Alfred Bujara dla "TS" o zebraniu podpisów za wolną niedzielą: To nasze 500 plus dla pracowników Wiadomości
Alfred Bujara dla "TS" o zebraniu podpisów za wolną niedzielą: To nasze 500 plus dla pracowników

Ponad 518 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Podpisy złożono 2 września u marszalka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który obiecał, że już na początku października nad projektem zaczną pracować posłowie.

Prezydent Duda apeluje do „S” o czas na realizację wyborczych programów Wiadomości
Prezydent Duda apeluje do „S” o czas na realizację wyborczych programów

– Solidarność nagradza tych, którzy jako młodzi licealiści w podziemiu pomagali robotnikom, zbierali pieniądze w ramach KOR, a teraz „Solidarność”, czyli robotnicy wręczają pieniądze, czyli stypendia licealistom. Jakże inne czasy – mówił prezydent Andrzej Duda, komentując wręczenie stypendiów gdańskiej „Solidarności” i medali pamiątkowych dla Antoniego Macierewicza i Piotra Naimskiego współzałożycieli KOR.

Coraz lepiej na rynku pracy Wiadomości
Coraz lepiej na rynku pracy

Już w ponad połowie miast wojewódzkich stopa rejestrowanego bezrobocia wynosi zaledwie 2-5 proc., informuje portal interia.pl. Tak dobrze nie było od 1990 r.

Bałtycki Tydzień Kampanii już od poniedziałku Wiadomości
Bałtycki Tydzień Kampanii już od poniedziałku

Od poniedziałku 5 września do piątku 9 wrześnie br. odbędzie się Bałtycki Tydzień Kampanii. Akcja jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii związków zawodowych portowców oraz ITF i ETF w sprawie mocowania i rozmocowania ładunków, głównie kontenerów i ładunków drobnicowych.

Zmarła legendarna gospodyni Placu Solidarności w Gdańsku Wiadomości
Zmarła legendarna gospodyni Placu Solidarności w Gdańsku

Wczoraj w nocy po ciężkiej chorobie zmarła Aleksandra Olszewska, legendarna pani Ala, gospodyni Placu Solidarności w Gdańsku.

Ograniczenie handlu w niedzielę. 500+ dla pracowników handlu Wiadomości
Ograniczenie handlu w niedzielę. 500+ dla pracowników handlu

518 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. – To nasze 500 plus dla pracowników, którzy w niedzielę powinni odpoczywać i spędzać czas z rodzinami – podkreśla Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność i jednocześnie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Podpisy złożono u Marszalka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W październiku projektem zajmą się posłowie.

Solidarność i rząd. To partnerstwo przynosi konkretne efekty Wiadomości
Solidarność i rząd. To partnerstwo przynosi konkretne efekty

- „Solidarność” dla dzisiejszego rządu jest partnerem. To partnerstwo przynosi konkretne efekty. To, co nam się nie udało wynegocjować przez ostatnie osiem lat, wynegocjowaliśmy przez dziewięć miesięcy tego roku – powiedział przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podczas obchodów 36. rocznicy podpisania porozumień jastrzębskich. Za sukces uznał m.in. ustalenie minimalnej stawki godzinowej oraz wprowadzenie klauzul społecznych do prawa zamówień publicznych. Zapowiedział, że Solidarność będzie domagała się obniżenia wieku emerytalnego oraz ograniczenia handlu w niedziele.

Piotr Duda: Niech 40. rocznica Czerwca '76 będzie przestrogą Wiadomości
Piotr Duda: Niech 40. rocznica Czerwca '76 będzie przestrogą

Piotr Duda: Niech 40. rocznica Czerwca '76 będzie przestrogą

Mosiński o Nowoczesnej: troszczą się o esbeków a nie o tych, którzy mają 800 zł Wiadomości
Mosiński o Nowoczesnej: troszczą się o esbeków a nie o tych, którzy mają 800 zł

Chwała rządowi pani Beaty Szydło i tym, którzy pomyśleli o sprawiedliwości dla ofiar represji. Jesteśmy to winni szerokiej rzeszy ludzi, nie tylko tym, którzy działali w "Solidarności", ale także tym, którzy działali przeciw komunizmowi – powiedział na antenie Telewizji Republika poseł Prawa i Sprawiedliwości, były działacz związkowy, Jan Mosiński.

GUS: W maju wyższe zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie Wiadomości
GUS: W maju wyższe zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie

Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, w maju 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 2,8 proc. w ujęciu rocznym i wyniosło 5 mln 733,6 tys. osób.

Senatorowie opowiedzieli się za dekomercjalizacją szpitali Wiadomości
Senatorowie opowiedzieli się za dekomercjalizacją szpitali

Podczas czwartkowego posiedzeniaSenat poparł ustawę o dekomercjalizacji szpitali. Zakłada ona między innymi, że niekontrolowany przez państwo proces zbywania udziałów i akcji w szpitalach będzie zahamowany.

Marek Lewandowski: Rząd Beaty Szydło jest zdecydowany i działa zdroworozsądkowo Wiadomości
Marek Lewandowski: Rząd Beaty Szydło jest zdecydowany i działa zdroworozsądkowo

Rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski mówił na antenie Radia Gdańsk o rządowym projekcie dotyczącym podniesienia minimalnego wynagrodzenia do dwóch tysięcy złotych brutto. - Rząd Beaty Szydło jest zdecydowany i działa zdroworozsądkowo - chwalił.

Jest projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej Wiadomości
Jest projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

Rada Ministrów przyjęła 14 czerwca projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, przedłożony przez ministra finansów. Według projektu opodatkowany będzie miesięczny przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli sprzedaży dokonywanej na rzecz konsumentów, bez podatku VAT. W podstawie opodatkowania nie będzie uwzględniana sprzedaż na rzecz przedsiębiorców. Sprzedaż internetowa ma być nieopodatkowana.

Wspólne stanowisko związkowców i pracodawców w/s podatku od handlu detalicznego Wiadomości
Wspólne stanowisko związkowców i pracodawców w/s podatku od handlu detalicznego

Związki zawodowe oraz organizacje pracodawców uzgodniły, w ramach zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego, wspólne stanowisko w sprawie projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Prezydent Duda: Solidarność cały czas stoi na straży tych samych wartości Wiadomości
Prezydent Duda: Solidarność cały czas stoi na straży tych samych wartości

W Płocku odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia z czerwca 1976 roku. W uroczystościach wziął udział prezydent Andrzej Duda. Prezydent przypomniał, że Solidarność powstała, ab stanąć w obronie robotników i ich podstawowych praw. - Dziękuję Solidarności, że cały czas stoi na straży tych samych wartości: uczciwości pracy, uczciwości relacji między państwem a obywatelami, pracodawcą i pracownikiem oraz godnych i bezpiecznych warunków pracy – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Debata Trójstronna w TVP Info o kryzysie służby zdrowia Wiadomości
Debata Trójstronna w TVP Info o kryzysie służby zdrowia

Protesty pielęgniarek i manifestacja młodych lekarzy – czyli problemy finansowe pracowników służby zdrowia. Ale także spór konstytucyjny o nierówne traktowanie związków zawodowych, kwestie etyki zawodowej. O tym wszystkim przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców rozmawiali w sobotniej Debacie Trójstronnej na antenie TVP Info.

Waldemar Bartosz: Sytuacja związków w Polsce nie jest normalna Wiadomości
Waldemar Bartosz: Sytuacja związków w Polsce nie jest normalna

Wokół związków zawodowych już w wolnej Polsce narosło mnóstwo mitów i nieporozumień. Słychać często, że są niepotrzebne, bo reprezentują wyłącznie interesy działaczy, że są kosztowne, że nic nie robią, itd. Z drugiej strony znowu słyszymy od związkowców, że czują się dyskryminowani, oszukiwani przez pracodawców i władze różnych szczebli.

Solidarność będzie przeciwdziałać mobbingowi Wiadomości
Solidarność będzie przeciwdziałać mobbingowi

Ustawowy obowiązek przeciwdziałania mobbingowi w środowisku pracy nie jest wystarczający dla skutecznej ochrony godności człowieka przed patologicznymi postawami mobberów, najczęściej kamuflujących swoje zachowania. Potwierdzają to fakty.

Piotr Duda: Z powodu 2000 zł płacy minimalnej nie będę protestował Wiadomości
Piotr Duda: Z powodu 2000 zł płacy minimalnej nie będę protestował

- Mamy wychodzić na ulicę z powodu 500+, 12 zł minimalnej stawki godzinowej, klauzul społecznych w ustawie o zamówieniach publicznych czy może 2000 zł płacy minimalnej - mówił w wywiadzie z Ryszardą Wojciechowską w najnowszym numerze Dziennika Bałtyckiego. I dodał - Sprawy pracownicze mają się lepiej niż za poprzedników.

Związkowcy dyskryminowani przez dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Świeciu Wiadomości
Związkowcy dyskryminowani przez dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Świeciu

W najbliższy wtorek 21 czerwca , w godzinach 14.00 do15.00 organizowana jest pikieta w obronie związkowych koleżanek, które są dyskryminowane przez dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Świeciu. Pikietę organizuje Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Świeciu oraz Zarząd Oddziału.

Emerytury
Stażowe