[Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny?

Kiedy Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską, odzyskało niepodległość narodową. Brytyjczycy mają nowe możliwości korzystania z naturalnych uprawnień, które zostały zmniejszone lub wyeliminowane przez członkostwo w UE. To w USA zyskuje aprobatę. Są głosy, że w USA republikanie – nie tylko prezydent Trump – byliby radzi z rozpadu Unii Europejskiej. Czy scenariusz „wyjścia” jest możliwy dla innych państw UE? Jeśli tak, to kto będzie następny po Brytyjczykach? M.in. na te pytania odpowie najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”. 
 [Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny?
/ fot. TS


Teresa Wójcik pyta „Brexit. Kto następny?”

Największą sensację wywołał Farage, gdy dodał, że za przykładem Londynu najwcześniej pójdą Włochy, Dania i Polska. Ewentualnie jeszcze Szwecja, nie znalazły się wśród tych państw Węgry.Te cztery państwa właśnie miałyby ku temu najbardziej uzasadnione powody. Farage nie upiera się przy kolejności, ale w Parlamencie Europejskim mówił najwięcej o Polsce. O tym, że „przed trzydziestu laty w Polsce władzę mieli komuniści, a teraz rządzi Bruksela”, co dla wielu Polaków realnie niewiele różni się od systemu, od którego uwolniono się po wielu latach. „Myślę, że sposób, w jaki Polacy są upominani, wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak Timmermans, to dla nich jednak dużo więcej niż mogą znieść, biorąc pod uwagę ich trudną i skomplikowaną historię” – podkreślił Farage (wg transmisji NBC).




O mrocznej stronie brexitu, czyli problemach Polaków w Anglii pisze Paweł Pietkun 
 

Brytyjskie i światowe media – zapewne również część polskich – jeszcze nie raz sięgną do trwającego właśnie brexitu, który formalnie zaczął się z ostatnim dniem stycznia. Są jednak obszary, do których sięgać będą niechętnie. Przede wszystkim dlatego, że pokazują Brytyjczyków jako społeczeństwo rasistowskie i zamknięte, choć sami Brytyjczycy wolą mówić o sobie inaczej. Gros ofiar tego rasizmu to Polacy, z których wielu do Polski już nigdy nie wróci.



Z Krzysztofem Sobolewskim, szefem Komitetu Wykonawczego PiS rozmawia Jakub Pacan

– W kwestiach drażliwych czy szczególnie delikatnych kierujemy się tym, co powie Prezes Jarosław Kaczyński. To działa z automatu i nie ma tu odstępstw. Tajemnica skuteczności naszej komunikacji tkwi również w bezpośrednich kontaktach z wyborcami. W 2013 roku mieliśmy ponad tysiąc spotkań. Nasi burmistrzowie, wójtowie i posłowie są uczulani na odbywanie jak największej liczby spotkań. W 2012 roku mieliśmy założenie dotarcia do każdego sołectwa, każdej parafii i zrealizowaliśmy je

– mówi nam polityk. 


Patryk Vega w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem dokonuje rozliczenia z filmem „Polityka”.

Zrobiłem ten film, goniąc za pieniędzmi. Robiąc ten film, chciałem sięgnąć do portfeli ludzi, a nie do ich serc. To był błąd. Nie możesz robić filmów, które ciebie nie interesują. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany, to jak masz zainteresować innych ludzi. Byłem ostatnią osobą, która powinna się brać za film o polityce. Będąc człowiekiem, który był tylko raz na wyborach w wieku 18 lat. I obojętne, kto jest u władzy. Nie byłem odpowiednią osobą do tego, żeby zabierać się za taki film

– przyznaje reżyser. 


O sukcesach Solidarności na Podkarpaciu Marcinowi Koziestańskiemu  opowiada Roman Jakim, przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ

W Regionie Rzeszowskim w tej chwili bardzo duży nacisk kładziemy na rozwój związku. Nasz Dział Rozwoju zatrudnia dwie osoby i dzięki ich aktywności mamy spore sukcesy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało nam się stworzyć kilka nowych organizacji związkowych, chociażby w placówkach kultury, handlu i usługach czy zakładach budżetowych. Próbujemy dotrzeć do pracowników również w zakładach przemysłowych.



W numerze również m.in.:
  • Teresa Wójcik "F-35 - szansa i wyzwanie"
  • Jakub Pacan rozmawia z kpt. Konradem Wierzbickim, rzecznikiem prasowym Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki 
  • Wywiad Agnieszki Żurek z Kają Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Toreadorzy Hitlera i inni" 
  • Sebastian Pytel recenzuje film "Nieoszlifowane diamenty" 
  • Mateusz Kosiński w tekście "Czar zaklęty w cegle" opisuje katowicki Nikiszowiec 
  • "Jedyna taka Armia" Agnieszka Żurek o AK 
  • Leszek Masierak "Straszne preludium" o pierwszym użyciu bojowego gazu pod Bolimowem



Najnowszy numer "TS" (07/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
W Norwegii dla mordercy śpiewają kolorowe ptaki tylko u nas
W Norwegii dla mordercy śpiewają kolorowe ptaki

To, co dzieje się w Norwegii w sprawie Andersa Breivika - masowego mordercy, który przed 13 laty pozbawił życia siedemdziesięciu siedmiu niewinnych ludzi i zranił trzystu dziewiętnastu, powinno wykluczyć Norwegię z grona cywilizowanych krajów.

Zawieszenie broni w Libanie. Biden i Macron mają ogłosić je w ciągu 36 godzin z ostatniej chwili
Zawieszenie broni w Libanie. Biden i Macron mają ogłosić je w ciągu 36 godzin

Jak podaje agencja Reutera, prezydenci USA i Francji Joe Biden i Emmanuel Macron mają w przeciągu 36 godzin ogłosić zawieszenie broni w wojnie, którą Izrael toczy przeciwko Hezbollahowi w Libanie.

MSZ Francji o decyzji MTK ws. Netanjahu: Respektujemy prawo międzynarodowe polityka
MSZ Francji o decyzji MTK ws. Netanjahu: Respektujemy prawo międzynarodowe

Rzecznik francuskiego MSZ Christophe Lemoine, komentując w poniedziałek nakaz aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny, oznajmił, że Francja respektuje prawo międzynarodowe.

Nawrocki kandydatem na prezydenta. Błaszczak: Nigdy nie był w partii polityka
Nawrocki kandydatem na prezydenta. Błaszczak: Nigdy nie był w partii

W poniedziałek gościem Przemysława Szubartowicza w programie "Punkt Widzenia" w Polsacie News był Mariusz Błaszczak. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS został zapytany o kwestię bezpartyjności Karola Nawrockiego.

Biały Dom: Poważnie podchodzimy do gróźb Rosji wobec bazy w Redzikowie z ostatniej chwili
Biały Dom: Poważnie podchodzimy do gróźb Rosji wobec bazy w Redzikowie

Poważnie podchodzimy do gróźb Rosji wobec bazy w Redzikowie, ale robimy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo naszym żołnierzom w Europie - powiedział w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. W sposób zawoalowany przyznał, że USA zezwoliły Ukrainie na używanie ATACMS wewnątrz Rosji.

Niemcy przygotowują się na ewentualny atak. Berlin wzoruje się na Polsce z ostatniej chwili
Niemcy przygotowują się na ewentualny atak. Berlin wzoruje się na Polsce

Niemiecka gazeta „Bild” poinformowała, że Berlin jest zaniepokojony ewentualnym atakiem Rosji na NATO. W tym celu niemieckie władze mają opracowywać plan budowy bunkrów.

KE egzekwuje prawo unijne. Platforma społecznościowa dla liberałów ma kłopoty z ostatniej chwili
KE egzekwuje prawo unijne. Platforma społecznościowa dla liberałów ma kłopoty

Rzecznik Komisji Europejskiej Thomas Regnier powiedział dziennikarzom w poniedziałek podczas briefingu w Brukseli, że platforma Bluesky narusza unijne przepisy dotyczące m.in. nakazu ujawniania informacji o liczbie użytkowników.

Protesty rolników w Europie. Ardanowski: Los rolnictwa europejskiego leży w polskich rękach tylko u nas
Protesty rolników w Europie. Ardanowski: Los rolnictwa europejskiego leży w polskich rękach

– Protesty rolnicze, moim zdaniem, będą się rozszerzały i będą miały coraz większy wpływ na rządy, jeżeli już nie na Komisję Europejską, to na rządy krajów członkowskich, żeby ratowały rolnictwo europejskie – mówi Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Moniką Rutke.

Serbia dalej od członkostwa w UE. Porażka dyplomatyczna Węgier polityka
Serbia dalej od członkostwa w UE. Porażka dyplomatyczna Węgier

Węgry zamierzały zorganizować unijną konferencję międzyrządową. Budapeszt liczył na otwarcie przez Serbię kolejnych rozdziałów negocjacyjnych z Unią Europejską. 

Polscy uczniowie niepokonani w Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich pilne
Polscy uczniowie niepokonani w Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich

Od 14 do 18 listopada w Tartu (Estonia) odbywały się XXXV Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich (Baltic Way). Polska reprezentacja zajęła w nich pierwsze miejsce, pozostawiając konkurentów w tyle.

REKLAMA

[Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny?

Kiedy Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską, odzyskało niepodległość narodową. Brytyjczycy mają nowe możliwości korzystania z naturalnych uprawnień, które zostały zmniejszone lub wyeliminowane przez członkostwo w UE. To w USA zyskuje aprobatę. Są głosy, że w USA republikanie – nie tylko prezydent Trump – byliby radzi z rozpadu Unii Europejskiej. Czy scenariusz „wyjścia” jest możliwy dla innych państw UE? Jeśli tak, to kto będzie następny po Brytyjczykach? M.in. na te pytania odpowie najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”. 
 [Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny?
/ fot. TS


Teresa Wójcik pyta „Brexit. Kto następny?”

Największą sensację wywołał Farage, gdy dodał, że za przykładem Londynu najwcześniej pójdą Włochy, Dania i Polska. Ewentualnie jeszcze Szwecja, nie znalazły się wśród tych państw Węgry.Te cztery państwa właśnie miałyby ku temu najbardziej uzasadnione powody. Farage nie upiera się przy kolejności, ale w Parlamencie Europejskim mówił najwięcej o Polsce. O tym, że „przed trzydziestu laty w Polsce władzę mieli komuniści, a teraz rządzi Bruksela”, co dla wielu Polaków realnie niewiele różni się od systemu, od którego uwolniono się po wielu latach. „Myślę, że sposób, w jaki Polacy są upominani, wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak Timmermans, to dla nich jednak dużo więcej niż mogą znieść, biorąc pod uwagę ich trudną i skomplikowaną historię” – podkreślił Farage (wg transmisji NBC).




O mrocznej stronie brexitu, czyli problemach Polaków w Anglii pisze Paweł Pietkun 
 

Brytyjskie i światowe media – zapewne również część polskich – jeszcze nie raz sięgną do trwającego właśnie brexitu, który formalnie zaczął się z ostatnim dniem stycznia. Są jednak obszary, do których sięgać będą niechętnie. Przede wszystkim dlatego, że pokazują Brytyjczyków jako społeczeństwo rasistowskie i zamknięte, choć sami Brytyjczycy wolą mówić o sobie inaczej. Gros ofiar tego rasizmu to Polacy, z których wielu do Polski już nigdy nie wróci.



Z Krzysztofem Sobolewskim, szefem Komitetu Wykonawczego PiS rozmawia Jakub Pacan

– W kwestiach drażliwych czy szczególnie delikatnych kierujemy się tym, co powie Prezes Jarosław Kaczyński. To działa z automatu i nie ma tu odstępstw. Tajemnica skuteczności naszej komunikacji tkwi również w bezpośrednich kontaktach z wyborcami. W 2013 roku mieliśmy ponad tysiąc spotkań. Nasi burmistrzowie, wójtowie i posłowie są uczulani na odbywanie jak największej liczby spotkań. W 2012 roku mieliśmy założenie dotarcia do każdego sołectwa, każdej parafii i zrealizowaliśmy je

– mówi nam polityk. 


Patryk Vega w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem dokonuje rozliczenia z filmem „Polityka”.

Zrobiłem ten film, goniąc za pieniędzmi. Robiąc ten film, chciałem sięgnąć do portfeli ludzi, a nie do ich serc. To był błąd. Nie możesz robić filmów, które ciebie nie interesują. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany, to jak masz zainteresować innych ludzi. Byłem ostatnią osobą, która powinna się brać za film o polityce. Będąc człowiekiem, który był tylko raz na wyborach w wieku 18 lat. I obojętne, kto jest u władzy. Nie byłem odpowiednią osobą do tego, żeby zabierać się za taki film

– przyznaje reżyser. 


O sukcesach Solidarności na Podkarpaciu Marcinowi Koziestańskiemu  opowiada Roman Jakim, przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ

W Regionie Rzeszowskim w tej chwili bardzo duży nacisk kładziemy na rozwój związku. Nasz Dział Rozwoju zatrudnia dwie osoby i dzięki ich aktywności mamy spore sukcesy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało nam się stworzyć kilka nowych organizacji związkowych, chociażby w placówkach kultury, handlu i usługach czy zakładach budżetowych. Próbujemy dotrzeć do pracowników również w zakładach przemysłowych.



W numerze również m.in.:
  • Teresa Wójcik "F-35 - szansa i wyzwanie"
  • Jakub Pacan rozmawia z kpt. Konradem Wierzbickim, rzecznikiem prasowym Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki 
  • Wywiad Agnieszki Żurek z Kają Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Toreadorzy Hitlera i inni" 
  • Sebastian Pytel recenzuje film "Nieoszlifowane diamenty" 
  • Mateusz Kosiński w tekście "Czar zaklęty w cegle" opisuje katowicki Nikiszowiec 
  • "Jedyna taka Armia" Agnieszka Żurek o AK 
  • Leszek Masierak "Straszne preludium" o pierwszym użyciu bojowego gazu pod Bolimowem



Najnowszy numer "TS" (07/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe