Nowa grupa robocza ds. europejskiego dialogu społecznego Wiadomości
Nowa grupa robocza ds. europejskiego dialogu społecznego

22 listopada w CPS Dialog odbyło się pierwsze posiedzenie grupy roboczej związków zawodowych i pracodawców ds. europejskiego dialogu społecznego. Ze strony pracodawców liderem grupy została Edyta Doboszyńska reprezentująca ZRP, a ze strony związkowej Wojciech Ilnicki - NSZZ „Solidarność”.

Wyjazd za granicę nie zwalnia z alimentów Wiadomości
Wyjazd za granicę nie zwalnia z alimentów

Według badań, 3 miliony Polaków rozważa wyjazd za granicę. Połowa z tego to ludzie młodzi. Wielu ma już rodziny, dzieci. Niestety, zdarza się, że po emigracja sprzyja rozluźnianiu więzi rodzinnych, zapominaniu o bliskich, którzy zostali w kraju. I tu pojawia się problem alimentów, często trudnych do wyegzekwowania.

Lepszy dostęp do specjalistów czy „betonowanie” szpitali? Wiadomości
Lepszy dostęp do specjalistów czy „betonowanie” szpitali?

Szpitale wchodzące w skład tzw. sieci będą miały zagwarantowane finansowanie z NFZ. Inne - już nie. I tak będzie przez najbliższe 4 lata. To jeden z elementów nowego modelu opieki zdrowotnej, proponowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Był to również temat posiedzenia zespołu Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych.

W 2017 roku poznamy pierwsze nazwiska odnalezionych żołnierzy "Bartka" Wiadomości
W 2017 roku poznamy pierwsze nazwiska odnalezionych żołnierzy "Bartka"

Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk wyraził nadzieję, że już niebawem, bo w 2017 roku, poznamy nazwiska żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego „Bartka”, których szczątki zostały odnalezione w czasie prac poszukiwawczych w pobliżu Starego Grodkowa.

Awansowani na pierwszy stopień oficerski Wiadomości
Awansowani na pierwszy stopień oficerski

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się promocja stu siedemdziesięciu sześciu żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.

Senatorowie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych Wiadomości
Senatorowie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych

Podczas posiedzenia senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzona zostanie ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017. Chodzi w niej m.in. o zamrożony o pięciu lat odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

Rebeliant Trump: Forbes ocenia prezydenta na 3,7 miliarda, a  Bloomberg na 3 miliardy  dolarów netto Wiadomości
Rebeliant Trump: Forbes ocenia prezydenta na 3,7 miliarda, a Bloomberg na 3 miliardy dolarów netto

Noam Chomsky, znany amerykański filozof, napisał, że wygrał Trump, bo partia demokratyczna opuściła ludzi pracy. Na dobrą sprawę Franklin Delano Roosevelt (na stanowisku: 1933-1945), był ostatnim prezydentem, który coś zrobił dla narodu amerykańskiego, choć pochodził z elity polityczno-finansowej. Czy Donald John Trump rozumie pokładane w nim nadzieje?

Hugo-Bader w opałach po „afrykańskiej prowokacji”. Odpowie za "bambusa", "brudasa" i "asfalta"? Wiadomości
Hugo-Bader w opałach po „afrykańskiej prowokacji”. Odpowie za "bambusa", "brudasa" i "asfalta"?

Nieudana prowokacja dziennikarza Wyborczej na Marszu Niepodległości może skończyć się dla niego niemiło. W sprawię zaangażowano Radę Etyki Mediów.

Nowy model opieki zdrowotnej: Lepszy dostęp do specjalistów czy betonowanie szpitali? Wiadomości
Nowy model opieki zdrowotnej: Lepszy dostęp do specjalistów czy betonowanie szpitali?

Szpitale wchodzące w skład tzw. sieci będą miały zagwarantowane finansowanie z NFZ. Inne – już nie. I tak będzie przez najbliższe 4 lata.

W Warszawie odzyskano cenną działkę. Prokuratura podważyła umowę sprzed 16 lat Wiadomości
W Warszawie odzyskano cenną działkę. Prokuratura podważyła umowę sprzed 16 lat

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że umowa, dzięki której spółka Projekt Saska przejęła niezwykle cenne tereny w Warszawie, jest nieważna. Wyrok jest przełomowy, to sukces prokuratury, której udało się podważyć umowę sprzed 16 lat - informuje "Rzeczpospolita".

Holokaust na lodzie?! To możliwe tylko w Rosji. Żona rzecznika Kremla wygina się w pasiaku! Wiadomości
Holokaust na lodzie?! To możliwe tylko w Rosji. Żona rzecznika Kremla wygina się w pasiaku!

Tatiana Navka, żona rzecznika prezydenta Rosji, bierze udział w telewizyjnym show - "Gwiazdy tańczą na lodzie". W ostatnią sobotę postanowiła zatańczyć ze swoim partnerem w pasiakach charakterystycznych dla obozów koncentracyjnych. Mieli także naszyte gwiazdy Dawida na piersi. Uważają, że Holokaust to dobry temat do rozrywkowego show? To możliwe tylko w Rosji...

W Polsce powstanie największe inwestycja branży meblowej w Europie Wiadomości
W Polsce powstanie największe inwestycja branży meblowej w Europie

Fabryka Mebli Forte zdecydowała się zainwestować 700 mln zł w budowę fabryki i hali na Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – informuje Gazeta Polska Codziennie.

Premier Szydło dla "Daily Telegraph": Polska będzie sojusznikiem Wielkiej Brytanii w negocjacjach Wiadomości
Premier Szydło dla "Daily Telegraph": Polska będzie sojusznikiem Wielkiej Brytanii w negocjacjach

"Przyjeżdżam dziś do Londynu, aby omówić zasady pogłębionej współpracy z naszym przyjacielem" – czytamy w najnowszym numerze "The Daily Telegraph" z szefową polskiego rządu na okładce.

Gorsze produkty dla "gorszych" Europejczyków Wiadomości
Gorsze produkty dla "gorszych" Europejczyków

Centralne Biuro Śledcze rozbiło kilka dni temu gang zajmujący się podrabianiem detergentów i innych środków czystości znanego zagranicznego koncernu i sprzedawaniem ich jako „chemii z Niemiec”. Zatrzymanym w brawurowej akcji CBŚP grozi do 10 lat więzienia. Zbrodniczy proceder nie byłby możliwy, gdyby „chemia z Niemiec” wciąż nie była w naszym kraju synonimem wyższej jakości, czegoś lepszego wyprodukowanego dla i przez zachodnich, znaczy lepszych ludzi. Nie będę jednak pisał o naszych narodowych kompleksach wobec magicznego Zachodu, bo temu poświęcony był już niejeden felieton w tej rubryce.

Krzysztof Dośla po XXVIII KZD: „Solidarność” ma własne pomysły, które kierujemy także do rządu Wiadomości
Krzysztof Dośla po XXVIII KZD: „Solidarność” ma własne pomysły, które kierujemy także do rządu

Debaty skoncentrowane wokół dialogu społecznego oraz obecność prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, którzy zadeklarowali dalsze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i prospołecznej, prorodzinnej i propracowniczej polityki społeczno-gospodarczej – to zdaniem Krzysztofa Dośli, przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego, najważniejsze wydarzenia XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Płocku 24–25 listopada 2016 roku.

Krzysztof Świątek dla "TS": Ten numer jest ostatnim, w którym pełnię rolę redaktora naczelnego Wiadomości
Krzysztof Świątek dla "TS": Ten numer jest ostatnim, w którym pełnię rolę redaktora naczelnego

Krajowy Zjazd Delegatów odbywał się pomiędzy dwiema znaczącymi rocznicami: 35. rocznicą I zjazdu w hali Olivii i także 35. rocznicą zbrodni w kopalni „Wujek” (tę drugą będziemy obchodzić za dwa tygodnie). Prezydent Andrzej Duda wręczył w Płocku wysokie odznaczenia państwowe m.in. tym ludziom „S”, którzy nieśli pomoc ofiarom stanu wojennego. To symboliczne.

Pierwsze w historii polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. "Otwieramy nowy rozdział współpracy" Wiadomości
Pierwsze w historii polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. "Otwieramy nowy rozdział współpracy"

Podczas poniedziałkowej (28 listopada) wizyty w Wielkiej Brytanii premier Beata Szydło spotka się z premier Theresą May na pierwszych polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych. Szefowe rządów będą rozmawiały m.in. o współpracy dwustronnej, bezpieczeństwie międzynarodowym oraz sytuacji Polaków w Zjednoczonym Królestwie. - Bardzo się ciesze, że Brytyjczycy tak podchodzą do tych rozmów. Do tej pory to Francja była krajem, z którym te konsultacje były prowadzone - powiedziała o konsultacjach polsko-brytyjskich premier Beata Szydło w programie „Gość poranka” (TVP Info).

Prof. Gliński: Przykro mi, że w TVP - po zmianie, na którą harowałem tyle lat - jest taki dom wariatów! Wiadomości
Prof. Gliński: Przykro mi, że w TVP - po zmianie, na którą harowałem tyle lat - jest taki dom wariatów!

- Zarzucanie mi, że daję swoje żonie 50 tys. złotych… Mogę się tylko roześmiać. Przykro mi, że w TVP - po zmianie, na którą harowałem tyle lat - jest taki dom wariatów. Państwo oszaleliście, to nieprofesjonalne. Państwo żeście oszaleni z tym materiałami o organizacjach pozarządowych; z tymi grafami jakby organizacji przestępczych - powiedział na antenie TVP minister kultury prof. Piotr Gliński.

Minister Henryk Kowalczyk: Podwyżki podatków nie będzie Wiadomości
Minister Henryk Kowalczyk: Podwyżki podatków nie będzie

- Chcemy skonsolidować daniny osobiste, które zresztą nie są z formalnego punktu widzenia podatkami. Reforma dotyczyć będzie składek: emerytalnej, rentowej – po stronie pracownika i pracodawcy, składki chorobowej, wypadkowej, funduszu pracy oraz PIT. W praktyce jedna instytucja będzie obsługiwała tę nową daninę. Przewidujemy jej jedną stawkę – mówi w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej” Henryk Kowalczyk, minister-członek Rady Ministrów, przewodniczący Stałego Komitetu RM, zastępujący ministra Skarbu Państwa.

Prof. Cenckiewicz opublikował oryginalne dokumenty mające świadczyć o współpracy Wałęsy z SB Wiadomości
Prof. Cenckiewicz opublikował oryginalne dokumenty mające świadczyć o współpracy Wałęsy z SB

– Przepraszam, że przy niedzieli znów o Wałęsie, ale nie mogę słuchać tych "specjalistów" od Wałęsy, którzy bredzą o tym (także w niedzielę), że z dekady lat 70. nie zachowały się żadne oryginały (poza donosami) pisma Wałęsy bo on nie pisaty i nie intelektualista! Otóż ZACHOWAŁY się i są ogólnie dostępne!!! Były one opisywane a czasem i w formie fotokopii w książce "SB a Lech Wałęsa" i "Sprawa Lecha Wałęsy". Wskazałem na nie także w przesłuchaniu przez prokuratora IPN! – napisał na swoim Facebooku prof. Sławomir Cenckiewicz.

Emerytury
Stażowe