Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": "Solidarność" z Białorusią

Za nami wizyta Piotra Dudy w Mińsku oraz spotkanie przewodniczącego Solidarności ze Swiatłaną Cichanouską w Warszawie. To właśnie aktywności NSZZ Solidarność w kwestii protestów na Białorusi poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność"?

Działania Solidarności wobec białoruskich protestów opisała w tekście „Solidarność podaje rękę” Teresa Wójcik. 

Już miesiąc – od 9 sierpnia – Białoruś wstrząsana jest protestami społecznymi: demonstracjami ulicznymi i strajkami, przeciwko sfałszowaniu wyborów. Według oficjalnych wyników podanych przez reżimową Komisję Wyborczą, wygrał Alaksandr Łukaszenka z wynikiem 80,1 proc. Swiatłana Cichanouska miała zdobyć zaledwie 10,1 proc. głosów. Według profesjonalnych, wiarygodnych obliczeń opozycji Łukaszenka otrzymał 3 proc. głosów. Pierwszym zagranicznym przywódcą, który pojawił się w obecnej sytuacji w Mińsku, był przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.


W numerze również rozmowa z Piotrem Dudą, którego pytamy o to, czy Białoruś ma szansę na pokonanie reżimu Łukaszenki. 

Powiem tak – po pobycie na Białorusi, w Mińsku, mogę ocenić, że te szanse są wielkie. Z kimkolwiek rozmawiałem – zarówno z działaczami związkowymi, jak i zwykłymi przechodniami, gdy składaliśmy kwiaty na miejscu zamordowania przez tamtejsze służby10 sierpnia Aleksandra Tarajkowskiego – mówiono mi, że ta kula śnieżna jest nie do zatrzymania. Duch wolności unosi się w powietrzu wszędzie w kraju coraz silniej. Ludzie są naładowani pozytywną energią sprzeciwu. Z drugiej strony jest pewne wycofanie, bo nie znają dnia ani godziny, gdy do ich drzwi załomocze tamtejsze KGB, by pobić, zatrzymać, skatować.

 

Z Jurijem Rawawy, liderem strajku i działaczem związkowym w wielkich zakładach Grodno Azot, mówi w rozmowie z Teresą Wójcik.  

 Ruszyła cała Białoruś – mamy łańcuch protestu narodu przeciwko oczywistemu oszustwu wyborczemu. Powszechne protesty na ulicach i strajki robotnicze w wielkich zakładach pracy. Protesty autentycznie pokojowe, nie ma anarchii, nie ma rabowanych sklepów, nie ma spalonych samochodów, nie ma ani jednej wybitej szyby. My żądamy realizacji prawdziwego wyniku wyborów, wiemy, jak głosowała zdecydowana większość białoruskich wyborców. Żądamy poszanowania prawa wyborczego, nie godzimy się na sfałszowane wybory.


O niedawnych atakach z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem rozmawia Agnieszka Żurek.


Przeszkadzają im moje poglądy i preferowany model wychowania – całkowicie inny od tego, który był w Polsce promowany w poprzednich latach. Nie do przyjęcia jest dla mnie „wychowywanie” dzieci oparte na haśle: „Róbta, co chceta”, w duchu pełnej dowolności, niestawiania dzieciom jakichkolwiek granic. To prowadzi do zachowań niedopuszczalnych. Nie da się także nauczyć wychowywać dziecka, oglądając telewizyjne show z gotowymi rozwiązaniami rodem z taniej telenoweli. To tak, jakby ktoś się chciał nauczyć jeździć na nartach na podstawie reklamowego spotu producenta wiązań. Wychowanie dziecka to długi i ekstremalnie trudny proces, wymagający poświęcenia i wyrzeczeń.

W artykule „Zawodowy kłamca” Agnieszka Żurek przedstawia sylwetkę Bartosza Staszewskiego. 


Za sprawą aktywności aktywisty LGBT Bartosza Staszewskiego Polska została oszkalowana w oczach opinii międzynarodowej. Staszewski  „zapomniał” bowiem poinformować odbiorców swoich komunikatów, że to on sam przykręca do nazw polskich miejscowości fejkowe tabliczki informujące o tym, że są to „Strefy wolne od LGBT”, a następnie uwiecznia je na fotografiach. To jednak nie jedyna aktywność tęczowego działacza, w której posunął się do fałszowania rzeczywistości.

W numerze również m.in. 

  • "Droga ku wolności" Marcin Koziestański opisuje premiery wystaw "Tygodnika Solidarność" 
  • "Wyścig Solidarności i Olimpijczyków nie zwalnia" Mateusz Kosiński o pierwszych dwóch etapach popularnej "Solidarki" 
  • "Wirus w naszych portfelach" Paweł Pietkun o wzroście ilości płatności bezgotówkowych 
  • "Wielkie śledztwo WHO" Paweł Pietkun o śledztwie wobec WHO w sprawie koronawirusa 
  • "Królestwo w duchu Herberta" Mateusz Kosiński rozmawia z Dawidem Hallmannem o "Królestwie bez kresu" 
  • "Łamigłówki mistrza Nolana" Paweł Gabryś-Kurowski o filmie "Tenet" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Rewolucyjne partie żydowskie" 
  • "Role załogi we wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych" dr Jakub Szmit
  • Mateusz Kosiński o sytuacji na Białorusi rozmawia z Andrzejem Kołodziejem 

 


W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (38/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
Ewakuacja pacjentów z OIOM. Woda wlewa się na oddział  z ostatniej chwili
Ewakuacja pacjentów z OIOM. Woda wlewa się na oddział 

Pacjenci Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Powiatowym w Giżycku ( woj. warmińsko-mazurskie) zostali ewakuowani. Powodem tej decyzji były obfite opady deszczu, które doprowadziły do zalania parteru, gdzie znajduje się oddział z chorymi podłączonymi do aparatury. Pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali w województwie warmińsko-mazurskim. 

Dziewięciu europejskich premierów ma dość kagańca ETPCz. Napisali list z ostatniej chwili
Dziewięciu europejskich premierów ma dość kagańca ETPCz. Napisali list

Dziewięciu premierów europejskich rządów napisało list otwarty do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o „nową interpretację” Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności z 1950 r. List zainicjowały premier Włoch Giorgia Melonii oraz Danii Mette Frederiksen. Widnieje pod nim także podpis polskiego premiera Donalda Tuska.

Krzysztof Bosak o oczekiwaniach wobec Ukrainy: Zakaz tego kultu z ostatniej chwili
Krzysztof Bosak o oczekiwaniach wobec Ukrainy: Zakaz tego kultu

Wierzymy, że pojednanie jest możliwe tylko na prawdzie, której obecnie brakuje - mówił wicemarszałek Sejmu, lider Konfederacji Krzysztof Bosak w związku z przypadającą w piątek 82. rocznicą kulminacji zbrodni wołyńskiej. Oczekujemy zgody na ekshumacje i zaprzestania kultu zbrodniarzy - dodał.

Poseł PiS o wypowiedzi Brauna ws. Auschwitz. Czy jest zdolność koalicyjna? z ostatniej chwili
Poseł PiS o wypowiedzi Brauna ws. Auschwitz. Czy jest "zdolność koalicyjna"?

– Wypowiedź Grzegorza Brauna negująca dokonywanie ludobójstwa w Auschwitz to jest absolutny skandal – ocenił w piątek poseł PiS, b. wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Pytany o to, czy w związku z tym Braun stracił zdolność koalicyjną, poseł PiS odpowiedział, że ''nie ma takiego tematu''.

Karol Nawrocki: 11 lipca symbolizuje apogeum okrucieństwa zbrodniarzy z UPA z ostatniej chwili
Karol Nawrocki: 11 lipca symbolizuje apogeum okrucieństwa zbrodniarzy z UPA

„11 lipca 1943 r. symbolizuje apogeum okrucieństwa zbrodniarzy z UPA” – ocenił prezydent elekt Karol Nawrocki w mijającą w piątek 82. rocznicę kulminacji zbrodni wołyńskiej. „Dla nas, Polaków, ten dzień to czas refleksji i modlitwy, wspomnienia bestialsko zamordowanych dzieci, kobiet i starców” – dodał.

Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia

Mieszkańcy Wrocławia muszą przygotować się na poważne utrudnienia w rejonie mostu Grunwaldzkiego. Od soboty, 12 lipca, zmienia się organizacja ruchu — zarówno dla samochodów, jak i dla autobusów oraz tramwajów. Powodem jest awaria magistrali wodociągowej znajdującej się kilka metrów pod ziemią.

„Czas na ekshumacje i potępienie banderyzmu”. Dziś rocznica „krwawej niedzieli” na Wołyniu tylko u nas
„Czas na ekshumacje i potępienie banderyzmu”. Dziś rocznica „krwawej niedzieli” na Wołyniu

– Trzeba doprowadzić do penalizacji banderyzmu oraz kontynuować wywieranie nacisków na władze Ukrainy, żeby pozwoliły nam godnie pochować naszych rodaków. Na kłamstwie i przemilczeniu nigdy nie zbudujemy dobrych relacji – mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Paweł Zdziarski, prezes stowarzyszenia „Wspólnota i pamięć”, autor książek o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu.

Trump zapowiada ważne oświadczenie ws. Rosji z ostatniej chwili
Trump zapowiada ważne oświadczenie ws. Rosji

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że zawarto umowę, na mocy której Stany Zjednoczone wysyłają Ukrainie uzbrojenie poprzez NATO, a Sojusz płaci za to uzbrojenie. Dodał, że w poniedziałek będzie miał „ważne oświadczenie” dotyczące Rosji.

11 lipca 1943 roku przyszli po nich Ukraińcy z widłami, siekierami i butelkami z benzyną tylko u nas
11 lipca 1943 roku przyszli po nich Ukraińcy z widłami, siekierami i butelkami z benzyną

Dzień 11 lipca 2025 roku jest obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

Pracował w żłobku, promował gender, okazał się pedofilem tylko u nas
Pracował w żłobku, promował gender, okazał się pedofilem

Kolejny aktywista gender okazał się pedofilem. Tym razem mężczyzna, którego zatrzymała już policja, zatrudnił się w żłobku, a dodatkowych ofiar szukał w internecie. Wśród rodziców budził zaufanie – podobno nikt nie podejrzewał go o tak straszne zbrodnie.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": "Solidarność" z Białorusią

Za nami wizyta Piotra Dudy w Mińsku oraz spotkanie przewodniczącego Solidarności ze Swiatłaną Cichanouską w Warszawie. To właśnie aktywności NSZZ Solidarność w kwestii protestów na Białorusi poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność"?

Działania Solidarności wobec białoruskich protestów opisała w tekście „Solidarność podaje rękę” Teresa Wójcik. 

Już miesiąc – od 9 sierpnia – Białoruś wstrząsana jest protestami społecznymi: demonstracjami ulicznymi i strajkami, przeciwko sfałszowaniu wyborów. Według oficjalnych wyników podanych przez reżimową Komisję Wyborczą, wygrał Alaksandr Łukaszenka z wynikiem 80,1 proc. Swiatłana Cichanouska miała zdobyć zaledwie 10,1 proc. głosów. Według profesjonalnych, wiarygodnych obliczeń opozycji Łukaszenka otrzymał 3 proc. głosów. Pierwszym zagranicznym przywódcą, który pojawił się w obecnej sytuacji w Mińsku, był przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.


W numerze również rozmowa z Piotrem Dudą, którego pytamy o to, czy Białoruś ma szansę na pokonanie reżimu Łukaszenki. 

Powiem tak – po pobycie na Białorusi, w Mińsku, mogę ocenić, że te szanse są wielkie. Z kimkolwiek rozmawiałem – zarówno z działaczami związkowymi, jak i zwykłymi przechodniami, gdy składaliśmy kwiaty na miejscu zamordowania przez tamtejsze służby10 sierpnia Aleksandra Tarajkowskiego – mówiono mi, że ta kula śnieżna jest nie do zatrzymania. Duch wolności unosi się w powietrzu wszędzie w kraju coraz silniej. Ludzie są naładowani pozytywną energią sprzeciwu. Z drugiej strony jest pewne wycofanie, bo nie znają dnia ani godziny, gdy do ich drzwi załomocze tamtejsze KGB, by pobić, zatrzymać, skatować.

 

Z Jurijem Rawawy, liderem strajku i działaczem związkowym w wielkich zakładach Grodno Azot, mówi w rozmowie z Teresą Wójcik.  

 Ruszyła cała Białoruś – mamy łańcuch protestu narodu przeciwko oczywistemu oszustwu wyborczemu. Powszechne protesty na ulicach i strajki robotnicze w wielkich zakładach pracy. Protesty autentycznie pokojowe, nie ma anarchii, nie ma rabowanych sklepów, nie ma spalonych samochodów, nie ma ani jednej wybitej szyby. My żądamy realizacji prawdziwego wyniku wyborów, wiemy, jak głosowała zdecydowana większość białoruskich wyborców. Żądamy poszanowania prawa wyborczego, nie godzimy się na sfałszowane wybory.


O niedawnych atakach z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem rozmawia Agnieszka Żurek.


Przeszkadzają im moje poglądy i preferowany model wychowania – całkowicie inny od tego, który był w Polsce promowany w poprzednich latach. Nie do przyjęcia jest dla mnie „wychowywanie” dzieci oparte na haśle: „Róbta, co chceta”, w duchu pełnej dowolności, niestawiania dzieciom jakichkolwiek granic. To prowadzi do zachowań niedopuszczalnych. Nie da się także nauczyć wychowywać dziecka, oglądając telewizyjne show z gotowymi rozwiązaniami rodem z taniej telenoweli. To tak, jakby ktoś się chciał nauczyć jeździć na nartach na podstawie reklamowego spotu producenta wiązań. Wychowanie dziecka to długi i ekstremalnie trudny proces, wymagający poświęcenia i wyrzeczeń.

W artykule „Zawodowy kłamca” Agnieszka Żurek przedstawia sylwetkę Bartosza Staszewskiego. 


Za sprawą aktywności aktywisty LGBT Bartosza Staszewskiego Polska została oszkalowana w oczach opinii międzynarodowej. Staszewski  „zapomniał” bowiem poinformować odbiorców swoich komunikatów, że to on sam przykręca do nazw polskich miejscowości fejkowe tabliczki informujące o tym, że są to „Strefy wolne od LGBT”, a następnie uwiecznia je na fotografiach. To jednak nie jedyna aktywność tęczowego działacza, w której posunął się do fałszowania rzeczywistości.

W numerze również m.in. 

  • "Droga ku wolności" Marcin Koziestański opisuje premiery wystaw "Tygodnika Solidarność" 
  • "Wyścig Solidarności i Olimpijczyków nie zwalnia" Mateusz Kosiński o pierwszych dwóch etapach popularnej "Solidarki" 
  • "Wirus w naszych portfelach" Paweł Pietkun o wzroście ilości płatności bezgotówkowych 
  • "Wielkie śledztwo WHO" Paweł Pietkun o śledztwie wobec WHO w sprawie koronawirusa 
  • "Królestwo w duchu Herberta" Mateusz Kosiński rozmawia z Dawidem Hallmannem o "Królestwie bez kresu" 
  • "Łamigłówki mistrza Nolana" Paweł Gabryś-Kurowski o filmie "Tenet" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Rewolucyjne partie żydowskie" 
  • "Role załogi we wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych" dr Jakub Szmit
  • Mateusz Kosiński o sytuacji na Białorusi rozmawia z Andrzejem Kołodziejem 

 


W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (38/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe