Film opowiada historęi najszybszego na świecie jeża Sonica, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie – Ziemi.
10 listopada 2019 r. odbyła się premiera projektu „Niepospolita”. To pierwszy w Polsce taki projekt łączący sztukę, rozrywkę i edukację, na który składa się krótkometrażowy film „Niepospolita”, serwis internetowy (niepospolita.pl), oraz teledysk Adama Barona i Natalii Lubrano Sex Appeal. Wykorzystując fikcyjną fabułę i atrakcyjny format przybliża dokonania wybitnych Polaków z okresu II Rzeczpospolitej, którzy dzięki determinacji i talentom odbudowali i na nowo scalili polskie państwo. Wszystkie materiały dostępne w kilku językach są za darmo, dla widzów z Polski i zagranicy.
Skupiamy się na relacjach internetowych zamiast spotkać się z człowiekiem w rzeczywistości. Nie rozmawiamy ze sobą. Niedawno byłam na wakacjach. Siedziałam w restauracji a wokół mnie były pary, które ze sobą nie rozmawiały. Zamiast patrzeć w oczy, patrzyli w telefony komórkowe – mówi Aga Dyk, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Po raz pierwszy polscy artyści zapiszą się w tak znaczący sposób w historii popkultury występując w jednym z najchętniej oglądanych seriali na świecie. Dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła będą towarzyszyć bohaterom serialu telewizji HISTORY „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu. Anna Maria Jopek pojawia się gościnnie w jednej z kompozycji. Premiera na HISTORY w USA i Kanadzie: 4 grudnia, premiera na świecie, w tym w Polsce: 5 grudnia
Nigdy o tym nie myślałem w takich kategoriach. Bierzemy instrumenty i gramy. Nie chcemy iść z modą. Zawsze robiliśmy swoje i będziemy tak robić. To jest najpiękniejsze – mówi Adrian Łabanowski, lider zespołu No Logo, wokalista, autor tekstów w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Wielu próbuje, ale niewielu się udaje. O czym mowa? O filmie historycznym. Fabuła czy dokument to nie jest istotne. Ważne, żeby publiczność przyszła do kina, zapłaciła za bilet i uczyła się historii. Niestety historyczne produkcje nie porywają. Kiedy już ukażą się na DVD powinny być dołączane do tabletek nasennych. Produkcja „I młodzi pozostaną” Petera Jacksona na szczęście nie poszła tą drogą jak pies Saba.
5 listopada to dzień urodzin Muńka Staszczyka. Nieprzypadkowo tego dnia swoją premierę ma piosenka „Ołów”. To drugi singiel z wydanej 18 października płyty „Syn Miasta”.
To powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Tyle że zasady gry zmieniły się diametralnie. Wszyscy zmuszeni są do powrotu do świata Jumanji, by uratować jednego ze swych przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Nie spodziewają się jednak, że nic nie pójdzie zgodnie z ich oczekiwaniami. Przyjdzie im stawić czoła niebezpieczeństwom i temu, co nieznane – od jałowych pustyń przez śnieżne szczyty gór. Tylko czy uda im się wyjść z najbardziej wciągającej gry świata?
Wielu twórców chciałoby przetrwać próbę, jednak czas bywa nieubłagany. Nikt nie będzie żył wiecznie. Na szczęście dla artystów współczesna technika komputerowa ma na to sposoby. Twórcy „Snajpera” postanowili z nich skorzystać. Klientem do strzyżenia okazał się być Will Smith, a kreatorem przedsięwzięcia pt. „Bliźniak” Ang Lee.
Nienawidzę filmów o zombie. Przewidywalne, nudne pełne krwi dla troglodytów albo masochistów. Obawiałem się, że „Zombieland: Kulki w łeb” będzie powielał ten schemat na szczęście się myliłem.
Wszyscy wybitni artyści są wrażliwi w jakiś sposób. Nie wszyscy muszą być ckliwi. Jazz jest muzyką niuansu. Technika jest tylko dodatkiem do jazzu, a sednem przekaz emocjonalny. Staram się nie zamykać w jednej estetyce muzycznej, bo to, co najciekawsze, leży pomiędzy gatunkami – mówi Marek Napiórkowski, gitarzysta jazzowy, kompozytor w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.\n
W trakcie Audio Video Show 2019, w dniach 8–10 listopada, odwiedzający będą mieli unikalną okazję na udział w spotkaniach z legendami polskiej muzyki oraz dziennikarstwa muzycznego. Gośćmi wystawy będą m.in. Lech Janerka i Natalia Przybysz. Nowością jest segment koncertowy, który będzie miał miejsce na specjalnie przygotowanej scenie. Audio Video Show odbędzie się w trzech lokalizacjach: na PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski oraz Golden Tulip.
Cały czas pracuję nad tym, żeby zbudować markę. Najważniejsza jest konsekwencja w działaniu. Nie oczekuję ogromnej popularności na miarę gwiazd pop czy hip-hopu. Mam słuchaczom do opowiedzenia moją historię i w miarę konsekwentnie im ją opowiadam – mówi Leepeck, wokalista, autor tekstów, kompozytor w rozmowie z Barrtoszem Boruciakiem.
Wszystko już jasne! Premiera mocno wyczekiwanej przez fanów i dziennikarzy drugiej płyty Ralpha Kaminskiego została zaplanowana na 22 listopada 2019 roku. Album będzie nosił tytuł ,,Młodość" i ukaże się nakładem wytwórni FONOBO Label.
Już niedługo polska publiczność otrzyma prawdziwe, slasherowe widowisko! Reżyser Bartosz M. Kowalski z odwagą i rozmachem tworzy horror, jakiego dotąd w Polsce nie było.
Żeby żyć, trzeba walczyć! Prezentujemy pierwsze zdjęcia z pełnometrażowego debiutu Kacpra Anuszewskiego. „Serce do walki” w kinach od 13 grudnia!
Na „40” dokonuję rozliczenia z przeszłością, ponieważ patrzę w przyszłość. Mam zaufanie do słuchaczy, że znajdą na mojej solowej płycie coś dla siebie. Jeżeli będą słowa krytyki, to też je przyjmę, oby były konstruktywne – mówi Piotr Cugowski, wokalista, autor tekstów, kompozytor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.\n
„Boże Ciało” z większą liczbą widzów niż „Joker” i „Czarownica 2” w trakcie 3. weekendu na ekranach kin. Film zobaczyło już łącznie ponad 759 tysięcy osób! Najnowszy film Jana Komasy ma też szansę na Złotego Globa
Producentem filmu jest Sam Raimi / twórca „Martwego zła” i „Nie oddychaj”/. Film w kinach od 3 stycznia.
"Ukryta gra”, najnowsza produkcja Watchout Studio („Bogowie”, „Sztuka kochania”), z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem wejdzie do kin już 8 listopada. Dziś zobaczyć można trzy plakaty artystyczne oddające atmosferę filmu przygotowane przez Olkę Osadzińską.