Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Cleo: ścigam się ze sobą

Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam się od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory – mówi Cleo, wokalistka, autorka tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Cleo? 

Lubię przeskakiwać z jednej stylistyki w drugą. To mnie kręci. Wiele się nauczyłam w trakcie powstawania płyty „SuperNOVA”. Uczyłam się nowych brzmień, inaczej frazowałam. Bałam się, bo za każdym razem wychodziłam ze strefy komfortu. Strefą komfortu jest dla mnie stylistyka „VinyLOVEJ”. Utwór „Cała twoja” z Sobelem jest najlżej zaśpiewanym utworem w mojej dotychczasowej działalności artystycznej.

A czy Cleo chciałaby coś zmienić w sobie? 

– Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory.

 

„Atak na dziennikarza to atak na wolność słowa” pisze Anna Zielińska 

Dziennikarze relacjonujący konflikty w Polsce w sytuacji zagrożenia zdani są tylko na siebie. Nie ma skutecznych zabezpieczeń i rozwiązań prawnych, które chroniłyby ich przed atakami osób, dla których ich obecność jest niewygodna. Nie tylko nasz redakcyjny kolega Tomasz Gutry (postrzelony w twarz z broni gładkolufowej), ale także Adam Tuchliński, fotoreporter „Newsweek Polska” (uderzony pałką policyjną w tył głowy i zepchnięty ze schodów), fotoreporter Jakub Kamiński z agencji East News (uderzony przez policjanta) oraz Renata Kim z „Newsweek Polska” i Przemysław Stefaniak z „Krytyki Politycznej” – to poszkodowani podczas ostatniego Marszu Niepodległości dziennikarze.

„Inspirujmy się Republikanami i Fideszem” mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem poseł Tomasz Rzymkowski 

Spór wewnątrz PiS dotyczy teraz tego, czy chcemy realizować wizję Polski, która towarzyszyła nam od początku, czy powinniśmy za wszelką cenę próbować dostosować się do modnych postulatów na rynku idei. Podążanie za modnymi ideologiami uważam za błędną koncepcję. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Owszem, drobne korekty są wskazane, ale trwanie przy ideowych pryncypiach jesteśmy też winni wyborcom. 


O europejskiej płacy minimalnej z ekspertem prawnym KK NSZZ „Solidarność” Barbarą Surdykowską rozmawia Teresa Wójcik.


Płaca minimalna to najniższe wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik. Może ona wynikać z ustawy lub układu zbiorowego pracy (zawartego przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dla danego sektora gospodarki lub dla całego państwa). (…)  Oczywiście zaraz pojawia się pytanie, do kogo adresowana jest płaca minimalna? Odpowiedź na to pytanie jest współcześnie coraz trudniejsze ze względu na rozmywanie się definicji pracownika, co związane jest z licznymi czynnikami, takimi jak zmiana technologiczna, praca zdalna, zatrudnianie poprzez platformy internetowe. Ważny jest fakt, czy płaca minimalna w danym państwie obejmuje pracowników sezonowych, migrantów etc. Zawsze trzeba się dość dokładnie przyjrzeć danej regulacji. Rola płacy minimalnej widoczna jest zarówno jako czynnika, który ma gwarantować pewien poziom dostatku osoby żyjącej z pracy, jak i ma znaczenie makroekonomiczne jako jeden z czynników kształtujących popyt wewnętrzny. 

W artykule „Winnica podupadła” Jakuba Pacana przeczytamy o współczesnych problemach Kościoła 

Kiedy świeccy katolicy mówią, że Kościół musi się oczyścić, że trzeba zło wypalać w nim gorącym żelazem, nawet przez jego wrogów, to tak naprawdę jest dobra wiadomość. To oznacza, że wierni, choć zgorszeni skandalami, chcą w tym Kościele być, zależy im na nim. O wiele gorsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby nawet ci najwierniejsi machnęli ręką i zupełnie odeszli od Kościoła. 


W numerze również:

  • Agnieszka Żurek "Co dalej w sprawie postrzelenia naszego fotoreportera?"
  • "Pracownicy są ważni" - Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie z Teresą Wójcik

  • Barbara Surdykowska "Nadciąga europejska płaca minimalna" 
  • "Szpital zbudowany na wczoraj" Andrzej Berezowski o Szpitalu Narodowym 
  • Teresa Wójcik "Nowa islamizacja Europy"
  • Aleksander Żywczyk "Azja przejmuje władzę w świecie" o azjatyckiej umowie o wolnym handlu 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Kolejny film o Boracie" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Między socjałami a żydokomuną" 
  • Aleksander Żywczyk "Czarna dziura na Krańcu Układu Słonecznego" 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Jaromirem Krukiem, prezesem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego „Gol”, od lat współpracującego z Zarządem Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”,
  • Łukasz Bobruk przedstawia sylwetkę Przemysława Płachety 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (48/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 


 

POLECANE
Setki strażaków walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Spłonęło już ponad 60 hektarów [WIDEO] z ostatniej chwili
Setki strażaków walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Spłonęło już ponad 60 hektarów [WIDEO]

Ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru suchych trzcinowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogień wybuchł na styku powiatów augustowskiego i monieckiego, w okolicach wsi Kopytkowo. W akcji biorą też udział śmigłowce i samolot gaśniczy.

TVN: Zużyte niemieckie panele fotowoltaiczne, zamiast do recyclingu, trafiają do Polski z ostatniej chwili
TVN: Zużyte niemieckie panele fotowoltaiczne, zamiast do recyclingu, trafiają do Polski

Tysiące ton starych paneli fotowoltaicznych wjeżdża do Polski z Niemiec. Nadają się do utylizacji, ale Polacy je biorą za darmo. Są sprzedawane na rynku wtórnym jako tanie zamienniki, ale szybko trafiają na śmietnik – donoszą dziennikarze „Superwizjera” TVN24.

Wielkanocne zawieszenie broni na Ukrainie. Jest nowy komunikat Kremla z ostatniej chwili
Wielkanocne zawieszenie broni na Ukrainie. Jest nowy komunikat Kremla

Prezydent Rosji Władimir Putin nie wydał rozkazu przedłużenia wielkanocnego zawieszenia broni w Ukrainie – podał w niedzielę Reuters, powołując się na oświadczenie rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. Rozejm ma obowiązywać do północy (godz. 23 w Polsce) z niedzieli na poniedziałek.

Niepokojące informacje z granicy polsko-niemieckiej. Komunikat niemieckich służb z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy polsko-niemieckiej. Komunikat niemieckich służb

W minionym tygodniu odkryto próbę przemytu dwóch osób w południowej Brandenburgii. Kierowca pojazdu wylegitymował się polskim dokumentem pobytowym – informuje w komunikacie niemiecka policja.

Dantejskie sceny w Jerozolimie. Chrześcijanie przedarli się pod Grób Chrystusa Wiadomości
Dantejskie sceny w Jerozolimie. Chrześcijanie przedarli się pod Grób Chrystusa

Wg doniesień zagranicznych mediów, izraelska policja w Wielką Sobotę blokowała wiernym dostęp do Bazyli Grobu Pańskiego. Z nagrań udostępnionych w mediach społecznościowych wynika jednak, że ostatecznie chrześcijanie licznie przedostali się pod grób Jezusa Chrystusa.

Załamanie pogody w Poniedziałek Wielkanocny? Oto najnowsza prognoza Wiadomości
Załamanie pogody w Poniedziałek Wielkanocny? Oto najnowsza prognoza

W niedzielę i poniedziałek temperatura wyniesie do 24 st. C. W Śmigus-dyngus na północy kraju wystąpią opady deszczu, a na zachodzie burze. W czasie burz porywy wiatru wyniosą do 60 km/h - powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Kowalczuk.

Nieoficjalnie: Wściekłość w sztabie Trzaskowskiego. Na celowniku Hołownia polityka
Nieoficjalnie: Wściekłość w sztabie Trzaskowskiego. Na celowniku Hołownia

Jak donosi w niedzielę Onet.pl, w sztabie Rafała Trzaskowskiego panuje wściekłość na Szymona Hołownię. Marszałek Sejmu zjawiając się na debacie w Telewizji Republika rzucił piach w tryby kampanii kandydata KO i odmienił dynamikę kampanii. 

Rosyjskie prowokacje nad Morzem Bałtyckim. Jest reakcja Wielkiej Brytanii z ostatniej chwili
Rosyjskie prowokacje nad Morzem Bałtyckim. Jest reakcja Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało w niedzielę, że dwa brytyjskie myśliwce przechwyciły rosyjskie samoloty nad Morzem Bałtyckim w pobliżu przestrzeni powietrznej sojuszu NATO. Do dwóch odrębnych zdarzeń doszło we wtorek i czwartek.

Jest komunikat ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego. Złe wieści z Barcelony z ostatniej chwili
Jest komunikat ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego. Złe wieści z Barcelony

Barcelona w niedzielnym komunikacie przekazała, że Robert Lewandowski doznał kontuzji mięśnia uda. Klub nie podał, jak długo polski piłkarz nie będzie zdolny do gry, ale hiszpańskie media szacują, że leczenie potrwa około trzech tygodni. Oznacza to, że Lewandowski przegapi finał Pucharu Króla z Realem Madryt i przynajmniej jeden z półfinałowych meczów Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

Karol Nawrocki: Wielkanoc to czas nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią Wiadomości
Karol Nawrocki: Wielkanoc to czas nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią

- Wielkanoc to czas nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią - powiedział obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki, składając wraz z małżonką życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Cleo: ścigam się ze sobą

Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam się od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory – mówi Cleo, wokalistka, autorka tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Cleo? 

Lubię przeskakiwać z jednej stylistyki w drugą. To mnie kręci. Wiele się nauczyłam w trakcie powstawania płyty „SuperNOVA”. Uczyłam się nowych brzmień, inaczej frazowałam. Bałam się, bo za każdym razem wychodziłam ze strefy komfortu. Strefą komfortu jest dla mnie stylistyka „VinyLOVEJ”. Utwór „Cała twoja” z Sobelem jest najlżej zaśpiewanym utworem w mojej dotychczasowej działalności artystycznej.

A czy Cleo chciałaby coś zmienić w sobie? 

– Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory.

 

„Atak na dziennikarza to atak na wolność słowa” pisze Anna Zielińska 

Dziennikarze relacjonujący konflikty w Polsce w sytuacji zagrożenia zdani są tylko na siebie. Nie ma skutecznych zabezpieczeń i rozwiązań prawnych, które chroniłyby ich przed atakami osób, dla których ich obecność jest niewygodna. Nie tylko nasz redakcyjny kolega Tomasz Gutry (postrzelony w twarz z broni gładkolufowej), ale także Adam Tuchliński, fotoreporter „Newsweek Polska” (uderzony pałką policyjną w tył głowy i zepchnięty ze schodów), fotoreporter Jakub Kamiński z agencji East News (uderzony przez policjanta) oraz Renata Kim z „Newsweek Polska” i Przemysław Stefaniak z „Krytyki Politycznej” – to poszkodowani podczas ostatniego Marszu Niepodległości dziennikarze.

„Inspirujmy się Republikanami i Fideszem” mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem poseł Tomasz Rzymkowski 

Spór wewnątrz PiS dotyczy teraz tego, czy chcemy realizować wizję Polski, która towarzyszyła nam od początku, czy powinniśmy za wszelką cenę próbować dostosować się do modnych postulatów na rynku idei. Podążanie za modnymi ideologiami uważam za błędną koncepcję. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Owszem, drobne korekty są wskazane, ale trwanie przy ideowych pryncypiach jesteśmy też winni wyborcom. 


O europejskiej płacy minimalnej z ekspertem prawnym KK NSZZ „Solidarność” Barbarą Surdykowską rozmawia Teresa Wójcik.


Płaca minimalna to najniższe wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik. Może ona wynikać z ustawy lub układu zbiorowego pracy (zawartego przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dla danego sektora gospodarki lub dla całego państwa). (…)  Oczywiście zaraz pojawia się pytanie, do kogo adresowana jest płaca minimalna? Odpowiedź na to pytanie jest współcześnie coraz trudniejsze ze względu na rozmywanie się definicji pracownika, co związane jest z licznymi czynnikami, takimi jak zmiana technologiczna, praca zdalna, zatrudnianie poprzez platformy internetowe. Ważny jest fakt, czy płaca minimalna w danym państwie obejmuje pracowników sezonowych, migrantów etc. Zawsze trzeba się dość dokładnie przyjrzeć danej regulacji. Rola płacy minimalnej widoczna jest zarówno jako czynnika, który ma gwarantować pewien poziom dostatku osoby żyjącej z pracy, jak i ma znaczenie makroekonomiczne jako jeden z czynników kształtujących popyt wewnętrzny. 

W artykule „Winnica podupadła” Jakuba Pacana przeczytamy o współczesnych problemach Kościoła 

Kiedy świeccy katolicy mówią, że Kościół musi się oczyścić, że trzeba zło wypalać w nim gorącym żelazem, nawet przez jego wrogów, to tak naprawdę jest dobra wiadomość. To oznacza, że wierni, choć zgorszeni skandalami, chcą w tym Kościele być, zależy im na nim. O wiele gorsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby nawet ci najwierniejsi machnęli ręką i zupełnie odeszli od Kościoła. 


W numerze również:

  • Agnieszka Żurek "Co dalej w sprawie postrzelenia naszego fotoreportera?"
  • "Pracownicy są ważni" - Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie z Teresą Wójcik

  • Barbara Surdykowska "Nadciąga europejska płaca minimalna" 
  • "Szpital zbudowany na wczoraj" Andrzej Berezowski o Szpitalu Narodowym 
  • Teresa Wójcik "Nowa islamizacja Europy"
  • Aleksander Żywczyk "Azja przejmuje władzę w świecie" o azjatyckiej umowie o wolnym handlu 
  • Sebastian Pytel recenzuje "Kolejny film o Boracie" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Między socjałami a żydokomuną" 
  • Aleksander Żywczyk "Czarna dziura na Krańcu Układu Słonecznego" 
  • Marcin Koziestański rozmawia z Jaromirem Krukiem, prezesem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego „Gol”, od lat współpracującego z Zarządem Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”,
  • Łukasz Bobruk przedstawia sylwetkę Przemysława Płachety 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (48/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe