Mateusz Ciawłowski: Rozpycham się łokciami w internecie tylko u nas
Mateusz Ciawłowski: Rozpycham się łokciami w internecie

– Muzyka jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Ona musi być oparta na dobrym PR, dobrych relacjach z ludźmi oraz na budowaniu marki osobistej – mówi Mateusz Ciawłowski, muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

[Felieton „TS”] Cezary Krysztopa: Nikt nie ma „prawa do dziecka”, to dziecko ma prawo do mamy i taty tylko u nas
[Felieton „TS”] Cezary Krysztopa: Nikt nie ma „prawa do dziecka”, to dziecko ma prawo do mamy i taty

Jednym z najbardziej chorych postulatów ideologów LGBT jest rzekome „prawo do posiadania dzieci”. Tym bardziej że tajemnicą poliszynela jest, że nawet najbardziej tęczowi aktywiści LGBT rodzą się niestety w całkiem zwyczajnych faszystowskich i patriarchalnych związkach hetero.

Patologie pracy zdalnej: czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline? tylko u nas
Patologie pracy zdalnej: czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline?

Zacieranie się granicy między czasem pracy a czasem wolnym, kolidowanie obowiązków służbowych z życiem rodzinnym, permanentny stres, gorączkowe sprawdzanie telefonu czy konieczność pozostawania w pobliżu komputera do późnych godzin wieczornych. Czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline?

[Felieton „TS”] Marek Jan Chodakiewicz: Dżihad dziś w źródłach tylko u nas
[Felieton „TS”] Marek Jan Chodakiewicz: Dżihad dziś w źródłach

Często słyszy się, że muzułmanie to wieczne ofiary Zachodu (a niektórzy wliczają w to również Rosję). Imperializm, kolonializm etc. Takie zarzuty stawia się naturalnie już od czasów wypraw krzyżowych. Niby nie były sprowokowane niczym, bo islam to rzekomo religia pokoju.

Totalitaryzm bez gułagów: żyjemy w imperium poprawności politycznej tylko u nas
Totalitaryzm bez gułagów: żyjemy w imperium poprawności politycznej

Gdy najtęższe umysły postanowiły oświecić zaczadzonych religijnym zabobonem maluczkich, zaczęła drżeć w posadach cała Europa. Byłoby oczywiście nadużyciem twierdzić, że winni wandejskiej hekatomby – notabene pierwszego w dziejach zaplanowanego i z robotyczną precyzją wykonanego ludobójstwa – pisali filozoficzne epistoły i umowy społeczne.

Co nam mówi dziś ks. Jerzy? „Prawda kształtuje męstwo, tak potrzebne wierzącym” tylko u nas
Co nam mówi dziś ks. Jerzy? „Prawda kształtuje męstwo, tak potrzebne wierzącym”

Droga księdza Jerzego zaczęła się od fundamentów: wiary i miłości, do których dołączyły wolność i prowadząca do niej prawda.

[Felieton „TS”] Jan Wróbel: Stefano Lavarini, polski niedoceniany ekspert tylko u nas
[Felieton „TS”] Jan Wróbel: Stefano Lavarini, polski niedoceniany ekspert

Nie przepadałem nigdy za komentarzem Dariusza Szpakowskiego. Ma bowiem ten zasłużony komentator manierę uwieszania się jednego – być może wartościowego nawet – przemyślenia. Powiedzmy, że przeciwnik ma „dopracowany styl”, a polscy piłkarze, dopiero go wyrabiają – i chociażby nie wiem, co działo się na boisku, usłyszymy z 15 razy, o ile nie z 50, o tym stylu wyrobionym.

Europa stała się pośmiewiskiem świata: echa bluźnierczego otwarcia Igrzysk Olimpijskich tylko u nas
Europa stała się pośmiewiskiem świata: echa bluźnierczego otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Europa jest kontynentem włóczęgów duchowych. Agresywny laicyzm ceremonią otwarcia igrzysk w Paryżu kolejny raz pokazał, że jest ideologią bankrutującą sięgającą po coraz bardziej ubogie i ordynarne środki wyrażania siebie.

Co zrobić, gdy odszkodowanie z OC sprawcy jest zbyt niskie? Ekspert odpowiada tylko u nas
Co zrobić, gdy odszkodowanie z OC sprawcy jest zbyt niskie? Ekspert odpowiada

Miałem kolizję drogową. Inny pojazd znajdujący się na drodze uderzył w tył mojego auta. Z OC sprawcy dostałem odszkodowanie, ale w mojej opinii za niskie. Co mogę z tym zrobić i ile mam czasu, żeby się tym zająć?

Unia Europejska mówi stop. Poważne zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji tylko u nas
Unia Europejska mówi "stop". Poważne zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji

Od 1 sierpnia w Unii Europejskiej weszły regulacje – pierwsze w świecie – dotyczące sztucznej inteligencji i jej pozycji w kontaktach z ludźmi. Pracami nad unijnym prawem przyglądali się wszyscy prawodawcy świata, przede wszystkim Amerykanie, Japończycy i bardziej rozwinięte kraje arabskie. AI Act, jak nazywa się zbiór dokumentów i przepisów EU, w ciągu dwóch lat ma być implementowany w systemach prawnych krajów członkowskich, przy czym wdrożenie to musi się odbyć jeden do jednego. Unijni prawnicy nie pozostawili miejsca na interpretację przepisów.

[Felieton „TS”] Tadeusz Płużański: Hołdy dla „wyzwolicieli” tylko u nas
[Felieton „TS”] Tadeusz Płużański: Hołdy dla „wyzwolicieli”

Przed laty 15 sierpnia byłem na rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej w Ossowie, gdzie polskie wojsko odrzuciło bolszewików od bram stolicy, zatrzymując ich pochód na Europę. Jak co roku mogliśmy świętować tryumf, a rozgromieni czerwoni zostali wzięci do niewoli. Niestety i tym razem poległ ksiądz Ignacy Skorupka i wielu naszych młodych chłopców. Ale taka jest cena zwycięstw.

Maryja kontra współczesna wizja kobiety tylko u nas
Maryja kontra współczesna wizja kobiety

Co ma koncert Taylor Swift do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny? Na pozór niewiele, w rzeczywistości sporo.

Rosemann: Kiedy ideologia przysłania sukcesy sportowe tylko u nas
Rosemann: Kiedy ideologia przysłania sukcesy sportowe

Było kiedyś tak, że na czas igrzysk olimpijskich zawieszało się wszelkie wojny. I nie, nie mam namyśli czasów antycznych, w których zwyczaj pokoju olimpijskiego wprowadzono, lecz czasy, które ja pamiętam. Nawet w PRL, gdy władzy i społeczeństwu rzadko było po drodze, ze wzruszeniem oglądało się, gdy siatkarze Huberta Wagnera czy też bokserzy Feliksa Stamma odbierali od któregoś z ministrów kwiaty i państwowe odznaczenia.

[Felieton „TS”] Karol Gac: Co zrobi PKW? tylko u nas
[Felieton „TS”] Karol Gac: Co zrobi PKW?

Państwowa Komisja Wyborcza odłożyła do 29 sierpnia podjęcie decyzji dot. sprawozdania finansowego Prawa i Sprawiedliwości za ubiegłoroczną kampanię parlamentarną. Nie wiadomo jednak, czy i tym razem poznamy decyzję PKW. Decyzję, która może mieć bardzo poważne konsekwencje polityczne.

Sprawa wymiany więźniów to porażka Polski na wszystkich płaszczyznach tylko u nas
Sprawa wymiany więźniów to porażka Polski na wszystkich płaszczyznach

Kiedy na początku sierpnia część lotniska w tureckiej Ankarze została zamknięta, całość zaś otoczyli żołnierze NATO-wskich służb specjalnych, Turcy nie byli zdziwieni. Ci starsi pamiętali podobne operacje z czasów zimnej wojny, tylko wtedy służby rosyjskie i zachodnie wymieniały szpiegów. Jednak w przypadku Polski nie można mówić o sukcesie. Na żadnej płaszczyźnie.

[Felieton „TS”] Remigiusz Okraska: Najpierw alternatywa – później likwidacja tylko u nas
[Felieton „TS”] Remigiusz Okraska: Najpierw alternatywa – później likwidacja

Niczego nas nie nauczył kryzys energetyczny wywołany napaścią Rosji na Ukrainę. Brniemy w marzenia i teoretyczne wizje. Lekceważymy konkrety.

Propaganda, cenzura i bluźnierstwa: Igrzyska Olimpijskie w cieniu skandali tylko u nas
Propaganda, cenzura i bluźnierstwa: Igrzyska Olimpijskie w cieniu skandali

Gdy piszę te słowa, sytuacja wydaje się być prawie unormowana. Polscy kibice emocjonują się medalowymi osiągnięciami polskich sportowców lub martwią się ich brakiem, a wszystko relacjonuje dla nich z Paryża między innymi Przemysław Babiarz. Można by więc pomyśleć, że nic się nie stało. Tyle że to przecież nieprawda. Niektóre z aspektów igrzysk w Paryżu wzbudziły poruszenie na całym świecie, sprawa Babiarza – w Polsce, a każdy z wątków uruchomił pewne społeczne emocje. Czy tylko chwilowe, czy coś z nich zostanie w ludziach na dłużej?

Nienawiść już nie wystarcza: kolejne kompromitacje rządu tylko u nas
Nienawiść już nie wystarcza: kolejne kompromitacje rządu

Obecny rząd odbija się od jednej kompromitacji do drugiej. Nie idzie mu w polityce gospodarczej, społecznej oraz międzynarodowej, a i rozliczanie PiS kończy się klapą. Wyborcy, choć jeszcze go popierają, powoli tracą cierpliwość.

tylko u nas
Renesans chrześcijaństwa - nowy numer „Tygodnika Solidarność"

Chrześcijaństwo na świecie przechodzi renesans, choć z polskiej, a tym bardziej z europejskiej perspektywy to stwierdzenie może być zaskakujące. Liczba chrześcijan na świecie wciąż rośnie, mimo że w naszej części świata ludzie coraz częściej Boga i tradycyjną duchowość zastępują bożkami popkultury i różnymi modnymi rytuałami. Naocznym przykładem może być atmosfera towarzysząca koncertom Taylor Swift w Polsce. Dlaczego? Przeczytacie w nowym "Tygodniku Solidarność".

Błogosławieństwo czy przekleństwo? Trwa zażarta bitwa o ogromne złoża litu w Serbii tylko u nas
Błogosławieństwo czy przekleństwo? Trwa zażarta bitwa o ogromne złoża litu w Serbii

Od wielu miesięcy społeczeństwo Serbii nie ustaje w protestach przeciwko zbudowaniu w malowniczej dolinie Jadar kopalni litu. Nazywany przez serbskich przedsiębiorców oraz kręgi rządowe „srebrnym złotem” lit jest dzisiaj jednym z najważniejszych metali na świecie. To podstawa akumulatorów i baterii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych, jest również stosowany w produkcji wyjątkowo wytrzymałych stopów używanych w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym. To w końcu również część technologii wykorzystywanej w produkcji szkła i ceramiki żaroodpornej.

Emerytury
Stażowe