W blogerskim serwisie internetowym Wolnejeziorany.pl, zajmującym się publicystyką lokalną dotyczącą regionu Mazur, ale również publicystyką ogólnopolską, pojawił się wpis ostro krytykujący obronę fałszerstw historycznych zawartych w artykule opublikowanym w Newsweeku autorstwa Pauli Szewczyk pt. "Po wyzwoleniu nazistowskich obozów Polacy ponownie je otworzyli? „Mała zbrodnia” Marka Łuszczyny" sugerującym "polskość komunistycznych obozów stworzonych z wykorzystaniem infrastruktury niemieckich obozów koncentracyjnych, w których przetrzymywano między innymi żołnierzy Andersa, a których najsłynniejszym oprawcą był komunistyczny oprawca żydowskiego pochodzenia Salomon Morel, o którego ekstradycję z Izraela Polska bezskutecznie się starała. Blogerzy Wolnych Jezioran dostali pismo przedprocesowe z żądaniem usunięcia wpisu i zamieszczenia przeprosin. Odmówili i nie pozostali dłużni.
Polska ambasada w Stanach Zjednoczonych włącza się w akcję #GermanDeathCamps mocnym spotem
- W najbliższych dniach rusza nasza kampania mobilna. Mobilny, podświetlany billboard wielkości 3x6m wyruszy za kilka dni z Wrocławia do Wiesbaden - pod siedzibę ZDF-u, a następnie do Bonn, Brukseli i Londynu - pisze na FB profil German Death Camps, wspierany przez Żelazną Logikę, która zainicjowała ostatnią falę kampanii #GermandeathCamps
Dobrze, że kolejne akta mogą ujrzeć światło dzienne, dyskusja na temat tego, co odtajniać, czego nie odtajniać, w Polsce toczy się do dłuższego czasu, my stoimy na stanowisku, że transparentność życia publicznego i politycznego jest niezwykłą wartością – powiedziała premier Beata Szydło o opublikowaniu przez IPN wykazu dokumentów z tzw. zbioru zastrzeżonego.
Wiktor Węgrzyn, komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, dla jednych był tym, który co roku przywoził na Kresy Wschodnie namiastkę Polski, dla innych – postacią kontrowersyjną.
– Reforma zdrowia jest szczególnie trudna, a materia bardzo wrażliwa. Jednak to rząd jest z mocy Konstytucji odpowiedzialny za ochronę zdrowia Polaków – mówiła 19 stycznia br. na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego premier Beata Szydło. Dodała, że na to potrzebny jest jednak czas i dialog na argumenty.
Leszek Balcerowicz ma coś do powiedzenia na każdy temat. Wyciąga się go zawsze, gdy już nie wiadomo, jak krytykować pomysły gospodarcze obecnej władzy. Niedawne 70. urodziny profesora to dobry moment, by podsumować jego „dokonania” i wreszcie zdjąć go z pomnika historii.
Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczyna dziś przesłuchania świadków związanych z Komisją Nadzoru Finansowego. Jako pierwszy zeznania złoży były rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz. Kolejny będzie zastępca departamentu prawnego Komisji Marcin Pachucki.
Decyzją Prezesa i Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej 24 stycznia 2017 r. na stronie internetowej IPN opublikowano pierwszą część wykazu dokumentów, wyłączonych z byłego wyodrębnionego, tajnego zbioru w archiwum Instytutu. Wykaz obejmuje jednostki archiwalne, które wyłączono w roku 2016 z magazynów, w których znajdował się dawny zbiór zastrzeżony.
- Od wielu miesięcy mamy sygnały wprost, że jesteśmy w centrum zainteresowania służb specjalnych, polskich i, że jesteśmy głównym, wrogiem numer jeden można powiedzieć. - powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim, Gość Radia ZET, lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.
Szczecińska Stocznia, której do niedawna właścicielem było Towarzystwo Finansowe Silesia, została sprzedana za kwotę 100 mln zł. Nowym nabywcą okazał się Fundusz Inwestycyjny Mars. Transakcja ma oznaczać, że Stocznia wróci do gry i ponownie zacznie funkcjonować. Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że rząd chce przywrócić potencjał 770 km linii brzegowej.
"Paweł Rabiej nie jest już rzecznikiem prasowym Nowoczesnej. Polityk sam złożył wniosek o rezygnację z pełnionej funkcji, który został zaakceptowany przez zarząd. Partia o zmianach poinformowała na swoim koncie na Twitterze." - czytamy o rezygnacji ze stanowiska rzecznika .Nowoczesnej. Co ciekawe, portal nie wspomina jednak ani słowem o powodach rezygnacji.
Zgodnie z zapowiedziami wyborczymi, prezydent USA podpisał dekret formalnie rozpoczynający proces wycofywania się Stanów Zjednoczonych z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP).
Decyzją Prezesa i Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, już dzisiaj, we wtorek 24 stycznia 2017, na stronie internetowej Instytutu zostanie opublikowana pierwsza część wykazu dokumentów, wyłączonych z byłego wyodrębnionego, tajnego zbioru w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Wykaz obejmuje jednostki archiwalne, które wyłączono w roku 2016 z magazynów, w których znajdował się dawny zbiór zastrzeżony.
- Milowy krok – ku prawdzie! Przełom w sprawie niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera! - napisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Sumliński. Opublikował też wezwanie do do prokuratury „w charakterze świadka w sprawie (…) dotyczącej doprowadzenia Andrzeja Leppera w dniu 5 sierpnia 2011 roku namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie”. Dziennikarz wydał ostatnio książkę „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”.
-Nie będziemy nikogo lustrować, przesądzać czy był TW... Nasza konferencja ma charakter wyłącznie informacyjny: co zawiera wykaz, jakie będą kolejne kroki, jak wygląda proces odtajniania akt, jak będzie wyglądał katalog i jak wygląda weryfikacja klauzul w aktach po b. ZZ IPN - pisze o dzisiejszej konferencji prasowej w sprawie publikacji zawartości tak zwanego Zbioru Zastrzeżonego prof. Sławomir Cenckiewicz
Niezależne Zrzeszenie Studentów nie współuczestniczy oraz nie wspiera protestu pod hasłem „Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek”. Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu wizerunku naszej organizacji jako współorganizującej wyżej wspomniany protest i rozsiewaniu informacji o naszym udziale. Jest to mylące i nieetyczne zachowanie, które niestety w ostatnich tygodniach miało miejsce - pisze w specjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej na temat wspieranego przez KOD tak zwanego "Ogólnopolskiego Protestu Studentów i Studentek" Niezależne Zrzeszenie Studentów. W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj prezes Studentów dla rzeczpospolitej Maciej Skotnicki.
Nowym zadaniom Państwowej Inspekcji Pracy wynikającym z wdrożenia dyrektywy 2014/54/UE w sprawie środków ułatwiających korzystanie z praw przyznanych pracownikom w kontekście swobodnego przepływu pracowników poświęcona została uchwała przyjęta przez Radę Ochrony Pracy.
Niedopuszczalne jest, by wprowadzając ułatwienia dla przedsiębiorców, rząd ograniczał obowiązek obowiązek płacenia przez firmy składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – mówił Radosław Mechliński z dolnośląskiej Solidarności w Debacie TVP Info.
Przedstawiciele Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” znaleźli się w składzie rad programowych mediów publicznych wybranych przez Radę Mediów Narodowych.