– Są 2 procenty aktorek i aktorów, którzy chcą być celebrytami i wypowiadają się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Oni dają złe świadectwo naszemu środowisku. To jest niepotrzebne, tak samo jak zrażanie ludzi do aktorów. Pamiętajcie, że jest 98 procent aktorów, którzy są normalnymi ludźmi – mówi Tomasz Schuchardt, aktor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Kameralna wystawa, zorganizowana w setną rocznicę urodzin Wojciecha Fangora, ukazuje wielowymiarowość twórczości tego niezwykłego artysty. Kuratorem wystawy jest Daniel Echaust.
– Nie chcę rezygnować z moich aktywności. Chcę jednocześnie studiować medycynę oraz komponować, pisać i nagrywać nowe piosenki – mówi Karolina Szczurowska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, studentka medycyny, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
– Mistrzowie: Zbigniew Herbert i Przemysław Gintrowski, tworzyli w okresie szarej, siermiężnej komuny, tymczasem ich dzieła są aktualne w naszej pseudokolorowej rzeczywistości, w której pozornie mamy wszystko – tylko gdzieś nam się pogubiły nasze wartości – mówi bard i kompozytor Norbert „Smoła” Smoliński w rozmowie z Agnieszką Żurek.
XIV Koncert Niepodległości „Contra Targovicam”. Rok XIV, edycja 45 Muzeum Powstania Warszawskiego 11 listopada 2022, godz. 20.00
‒ Chcemy, żeby nasza wystawa była punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i na temat tego, jakie ma to znaczenie dla Polski, Europy i świata ‒ mówi Marcel Skierski, wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, kurator wystawy „Ukraina. Pod innym niebem” w rozmowie z Agnieszką Żurek.
– Wybitny reżyser Kazimierz Dejmek stwierdził, że aktor jest do grania, jak dupa do srania. To jest moja dewiza. Zarabiam pieniądze, wykonując ten zawód. Czasami większe, czasami mniejsze. Nie dorabiam ideologii do aktorstwa. Nie uważam, że mam jakąś misję do spełnienia. Dostaję propozycję, przyjmuję ją i idę do roboty – mówi Bogdan Kalus, aktor, artysta kabaretowy, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
„Gratuluję 75 lat wspaniałej historii. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Baltazar Gąbka” i wiele innych tytułów Studia Filmów Rysunkowych to klasyka polskiej animacji” – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas wernisażu wystawy „Miliard widzów czyli: Historia i dorobek Studia Filmów Rysunkowych” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.
Akcja "Darmowy listopad" ruszyła po raz 11. Przez cały miesiąc wybrane zamki i rezydencje królewskie znajdujące się na terenie Polski będzie można zwiedzać zupełnie za darmo.
„Blondynka” to biografia Marilyn Monroe autorstwa Andrew Dominika z Aną de Armas w roli legendy ekranu. Premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Wenecji 8 września, a debiut na Netfliksie 28 września.
W ramach projektu przeprowadzona została akcja artystyczna w przestrzeni miejskiej autorstwa Jerzego Kaliny.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na piąte spotkanie z cyklu dyskusji Napięcia kulturowe z udziałem artystów, pisarzy, kuratorów i myślicieli z Europy, których celem jest otwarcie nowych perspektyw w myśleniu o kwestiach dzielących współczesne społeczeństwa. Tym razem gościć będziemy Rosie Kay, Alastaira Donalda i Bronisława Wildsteina.
Znana w ostatnim czasie z zaangażowania politycznego Krystyna Janda ma kłopoty. Jej teatry przynoszą straty.
Rozmowa z Filipem Gurłaczem – odtwórcą roli Jakuba Rotmana.
Razem możemy przypomnieć ich historię! 30 tys. dzieci wyrwanych z rąk rodziców to jedna z największych tragedii, jaka dotknęła mieszkańców Zamojszczyzny w trakcie akcji wysiedleńczej "Aktion Zamość".
„Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.
To szokujące, że doszło do ogromnego pożaru tak wyjątkowego obiektu sakralnego jak katedra Notre-Dame w Paryżu. Jean-Jacques Annaud pokazuje, jaką rolę odegrali w tej historii zwykli ludzie.
Olivia Newton-John, piosenkarka i aktorka, zmarła w poniedziałek na swoim ranczu w południowej Kalifornii, wśród członków rodziny – podają amerykańskie media, powołując się na męża artystki. Miała 73 lata.
21 października 2022 w COS Torwar odbędzie się potrójnie ważna impreza. Po pierwsze to premierowy warszawski koncert Sokoła promujący album NIC. Po drugie w tym roku mija dokładnie 25 lat od kiedy Sokół pojawił się na scenie. Po trzecie swój 40 minutowy koncert zagra WWO.
Nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „Imię róży”, „Siedem lat w Tybecie”, „Wróg u bram”. [materiały producenta]