Krysztof "Toyah" Osiejuk: Czy prezydent Obama nosi t-shirt z napisem CHWDP? Wiadomości
Krysztof "Toyah" Osiejuk: Czy prezydent Obama nosi t-shirt z napisem CHWDP?

O ile w roku 2008 amerykańscy policjanci zastrzelili zaledwie 25 osób, w roku 2009 liczba ta wzrosła do 64, by w roku 2010 raptownie podskoczyć do 288. Swoją drogą, to co się stało, musiało dla amerykańskiego społeczeństwa stanowić taki szok, że w roku 2011 zginęło zaledwie 166 osób, co najwyraźniej z kolei tak rozochociło niektórych z nich, że już w roku 2012 policjanci musieli zastrzelić aż 602 osoby.

Jerzy Janowicz dotarł do finału challengera w Genui Wiadomości
Jerzy Janowicz dotarł do finału challengera w Genui

Jerzy Janowicz dotarł do finału challengera w Genui. W półfinale Polak pokonał Carlosa Berlocqa 3:6, 7:5, 7:6 (7-4).

Dziś mija piętnasta rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center. Terroryści zabili 2996 osób Wiadomości
Dziś mija piętnasta rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center. Terroryści zabili 2996 osób

Piętnaście lat temu terroryści powiązani z Al Kajdą porwali w USA cztery samoloty by uderzyć nimi w budynki World Trade Center w Nowym Jorku, Pentagon i najprawdopodobniej Kapitol. W wyniku ataku zginęło prawie 3 tysiące osób, w tym 6 Polaków.

Sławny eurosceptyk Nigel Farage opłacany przez Kreml? Wiadomości
Sławny eurosceptyk Nigel Farage opłacany przez Kreml?

Tuba propagandowa Kremla "Russia Today" zaproponowała znanemu eurosceptykowi Nigelowi Farage prowadzenie własnego show. Co ciekawe, Anglik który doprowadził do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE sprawę programu rozważa. Czy to nagroda za dobre sprawowanie?

Janusz Wolniak: "W niedzielę niech pracują bezdzietni..." Wiadomości
Janusz Wolniak: "W niedzielę niech pracują bezdzietni..."

Niewiele rzeczy jest mnie w stanie zadziwić. Zawsze jednak szokuje mnie bezczelność i tupet tych, którzy innych próbują pouczać.

Mięso symbolem bezpieczeństwa w PRL Wiadomości
Mięso symbolem bezpieczeństwa w PRL

Lęk przed głodem, odziedziczony po wojnie, spowodował, że w PRL symbolem bezpieczeństwa i podstawą dobrej kuchni było mięso. W latach 80., kiedy Polacy stanęli w obliczu jego niedoboru, do jadłospisu włączyli drób. Popularność zyskała też baranina, a nawet mięso z nutrii.

Zwalczyć pociąg do alkoholu, ocalić do czekolady Wiadomości
Zwalczyć pociąg do alkoholu, ocalić do czekolady

Czy w przyszłości będziemy mieli lek, który zwalczy dowolne uzależnienie? Naukowcy chcą znaleźć w naszym mózgu komórki, które odpowiadają za nałóg alkoholowy, by w razie potrzeby zablokować ich działanie. Wcześniej sprawdzą, czy niechcący nie zmniejszą też naszej "miłości" do innych przyjemności np. czekolady.

Kiedy powstał pierwszy komputer i jaki wkład w jego budowę mieli Polacy? Wiadomości
Kiedy powstał pierwszy komputer i jaki wkład w jego budowę mieli Polacy?

Historycy techniki narodziny informatyki datują na długo przed zbudowaniem pierwszego sprawnego komputera. Robert Ligonniere w swojej fascynującej książce: Prehistoria i historia komputerów definiuje komputer jako maszynę liczącą lub maszynę wspomagającą liczenie. Powoduje to, że komputer można uznać za następcę wynalazków używanych od starożytności: abaka i liczydła.

Czym są drony? Wiadomości
Czym są drony?

Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł. Program będzie wspierać budowę „polskich dronów” Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Angielskie określenie „dron”, które można przetłumaczyć na polski język jako “trzmiel”, brzmi enigmatycznie. Czym są zatem „drony”?

Rywalizacja Łazików Marsjańskich Wiadomości
Rywalizacja Łazików Marsjańskich

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa odbywają się zawody European Rover Challenge. Jest to Europejska edycja zawodów łazików marsjańskich. Współorganizowane przez The Mars Society zawody przeznaczone są dla studentów z całego świata i polegają na zaprojektowaniu i zbudowaniu łazików - robotów, które w niedługiej przyszłości wspomogą astronautów w badaniu planet Układu Słonecznego. W czasie zawodów łaziki rywalizują w czterech terenowych, symulujących misje marsjańskie konkurencjach: pobranie próbek z gleby, aby znaleźć w nich formy życia, transport narzędzi lub przedmiotów potrzebnych astronaucie oraz dwa zadanie serwisowe.

Władze USA apelują o zaprzestanie używania smartfonów Galaxy Note 7 Wiadomości
Władze USA apelują o zaprzestanie używania smartfonów Galaxy Note 7

Amerykańska federalna Komisja Bezpieczeństwa Artykułów Konsumpcyjnych uznała w piątek, że stosowane w smartfonach Samsunga baterie litowo-jonowe "są bardzo mocne, ale mają małą pojemność". W przypadku przegrzania mogą wybuchnąć, co naraża na niebezpieczeństwo utraty zdrowia ich użytkowników.

Krzysztof "Toyah" Osiejuk: O nożu, widelcu i poszumie liści Wiadomości
Krzysztof "Toyah" Osiejuk: O nożu, widelcu i poszumie liści

A tak niewiele było trzeba. Wystarczyło tak nie pędzić. Nie zgodzić się na ten krok. Przystanąć, rozejrzeć się po tych drzewach, wciągnąć nosem ten zapach wiosny i pomyśleć sobie że to jeszcze tamta wiosna, i zmusić Rosjanina, żeby przystanął. A wtedy mu powiedzieć: „Słyszysz pan tamte strzały? Czujesz pan ten płacz? Widzisz pan ten las?” To było naprawdę proste. Nawet ktoś taki jak Tusk mógł to zrobić.

Po co nam druk przestrzenny? Wiadomości
Po co nam druk przestrzenny?

Drukowanie przestrzenne polega na wytwarzaniu(drukowaniu na drukarkach 3D) trójwymiarowych obiektów (brył), zaprojektowanych cyfrowo w specjalnych programach. Do niedawna technologia ta z powodu kosztów była dostępna wyłącznie wąskiej grupie specjalistów.

Pewne gatunki ślimaków mogą być drapieżnikami Wiadomości
Pewne gatunki ślimaków mogą być drapieżnikami

Duże ślimaki, np. należące do inwazyjnego w Polsce gatunku ślinik luzytański, mogą być drapieżnikami piskląt ptaków należących do gatunków, które nisko budują gniazda. Zjawisko to analizowały badaczki z Uniwersytetu Wrocławskiego i Zielonogórskiego.

Owocowa skórka to "ochroniarz" niedoskonały Wiadomości
Owocowa skórka to "ochroniarz" niedoskonały

Skórka dla owoców i warzyw jest naturalnym ochroniarzem przed szkodnikami i toksynami. Jednak czasem bywa zawodna, wpuszczając do miąższu np. pestycydy. Polski badacz sprawdzi skórki 20 gatunków, aby ustalić, które zatrzymują szkodliwe substancje, a które przepuszczają je do środka.

Kukiz 15': "Warszawska ośmiornica" Nowe fakty w/s powiązań rodzinno-politycznych łowców kamienic Wiadomości
Kukiz 15': "Warszawska ośmiornica" Nowe fakty w/s powiązań rodzinno-politycznych łowców kamienic

Warszawska ośmiornica to splot powiązań rodzinnych biznesowych i politycznych pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za proceder reprywatyzacji. Podtytuł „Chmielna 70 = Noakowskiego 16” ma pokazać jak w obu tych przypadkach mamy do czynienia z kręgiem tych samych osób - mówił podczas konferencji w sejmie poseł K'15 Piotr "Liroy" Marzec

Waldemar Bartosz: Ustawa dekomunizacyjna wchodzi w życie, a wciąż stawia się pomniki mordercom Wiadomości
Waldemar Bartosz: Ustawa dekomunizacyjna wchodzi w życie, a wciąż stawia się pomniki mordercom

W kwietniu bieżącego roku parlament uchwalił a Prezydent RP podpisał Ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego systemu totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń publicznych, popularnie nazwaną ustawą o dekomunizacji ulic. Obowiązujące prawo wprowadza zakaz upamiętniania lub propagowania osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm albo inny ustrój totalitarny. Prawo to wchodzi w życie 2 września 2016r. a samorządy mają rok na uporządkowanie tej kwestii. Jeśli tego nie zrobią, obowiązek spocznie na wojewodach, którzy znowu mają czas na wykonanie tego zadania do grudnia 2017 r. Wiele samorządów już się do tego przygotowuje. Niektóre nawet w sposób niezmiernie specyficzny.

Zbigniew Hołdys: Opozycja kwili. Nie walczy. Nie ma programu. Nie szturmuje. Nie ma argumentów Wiadomości
Zbigniew Hołdys: Opozycja kwili. Nie walczy. Nie ma programu. Nie szturmuje. Nie ma argumentów

Opozycja kwili. Nie walczy. Nie ma programu. Nie szturmuje. Ba, nawet nie ma odpowiedzi, ani utalentowanych mówców-specjalistów od ripost, ani wspaniałych nośnych argumentów, które popłynęłyby samodzielnie w stronę społeczeństwa i stanowiły zasiew pod ruch oporu. Opozycja jest obijanym workiem bokserskim, w który wali byle kto, w rękawicach lub bez, a ona tylko dynda na sznurze i czasem się bujnie z wgniecionym nosem. Obita wydusza z siebie niczym wągra żałosne hasło „Zasługujecie na więcej”, po czym wyśmiana chowa je pod fartuszkiem (i słusznie, bo denne) - pisze na swoim profilu FB wielki admirator "obrony demokracji" Zbigniew Hołdys.

Ustawa kominowa wchodzi w życie. Koniec z rajem dla prezesów Wiadomości
Ustawa kominowa wchodzi w życie. Koniec z rajem dla prezesów

9 września wchodzi w życie nowa ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzenia osób kierujących spółkami, tzw. ustawa kominowa.

Rosja napadnie zbrojnie na Ukrainę? To może być kwestia najbliższych tygodni Wiadomości
Rosja napadnie zbrojnie na Ukrainę? To może być kwestia najbliższych tygodni

Forum G20 nie przyniosło większych zmian w sprawie Ukrainy i na pewno nie takiego rozwiązania spodziewał się Władimir Putin. Czy prezydent Rosji wykorzysta wewnętrzny kryzys w Unii Europejskiej oraz okres wyborów w Stanach Zjednoczonych i zdecyduje się zbrojnie wkroczyć na terytorium Ukrainy? Przemawia za tym wiele argumentów.

Emerytury
Stażowe