Granice hipokryzji. Konrad Wernicki poleca nowy numer „Tygodnika Solidarność”

Solidarność stoi #MuremZaPolskimMundurem od samego początku kryzysu migracyjnego na granicy. Jednak są tacy ludzie i środowiska w Polsce, z Donaldem Tuskiem i jego rządem na czele, którzy będąc w opozycji wspierali proceder nielegalnej imigracji przez Białoruś do Polski, atakując i szkalując przy tym Straż Graniczną oraz innych polskich mundurowych. Dziś deklarują twardą obronę granic Polski lub siedzą cicho ze wstydu, ale my pamiętamy, po której stronie byli jeszcze kilka miesięcy temu. O granicach hipokryzji piszemy w nowym numerze „Tygodnika Solidarność”.
Okładka Tygodnika Solidarność nr 25/2024 Granice hipokryzji. Konrad Wernicki poleca nowy numer „Tygodnika Solidarność”
Okładka Tygodnika Solidarność nr 25/2024 / grafika: TS

Prenumeratę „Tygodnika Solidarność” zamówisz <TUTAJ>

#MuremZaPolskimMundurem

Na wstępie Tygodnika redaktor naczelny Michał Ossowski przypomniał o zeszłorocznej nagrodzie „Człowieka Roku Tygodnika Solidarność” jaką nasza redakcja przyznała bohaterowi zbiorowemu, czyli właśnie służbom mundurowym.

Kiedy w ubiegłym roku przyznawaliśmy tytuł Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność” polskim służbom mundurowym, nie mieliśmy wątpliwości, że funkcjonariusze broniący wschodniej granicy zasługują na naszą wdzięczność i największy szacunek. Że nosząc polski mundur, codziennie wykonują ciężką pracę, nierzadko z narażeniem zdrowia i życia, abyśmy wszyscy, każdego dnia, niezależnie od poglądów, preferencji politycznych, rasy czy wyznania mogli czuć się bezpiecznie we własnym kraju.

- pisze redaktor naczelny „TS”.

Polityczne dzieciuchy

Z kolei Rafał Woś, zastępca redaktora naczelnego wytyka „dziuciuchów” polskiej sceny debaty publicznej, którzy ewidentnie nie dorośli do życia publicznego.

Polityczny dzieciuch to ktoś, kto odmawia przyjęcia do wiadomości, że życie publiczne i polityczne ma swoje realne konsekwencje. Dzieciuch ma ochotę przyprawić wojsku, Straży Granicznej albo Policji gębę „tępego żołdaka”, więc to robi. Dzieciuch nie myśli o tym, że taka aktywność przyczyni się do niszczenia w społeczeństwie zaufania do tych instytucji. Akurat teraz nie ma zamiaru się nad tym zastanawiać. Może kiedyś się zastanowi. Kiedy na przykład będzie oczekiwał od tych samych instytucji obrony w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia. Ale dzieciuch tych dwóch spraw nie łączy. Dzieciuch jest dzieciuchem.

- pisze w swoim felietonie wicenaczelny "TS".

Reportaż z granicy niemiecko-polskiej - Relokacja już się rozpoczęła

Aleksandra Fedorska prosto z granicy raportuje nam, jak wygląda sytuacja z imigrantami wydalanymi z Niemiec do Polski. Niemiecka policja federalna przyznała, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku wydaliła do Polski aż 3578 migrantów. Możliwe, że w lubuskim już tworzą się sieci przemytników ludzi. Cały obraz dziennikarka przedstawia w obszernym reportażu, który gorąco polecamy.

Z kolei Stanisław Żaryn pisze o serii błędów w zarządzaniu obroną granic RP. Jak odbudować zaufanie do naszych służb i samego państwa? O tym w jego tekście.

Czy Agnieszka Holland nakręci kolejny film?

Agnieszka Żurek w swoim artykule zadanie pytanie „Czy twórcy nadal są z siebie dumni?”. Autorka zadaje retoryczne pytanie, czy o śmierci sierżanta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej Mateusza Sitka – zamordowanego podczas obrony polskiej granicy przez imigranta, Agnieszka Holland nakręci kolejny film?

Niech ten tekst będzie wyrzutem sumienia dla Agnieszki „dzieciucha” Holland.

Jakub Pacan w swoim tekście zauważa, że we Francji i Niemczech służby mają coraz mniej oporów by strzelać do agresywnych i niebezpiecznych migrantów dokonujących przestępstw. U nas tego nie wolno. Na jak długo? – pyta redaktor.

Rozchwiana koalicja rządowa

Mariusz Staniszewski w swoim artykule przewiduje serię kryzysów, które mają nawiedzić rząd Donalda Tuska.

Liderzy Trzeciej Drogi i Lewicy przekonali się, ile kosztuje pół roku koalicji z toksycznym sojusznikiem. Lider Platformy Obywatelskiej umocnił swoją władzę i będzie jeszcze bardziej brutalny i niebezpieczny.
- pisze autor.

Punks not fajnopolaks

Słyszeliście już piosenki mniej i bardziej znanych muzycznych buntowników (jak Muniek Staszczyk), którzy w swoim stylu sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi?

„Teraz karmią nas kłamstwami, europejski ekoład, zielony
marksizm mi nie pasi i ten nowoczesny świat”

- Muniek Staszczyk w utworze „Wolność”.

Gdy złodzieje i tyrani ten zielony wielbią
ład, myślą, że są tacy cwani, odbudują tu
Kraj Rad! Wezmą własność, wolność wezmą,
będziesz płacił gruby hajs, oni z okien
swych limuzyn machać będą, oh how nice!

- Maks O’Smiley w utworze „Kasy nie ma i nie będzie”.

Czy to ich walka z nowym totalitaryzmem? Zastanawia się Agnieszka Żurek w swoim artykule.

Stoimy za CPK

Jakub Pacan przedstawia akcję „Stoimy za CPK” oraz jej inicjatora. Podkreśla, że Nie tylko prezesi gigantów przemysłowych z Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych apelują w liście otwartym do premiera Donalda Tuska, by projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego był kontynuowany.

Wynaturzony Zielony Ład

Jan Muś pisze o genezie Zielonego Ładu, który z dobrej koncepcji przepoczwarzył się w zieloną terapię szokową.

Europejski Zielony Ład jest owocem inżynierii społecznej i politycznej mającej na celu utrzymanie lub przywrócenie przewagi gospodarczej Unii Europejskiej nad resztą świata. Sam koncept nie był zły. Kompletnie nie zadziałała za to społeczna i solidarnosciowa strona projektu.

- pisze redaktor.

Cyfryzacja rynku pracy

Konrad Wernicki relacjonuje seminarium eksperckie podsumowujące projekt EFAD prowadzony przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” wraz partnerami społecznymi z całej Europy.

Projekt dotyczy robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji świata pracy, który za sprawą AI (Sztucznej Inteligencji) przechodzi cyfrową rewolucję na naszych oczach. Warto zapoznawać się z raportami i ekspertyzami dotyczącymi tych zagadnień, bo możemy się z nimi mierzyć w pracy szybciej niż myślimy.

Felietony

Remigiusz Okraska w swoim felietonie przypomina o jednej z największych katastrof w kopalni z udziałem polskich górników, która miała miejsce jeszcze w XIX w.

Karol Gac opisuje krajobraz powyborczy po europejskiej batalii o Parlament Europejski.

Cezary Krysztopa wspomina Janusza Rewińskiego, który niedawno odszedł z tego świata, jako wybitnego satyryka.]

Chcesz otrzymywać „Tygodnik Solidarność” prosto do swojego domu lub zakładu pracy? Zamów prenumeratę <TUTAJ>


 

POLECANE
 Ogromny pożar w Gdańsku Wiadomości
Ogromny pożar w Gdańsku

Wybuchł pożar w hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku. Walczy z nim ponad 20 zastępów straży pożarnej

Czwórka dzieci została porwana przez nurt rzeki Wiadomości
Czwórka dzieci została porwana przez nurt rzeki

Ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie) uratowali czwórkę dzieci porwanych przez nurt Pilicy. Dzieci wraz z ojcem usiłowały przepłynąć w dmuchanych kołach na drugą stronę rzeki. Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach – podkreślili ratownicy i zaapelowali o rozsądek nad wodą.

Kim była przypadkowa ofiara zamachu na Trumpa? Ten wpis łamie serce gorące
Kim była przypadkowa ofiara zamachu na Trumpa? Ten wpis łamie serce

Fox News poinformował, że przypadkową ofiarą nieudanego zamachu na Donalda Trumpa był Corey Comperatore.

Szokujące ustalenia ws. zamachowca, który zaatakował Trumpa gorące
Szokujące ustalenia ws. zamachowca, który zaatakował Trumpa

Ujawnione zostały nowe szokujące ustalenia dotyczące niedoszłego zabójcy byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Obrazy buntownika Donalda Trumpa z krwią na twarzy mogą zmienić przebieg wyborów polityka
"Obrazy buntownika Donalda Trumpa z krwią na twarzy mogą zmienić przebieg wyborów"

Według BBC gesty Donalda Trumpa po nieudanym zamachu na niego, mogą poważnie wpłynąć na wynik wyborów.

Nowe informacje ws. górnika odnalezionego po katastrofie kopalni Rydułtowy pilne
Nowe informacje ws. górnika odnalezionego po katastrofie kopalni Rydułtowy

Są nowe informacje ws. stanu górnika, który odniósł obrażenia podczas katastrofy kopalni Rydułtowy.

Katastrofa samolotu w Gdyni: są nowe informacje z ostatniej chwili
Katastrofa samolotu w Gdyni: są nowe informacje

W piątek podczas oględzin zabezpieczono czarne skrzynki samolotu M-346 Bielik, który podczas treningu do lotów pokazowych uderzył w płytę lotniska w Gdyni Babich Dołach – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W katastrofie zginął pilot maszyny.

Nie żyje uwielbiana aktorka. Ten wpis łamie serce z ostatniej chwili
Nie żyje uwielbiana aktorka. Ten wpis łamie serce

Media obiegły smutne informacje. Nie żyje znana aktorka. Przegrała walkę z chorobą.

Strzelanina w Niemczech. Nie żyje kilka osób z ostatniej chwili
Strzelanina w Niemczech. Nie żyje kilka osób

Cztery osoby zginęły w niedzielnym ataku z bronią palną w Albstadt-Lautlingen (Badenia-Wirtembergia) – przekazał lokalny portal SWR. Media podają, że sprawca mógł być myśliwym i prawdopodobnie strzelał do swojej rodziny.

Fake news ws. zamachu na Trumpa zdemaskowany Wiadomości
Fake news ws. zamachu na Trumpa zdemaskowany

Sportowy dziennikarz z Rzymu został przedstawiony w mediach w wieku krajach na świecie jako sprawca nieudanego zamachu na Donalda Trumpa - informują włoskie media. Jak zaznaczają, niewiele trzeba, by w mediach społecznościowych opublikować fake news, który potem będzie wszędzie krążyć.

REKLAMA

Granice hipokryzji. Konrad Wernicki poleca nowy numer „Tygodnika Solidarność”

Solidarność stoi #MuremZaPolskimMundurem od samego początku kryzysu migracyjnego na granicy. Jednak są tacy ludzie i środowiska w Polsce, z Donaldem Tuskiem i jego rządem na czele, którzy będąc w opozycji wspierali proceder nielegalnej imigracji przez Białoruś do Polski, atakując i szkalując przy tym Straż Graniczną oraz innych polskich mundurowych. Dziś deklarują twardą obronę granic Polski lub siedzą cicho ze wstydu, ale my pamiętamy, po której stronie byli jeszcze kilka miesięcy temu. O granicach hipokryzji piszemy w nowym numerze „Tygodnika Solidarność”.
Okładka Tygodnika Solidarność nr 25/2024 Granice hipokryzji. Konrad Wernicki poleca nowy numer „Tygodnika Solidarność”
Okładka Tygodnika Solidarność nr 25/2024 / grafika: TS

Prenumeratę „Tygodnika Solidarność” zamówisz <TUTAJ>

#MuremZaPolskimMundurem

Na wstępie Tygodnika redaktor naczelny Michał Ossowski przypomniał o zeszłorocznej nagrodzie „Człowieka Roku Tygodnika Solidarność” jaką nasza redakcja przyznała bohaterowi zbiorowemu, czyli właśnie służbom mundurowym.

Kiedy w ubiegłym roku przyznawaliśmy tytuł Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność” polskim służbom mundurowym, nie mieliśmy wątpliwości, że funkcjonariusze broniący wschodniej granicy zasługują na naszą wdzięczność i największy szacunek. Że nosząc polski mundur, codziennie wykonują ciężką pracę, nierzadko z narażeniem zdrowia i życia, abyśmy wszyscy, każdego dnia, niezależnie od poglądów, preferencji politycznych, rasy czy wyznania mogli czuć się bezpiecznie we własnym kraju.

- pisze redaktor naczelny „TS”.

Polityczne dzieciuchy

Z kolei Rafał Woś, zastępca redaktora naczelnego wytyka „dziuciuchów” polskiej sceny debaty publicznej, którzy ewidentnie nie dorośli do życia publicznego.

Polityczny dzieciuch to ktoś, kto odmawia przyjęcia do wiadomości, że życie publiczne i polityczne ma swoje realne konsekwencje. Dzieciuch ma ochotę przyprawić wojsku, Straży Granicznej albo Policji gębę „tępego żołdaka”, więc to robi. Dzieciuch nie myśli o tym, że taka aktywność przyczyni się do niszczenia w społeczeństwie zaufania do tych instytucji. Akurat teraz nie ma zamiaru się nad tym zastanawiać. Może kiedyś się zastanowi. Kiedy na przykład będzie oczekiwał od tych samych instytucji obrony w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia. Ale dzieciuch tych dwóch spraw nie łączy. Dzieciuch jest dzieciuchem.

- pisze w swoim felietonie wicenaczelny "TS".

Reportaż z granicy niemiecko-polskiej - Relokacja już się rozpoczęła

Aleksandra Fedorska prosto z granicy raportuje nam, jak wygląda sytuacja z imigrantami wydalanymi z Niemiec do Polski. Niemiecka policja federalna przyznała, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku wydaliła do Polski aż 3578 migrantów. Możliwe, że w lubuskim już tworzą się sieci przemytników ludzi. Cały obraz dziennikarka przedstawia w obszernym reportażu, który gorąco polecamy.

Z kolei Stanisław Żaryn pisze o serii błędów w zarządzaniu obroną granic RP. Jak odbudować zaufanie do naszych służb i samego państwa? O tym w jego tekście.

Czy Agnieszka Holland nakręci kolejny film?

Agnieszka Żurek w swoim artykule zadanie pytanie „Czy twórcy nadal są z siebie dumni?”. Autorka zadaje retoryczne pytanie, czy o śmierci sierżanta 1. Warszawskiej Brygady Pancernej Mateusza Sitka – zamordowanego podczas obrony polskiej granicy przez imigranta, Agnieszka Holland nakręci kolejny film?

Niech ten tekst będzie wyrzutem sumienia dla Agnieszki „dzieciucha” Holland.

Jakub Pacan w swoim tekście zauważa, że we Francji i Niemczech służby mają coraz mniej oporów by strzelać do agresywnych i niebezpiecznych migrantów dokonujących przestępstw. U nas tego nie wolno. Na jak długo? – pyta redaktor.

Rozchwiana koalicja rządowa

Mariusz Staniszewski w swoim artykule przewiduje serię kryzysów, które mają nawiedzić rząd Donalda Tuska.

Liderzy Trzeciej Drogi i Lewicy przekonali się, ile kosztuje pół roku koalicji z toksycznym sojusznikiem. Lider Platformy Obywatelskiej umocnił swoją władzę i będzie jeszcze bardziej brutalny i niebezpieczny.
- pisze autor.

Punks not fajnopolaks

Słyszeliście już piosenki mniej i bardziej znanych muzycznych buntowników (jak Muniek Staszczyk), którzy w swoim stylu sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi?

„Teraz karmią nas kłamstwami, europejski ekoład, zielony
marksizm mi nie pasi i ten nowoczesny świat”

- Muniek Staszczyk w utworze „Wolność”.

Gdy złodzieje i tyrani ten zielony wielbią
ład, myślą, że są tacy cwani, odbudują tu
Kraj Rad! Wezmą własność, wolność wezmą,
będziesz płacił gruby hajs, oni z okien
swych limuzyn machać będą, oh how nice!

- Maks O’Smiley w utworze „Kasy nie ma i nie będzie”.

Czy to ich walka z nowym totalitaryzmem? Zastanawia się Agnieszka Żurek w swoim artykule.

Stoimy za CPK

Jakub Pacan przedstawia akcję „Stoimy za CPK” oraz jej inicjatora. Podkreśla, że Nie tylko prezesi gigantów przemysłowych z Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych apelują w liście otwartym do premiera Donalda Tuska, by projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego był kontynuowany.

Wynaturzony Zielony Ład

Jan Muś pisze o genezie Zielonego Ładu, który z dobrej koncepcji przepoczwarzył się w zieloną terapię szokową.

Europejski Zielony Ład jest owocem inżynierii społecznej i politycznej mającej na celu utrzymanie lub przywrócenie przewagi gospodarczej Unii Europejskiej nad resztą świata. Sam koncept nie był zły. Kompletnie nie zadziałała za to społeczna i solidarnosciowa strona projektu.

- pisze redaktor.

Cyfryzacja rynku pracy

Konrad Wernicki relacjonuje seminarium eksperckie podsumowujące projekt EFAD prowadzony przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” wraz partnerami społecznymi z całej Europy.

Projekt dotyczy robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji świata pracy, który za sprawą AI (Sztucznej Inteligencji) przechodzi cyfrową rewolucję na naszych oczach. Warto zapoznawać się z raportami i ekspertyzami dotyczącymi tych zagadnień, bo możemy się z nimi mierzyć w pracy szybciej niż myślimy.

Felietony

Remigiusz Okraska w swoim felietonie przypomina o jednej z największych katastrof w kopalni z udziałem polskich górników, która miała miejsce jeszcze w XIX w.

Karol Gac opisuje krajobraz powyborczy po europejskiej batalii o Parlament Europejski.

Cezary Krysztopa wspomina Janusza Rewińskiego, który niedawno odszedł z tego świata, jako wybitnego satyryka.]

Chcesz otrzymywać „Tygodnik Solidarność” prosto do swojego domu lub zakładu pracy? Zamów prenumeratę <TUTAJ> 

Polecane
Emerytury
Stażowe