Donald Trump - kandydat na prezydenta USA z ramienia republikanów, podczas spotkania z wyborcami w Virginia Beach w stanie Wirginia, jasno zadeklarował, że jeśli wygra wybory będzie współpracował z Władimirem Putinem.
Wicepremier i jednocześnie minister rozwoju Mateusz Morawiecki w pełni popiera projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę, pod którym zebrano ponad 518 tys. podpisów.
Komisja Prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajmie się raportem w sprawie Smoleńska. Starania o to, aby Komisja zajęła się tematem tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku trwały dwa lata.
Do rządu Stanów Zjednoczonych wystosowano zapytanie ofertowe w sprawie zestawów obrony powietrznej Patriot. Poinformował o tym na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska zapewnia, że nie stwierdzono żadnego wycieku danych z bazy PESEL i są one są bezpieczne. Podkreśla, że nikt ich nie ukradł i nie używał do zaciągania kredytów. Odpowiadając w Sejmie na pytania posłów zwróciła uwagę, że działania podjęte przez ministerialnych urzędników pokazują na przełamanie słabości państwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Doczesne szczątki Aleksandra Życińskiego „Wilczura”, Karola Łoniewskiego „Lwa”, Czesława Spadły „Małego” oraz Józefa Figarskiego „Śmiałego” walczących z komunistami w zgrupowaniu „Wolność i Niezawisłość” zostały uroczyście pożegnane w Łodzi. Wszystkich czterech skazano na karę śmierci. Wyrok wykonano 24 września 1948 roku w lasach na Kielecczyźnie. Ich pogrzeby odbędą się w najbliższych tygodniach w różnych częściach Polski.
Mahmoud Abbas, prezydent Palestyny, przebywa w Polsce z oficjalna wizytą. Przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się ceremonia powitania.
Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prowadzą badania szczątków ofiar zbrodni katyńskiej. Badaniom poddano piętnaście czaszek, z czego dwanaście pochodzi od zamordowanych przez NKWD w Charkowie.
Premiera filmu fabularnego „Smoleńsk” w reż. Antoniego Krauze odbyła się w poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wśród gości byli: prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
Co najmniej dwanaście osób zginęło, a blisko trzydzieści zostało rannych w wyniku wybuchu samochodu pułapki w Bagdadzie. Liczba ofiar może wzrosnąć. Zamach przeprowadziło Państwo Islamskie w nocy z poniedziałku na wtorek w handlowej dzielnicy stolicy Iraku.
Czarne chmury nad prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz nie maleją. Sama zainteresowana przyjęła dość ciekawą retorykę... Jak podkreśla jest pierwszym od 27 lat politykiem, który doprowadził do uchwalenia tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. To nic, że przez osiem rządów jej partii nic nie zrobiono, żeby powstrzymać skalę nieprawidłowości w związku z reprywatyzacjami. Nie widzi nic złego w tym, że rządzi Warszawą już 9 lat i nic w kwestii reprywatyzacji wcześniej nie zrobiła.
Pod koniec 2015 r. do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych przywieziono z NBP dwie duże zalakowane skrzynie. Złożono je w skarbcu PWPW i więcej się nimi nie interesowano. Gdy przez przypadek odkryto je jakiś czas później, podczas prac remontowych, i poinformowano o tym nowe władze spółki, okazało się, że w skrzyniach znajdują się gotowe arkusze do produkcji banknotów, instrukcja ich drukowania i potrzebne do tego akcesoria. I że są to banknoty, o istnieniu których nie wiedzieli ani eksperci, ani kolekcjonerzy.
Polscy pracodawcy to według jednych prawdziwi bohaterowie walczący z instytucjonalnie uprzywilejowaną zachodnią konkurencją, idiotycznym prawem, tępymi i skorumpowanymi urzędnikami skarbówki, ZUS-u, PIP-u i Sanepidu. Według innych to harpie finansowe traktujące pracownika niczym Rzymianie niewolników, a więc mający ich za „mówiące narzędzia”. Przyjrzyjmy się na konkretnych przykładach argumentom za tą drugą tezą.
- Jeżeli obydwie strony negocjacyjne, czyli KE i strona amerykańska nie zrozumieją, że tak ważne dokumenty, bo jest to jedna z najważniejszych umów we współczesnej historii Polski, nie będą dostępne dla obywateli, to będzie potężny opór społeczny, któremu ja się nie dziwię, i może dojść do fiaska negocjacyjnego - mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą Dominik Tarczyński poseł PiS, szef sejmowej podkomisji d/s umowy handlowej TTIP
W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim, być może odbędzie się debata poświęcona Polsce. Nasz kraj w projekcie rezolucji, krytykowany jest za sprawę Trybunału Konstytucyjnego, Puszczę Białowieską oraz ustawy: medialną, policyjną i antyterrorystyczną.
Obywatele Francji w ramach protestu zablokowali autostradę, która prowadzi do portu i miasta w Calais. Zapowiedzieli, że blokada potrwa do czasu, aż rząd nie przedstawi konkretnego planu likwidacji nielegalnego ośrodka dla uchodźców.
Policja przeprowadziła ogólnopolską akcję przeciwko pedofilii pod kryptonimem „Fibula”. Do tej pory zostało zatrzymanych dwanaście osób za rozpowszechnianie pornografii dziecięcej w sieci. Dziewięć już usłyszało zarzuty.
Ryszard Czarnecki z PiS w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że PiS żadnej organizacji społecznej, nawet KOD-u nie chce delegalizować. "KOD sam psuje standardy życia publicznego, ale widocznie "tak krawiec kraje, jak mu materii staje"" - mówi.
Mocne słowa skierowane do Baracka Obamy padły na konferencji prasowej przed wyjazdem na szczyt. – Stany Zjednoczone zapomniały o tym, że nie jesteśmy już kolonią. Nie mam nad sobą żadnego zwierzchnika poza narodem Filipińskim – dodał kontrowersyjny polityk.
Kolejne szokujące kulisy wokół afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Stołeczna „Gazeta Wyborcza” donosi dziś o gigantycznych zyskach Marzeny Kruk, urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości i współwłaścicielki słynnej działki przy dawnej Chmielnej.