Z Nowym Rokiem telewizja publiczna zaprezentowała widzom pierwsze odcinki nowego serialu historycznego „Korona królów”. Telenowela wywołała na forach internetowych sporo komentarzy. Ze strony konkurencji pojawiły się uszczypliwości, zwykłym widzom serial raczej się podoba.
W dwunastym odcinku NIE O TO PYTAŁEM gościem Bartosza Boruciaka był Pjus. Raper opowiedział o swojej walce ze słabościami, które uniemożliwiły mu nagranie płyty. Pjus jednak wyszedł z tego problemu obronną ręką i wydał płytę "Słowotwóry", gdzie plejada polskich raperów i wokalistów nagrała i wykonała teksty napisane przez Pjusa.
- Sądzę, że tomik poezji Krzysztofa Żmijewskiego będzie dla niektórych zaskoczeniem.\nZ sześciu zbiorów wypełnionych poezją, dotąd niepublikowanych, które autor powierzył mi wieki temu (najwcześniejsze pochodzą z 1968 roku), pozwalam sobie wybrać pewną część. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że samo wybieranie jest już pewnego rodzaju wartościowaniem, ale właśnie o to mi chodzi: chcę zaprezentować państwu poezje Żmijewskiego wybrane według mojego własnego, subiektywnego widzenia wartości
„Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować” – powiedział reżyser Jan Nowara. I powstała sztuka Popieuszko. W styczniu sztuka będzie grana w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Przedstawienie powstało z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
W dniach 3-10.12.2017 odbędzie się podsumowanie artystyczne Roku Św. Brata Alberta. Zapraszamy na Koncerty finałowe w ramach projektu autorskiego Roberta Grudnia - Teatr Brata Alberta.
Kto mógłby przypuszczać, że PIotr Liroy-Marzec tak dobrze będzie sobie radził w łąwach poselskich. Jednak raper wraca do korzeni i znowu będzie nagrywał rapowe hity.
Manchester od zawsze uchodził za miejsce przyciągające kreatywnych, oryginalnych muzyków. W latach 60. działali tutaj między innymi Bee Gees, dekadę później pojawiło się Joy Division, które na zawsze odmieniło oblicze rocka. Dziś jest IAMDDB, czyli Diana De Brito.
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa JanKa. "Mur" to antyutopia, próba współczesnego spojrzenia na wizje świata roztaczane przez klasyków tego gatunku, jak Orwell czy Zamiatin.
W ramach konferencji Baza Centrum 2017 w najbliższą niedzielę 12 listopada o godzinie 14.00, w hali przy ul. Mińska 65 w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Małe TGD. Wstęp wolny.
– Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować – powiedział reżyser Jan Nowara. Efekt prac wystawiono na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Sztuka powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność.
Na poznańską wystawę meksykańskiej artystki Fridy Kahlo nie wejdziemy z marszu – „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” to najbardziej oblegana wystawa w Polsce. Tylko w pierwszym tygodniu sprzedano 9 tysięcy biletów.
Literacko - muzyczna podróż przez chrześcijańskie dzieje Polski. Oratorium Roberta Grudnia “Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” 10 listopada rusza w kolejną trasę koncertową. Utwór w wykonaniu znanej aktorki Anny Seniuk, Chóru Zakrzewiaki, Chóru Kameralnego Cantum Concinnum Jarocin i zespołu Orkiestra 966, będzie można usłyszeć w zabytkowych kościołach Lubelszczyzny, Śląska Opolskiego, Dolnego Śląska i Wielkopolski.
Pod hasłem „Tribute to Polish Jazz” swój jubileusz świętowała warszawska inicjatywa propagująca kulturę winylową Winyl Market. Był to jednocześnie hołd organizatorów złożony polskiej szkole jazzu – można było kupić płyty, obejrzeć wystawę okładek płyt jazzowych klasyków, głównie z serii „Polish Jazz”, i spotkać się z legendarnym jazzmanem Andrzejem Dąbrowskim.
Na idących alejkami cmentarzy patrzą z nagrobnych fotografii oczy bliskich i nieznajomych. Od wieków ludzie umieszczając na nagrobkach portrety, a później fotografie, wyrażali uczucie do zmarłych.
– Reżyser filmów dokumentalnych musi być odważny. Inaczej szkoda w ogóle zajmować się tą profesją – mówi Paweł Woldan, scenarzysta i reżyser, twórca ponad 80 filmów dokumentalnych, laureat Platynowego Opornika – nagrody Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” za całokształt twórczości, w rozmowie z Magdaleną Zarzycką.
Wczoraj miała miejsce premiera teledysku “Jesus is Life” w wykonaniu Holy Project i Marty Ławskiej. To ewangelizacyjne przesłanie w nowoczesnej, muzycznej formie. Produkcja powstała, by dotrzeć szczególnie do młodych ludzi na całym świecie i zachęcić ich, aby zaprosili Chrystusa do swojego życia. Piosenka i towarzyszący jej teledysk mówią o tym, że Jezus jest życiem i wyjaśniają dlaczego warto mu zaufać.
"Wszystko poddane jest" to drugi singiel promujący nowy album Mate.O/TU "Król wszechświatów". Wideoklip powstał z połączenia wersji studyjnej, oraz koncertowej piosenki, która stała się już jedną z najbardziej rozpoznawanych i najchętniej śpiewanych przez publiczność piosenek nagranych na ostatniej płycie. Zdjęcia do teledysku powstały z perspektywy lotu ptaka i pokazują Polskę w jej pięknie od Tatr po Bałtyk.
Jedna z najbardziej kreatywnych i oryginalnych artystek naszych czasów, islandzka wokalistka, kompozytorka, aktorka i autorka tekstów prezentuje w Polsce swój najnowszy, będący absolutnym światowym hitem multimedialny projekt „Bjork Digital”. Wystawę, która powstała we współpracy z programistami i artystami wizualnymi przy użyciu zaawansowanych technologii, możemy obejrzeć w ramach Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, w dniach 3-31 października w Poznaniu.
- Polska100 to program wizerunkowy, który odwołuje się do dobrych stron naszej ojczyzny, poprzez jej związki z morzem, z żeglarstwem, z dokonaniami sportowymi – powiedział podczas konferencji na PGE Narodowym wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński. Oceaniczny jacht regatowy już na początku przyszłego sezonu letniego wypłynie w rejs do 100 portów na świecie, by promować pozytywny wizerunek Polski. Na czele załogi stanie mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz.
Najbardziej znany dramat Karola Wojtyły zabrzmi w polskich kościołach. Spektakl “Brat naszego Boga”w adaptacji wybitnych aktorów młodego pokolenia zostanie wystawiony 15 października w ramach Teatru Brata Alberta. To najnowsza inicjatywa Roberta Grudnia, muzyka, kompozytora, dyrektora artystycznego wielu ogólnopolskich festiwali.