Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny Wiadomości
Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

W pierwszym tygodniu Adwentu, czyli w dniach 27 listopada – 4 grudnia warszawskie duszpasterstwa dorosłych stanu wolnego zachęcają do Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny.

Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie Wiadomości
Jest hasło Światowych Dni Młodzieży w Panamie

„Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” – słowa z Ewangelii św. Łukasza będą przyświecały Światowym Dniom Młodzieży w Panamie w 2019 roku.

Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia Wiadomości
Papież: Miłosierdzie budzi radość, bo serce otwiera się na nadzieję nowego życia

Pomimo, że zakończył się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, to drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte – zaznacza papież Franciszek w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”. Dokumnet został opublikowany na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia). Franciszek ogłosił w nim m.in. XXXIII Niedzielę Zwykłą Światowym Dniem Ubogich, a także że aż do odwołania swoją posługę będą pełnili misjonarze miłosierdzia.

Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji Wiadomości
Franciszek: Wszyscy księża mogą rozgrzeszać z aborcji

Wszyscy kapłani otrzymali od papieża Franciszka możliwość rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji. Ojciec Święty napisał o tym w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”.

NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć Wiadomości
NASZA RELACJA Z ŁAGIEWNIK: Chcemy Chrystusowi wiernie służyć

Ponad sto tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w uroczystej mszy św. sprawowanej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, podczas której odczytano Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób Kościół w Polsce zakończył Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i kolejny raz podziękował za 1050 rocznicę chrztu Mieszka I.

Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video] Wiadomości
Jezus Królem i Panem: „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem" [video]

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakończyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki Wiadomości
IPN poszukuje autora nagrania z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ponad półgodzinna relacja z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest cenną polską pamiątką. Do dziś nie wiadomo kto jest autorem filmu.

Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie Wiadomości
Papież weźmie udział w uroczystościach 100-lecia objawień w Fatimie

W dniach 12 i 13 maja 2017 roku papież Franciszek przybędzie do Fatimy na uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.

Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Wiadomości
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem

Episkopat zachęca do przygotowania się duchowego do przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego od czwartku, 10 listopada br., rozpocznie się nowenna poprzedzająca uroczystość, która odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 19 listopada.

Arcybiskup Gądecki: Święci są apelem byśmy się nawrócili Wiadomości
Arcybiskup Gądecki: Święci są apelem byśmy się nawrócili

Święci są apelem, wezwaniem Boga skierowanym do świata, aby się nawrócił i wierzył – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w telewizyjnym orędziu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Nowy nuncjusz apostolski już w Polsce Wiadomości
Nowy nuncjusz apostolski już w Polsce

Ksiądz arcybiskup Salvatore Penncchio, nowy nuncjusz apostolski w Polsce, przybył dziś do Warszawy.

Kościół przeciwko Halloween: Ok. 31 października setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony Wiadomości
Kościół przeciwko Halloween: Ok. 31 października setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony

Podczas spotkania egzorcystów w Rzymie w 2014 r. ks. Aldo Buonaiuto podkreślał iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję. Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”.

Ks. Janusz Grygier dla Tysol.pl: Patrząc na ludzi 1 listopada, wydaje mi się, że widzę czarne pszczółki Wiadomości
Ks. Janusz Grygier dla Tysol.pl: Patrząc na ludzi 1 listopada, wydaje mi się, że widzę czarne pszczółki

O tym, czy powinniśmy modlić się za dusze, które trafiły do piekła, mówi Andrzejowi Berezowskiemu proboszcz parafii w Mostówce Janusz Grygier.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Świadek miłosierdzia Wiadomości
Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Świadek miłosierdzia

- Nikt nie był w stanie zniszczyć w ks. Jerzym Popiełuszce miłości do Jezusa Chrystusa – podkreślił w homilii kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.

Franciszek o Patronie Solidarności Wiadomości
Franciszek o Patronie Solidarności

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek wspomniał o błogosławionym Patronie Solidarności. W słowie skierowanym do Polaków przypomniał, że tego dnia w Kościele obchodzone było wspomnienie błogosławionego męczennika.

Ksiądz Jerzy - świadek miłości Wiadomości
Ksiądz Jerzy - świadek miłości

Nikt nie był w stanie odłączyć ks. Jerzego Popiełuszki od miłości do Jezusa Chrystusa - podkreślił w homilii JEm ks. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana.

Cuda księdza Jerzego Wiadomości
Cuda księdza Jerzego

Ponad sześćset świadectw uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z udokumentowaniem medycznym znajduje się w urzędzie postulacji w Rzymie. O dziesięciu z nich napisała w swojej najnowszej książce Milena Kindziuk pt. „Cuda księdza Jerzego”. Jej prezentacja odbyła się dziś w Warszawie.

Bł. Ks. Popiełuszko [1982]: Msza Św. za Ojczyznę nabrała szczególnego znaczenia w stanie wojennym Wiadomości
Bł. Ks. Popiełuszko [1982]: Msza Św. za Ojczyznę nabrała szczególnego znaczenia w stanie wojennym

- Msza święta za Ojczyznę w ostatnią niedzielę nabrała szczególnego znaczenia, szczególnej wymowy w stanie wojennym. My na tej mszy w sposób szczególny mogliśmy modlić się za prześladowanych, więzionych i ich rodziny - mówi w wywiadzie ks. Jerzy Popiełuszko. Dziś obchodzimy 32. rocznicę jego śmierci.

O łaskę wiary trzeba stale prosić Wiadomości
O łaskę wiary trzeba stale prosić

Trzeba o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować – napisali polscy biskupi w liście pasterskim przygotowującym do przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Uroczystość odbędzie się 19 listopada w Krakowie-Łagiewnikach.

Ponad 100 tys. Polaków przybyło na Jasną Górę, by przepraszać za grzechy narodu Wiadomości
Ponad 100 tys. Polaków przybyło na Jasną Górę, by przepraszać za grzechy narodu

Nie czekajcie na później. Zróbcie to teraz! Teraz! W samym sercu wielkiej wojny duchowej, która toczy się życie – wołali misjonarze z Brazylii podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, która zgromadziła w sobotę ponad 100 tys. wiernych.

Emerytury
Stażowe