„Życie mi zobojętniało”. Aktor serialu „Na dobre i na złe” opowiedział o swoim dramacie

Co musisz wiedzieć?
- Bartosz Obuchowicz to aktor znany m.in. z „Na dobre i na złe”, gdzie grał przez ponad dekadę.
- W wywiadzie przyznał, że przez lata zmagał się z alkoholizmem.
- Punktem zwrotnym była dla niego emocjonalna obojętność i strach, który skłonił go do szukania pomocy.
Znany aktor przerwał milczenie
Sława przyszła do niego wcześnie. Zadebiutował jako dziecko w filmie „Cwał” Krzysztofa Zanussiego, a największą rozpoznawalność przyniosła mu rola młodego lekarza w kultowym, polskim serialu.
Dziś w rozmowie z serwisem Jastrząb Post Obuchowicz przyznał, że z uzależnieniem zmagał się przez długie lata, a przełomowy okazał się dla niego moment emocjonalnego wypalenia.
Mnie przeraziła obojętność. Wszystko przestało mnie bawić i życie mi obojętniało. To był impuls i strach, który spowodował, że wziąłem się za siebie i poszedłem po pomoc
– wyznał.
- Komunikat dla mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego
- "Idź się popłacz". Burza w sieci po programie TVN
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Nie żyje polski muzyk. Miał tylko 27 lat
- Niepokojące informacje z granicy. Komunikat Straży Granicznej
„Trzeba mówić o tym głośno”
To właśnie to poczucie pustki skłoniło go do działania. Obuchowicz podkreślił, że samodzielna walka z nałogiem to mit. Według niego kluczowa jest obecność drugiej osoby.
Trzeba mówić o tym głośno: alkoholizm jest chorobą, z którą nie poradzimy sobie sami. Potrzebujemy drugiej osoby: albo terapeuty, albo drugiego alkoholika
– tłumaczył.
„Na dobre i na złe”
„Na dobre i na złe” to polski serial medyczno-obyczajowy emitowany na antenie TVP2 od 7 listopada 1999, przedstawiający losy personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. W historii polskich produkcji telewizyjnych jest to najdłuższy serial cotygodniowy i drugi serial (po „Klanie”) pod względem liczby lat nieprzerwanej produkcji.