Wokalista pop opublikował trzeci utwór "Say Something" z nadchodzącego albumu Timberlake'a "Man of the Woods".
W trzynastym odcinku NIE O TO PYTAŁEM gościem Bartosza Boruciaka był Kacper HTA. Raper przyznał , że jest pomostem między starym a młodym pokoleniem polskiego rapu. Kacper opowiedział prowadzącemu jak wyglądały prace nad ostatnią płytą Incognito oraz czy wziąłby udział w reality show tak jego koledzy z branży
Sting i Shaggy wspólni połączyli siły i nagrali utwór "Don't Make Me Wait.
Ciąg dalszy awantury w trójkącie Rozenek-Wojewódzki-Kaczoruk - Ponownie publicznie ocenia Pani moralność i etykę Bliskiej Mi Osoby. Niesprawiedliwie i nieuczciwie moim zdaniem. Ale jako że najwyraźniej oboje, Pani i ja, jesteśmy miłośnikami uczciwości i prawdy ustalmy zatem uczciwie dwie sprawy - pisze Wojewódzki do Małgorzaty Rozenek
To co media oferują, ma coraz gorszy poziom - uważa w rozmowie z Tysol.pl multinstrumentalista, muzyk zespołu SBB Apostolis Anthimos.
Z Nowym Rokiem telewizja publiczna zaprezentowała widzom pierwsze odcinki nowego serialu historycznego „Korona królów”. Telenowela wywołała na forach internetowych sporo komentarzy. Ze strony konkurencji pojawiły się uszczypliwości, zwykłym widzom serial raczej się podoba.
W dwunastym odcinku NIE O TO PYTAŁEM gościem Bartosza Boruciaka był Pjus. Raper opowiedział o swojej walce ze słabościami, które uniemożliwiły mu nagranie płyty. Pjus jednak wyszedł z tego problemu obronną ręką i wydał płytę "Słowotwóry", gdzie plejada polskich raperów i wokalistów nagrała i wykonała teksty napisane przez Pjusa.
- Sądzę, że tomik poezji Krzysztofa Żmijewskiego będzie dla niektórych zaskoczeniem.\nZ sześciu zbiorów wypełnionych poezją, dotąd niepublikowanych, które autor powierzył mi wieki temu (najwcześniejsze pochodzą z 1968 roku), pozwalam sobie wybrać pewną część. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że samo wybieranie jest już pewnego rodzaju wartościowaniem, ale właśnie o to mi chodzi: chcę zaprezentować państwu poezje Żmijewskiego wybrane według mojego własnego, subiektywnego widzenia wartości
„Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować” – powiedział reżyser Jan Nowara. I powstała sztuka Popieuszko. W styczniu sztuka będzie grana w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Przedstawienie powstało z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
W dniach 3-10.12.2017 odbędzie się podsumowanie artystyczne Roku Św. Brata Alberta. Zapraszamy na Koncerty finałowe w ramach projektu autorskiego Roberta Grudnia - Teatr Brata Alberta.
Kto mógłby przypuszczać, że PIotr Liroy-Marzec tak dobrze będzie sobie radził w łąwach poselskich. Jednak raper wraca do korzeni i znowu będzie nagrywał rapowe hity.
Manchester od zawsze uchodził za miejsce przyciągające kreatywnych, oryginalnych muzyków. W latach 60. działali tutaj między innymi Bee Gees, dekadę później pojawiło się Joy Division, które na zawsze odmieniło oblicze rocka. Dziś jest IAMDDB, czyli Diana De Brito.
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa JanKa. "Mur" to antyutopia, próba współczesnego spojrzenia na wizje świata roztaczane przez klasyków tego gatunku, jak Orwell czy Zamiatin.
W ramach konferencji Baza Centrum 2017 w najbliższą niedzielę 12 listopada o godzinie 14.00, w hali przy ul. Mińska 65 w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Małe TGD. Wstęp wolny.
– Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować – powiedział reżyser Jan Nowara. Efekt prac wystawiono na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Sztuka powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność.
Na poznańską wystawę meksykańskiej artystki Fridy Kahlo nie wejdziemy z marszu – „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” to najbardziej oblegana wystawa w Polsce. Tylko w pierwszym tygodniu sprzedano 9 tysięcy biletów.
Literacko - muzyczna podróż przez chrześcijańskie dzieje Polski. Oratorium Roberta Grudnia “Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” 10 listopada rusza w kolejną trasę koncertową. Utwór w wykonaniu znanej aktorki Anny Seniuk, Chóru Zakrzewiaki, Chóru Kameralnego Cantum Concinnum Jarocin i zespołu Orkiestra 966, będzie można usłyszeć w zabytkowych kościołach Lubelszczyzny, Śląska Opolskiego, Dolnego Śląska i Wielkopolski.
Pod hasłem „Tribute to Polish Jazz” swój jubileusz świętowała warszawska inicjatywa propagująca kulturę winylową Winyl Market. Był to jednocześnie hołd organizatorów złożony polskiej szkole jazzu – można było kupić płyty, obejrzeć wystawę okładek płyt jazzowych klasyków, głównie z serii „Polish Jazz”, i spotkać się z legendarnym jazzmanem Andrzejem Dąbrowskim.
Na idących alejkami cmentarzy patrzą z nagrobnych fotografii oczy bliskich i nieznajomych. Od wieków ludzie umieszczając na nagrobkach portrety, a później fotografie, wyrażali uczucie do zmarłych.
– Reżyser filmów dokumentalnych musi być odważny. Inaczej szkoda w ogóle zajmować się tą profesją – mówi Paweł Woldan, scenarzysta i reżyser, twórca ponad 80 filmów dokumentalnych, laureat Platynowego Opornika – nagrody Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” za całokształt twórczości, w rozmowie z Magdaleną Zarzycką.