- Sejmowa lewacka chuliganeria /A. Pomaska/ zaatakowała też w Sejmie prezesa J. Kaczyńskiego. Prezes posłał ją "do diabła" - pisze na swoim profilu FB posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz
Wobec nieparlamentarnych działań opozycji, która okupowała mównicę, rzekomo walcząc w obronie "wolnych mediów" a w istocie blokując debatę i głosowania dotyczące budżetu i ustawy dezubekizacyjnej, Marszałek Kuchciński przeniósł obrady do Sali Kolumnowej, gdzie wobec odpowiedniego kworum, przegłosowano ustawy. Rzekomego "niedopuszczania" do głosowania posłów opozycji nie potwierdzają nawet dziennikarze "wiodących mediów"
- Należałoby te opozycyjne opcje zapytać i lidera KOD-u i członków Komitetu Obrony Demokracji, gdzie byli przez ostatnie osiem lat, gdzie byli jak faktycznie strzelano do strajkujących górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? - mówił w "Gościu Poranka" w TVP Info Dominik Kolorz przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”
- Osiemnaście lat, osiemnaście razy, od początku mojej kariery parlamentarnej nie opuściłem żadnego spotkania opłatkowego (...) Nie miałem wewnętrznej takiej siły by pójść na ten opłatek, bo uważałem, że cóż z tego, my się podzielimy opłatkiem, a za chwilę co będzie? Dzisiaj pan zobaczy co będzie! - mówił wczoraj w "Gościu Poranka" w TVP Info poseł PSL Eugeniusz Kłopotek
Nie popieramy zmian w regulaminie Sejmu zmierzających do ograniczenia pracy dziennikarzy. Równocześnie jednak nie wpadamy z tego powodu w histerię, tym bardziej, że takie ograniczenia mają miejsce w wielu krajach i ani demokracja ani wolność słowa się od tego nie kończą. A już zupełnie jesteśmy przeciwni wykorzystywaniu całej sytuacji przez tęskniących za fruktami władzy "obrońców demokracji", którzy chcieliby "żeby było tak jak było". A jak to widzą internauci?
Nowy rysunek Krysztopy
63,5 litra krwi, 163 chętnych, 141 dawców – to wynik akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. 15 grudnia w Kopalni Soli „Wieliczka” krew oddawali górnicy, przewodnicy, turyści, strażacy, policjanci, a nawet… siostry zakonne. Byli mieszkańcy Wieliczki, Bochni, Krakowa, Wadowic, Brzeska. Byli pierwszymi w historii, którzy podzielili się krwią pod ziemią – na głębokości 135 m w komorze Jana Haluszki.
Antoni Macierewicz wraz z Piotrem Naimskim tworzyli niezależną od PRL instytucję poddaną kontroli społecznej, „lewica laicka” albo propagowała poprawianie socjalizmu czyli PRL-u, albo tworzenie struktur organizacyjnych genetycznie wywodzących się z historii ruchu komunistycznego.
96 armatohaubic Krab trafi w najbliższych latach do polskiej armii. To największy kontrakt zbrojeniowy podpisany przez obecny rząd. MON i Huta Stalowa Wola SA ostatecznie uzgodniły treść umowy.
Uszczelnienie systemu ubezpieczeń społecznych, do czego szczególnie może przyczynić się oskładkowanie wszelkiej działalności zarobkowej, proporcjonalnie do osiąganych przychodów, jest rozwiązaniem od lat proponowanym przez NSZZ Solidarność. Dlatego taką propozycję zmian w systemie emerytalnym związek przyjmuje z satysfakcją – czytamy w opinii Solidarności do projektu Przeglądu systemu emerytalnego, przekazanej ministerstwu rodziny.
Dziennikarka „Gazety Wyborczej" Agnieszka Kublik przeprasza za błędne przypisanie prezes Polskiego Radia słów o "brakach warsztatowych" Wojciecha Manna. Niestety w przeprosinach kolejny raz podaje nieprawdę - tym razem na temat rzekomego wyrzucenia przez prezes Stanisławczyk szefowej Programu Trzeciego PR Magdy Jethon.
W art. 30 § 1 Kodeksu pracy ustawodawca przewidział cztery sposoby ustania stosunku pracy, w tym najbardziej dotkliwy, czyli rozwiązanie umowy o pracę przez jedną ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia. Ze względu na dolegliwość tego sposobu szczególnie istotnego znaczenia nabiera kwestia prawidłowej formy jego dokonania.
Na łamach najnowszego magazynu „Politico” znalazł się tekst pt.: "Lech Wałęsa: wyrzućcie Polskę z Unii Europejskiej!", w którym były prezydent nawołuje do wyrzucenia naszego kraju ze wspólnoty. "Nie lubię mówienia przeciwko Polsce, ale muszę" - dodaje były prezydent.
– Członkowie prezydiów Sejmu i Senatu po rozmowie z J. Kaczyńskim podjęli decyzję o przekazaniu premii na cele charytatywne - napisał na Twitterze senator PiS Adam Bielan.
W czwartek wieczorem zakończył się podziemny protest w kopalni Makoszowy w Zabrzu. Górnicy przebywali 850 metrów pod ziemią. Ostatni z protestujących wyjechał na powierzchnię o godzinie 21.20. Protestujący domagają się utrzymania miejsc pracy w zagrożonej likwidacją kopalni.
- Nie mamy żadnego planu podwyższenia podatków. Mówię wyłącznie o tym, by obowiązujące podatki po prostu płacono. Problemem nie jest tylko VAT, ale też niska ściągalność CIT, a nawet PIT. Szara strefa jest jeszcze większa, niż myśleliśmy na początku – powiedział w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Przedsiębiorstwo, czy mówiąc potocznie firmę, można prowadzić na różne sposoby. Może to być działalność na własne nazwisko – prowadzona indywidualnie bądź w formie spółki.
W Bieruniu zakończyły się obchody 35. rocznicy strajku na kopalni Piast. Był to najdłuższy strajk stanu wojennego i najdłuższy podziemny protest w powojennej historii górnictwa. Listy do uczestników uroczystości napisali prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
Dzisiaj, 16 grudnia, obchodzimy 35. rocznicę jednej z największych tragedii stanu wojennego: pacyfikacji katowickiej Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek". Pluton specjalny ZOMO zabił wówczas dziewięciu górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. Po latach osądzeni zostali bezpośredni sprawcy tragedii. Uroczystości upamiętniające ofiary pacyfikacji odbędą się dziś w Katowicach. Weźmie w nich udział m. in. prezydent Andrzej Duda.
Senat przyjął ostatnią z trzech ustaw autorstwa PiS o TK - "Przepisy wprowadzające ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK".