Przed Wielkanocą żywność zdrożała o ok. 10 proc. Wiadomości
Przed Wielkanocą żywność zdrożała o ok. 10 proc.

10 proc. więcej niż rok wcześniej trzeba było zapłacić za produkty spożywcze, robiąc zakupy przed Wielkanocą.

Polacy kupują mieszkania Wiadomości
Polacy kupują mieszkania

W lutym 2017 roku Polacy zaciągnęli więcej o blisko 15 proc. kredytów mieszkaniowych niż przed rokiem. Mniej natomiast zadłużano się w pożyczkach konsumpcyjnych.

Wiceminister finansów Leszek Skiba dochody z VAT wyższe o 40 proc Wiadomości
Wiceminister finansów Leszek Skiba dochody z VAT wyższe o 40 proc

„Dochody budżetu państwa z VAT w pierwszym kwartale 2017 r. są wyższe o 40 proc” - poinformował w środę wiceminister finansów Leszek Skiba. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk podkreślił zaś, że przed Polską jest bezpieczna przyszłość.

Dochody z VAT wyższe o 40 procent Wiadomości
Dochody z VAT wyższe o 40 procent

Z informacji „PB” wynika, że po marcu dochody z podatku od towarów i usług są wyższe o około 40 proc. rok do roku. -czytamy na stronie internetowej Pulsu Biznesu

Filip Grzegorczyk, prezes Grupy Tauron: Repolonizacja banków ułatwia pożyczki na wydobycie węgla Wiadomości
Filip Grzegorczyk, prezes Grupy Tauron: Repolonizacja banków ułatwia pożyczki na wydobycie węgla

Filip Grzegorczyk podkreślił, ze jest to jego prywatny pogląd. - Każdy duży plan musi budzić kontrowersje. Natomiast Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju przełamuje mocno zakorzenione paradygmaty jak podział na dobrze rozwinięty zachód i rolniczy, niedorozwinięty wschód. Ponadto rezygnuje ona z doktrynerstwa na rzecz konkretnych rozwiązań – powiedział.

UOKiK znów o o frankowiczach Wiadomości
UOKiK znów o o frankowiczach

Prezes UOKiK przedstawił 8 kolejnych istotnych poglądów. Dotyczą one sporów między konsumentami a bankami o postanowienia umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego Prezes UOKIK przedstawił 8 istotnych poglądów. Postępowania przed sądami w Warszawie, Krakowie i Łodzi dotyczą umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego. Większość spraw odnosi się do opłat pobranych w oparciu o niedozwolone postanowienia dotyczące obliczania kwoty i rat kredytu, jedna - do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a w jednej z nich poruszone są obie kwestie.

PKO BP podbija Czechy Wiadomości
PKO BP podbija Czechy

W czeskiej Pradze otwarto dzisiaj oddział, koncentrujący się na obsłudze klientów korporacyjnych, zarówno polskich, jak i czeskich PKO Banku Polskiego.

Jak upadał Atlantic? - wywiad z Wojciechem Morawskim Wiadomości
Jak upadał Atlantic? - wywiad z Wojciechem Morawskim

Bezprawne działania banku i urząd skarbowy, który nie czekając na analizę prawomocności swojej decyzji rozpoczął egzekucję doprowadziły do upadłości spółki - mówi właściciel słynnego Atlantica.

Optymistycznie o rynku pracy Wiadomości
Optymistycznie o rynku pracy

Polacy coraz pozytywniej oceniają sytuację na rynku pracy w naszym kraju. Według badań CBOS od marca 2016 roku o połowę zmniejszył się odsetek negatywnych opinii na ten temat.

Tomasz Ludwiński o obawach związanych z reformą systemu skarbowego Wiadomości
Tomasz Ludwiński o obawach związanych z reformą systemu skarbowego

Reforma systemu skarbowego ma doprowadzić do uszczelnia system podatkowego w Polsce. Rząd liczy, że pozwoli to na wzrost dochodów państwa i spełnienie kosztownych obietnic wyborczych, bez podnoszenia podatku. Symbolem reformy stało się powołanie nowego organu – Krajowej Administracji Skarbowej. Z Tomaszem Ludwińskim, przewodniczący sekcji krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność, o powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej i kwestiach pracowniczych w systemie poboru danin rozmawia Andrzej Berezowski.

Ciepło-zimne czasy dla hutnictwa Polskiego Wiadomości
Ciepło-zimne czasy dla hutnictwa Polskiego

W styczniu Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego „S” skierował do premiera polskiego rządu list, w którym zarzucił zlekceważenie kwestii detektywy dotyczącej ETS i brak prac nad rozwiązaniami dla hutnictwa. Całkowitą indolencją w tej kwestii zarzucił Ministerstwu Środowiska. Nowe rozwiązania UE w zakresie emisji CO2, wysoka cena energii elektrycznej i brak zabezpieczenia rynku unijnego przed importem stali prowadzi do kryzysu tego sektora gospodarki, czego następstwem będzie utrata wielu miejsc pracy.

Ustawa hazardowa ma przynieść 15 mld złotych w ciągu 10 lat Wiadomości
Ustawa hazardowa ma przynieść 15 mld złotych w ciągu 10 lat

Ustawa hazardowa ma przynieść 15 mld złotych w ciągu 10 lat. Takie szacunki przedstawiło Ministerstwo Finansów. Wiceminister finansów Wiesław Janczyk oświadczył też, że po 1 kwietnia wszystkie funkcjonujące poza kasynami automaty do gry staną się nielegalne. Jedynym uprawnionym właścicielem automatów będzie Totalizator Sportowy.

Minister zdrowia zapowiada wzrost najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych Wiadomości
Minister zdrowia zapowiada wzrost najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych

Konstanty Radziwilł, minister zdrowia, zapowiedział, że od lipca 2017 roku minimalne wynagrodzenia pracowników medycznych będą wzrastać stopniowo do 2021 roku.

Sezonowe ożywienie handlu zagranicznego Wiadomości
Sezonowe ożywienie handlu zagranicznego

Zdaniem Ministerstwa Rozwoju ożywienie w handlu zagranicznym w Polsce, odnotowane w styczniu 2017 roku, ma charakter sezonowy.

Przemysł potrzebuje ludzi do pracy Wiadomości
Przemysł potrzebuje ludzi do pracy

Ponad 20 tys. wolnych miejsc pracy było w przetwórstwie przemysłowym na koniec 2016 roku. Według Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec ubiegłego roku ogółem brakowało blisko 78 tys. rąk do pracy. W tym samym okresie w 2015 roku liczba wolnych miejsc pracy była niższa o 22 proc. i wynosiła 14 tys.

Polska w światowej czołówce producentów mebli Wiadomości
Polska w światowej czołówce producentów mebli

42,45 mld zł - tyle w 2016 roku szacunkowo wyniosła wartość produkcji mebli w Polsce. Tym samym jesteśmy szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie.

W 2030 r. krajowy sektor kosmiczny ma skutecznie konkurować na rynku UE Wiadomości
W 2030 r. krajowy sektor kosmiczny ma skutecznie konkurować na rynku UE

Wdrożenie Polskiej Strategii Kosmicznej sprawi, że w 2030 roku krajowy sektor kosmiczny będzie mógł skutecznie konkurować na europejskim rynku, a jego obroty wyniosą co najmniej 3 proc. ogólnych obrotów unijnego rynku kosmicznego - poinformował w czwartek resort rozwoju.

Nasz wywiad z prezesem Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy Wiadomości
Nasz wywiad z prezesem Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy

Przed wyborami kandydat na prezydenta Andrzej Duda deklarował daleko idącą pomoc Frankowiczom. W lutym Jarosław Kaczyński stwierdził, że od teraz muszą liczyć tylko na siebie i polskie sądy. O sytuacji Frankowiczów opowiada Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

UE dofinansuje połączenie gazowe Polska - Słowacja Wiadomości
UE dofinansuje połączenie gazowe Polska - Słowacja

Około 108 mln euro otrzymały spółki Gaz-System i Eustream z Unii Europejskiej na prace budowlane połączenia gazowego Polska – Słowacja. Spółki te są polskim i słowackim operatorem systemu przesyłowego.

GUS: Wzrost produkcji przemysłowej Wiadomości
GUS: Wzrost produkcji przemysłowej

W 30 z 34 działów produkcji przemysłowej w styczniu 2017 roku odnotowano wzrost. Najnowsze dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny.

Emerytury
Stażowe