Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska ("Isia") z 4670 punktami na koncie w dalszym ciągu znajduje się na szóstym miejscu rankingu WTA.
Według brytyjskiego dziennika "Telegraph" w przyszłym tygodniu premier Wielkiej Brytanii Theresa May przedstawi plany zmian jakie dotkną obcokrajowców mieszkających w jej kraju po rozpoczęciu negocjacji w sprawie Brexitu.
W Bandungu doszło do wybuchu tzw. bomby szybkowarowej. Zdetonował ją mężczyzna powiązany z Państwem Islamskim (IS).
- Chodzi tak naprawdę o bardzo prostą rzecz - o to, aby sądy nie były zależne od woli politycznej jednej partii, bo ta reforma, którą proponuje PiS właśnie do tego dąży. Naszym zdaniem sądy trzeba reformować, ponieważ przez ostatnie lata nałożono tyle obowiązków na sędziego, że po prostu stali się niewydolni. Nie ma takiej siły w polskich sądach, żeby przerobić dramatyczna ilość spraw. - mówił w TVP Info poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.
Każdego roku przybywa w Polsce ponad 2 tys. stulatków. W 2050 r. więcej niż co trzeci Polak będzie emerytem.
Europoseł PIS Zbigniew Kuźmiuk zagłosował za CETA, opierając się na analizach rządu polskiego.
– Oczywiście negatywny wpływ CETA na nasze życie nie dokona się z dnia na dzień. To będzie zmiana krocząca, może potrwać wiele lat. Tak było i przy OFE. Nie widzieliśmy szwindlu międzynarodowych korporacji ubezpieczeniowych i powiązanych z nimi elit w Polsce. Zobaczyliśmy to dopiero po kilkunastu latach.\nJako obserwator życia publicznego w Polsce wiem, że tylko wtedy mogę zaufać rządowi, gdy rząd przedstawi dużo szerszy wachlarz ekspertyz niż do tej pory. W tej chwili mamy do czynienia z opieraniem całej polityki zagranicznej i polskiej racji stanu na dwóch analizach (!). – mówi Rafał Górski w rozmowie z Anną Brzeską.
Jak donosi włoski dziennik „Il Messaggero”, wczoraj w godzinach wieczornych doszło do wypadku z udziałem motocyklisty eskortującego papieża Franciszka. Ranny policjant został przewieziony do szpitala.
- Nie pracowałem nigdy jako kierowca Tuska, byłem szefem biura. Robiło się wszystko w owych czasach. To przykład amoku, w jakim jest Macierewicz i jego ludzie. - mówił w porannej rozmowie radia RMF FM Tomasz Siemoniak.
- Krok po kroku to będzie się działo. Przed wakacjami wprowadzimy szereg ważnych ustaw: na przykład specjalny sąd dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym, gdzie surowo będą sądzeni sędziowie nieuczciwi, którzy nie pracują, albo źle pracują, by usuwać ich z zawodu - powiedział Zbigniew Ziobro w programie „Bez retuszu” w TVP Info.
"Szanowny i drogi panie Jarku! (...) Te niecne pomioty zwane przez pomyłkę dziennikarzami dotarły do Pana interwencji poselskiej w obronie Marcina D. Zarzucają Panu, że wpłynął Pan na prokuratora, aby wypuścić tego krystalicznie uczciwego młodego przedsiębiorcę z pudła (jakby to jakaś hańba była pomóc niewinnemu w potrzebie!). I że Pan zakazał prowadzenia śledztwa w kierunku rzekomych pieniędzy przyjętych przez pana powabną bratanicę od podmiotów młodego przedsiębiorcy. Jak to przeczytałem, to w pierwszej chwili strach ścisnął mi gardło i zawołałem: no nie, z tego to nawet nasz kochany prezes tak łatwo się nie wywinie. Przecież to ewidentne przekroczenie uprawnień poselskich poczynione w interesie rodziny! I od razu wiedziałem, że muszę coś wymyślić." - tak na swoim profilu na Facebooku Roman Giertych zwraca się do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prawnik opublikował list otwarty do polityka po publikacji "Newsweeka", w której opisano swoje śledztwo dot. rzekomej interwencji Jarosława Kaczyńskiego ws. zatrzymania Marcina Dubienieckiego, byłego męża Marty Kaczyńskiej.
Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący PE, podsumował, iż: "To prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy członek rodziny najwyższego nazistowskiego dowództwa oddaje dzieła sztuki zrabowane podczas II wojny światowej."
"...Jeżeli chodzi w ogóle o sędziów, to ja mam opinię taką, że "sędziowie zbierają więcej ocen negatywnych niż pozytywnych w badaniach opinii publicznej, media informują o ich wcale licznych, jak na profesję ludzi o nieskazitelnych charakterach, aferach korupcyjnych, pijanych sędziach w gmachach sądów i pijanych sędziach za kierownicą, sędziach- sprawcach przestepstw pospolitych, co do części tych afer mechanizmy korekcyjne są bezradne wobec układów i przejawów oblężonej twierdzy". Ja zgadzam się z taką opinią. A wie Pani, kto ją wygłosił?"- zapytał Moniki Olejnik wiceminister Patryk Jaki
Charyzmat słowa i głębokiej analizy duchowej powoduje, że głoszone przez niego nauki nie mają w sobie nic z show, a charakteryzują się skupieniem, pokorą wobec Ewangelii, dystansem do siebie, szacunkiem dla ludzkiego, często pogubionego, serca oraz zaskakującymi, popartymi dużym doświadczeniem, diagnozami naszego duchowego stanu, genezami kłopotów, wskazówkami dróg ku większej bliskości z Bogiem. Nade wszystko niosą jednak światło nadziei.
W całej Polsce, w 240. miastach, tysiące ludzi biegnie w zorganizowanym dziś V Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Dzisiejsza data biegu jest związaja ze zbiżającym się Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca. Głównym organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja. Bieg organizowany jest przy współpracy z IPN i Urzędem ds. Kompatantów i Osób Represjonowanych, przy patronacie Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego oraz mecenacie PZU i PGNiG.
"Szacunkowa wartość dodatkowego czasu pracy dla pracowników Straży Marszałkowskiej wynosi około 93 tys. zł, przygotowanie i obsługa transmisji z Sali Kolumnowej- przeszło 30 tys. zł, przygotowanie i uruchomienie mobilnego systemu głosowań przeszło 12 tys. Kwoty są netto oczywiście..."- mówi poseł Kukiz'15
Zgodnie z zapowiedzią ruszyła wspólna akcja Tygodnika Solidarność, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej przy umowach zleceniach.
Nowy rysunek Cezarego Krysztopy. Do zobaczenia w wersji cyfrowej nowego numeru Tygodnika Solidarność i wkrótce w kioskach
W dniu dzisiejszym nasze Stowarzyszenie miało uczestniczyć w uroczystościach z okazji kolejnej rocznicy bitwy o Olszynke Grochowską organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga Południe. Po przybyciu na miejsce okazało się ze uroczystości mają nie być niczym innym jak polityczna hucpą jednej z opcji politycznych. Cześć rekonstruktorów w tym cala artyleria i piechota opuściły miejsce przed rozpoczęciem imprezy - czytamy na stronie FB Stowarzyszenia Artylerii Dawnej "Arsenał"
Protesty w Kijowie rozpoczęły się 21 listopada 2013 z powodu odłożenia przez prezydenta Wiktora Janukowycza podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Opozycja zażądała ustąpienia głowy państwa. Brutalna interwencja jednostki specjalnej Berkut 30 listopada wywołała wzrost oburzenia, w wyniku czego, już 1 grudnia na ulicach Kijowa protestowało już 800 tysięcy Ukraińców. Uliczne walki z 18–20 lutego 2014 kosztowały życie i zdrowie kilkuset osób. To był początek końca reżimu. Już 26 lutego polska "Solidarność" pojechała na ukraiński Majdan z pomocą. Dziś mija trzy lata od tego wydarzenia