Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - Zuza Jabłońska: Nie lubię być słodka i ładna

– Najważniejsze jest to, żeby mieć swoje zdanie. Na dodatek jestem uparta, co często nie jest dobrą cechą, ale w tym biznesie trzeba być upartym, żeby osiągnąć sukces. To nie jest tak, że wysyłają mi jakiś utwór i każą nagrywać piosenkę. To ja mówię „nie” i bronię swojego zdania – mówi Zuza Jabłońska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Zuzą Jabłońską? Piosenkarka opowiada m.in. o swojej najnowszej płycie - „Psycho”. 

– Psycho mogę być w każdej sytuacji. To się może objawiać w życiu prywatnym i zawodowym. A co do tytułu mojej debiutanckiej płyty „Psycho”, to wszystko zamknęłam w albumie i określiłam to jednym słowem. Opisuję siebie, swoje odczucia, to, co mam w głowie i w sercu. Przedstawiam nie do końca dobre strony mojego ja. Nie lubię być słodka i ładna, taka, która mówi „coś tam, coś tam”. Chciałam, żeby moja muzyka się wyróżniała.

Polecamy także artykuł Teresy Wójcik „COVID-19 i rynek pracy UE”

Przed wstrząsem wywołanym przez COVID-19 rynek pracy UE był w mocnej kondycji. Stopa zatrudnienia wyniosła 73,1 proc. w 2019 r. i była najwyższą średnią roczną w historii całej Unii, a stopa bezrobocia spadła szósty rok z rzędu – do 6,7 proc. w 2019 r. Utrzymywały się jednak pewne nierówności strukturalne, np. zatrudnienie osób o niskich kwalifikacjach nadal nie w pełni poprawiło się po kryzysie finansowym w latach 2007-2008. Pandemia spowodowała nagłe zatrzymanie ożywienia na rynkach pracy w UE i całkowicie zmieniła perspektywy.


Aleksander Żywczyk pisze o automatycznych taksówkach. 


Najnowszy model taksówki, który już niedługo wyruszyć ma na ulice największych kalifornijskich miast, będzie wyglądał, jak żywcem wyjęty z filmów science fiction. Doskonale symetryczny, nie będzie miał przodu ani tyłu – pojedzie drogą w obie strony. Kierowcą będzie komputer, który przyjmie od pasażerów zlecenie i płatność kartą kredytową. Pojazd dojedzie do celu bezpiecznie i możliwie najszybciej. Pierwsze autonomiczne taksówki od kilku tygodni dość dobrze radzą sobie w chińskim Shenzhen. 


„Opozycja wewnętrzna” to artykuł Jakuba Pacana o relacjach między PiS-em a Solidarną Polską 

Solidarna Polska – świadomie lub nie – stosuje taktykę PiS wobec AWS sprzed dwudziestu lat. Różnica polega na tym, że Zbigniew Ziobro i jego ludzie wzięli za cel UE. Jak kiedyś PiS protestował przeciw układom i patologiom w III RP, tak dziś SP ciska gromy na patologie w Unii i oskarża rząd o zbyt miękką postawę.
Patrząc na ostatnie działania polityczne Zbigniewa Ziobry i polityków Solidarnej Polski, nie sposób nie dopatrzyć się w nich analogii do działań braci Kaczyńskich w 2001 roku wobec rządów AWS, kiedy to oni sami siebie nazywali „opozycją wewnętrzną” i punktowali rząd Jerzego Buzka z pozycji konserwatywnych. 

Z najmłodszym przewodniczącym regionu, szefem Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” Tomaszem Jeziorkiem rozmawiał Marcin Koziestański.


– Praca lidera związkowego jest ciężkim i stresującym zajęciem. Dlatego trudno jest namówić młode osoby, by zajęły się działalnością związkową. A właśnie to młode osoby mają zupełnie inną wizję prowadzenia organizacji związkowej. I tego nam brakuje, bo przemiany w Polsce spowodowały, że musimy iść w innym kierunku. Solidarność musi być związkiem profesjonalnym


– mówi związkowiec.

W numerze również m.in.: 
- "Tendencja pozytywnie dynamiczna" - Mateusz Kosiński o rosnącej pensji minimalnej 
- "Wydoić Polaków" - Aleksander Żywczyk o gospodarce III RP 
- "Umiemy chronić ptaki drapieżne" Jakub Pacan rozmawia z dr Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO 
- "Chiny prześcigną Amerykę" - Aleksander Żywczyk o tym, że za osiem lat Chiny będą najsilniejszą gospodarką globalną 
- "Czy wolno pytać o szczepionki i dlaczego nie" - Agnieszka Żurek o szczepionkach na COVID-19
- "Chrześcijaństwo a konserwatyzm" - Aleksandra Jakubiak
- "Przegrał Trump jako szeryf" - Teresa Wójcik o sytuacji w USA 
- Sebastian Pytel recenzuje film "Normalni ludzie" 
- Piotr Łopuszański opisuje książkę "Twórczość na zamówienie" 
- Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Nacjonalizmy: tradycyjne i nowoczesne" 
- Mateusz Kosiński rozmawia z Krzysztofem Szujeckim, autorem książki o przedwojennych polskich sportsmenkach 
- Łukasz Bobruk o grze Krzysztofa Piątka w Berlinie i Anna Zielińska próbie wejścia na K2 Magdaleny Gorzkowskiej 

 


 

POLECANE
W niedzielę wybory prezydenckie. Jest apel prezydenta Andrzeja Dudy z ostatniej chwili
W niedzielę wybory prezydenckie. Jest apel prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda wzywa Polaków, by 18 maja tłumnie poszli do urn, podkreślając, że wysoka frekwencja da nowemu prezydentowi silny mandat i wzmocni pozycję Polski.

Niemcy odsyłają do Polski imigrantów. Nowy raport Bundespolizei z ostatniej chwili
Niemcy odsyłają do Polski imigrantów. Nowy raport Bundespolizei

W czwartek dwóch Syryjczyków zostało zatrzymanych pod Bismarkiem przez niemiecką policję. Zostali odesłani do Polski – informuje Bundespolizei.

Wyłączenia prądu w Warszawie. Ważny komunikat z ostatniej chwili
Wyłączenia prądu w Warszawie. Ważny komunikat

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, gdzie 16 i 17 maja 2025 r. nastąpią wyłączenia.

Najnowszy sondaż: Karol Nawrocki ma się z czego cieszyć. Notowania rosną z ostatniej chwili
Najnowszy sondaż: Karol Nawrocki ma się z czego cieszyć. Notowania rosną

Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą i tym sam możliwość publikowania ostatnich sondaży prezydenckich. W badaniu United Surveys dla Wirtualnej Polski potwierdza się ogólny trend zauważalny w ostatnich tygodniach. Rafał Trzaskowski pozostaje na pozycji lidera, ale jego notowania maleją. Z kolei u Karola Nawrockiego widać duży wzrost poparcia. 

Globalne zakłócenia radiowe. NASA nie ma wątpliwości, co się stało Wiadomości
Globalne zakłócenia radiowe. NASA nie ma wątpliwości, co się stało

W środę, 14 maja 2025 roku, Słońce wygenerowało najpotężniejszy rozbłysk od początku roku. O godzinie 10:25 czasu polskiego doszło do emisji promieniowania o sile X2.7, którego źródłem był aktywny obszar plam słonecznych oznaczony jako AR 4087. Zjawisko zostało zarejestrowane przez Solar Dynamics Observatory – należące do NASA.

Dzieciom kazano się przebrać za przeciwną płeć. Miesiąc różnorodności we wrocławskiej podstawówce Wiadomości
Dzieciom kazano się przebrać za przeciwną płeć. "Miesiąc różnorodności" we wrocławskiej podstawówce

W ramach "Miesiąca różnorodności" psycholog jednej z wrocławskich podstawówek kazała uczniom przebrać się za płeć przeciwną. Akcja miała być obowiązkowa. O planowanej "zabawie" nie powiadomiono rodziców.

Nieoczekiwana dymisja w rosyjskiej armii. Putin odwołał ważnego generała Wiadomości
Nieoczekiwana dymisja w rosyjskiej armii. Putin odwołał ważnego generała

Przywódca Rosji Władimir Putin odwołał gen. Olega Salukowa z funkcji dowódcy rosyjskich Wojsk Lądowych - poinformowały w czwartek rosyjskie media. Generał, który odbierał niedawną defiladę wojskową na Placu Czerwonym 9 maja, został skierowany do Rady Bezpieczeństwa.

Ujawniono 169 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców Wiadomości
Ujawniono 169 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sosnowca zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia jednej z firm działających w Katowicach – przekazał w czwartek Śląski Oddział Straży Granicznej. Okazało się, że pracodawca zatrudnił nielegalnie 169 osób.

Polski Ruch Obrony Granic zorganizuje demonstrację w Niemczech pilne
Polski Ruch Obrony Granic zorganizuje demonstrację w Niemczech

To będzie historyczny moment - zapowiadają organizatorzy. W sobotę 17 maja w Görlitz tuż za granicą z Polską, odbędzie się manifestacja zorganizowana przez Ruch Obrony Granic. Protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec systematycznego odsyłania nielegalnych migrantów z Niemiec do Polski oraz polityki migracyjnej rządu federalnego w Berlinie.

Afera NASK. Dziennikarz Wirtualnej Polski: Wyborcza to sobie zmyśliła z ostatniej chwili
Afera NASK. Dziennikarz Wirtualnej Polski: "Wyborcza to sobie zmyśliła"

W czwartek Wirtualna Polska poinformowała, że to fundacja Akcja Demokracja, której prezesem jest Jakub Kocjan, jest powiązana z publikowaniem reklam politycznych na Facebooku. Reklamy te miały promować Rafała Trzaskowskiego i atakować jego konkurentów.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - Zuza Jabłońska: Nie lubię być słodka i ładna

– Najważniejsze jest to, żeby mieć swoje zdanie. Na dodatek jestem uparta, co często nie jest dobrą cechą, ale w tym biznesie trzeba być upartym, żeby osiągnąć sukces. To nie jest tak, że wysyłają mi jakiś utwór i każą nagrywać piosenkę. To ja mówię „nie” i bronię swojego zdania – mówi Zuza Jabłońska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Zuzą Jabłońską? Piosenkarka opowiada m.in. o swojej najnowszej płycie - „Psycho”. 

– Psycho mogę być w każdej sytuacji. To się może objawiać w życiu prywatnym i zawodowym. A co do tytułu mojej debiutanckiej płyty „Psycho”, to wszystko zamknęłam w albumie i określiłam to jednym słowem. Opisuję siebie, swoje odczucia, to, co mam w głowie i w sercu. Przedstawiam nie do końca dobre strony mojego ja. Nie lubię być słodka i ładna, taka, która mówi „coś tam, coś tam”. Chciałam, żeby moja muzyka się wyróżniała.

Polecamy także artykuł Teresy Wójcik „COVID-19 i rynek pracy UE”

Przed wstrząsem wywołanym przez COVID-19 rynek pracy UE był w mocnej kondycji. Stopa zatrudnienia wyniosła 73,1 proc. w 2019 r. i była najwyższą średnią roczną w historii całej Unii, a stopa bezrobocia spadła szósty rok z rzędu – do 6,7 proc. w 2019 r. Utrzymywały się jednak pewne nierówności strukturalne, np. zatrudnienie osób o niskich kwalifikacjach nadal nie w pełni poprawiło się po kryzysie finansowym w latach 2007-2008. Pandemia spowodowała nagłe zatrzymanie ożywienia na rynkach pracy w UE i całkowicie zmieniła perspektywy.


Aleksander Żywczyk pisze o automatycznych taksówkach. 


Najnowszy model taksówki, który już niedługo wyruszyć ma na ulice największych kalifornijskich miast, będzie wyglądał, jak żywcem wyjęty z filmów science fiction. Doskonale symetryczny, nie będzie miał przodu ani tyłu – pojedzie drogą w obie strony. Kierowcą będzie komputer, który przyjmie od pasażerów zlecenie i płatność kartą kredytową. Pojazd dojedzie do celu bezpiecznie i możliwie najszybciej. Pierwsze autonomiczne taksówki od kilku tygodni dość dobrze radzą sobie w chińskim Shenzhen. 


„Opozycja wewnętrzna” to artykuł Jakuba Pacana o relacjach między PiS-em a Solidarną Polską 

Solidarna Polska – świadomie lub nie – stosuje taktykę PiS wobec AWS sprzed dwudziestu lat. Różnica polega na tym, że Zbigniew Ziobro i jego ludzie wzięli za cel UE. Jak kiedyś PiS protestował przeciw układom i patologiom w III RP, tak dziś SP ciska gromy na patologie w Unii i oskarża rząd o zbyt miękką postawę.
Patrząc na ostatnie działania polityczne Zbigniewa Ziobry i polityków Solidarnej Polski, nie sposób nie dopatrzyć się w nich analogii do działań braci Kaczyńskich w 2001 roku wobec rządów AWS, kiedy to oni sami siebie nazywali „opozycją wewnętrzną” i punktowali rząd Jerzego Buzka z pozycji konserwatywnych. 

Z najmłodszym przewodniczącym regionu, szefem Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” Tomaszem Jeziorkiem rozmawiał Marcin Koziestański.


– Praca lidera związkowego jest ciężkim i stresującym zajęciem. Dlatego trudno jest namówić młode osoby, by zajęły się działalnością związkową. A właśnie to młode osoby mają zupełnie inną wizję prowadzenia organizacji związkowej. I tego nam brakuje, bo przemiany w Polsce spowodowały, że musimy iść w innym kierunku. Solidarność musi być związkiem profesjonalnym


– mówi związkowiec.

W numerze również m.in.: 
- "Tendencja pozytywnie dynamiczna" - Mateusz Kosiński o rosnącej pensji minimalnej 
- "Wydoić Polaków" - Aleksander Żywczyk o gospodarce III RP 
- "Umiemy chronić ptaki drapieżne" Jakub Pacan rozmawia z dr Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO 
- "Chiny prześcigną Amerykę" - Aleksander Żywczyk o tym, że za osiem lat Chiny będą najsilniejszą gospodarką globalną 
- "Czy wolno pytać o szczepionki i dlaczego nie" - Agnieszka Żurek o szczepionkach na COVID-19
- "Chrześcijaństwo a konserwatyzm" - Aleksandra Jakubiak
- "Przegrał Trump jako szeryf" - Teresa Wójcik o sytuacji w USA 
- Sebastian Pytel recenzuje film "Normalni ludzie" 
- Piotr Łopuszański opisuje książkę "Twórczość na zamówienie" 
- Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Nacjonalizmy: tradycyjne i nowoczesne" 
- Mateusz Kosiński rozmawia z Krzysztofem Szujeckim, autorem książki o przedwojennych polskich sportsmenkach 
- Łukasz Bobruk o grze Krzysztofa Piątka w Berlinie i Anna Zielińska próbie wejścia na K2 Magdaleny Gorzkowskiej 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe