Papież wezwał do pokoju na świecie Wiadomości
Papież wezwał do pokoju na świecie

W orędziu na Boże Narodzenie Papież Franciszek zaapelował o zaprowadzenie pokoju w Syrii. Papież wspomniał mieszkańców miasta Aleppo, gdzie trwa "jedna z najokrutniejszych bitew". Papież zaapelował także by przynieść ulgę ludności Ukrainy.

Zmarł bp Javier Echevarria, prałat Opus Dei Wiadomości
Zmarł bp Javier Echevarria, prałat Opus Dei

Bp Javier Echevarria zmarł wczoraj w Rzymie w wieku 84 lat. Przyczyną zgonu były komplikacje związane z zapalenie płuc – informuje stacja7.pl.

Pod koniec stycznia ingres metropolity krakowskiego Wiadomości
Pod koniec stycznia ingres metropolity krakowskiego

Ks. abp Marek Jędraszewski w sobotę, 28 stycznia 2017 roku, kanonicznie obejmie urząd metropolity krakowskiego. Zastąpi tym samym ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Pamięci abp. Baraniaka - wyrywanie paznokci to najlżejsza z tortur jakimi był poddawany Wiadomości
Pamięci abp. Baraniaka - wyrywanie paznokci to najlżejsza z tortur jakimi był poddawany

Cela ks. abp. Antoniego Baraniaka została otwarta w areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej, gdzie tworzone jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny Wiadomości
Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

W pierwszym tygodniu Adwentu, czyli w dniach 27 listopada – 4 grudnia warszawskie duszpasterstwa dorosłych stanu wolnego zachęcają do Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny.

Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie Wiadomości
Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie

„Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” – słowa z Ewangelii św. Łukasza będą przyświecały Światowym Dniom Młodzieży w Panamie w 2019 roku.

Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia Wiadomości
Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia

Pomimo, że zakończył się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, to drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte – zaznacza papież Franciszek w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”. Dokumnet został opublikowany na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia). Franciszek ogłosił w nim m.in. XXXIII Niedzielę Zwykłą Światowym Dniem Ubogich, a także że aż do odwołania swoją posługę będą pełnili misjonarze miłosierdzia.

Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji Wiadomości
Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji

Wszyscy kapłani otrzymali od papieża Franciszka możliwość rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji. Ojciec Święty napisał o tym w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”.

NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć Wiadomości
NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć

Ponad sto tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w uroczystej mszy św. sprawowanej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, podczas której odczytano Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób Kościół w Polsce zakończył Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i kolejny raz podziękował za 1050 rocznicę chrztu Mieszka I.

Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video] Wiadomości
Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video]

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakończyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki Wiadomości
IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ponad półgodzinna relacja z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest cenną polską pamiątką. Do dziś nie wiadomo kto jest autorem filmu.

Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie Wiadomości
Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie

W dniach 12 i 13 maja 2017 roku papież Franciszek przybędzie do Fatimy na uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.

Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Wiadomości
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem

Episkopat zachęca do przygotowania się duchowego do przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego od czwartku, 10 listopada br., rozpocznie się nowenna poprzedzająca uroczystość, która odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 19 listopada.

Arcybiskup Gądecki: Święci są apelem byśmy się nawrócili Wiadomości
Arcybiskup Gądecki: Święci są apelem byśmy się nawrócili

Święci są apelem, wezwaniem Boga skierowanym do świata, aby się nawrócił i wierzył – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w telewizyjnym orędziu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Nowy nuncjusz apostolski już w Polsce Wiadomości
Nowy nuncjusz apostolski już w Polsce

Ksiądz arcybiskup Salvatore Penncchio, nowy nuncjusz apostolski w Polsce, przybył dziś do Warszawy.

Kościół przeciwko Halloween: Ok. 31 października setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony Wiadomości
Kościół przeciwko Halloween: Ok. 31 października setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony

Podczas spotkania egzorcystów w Rzymie w 2014 r. ks. Aldo Buonaiuto podkreślał iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję. Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”.

Ks. Janusz Grygier dla Tysol.pl: Patrząc na ludzi 1 listopada, wydaje mi się, że widzę czarne pszczółki Wiadomości
Ks. Janusz Grygier dla Tysol.pl: Patrząc na ludzi 1 listopada, wydaje mi się, że widzę czarne pszczółki

O tym, czy powinniśmy modlić się za dusze, które trafiły do piekła, mówi Andrzejowi Berezowskiemu proboszcz parafii w Mostówce Janusz Grygier.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Świadek miłosierdzia Wiadomości
Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Świadek miłosierdzia

- Nikt nie był w stanie zniszczyć w ks. Jerzym Popiełuszce miłości do Jezusa Chrystusa – podkreślił w homilii kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.

Franciszek o Patronie Solidarności Wiadomości
Franciszek o Patronie Solidarności

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek wspomniał o błogosławionym Patronie Solidarności. W słowie skierowanym do Polaków przypomniał, że tego dnia w Kościele obchodzone było wspomnienie błogosławionego męczennika.

Ksiądz Jerzy - świadek miłości Wiadomości
Ksiądz Jerzy - świadek miłości

Nikt nie był w stanie odłączyć ks. Jerzego Popiełuszki od miłości do Jezusa Chrystusa - podkreślił w homilii JEm ks. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana.

Emerytury
Stażowe