Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niemieckie media: Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? z ostatniej chwili
Niemieckie media: "Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim?"

"Po utracie władzy Jarosław Kaczyński sprawia wrażenie, jakby coraz bardziej tracił kontrolę nad sobą" – pisze „Der Spiegel”.

Ból był tak duży. Niepokojące doniesienia z domu gwiazdora z ostatniej chwili
"Ból był tak duży". Niepokojące doniesienia z domu gwiazdora

Danuta Martyniuk, żona gwiazdora disco polo Zenka Martyniuka podzieliła się niepokojącą wiadomością. Wiadomo, że czeka ją kolejna operacja, a wszystko przez ogromny ból, z którym przyszło jej się mierzyć.

Niemcy obawiają się rozszerzenia wojny na Ukrainie na kraje NATO z ostatniej chwili
Niemcy obawiają się rozszerzenia wojny na Ukrainie na kraje NATO

Wyniki ostatniego badania opinii publicznej dowodzą, że większość Niemców obawia się rozszerzenia wojny na Ukrainie na terytorium państw NATO. Ponadto połowa ankietowanych uważa za nieudaną integrację ukraińskich uchodźców w niemieckim społeczeństwie.

Kuba Wojewódzki ujawnił nieprzyjemnego SMS-a od Roberta Lewandowskiego z ostatniej chwili
Kuba Wojewódzki ujawnił nieprzyjemnego SMS-a od Roberta Lewandowskiego

Jakub Błaszczykowski był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". Podczas rozmowy Kuba Wojewódzki ujawnił nieprzyjemnego SMS-a, którego miał otrzymać od Roberta Lewandowskiego.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William podjął sensacyjną decyzję z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William podjął sensacyjną decyzję

Wciąż wrze wokół Pałacu Buckingham. Na czołówki brytyjskich mediów powraca konflikt Sussexów z rodziną królewską. "The Mirror" informuje o sensacyjnej decyzji księcia Williama.

Gdańsk. Atak nożownika w centrum miasta. Są ranni z ostatniej chwili
Gdańsk. Atak nożownika w centrum miasta. Są ranni

Sześć osób zostało rannych w niedzielę w nocy po ataku z użyciem noża przed klubem na ul. Elektryków w Gdańsku. Policja zatrzymała w tej sprawie 24-letniego Węgra i 30-latka z Elbląga. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Kto wygra wybory samorządowe? [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Kto wygra wybory samorządowe? [SONDAŻ]

43,2 proc. respondentów oceniło, że nadchodzące wybory samorządowe wygra Koalicja Obywatelska – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. 16,9 proc. badanych na zwycięzcę typuje PiS, a Trzecią Drogę wskazało 8,3 proc. ankietowanych.

Premier Kanady: Putin jest słabeuszem, zleca zabójstwa przeciwników z ostatniej chwili
Premier Kanady: Putin jest słabeuszem, zleca zabójstwa przeciwników

Premier Kanady Justin Trudeau oskarżył w sobotę prezydenta Rosji Władimira Putina o zlecanie zabójstw przeciwników politycznych. Trudeau przebywał tego dnia z wizytą w Kijowie, w dniu drugiej rocznicy napaści Rosji na Ukrainę.

Trump wygrał republikańskie prawybory w Karolinie Południowej z ostatniej chwili
Trump wygrał republikańskie prawybory w Karolinie Południowej

Były prezydent USA Donald Trump wygrał sobotnie republikańskie prawybory w Karolinie Południowej pokonując swoją konkurentkę Nikki Haley w jej rodzinnym stanie - ogłosiła agencja AP po spłynięciu pierwszych wyników. Jest to już piąte z rzędu zwycięstwo Trumpa, które przybliża go zapewnienia sobie partyjnej nominacji w listopadowych wyborach prezydenckich.

Prof. Grzegorz Górski: Rosja będzie miała swoje pięć minut Wiadomości
Prof. Grzegorz Górski: Rosja będzie miała swoje pięć minut

W tekście na moim profilu na Facebooku sprzed kilku dni napisałem, dlaczego w trwającej od dwóch lat nowej fazie wojny rosyjsko – ukraińskiej, to Rosja na obecnym etapie wydaje się być bliższa sukcesu. Wskazałem, iż głównym powodem tego stanu rzeczy jest wewnętrzna sytuacja na Ukrainie, a więc przede wszystkim trudno zrozumiała wszechogarniająca korupcja, połączona z chaosem ośrodków władzy.

REKLAMA

Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe