Zieloni atakują budowę muru na polsko-białoruskiej granicy z ostatniej chwili
Zieloni atakują budowę muru na polsko-białoruskiej granicy

25 stycznia ruszyła budowa muru, który ma zabezpieczyć niespokojny ostatnio rejon przygraniczny między Polską a Białorusią. Przeciwko projektowi opowiedzieli się Zieloni. Ich zdaniem budowa muru obniży rangę rezerwatu przyrodniczego i może skutkować wykreśleniem obszaru z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Unijny komisarz o polityce wobec Polski: Musimy wywierać tę presję Wiadomości
Unijny komisarz o polityce wobec Polski: Musimy wywierać tę presję

Komisarz sprawiedliwości Didier Reynders w wywiadzie dla monachijskiego Sueddeutsche Zeitung przyznał, że celem działań Komisji Europejskiej wobec Polski jest wywarcie presji, by polski rząd zmienił swoją politykę. Reynders wskazał cele i metody ich osiągnięcia

Prezydent Turcji mówi, jak zamierza załagodzić konflikt na Ukrainie z ostatniej chwili
Prezydent Turcji mówi, jak zamierza załagodzić konflikt na Ukrainie

Turecka agencja prasowa Anatolia donosi, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan po raz kolejny zadeklarował chęć bycia mediatorem w rosyjsko-ukraińskim konflikcie

Mariusz Błaszczak zakażony koronawirusem. Dziś jest w izolacji, wczoraj był w Sejmie z ostatniej chwili
Mariusz Błaszczak zakażony koronawirusem. Dziś jest w izolacji, wczoraj był w Sejmie

"Niestety koronawirus dopadł również mnie" - napisał na swoim twitterowym profilu szef MON Mariusz Błaszczak.

Były białoruski minister zdradza plany Łukaszenki z ostatniej chwili
Były białoruski minister zdradza plany Łukaszenki

Wiem ze źródeł w białoruskim wywiadzie, że Łukaszenka będzie kontynuować działania z wykorzystaniem nielegalnych imigrantów oraz prowokować niepokoje na granicy z Ukrainą – mówi w wywiadzie Pawieł Łatuszka, były białoruski minister kultury i ambasador, który utracił rządowe stanowiska po udzieleniu poparcia protestom Białorusinów z 2020 roku.

Rosyjscy spadochroniarze niedaleko polskiej granicy. Ta sama formacja brała już udział w zajęciu Krymu z ostatniej chwili
Rosyjscy spadochroniarze niedaleko polskiej granicy. Ta sama formacja brała już udział w zajęciu Krymu

Organizacja Conflict Intelligence Team (CIT) poinformowała, że w Brześciu blisko polsko-białoruskiej granicy rozlokowano rosyjski batalion wojsk powietrznodesantowych. Ma do nich dołączyć eskadra myśliwców oraz zestawy rakietowe S-400 Triumf.

[WIDEO] „Kaczyński był ze mną w łóżku”. Kołodziejczak na konferencji prasowej pod siedzibą PiS z ostatniej chwili
[WIDEO] „Kaczyński był ze mną w łóżku”. Kołodziejczak na konferencji prasowej pod siedzibą PiS

26 stycznia Michał Kołodziejczak i kilku działaczy AgroUnii zwołali konferencję prasową pod siedzibą PiS, oskarżając polityków tego ugrupowania o przejęcie kontroli nad telefonem lidera AgroUnii.

Białoruscy hakerzy zablokowali transport wojsk z Rosji. Przedstawili swoje żądania Wiadomości
Białoruscy hakerzy zablokowali transport wojsk z Rosji. Przedstawili swoje żądania

Federacja Rosyjska wykorzystuje teren Białorusi do rozlokowania swoich wojsk wzdłuż granicy z Ukrainą. Wielki transport rosyjskich wojsk z 25 stycznia został jednak zablokowany - tajemniczy sprawcy zaszyfrowali niezbędne dane białoruskich kolei.

Znamy już wynik posiedzenia ws. uchylenia immunitetu dla szefa NIK Mariana Banasia z ostatniej chwili
Znamy już wynik posiedzenia ws. uchylenia immunitetu dla szefa NIK Mariana Banasia

Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu szefa Najwyższe Izby Kontroli został zaopiniowany pozytywnie przez komisję regulaminową Sejmu. Wniosek przeszedł przy 9 głosach za i 7 przeciw. Posiedzenie okazało się być na tyle chaotyczne, że interweniować musieli funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej

W przypadku eskalacji z Rosją odwołamy swoich żołnierzy. Szokujące słowa prezydenta Chorwacji Wiadomości
"W przypadku eskalacji z Rosją odwołamy swoich żołnierzy". Szokujące słowa prezydenta Chorwacji

Chorwacja nie tylko nie wyśle żadnych sił, ale w przypadku eskalacji odwoła wszystkich swoich żołnierzy – oświadczył prezydent Chorwacji Zoran Milanović.

Co dalej z komisją śledczą ws. podsłuchów? Kukiz stawia jeden warunek Wiadomości
Co dalej z komisją śledczą ws. podsłuchów? Kukiz stawia jeden warunek

– Sejmowa komisja śledcza dotycząca inwigilacji powstanie tylko wtedy, gdy na konferencji prasowej zostanę ogłoszony jej przewodniczącym –powiedział Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15. Polityk zabiega o stanowisko, nazywając siebie „jedynym gwarantem bezstronności tej komisji”

„Za pieniądze z łapówek kupował obrazy”. Wypłynęły szczegóły z aktu oskarżenia Sławomira Nowaka Wiadomości
„Za pieniądze z łapówek kupował obrazy”. Wypłynęły szczegóły z aktu oskarżenia Sławomira Nowaka

Radio Zet ujawniło zapisy aktu oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi — niegdyś prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej i ministra transportu w rządzie Donalda Tuska. Po sprawie z 2013 roku dot. nieprawidłowości w jego oświadczeniu majątkowym został odwołany ze stanowisk i wkrótce wycofał się z polskiej polityki, by w 2016 roku zostać prezesem Ukrawtodoru, ukraińskiej agencji zajmującej się rozbudową dróg.

[Wywiad] Mark Brzezinski: Najważniejszym wyzwaniem dla USA i Polski jest budowanie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO Wiadomości
[Wywiad] Mark Brzezinski: Najważniejszym wyzwaniem dla USA i Polski jest budowanie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO

Przestrzeganie rządów prawa jest jedną z najważniejszych wartości demokracji – deklaruje Mark Brzeziński, nowy ambasador Stanów Zjednoczonych, obejmujący dziś urząd w Warszawie. Wyjaśnia, że „najważniejszym wyzwaniem stojącym obecnie przed Stanami Zjednoczonymi, Polską i naszymi sojusznikami jest budowanie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO”. Jako pierwsi publikujemy rozmowę z nowym ambasadorem USA. Rozmowa odbyła się w Waszyngtonie.

Wiadomości
Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Kazachstan – nieszczęsny azjatycki klejnot

„Gospodarcze znaczenie Kazachstanu dla całego świata ujawniło się przeciętnemu Europejczykowi dopiero, kiedy na prośbę prezydenta kraju Kasym-Żomarta Tokajewa na ulicach Nur-Sułtan, obecnej stolicy państwa, pojawiły się rosyjskie i białoruskie czołgi oraz wojsko. Jedno z najbogatszych w zasoby naturalne państw świata pogrąża w kryzysie nie tylko swoich obywateli, ale również połowę świata. Z pewnością niepokoje w Kazachstanie są na rękę Moskwie, która w części odpowiada za to, że na ulicach kazachskich miast wybuchł bunt, któremu niewiele do rewolucji” – pisze w artykule „Skarby pod Kazachskim stepem” Aleksander Żywczyk. To właśnie wydarzeniom w Kazachstanie poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.

Robert Bąkiewicz: „Procesy, z którymi mamy do czynienia, mogą doprowadzić do wojny i zagrażają utratą suwerenności” z ostatniej chwili
Robert Bąkiewicz: „Procesy, z którymi mamy do czynienia, mogą doprowadzić do wojny i zagrażają utratą suwerenności”

Dzisiaj Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podzielił się z nami swoimi przemyśleniami odnośnie perspektywy Polski w nowym roku, a w szczególności - zagrożeń, jakie na nasz kraj czyhają.

Jakub Pacan: „Piątka dla zwierząt” to nie wypadek przy pracy Wiadomości
Jakub Pacan: „Piątka dla zwierząt” to nie wypadek przy pracy

„Piątka dla zwierząt” może wyjść i przynieść długofalowe korzyści dla PiS pod warunkiem jednak, że będzie to dopiero preludium zmian i inauguracja dobrze zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej polityki ekologicznej tej partii.

Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią Wiadomości
Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.

Makowski o ruchu Trzaskowskiego: Po wakacjach lidera konsultowany jest w gabinecie przewodniczącego partii Wiadomości
Makowski o ruchu Trzaskowskiego: "Po wakacjach lidera konsultowany jest w gabinecie przewodniczącego partii"

Marcin Makowski skomentował informacje o konsultowaniu między Rafałem Trzaskowskim a Borysem Budką powstanie "oddolnego" ruchu społecznego, który miałby być kierowany przez obecnego prezydenta Warszawy.

Aha. Hołownia: Nie pytamy, gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować z ruchem Trzaskowskiego Wiadomości
Aha. Hołownia: Nie pytamy, gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować z ruchem Trzaskowskiego

Czekamy na ogłoszenie programu ruchu społecznego tworzonego przez Rafała Trzaskowskiego. Dla nas najważniejsze nie jest pytanie gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować - mówił w środę w radiu TOK.FM lider stowarzyszenia "Polska 2050", b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Trzaskowski omawia z Budką powstanie nowego ruchu. Śpiewak: Ruch obywatelski, nowa solidarność. Cztery słowa, cztery kłamstwa Wiadomości
Trzaskowski omawia z Budką powstanie nowego ruchu. Śpiewak: "Ruch obywatelski, nowa solidarność. Cztery słowa, cztery kłamstwa"

Portal WP komentuje dziś poczynania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego po jego przegranej w wyborach prezydenckich. Autor Michał Wróblewski pisze o planach powstania nowego ruchu politycznego i o spotkaniu Trzaskowskiego z przewodniczącym PO Borysem Budką.

Emerytury
Stażowe