Piotr Duda: Solidarność przygotuje swoją drogę dojścia i wyegzekwowania emerytur stażowych Wiadomości
Piotr Duda: Solidarność przygotuje swoją drogę dojścia i wyegzekwowania emerytur stażowych

W najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" ukazał się obszerny wywiad z Piotrem Dudą, przewodniczącym NSZZ "Solidarność". W rozmowie poruszono m.in. tematy problemów w grupie Tauron, emerytur stażowych, dodatku COVID-owego dla pracowników niemedycznych służby zdrowia i kryzysu wywołanego pandemią.

Solidarność nie odstąpi od postulatu emerytur stażowych! Wiadomości
Solidarność nie odstąpi od postulatu emerytur stażowych!

Wprowadzenie emerytur stażowych to jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi – zadeklarował w piątek szef Solidarności Piotr Duda. W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.

Co z emeryturami stażowymi? Mateusz Morawiecki odpowiada Tysol.pl Wiadomości
Co z emeryturami stażowymi? Mateusz Morawiecki odpowiada Tysol.pl

Dziś dyskutujemy z różnymi związkami zawodowymi, ale i pracodawcami o rynku pracy – premier Mateusz Morawiecki odpowiedział w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej na pytanie o emerytury stażowe zadane przez Mateusza Kosińskiego, dziennikarza „Tygodnika Solidarność” i Tysol.pl. Do pytania odniósł się również wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Minister Maląg o emeryturach stażowych: Pracujemy nad jak najlepszym rozwiązaniem. Jestem dobrej myśli Wiadomości
Minister Maląg o emeryturach stażowych: Pracujemy nad jak najlepszym rozwiązaniem. Jestem dobrej myśli

W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagrody Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”. Laureatem nagrody został prezydent Andrzej Duda. W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości, m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Po uroczystości pani minister znalazła krótką chwilę na rozmowę z „Tygodnikiem Solidarność”.

Marek Lewandowski: Po emeryturach stażowych Kosiniak-Kamysz sam przekopie Mierzeję Wiślaną Wiadomości
Marek Lewandowski: Po emeryturach stażowych Kosiniak-Kamysz sam przekopie Mierzeję Wiślaną

Władysław Kosiniak Kamysz na potrzeby wyborów parlamentarnych z promotora LGBT+ stał się konserwatywnym katolikiem, choć wcześniej razem z Koalicją Obywatelską w wyborach do europarlamentu stroił się w tęczowe barwy. Teraz jako kandydat na prezydenta chce wprowadzenia emerytur stażowych, choć wcześniej jako koalicjant Platformy Obywatelskiej wydłużał wiek emerytalny. Tempo przeistoczeń lidera PSL jest tak duże, że jak tak dalej pójdzie sam zakasze rękawy i przekopie Mierzeję Wiślaną. Oczywiście wszystko to nie ma związku z kampanią prezydencką.

Rzecznik KK "S": W tekście o emeryturach stażowych WP straszy i manipuluje Wiadomości
Rzecznik KK "S": W tekście o emeryturach stażowych WP straszy i manipuluje

- Wirtualna Polska informując tekstem Mateusza Ratajczaka o projekcie emerytur stażowych już straszy i manipuluje. Zapomina jednak o jednym istotnym fakcie. O dobrowolności - pisze Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Marek Lewandowski w odpowiedzi na artykuł dostępny na stronie głównej Wirtualnej Polski pt. "Emerytura za staż pracy? Będzie wcześniej, ale będzie też zdecydowanie niższa"

[Nasz wywiad] Piotr Duda: W przyszłej kadencji sejmu emerytura stażowa i układy zbiorowe Wiadomości
[Nasz wywiad] Piotr Duda: W przyszłej kadencji sejmu emerytura stażowa i układy zbiorowe

- Wielu ludzi dziękuje mi za to, że niedzielę mogą spędzać z rodziną. Mam wtedy ogromną satysfakcję. Mam też satysfakcję, że mimo zapowiedzi o zapaści, bankructwach i bezrobociu stało się dokładnie odwrotnie. Obroty rosną, pracowników brakuje, a małe sklepy mają się lepiej niż przed ograniczeniem – mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Michałem Ossowskim i Cezarym Krysztopą.

[Tylko u nas] "Niech to wreszcie usłyszą i zrobią". Piotr Duda mocno o wprowadzeniu emerytur stażowych Wiadomości
[Tylko u nas] "Niech to wreszcie usłyszą i zrobią". Piotr Duda mocno o wprowadzeniu emerytur stażowych

– Od lat zabiegaliśmy o lepszą ochronę przed zwolnieniem. W lutym 2018 r. zorganizowaliśmy konferencję na ten temat z udziałem ministra sprawiedliwości. Powołany wtedy zespół roboczy miał wypracować rozwiązanie. I choć dzisiaj to nie jest do końca to, co chcieliśmy uzyskać, to jednak jest to ogromny krok naprzód i wielki sukces Solidarności. Dzięki nam proces przywracania do pracy ma szansę skrócić się do kilku miesięcy – mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność, w rozmowie z Michałem Ossowskim, redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność”.

Emerytury
Stażowe