonych gości.
W Spale rozpoczęło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".