Finanse głównym powodem zmiany pracy Wiadomości
Finanse głównym powodem zmiany pracy

Z badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy 2016 wynika, że osoby szukające pracy odczuły w ostatnim roku ożywienie na rynku pracy, informuje portal gazetaprawna.pl. Finanse są głównym powodem zmiany pracy.

Coraz mniej Polaków myśli o emigracji Wiadomości
Coraz mniej Polaków myśli o emigracji

12% aktywnych lub potencjalnie aktywnych zawodowo Polaków rozważa wyjazd do pracy zagranicę w ciągu najbliższego roku. To najniższy wynik w historii badania przeprowadzonego przez Work Service.

Epidemia stresu zabija - pomóżmy pracownikom Wiadomości
Epidemia stresu zabija - pomóżmy pracownikom

Ile stres w pracy kosztuje naszą gospodarkę, jak zbadać swój poziom stresu i jak radzić sobie z nim w miejscu pracy - m.in. tego można dowiedzieć się z poradnika „Pokonać Stres” Agnieszki i Mateusza Warchał. 22 listopada w Warszawie odbędzie się prezentacja książki wydanej przez Fundację Friedricha Eberta oraz Krajowy Sekretariat Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

[NASZA RELACJA]: Konferencja "Solidarni z rodziną" Wiadomości
[NASZA RELACJA]: Konferencja "Solidarni z rodziną"

Konieczna jest solidarność serc i umysłów dla polskich rodzin. Nie możemy być tylko biernymi obserwatorami – powiedział ks. biskup Edward Frankowski na rozpoczęcie konferencji „Solidarni z rodziną” w Sandomierzu.

Polacy wolą się leczyć za granicą Wiadomości
Polacy wolą się leczyć za granicą

Polska znajduje się w pierwszej szóstce krajów, których mieszkańcy najbardziej są zainteresowani leczeniem za granicą, podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czterodniowy tydzień pracy. To możliwe, ale w Holandii Wiadomości
Czterodniowy tydzień pracy. To możliwe, ale w Holandii

Międzynarodowa Organizacja Pracy w 2015 roku oceniła, że czterodniowy tydzień pracy, z 36 godzinami pracy w tygodniu, będzie korzystny zarówno dla pracowników, jak i gospodarki.

Sejm przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny Wiadomości
Sejm przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny

Sejm przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny! Od 1 października 2017 roku będzie obowiązywał wiek: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - To szczęśliwy dzień dla pracowników - mówi Piotr Duda, szef Związku.

Okragły stół dotyczący zrównoważonych zamówień publicznych w Gdańsku Wiadomości
Okragły stół dotyczący zrównoważonych zamówień publicznych w Gdańsku

Fundacja CentrumCSR.PL organizuje w Gdańsku razem w Urzędem Miasta seminarium na temat zrównoważonych zamówień publicznych, którego celem jest wymiana wiedzy i przedstawienie opinii dotyczących uwzględniania tzw. klauzul społecznych w zamówieniach publicznych.

Śmigłowce zaopatrzone w polski sprzęt. Stanowisko "S" zbrojeniówki Wiadomości
Śmigłowce zaopatrzone w polski sprzęt. Stanowisko "S" zbrojeniówki

Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” w pełni popiera działania Rządu RP w celu zagwarantowania maksymalnie korzystnych gospodarczo i finansowo rozwiązań dla polskiej gospodarki i polskiego przemysłu w związku z realizacją Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. Sekcja podjęła stanowisko w sprawie rozmów offsetowych na zakup śmigłowców.

Będą wyższe płace w oświacie? Spotkanie w MEN Wiadomości
Będą wyższe płace w oświacie? Spotkanie w MEN

Prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" razem z Piotrem Dudą, przewodniczącym KK spotkało się z premier Beatą Szydło i kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tematem spotkania były postulaty Solidarności oświatowej zgłoszone do projektów ustaw wprowadzających reformę oświaty, dotyczące pakietu osłonowego i wzrostu wynagrodzeń w oświacie.

Strategia sprawiedliwej transformacji. Konferencja COP Wiadomości
Strategia sprawiedliwej transformacji. Konferencja COP

Kolejna, 22 już runda negocjacji globalnej polityki klimatycznej w ramach Konferencji Stron (COP) ONZ odbywa się w Marrakeszu, w Maroko. Punktem wyjścia i kluczowym tematem tegorocznej konferencji jest proces wdrażania zawartego niemal rok temu podczas COP21 Porozumienia Paryskiego, ogłoszonego jako wielki międzynarodowy sukces, który umożliwi koordynację działań w zakresie przeciwdziałania globalnym zmianom klimatycznym. Już w październiku bieżącego roku porozumienie ratyfikowało ponad 55 stron (rządów) reprezentujących ponad 55% globalnych emisji gazów cieplarnianych, co oznacza wejście Porozumienia Paryskiego w życie. Polska ratyfikowała porozumienie w kwietniu 2016r.

Nowy eksponat w Archiwum KK Wiadomości
Nowy eksponat w Archiwum KK

Makatka wykonana w 1982 roku przez więźniów politycznych odsiadujących wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie trafiła do Archiwum KK. „Solidarność” składa serdeczne podziękowania darczyńcy - Zbigniewowi Razikowi oraz Mariuszowi Olczakowi z Archiwum Akt Nowych, którego uprzejme pośrednictwo umożliwiło przekazanie cennego eksponatu.

Bezrobocie nadal będzie spadać. Prognoza NBP Wiadomości
Bezrobocie nadal będzie spadać. Prognoza NBP

Według ekspertów z Narodowego Banku Polskiego stopa bezrobocia będzie obniżać się do 6% na koniec tego roku i dalej do 5,4% na koniec 2017 r. oraz do 5% rok później. W tej sytuacji w najbliższych kwartałach można oczekiwać dalszego stopniowego przyspieszenia wzrostu wynagrodzeń.

Polacy czekają na podwyżki Wiadomości
Polacy czekają na podwyżki

Z badania Confidence Index, przeprowadzonego przez PageGroup wynika, że jesteśmy optymistami w kwestii oceny rynku pracy.

Niedziele w terminalach kontenerowych. Oświadczenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Wiadomości
Niedziele w terminalach kontenerowych. Oświadczenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę nie przewiduje zakazu pracy w niedzielę w terminalach kontenerowych. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej wydał oświadczenie w związku z nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi.

Związkowcy z europarlamentarzystami o pracownikach delegowanych Wiadomości
Związkowcy z europarlamentarzystami o pracownikach delegowanych

Z inicjatywy Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie polskich przedstawicieli związków zawodowych z europarlamentarzystami w sprawie rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Polacy uważają się za patriotów. Badanie CBOS Wiadomości
Polacy uważają się za patriotów. Badanie CBOS

Większość Polaków (88 proc.) uważa się za patriotów, w tym prawie połowa (43 proc.) deklaruje to zdecydowanie. Co jedenasty (9 proc.) nie określa się mianem patrioty, a 3 proc. nie ma zdania na ten temat, wynika najnowszego z sondażu CBOS.

Solidarność świętuje z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości Wiadomości
Solidarność świętuje z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości

"Solidarność" współorganizuje i uczestniczy w obchodach Święta Niepodległości w całym kraju.

Związkowcy, pracodawcy i rząd razem. W Słowacji Wiadomości
Związkowcy, pracodawcy i rząd razem. W Słowacji

Obradującą w Bratysławie Związkowa Grupa Wyszehradzka V4 nie przyjęła stanowiska w sprawie pracowników delegowanych. Związkowcy uczestniczą w kongresie słowackiego związku zawodowego KOZ.

Skutecznie wywalczyli podwyżkę Wiadomości
Skutecznie wywalczyli podwyżkę

Od początku przyszłego roku o 130 zł zwiększy się pracownikom Solarisa wynagrodzenie zasadnicze. Nowa roczna premia – tzw. gwiazdkowa – składająca się z dwóch składników stałego i frekwencyjnego wyniesie odpowiednio 40 proc. i 35 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Pracownicy otrzymają też roczny bonus zależny od wyników firmy, który wyniesie od 600 do ok. 1500 zł. To główne elementy porozumienia jakie osiągnęła działająca w Solarisie Solidarność.

Emerytury
Stażowe