Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych zorganizowało konferencję „Krajowy dialog o przyszłości pracy”. Gościem specjalnym był Nicolas Niemtchinow, Specjalny Doradca ds. Przyszłości Pracy w Międzynarodowym Biurze Pracy
- przyznaję, że byłem przeciwnikiem zmuszania rodzin ofiar smoleńskich do ekshumacji. nie wierzyłem, że jakieś ciała będą jeszcze zmienione... - napisał na Twitterze szef działu Polityka "Faktu" Mikołaj Wójcik po nieoficjalnych informacjach na temat zamiany ciała kolejnej ofiary smoleńskiej - Piotra Nurowskiego szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którzy zginął w Smoleńsku.
Przygotowania do grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej będą głównym tematem nieformalnych czwartkowych rozmów premier Beaty Szydło z premierem Viktorem Orbánem. Wizyta węgierskiego szefa rządu będzie okazją do wymiany poglądów na temat migracji, bezpieczeństwa, gospodarki.
- Pan Schetyna znowu zachował się jak przegrany. Przegrywał, przegrywa i będzie przegrywał. Zamiast budować jedność, odcina się publicznie. Przecież to on doprowadził PiS do władzy. Ale trzeba być nieodpowiedzialnym, żeby tak postępować w tym momencie! - pisze na swoim profilu FB Płk. Mazguła zwolennik KOD, uczestnik demonstracji w obronie ubeckich emerytur i sygnatariusz "odezwy", w której "obrońcy demokracji wzywają do buntu przeciwko legalnej i demokratycznej władzy, między innymi żołnierzy.
161 tys. zł - tyle podatnicy zapłacili za zagraniczne podróże sędziów Trybunału Konstytucyjnego w 2015 r. Bawili m.in. w Chinach za prawie 100 tys. zł! - Powinni zwrócić te pieniądze! Czego oni się w Chinach mogli nauczyć?! Widać, że ten ich wyjazd to była wyłącznie wycieczka turystyczna - skomentował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - czytamy na se.pl.
- Jeśli PO dojdzie do władzy, to jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobimy, będzie postawienie Andrzeja Dudy, Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu - zapowiadaw dzisiejszej "Rzeczpospolitej" Borys Budka, poseł PO.
- Naprawdę nie mogę pojąć, co się dzieje z Mateuszem... Nie mogę tego zrozumieć. Masakrę w Wujku uznać za zamieszki?! To chyba jest kurwa jakiś żart! A może pacyfikację Szkoły Pożarnictwa, albo - z moich ówczesnych okolic - Regionu Mazowsze też uzna za zamieszki?! A może pojedźmy tropem i cały stan wojenny uznajmy za nic nieznaczące zamieszki? Czy strzelanie do bezbronnych ludzi na kładce w 70 też uzna za zamieszki?! Janek Wiśniewski padł w zamieszkach?! A strzelanie do Janka Narożniaka, człowieka bardzo mi bliskiego uznasz za wypadek przy pracy?! Mateusz, jak śmiesz w taki sposób to oceniać?! - pisze na swoim profilu FB była koordynator KOD Anka Grzybowska
Chile kupiło sześć śmigłowców S - 70i Black Hawk z Mielca. Po rozpoczęciu dostaw w 2018 roku, chilijskie helikoptery będą wykonywać zarówno misje wojskowe, jak i humanitarne, oraz wsparcie w wypadku klęsk żywiołowych. To już siódmy kraj, który kupił te śmigłowce.
– 1983-1984 roku byłem przewodniczącym samorządu szkolnego i walczyłem o to, żeby krzyż mógł wisieć na korytarzu w szkole. Dzisiaj uważam, że krzyż w szkołach nie powinien wisieć. Nie powinien wisieć w Sejmie – mówił lider Komitetu Obrony Demokracji w Radiowej Trójce.
O godz. 10.00 przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold rozpoczęło się przesłuchanie Andrzeja Seremet, który od marca 2010 do marca 2016 roku pełnił funkcję Prokuratora Generalnego.
Rozpoczyna się repolonizacja banków w naszym kraju. PZU i Polski Fundusz Rozwoju podpisały umowę z UniCredit dotyczącą kupna 32,8 proc. akcji banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 mld złotych – poinformowała spółka. Eksperci nie mają złudzeń - to jedna z największych transakcji bankowych w Europie na przestrzeni ostatnich lat.
Senat wykreślił wczoraj wieczorem z nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach przepisy, które miały dawać organom władzy publicznej, Kościołom i związkom wyznaniowym, pierwszeństwo w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Zmianami w nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych zajmie się teraz Sejm.
Według nieoficjalnych informacji, ekshumacja wykazała, że w grobie prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę. Taką informację podał portal wpolityce.pl.
Wczoraj strajkowali dziennikarze i nie działały serwisy internetowe. Dzisiaj w 24-godzinnym strajku generalnym udział wzięły dwa największe związki zawodowe. Zamknięto szkoły i sądy, a w wyniku protestów, wystąpiły poważne zakłócenia w pracy transportu publicznego.
Niedługo minie druga rocznica śmierci mojego Taty. Życie z nim nie było łatwe, ale nie było też nudne, w związku z czym, w nadziei na to, że może Was to zainteresować, pozwólcie, że skreślę kilka słów również w tej jeszcze bardziej niż zwykle osobistej intencji.
1 grudnia Sejm uchwalił ustawę podwyższającą najniższe emerytury i renty do 1000 zł. Nowe świadczenia urosną 1 marca. Zmieni się także ich waloryzacja.
Rok 2016 będzie przez wiele lat wspominany przez kibiców piłki nożnej. Po sukcesach reprezentacji przyszły ważne punkty w rozgrywkach klubowych. Legia, którą po losowaniu i pierwszych pojedynkach skazywano na porażkę, ostatecznie zajęła trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów i na wiosnę zagra w Lidze Europy. Odprawiła tym samym z kwitkiem dużo bardziej doświadczony i majętny Sporting Lizbona.
Podczas swojego programu "Kropka nad i..." jedno z tzw. resortowych dzieci, czyli Monika Olejnik publicznie skłamała na temat szefa Solidarności Piotra Dudy, mówiąc, że Duda w stanie wojennym był w ZOMO. Dziś publicznie przeprasza!
Oddział NSZZ Solidarność w Wejherowie zaprasza w dniu 11.12.2016 do wzięcia udziału w Uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w Intencji Internowanych Działaczy Solidarności w Obozie w Strzebielinku przez ówczesne władze reżimu komunistycznego.
W ramach obchodów 35-lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, które będą się odbywać pod kryptonimem „Jodła” organizatorzy przegotowali grę miejską „Spacerniak 81”.