[Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność"] Co z tą Ameryką? Prof. M.J. Chodakiewicz: Nie pójdziem żywo w trumnę

– Wojna domowa jest niestety jedną z możliwych opcji. Nie pójdziem żywo w trumnę. Wśród patriotów są nawet tacy, którzy tego chcą. Ale ja nie jestem optymistą. Tutejsza komuna – jak bolszewicy – opanuje najważniejsze centra i będzie rozprawiać się z konserwatywnymi gniazdami oporu pojedynczo aż do skutku – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Cezarym Krysztopą. To właśnie sytuacji w USA poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 [Najnowszy numer
/ foto. Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z prof. Chodakiewiczem? 

To właśnie w Ameryce przygotowano ostatnią odsłonę rewolucji socjalistycznej. To właśnie stąd fanaberie te rozlały się na świat. Naturalnie zapożyczono z arsenału europejskiego i sowieckiego lewactwa, ale formuła rewolucji seksualnej jest nowa, tak samo rewolucji rasistowskiej „sprawiedliwości społecznej”. To wszystko przetestowano najpierw u nas, zanim trafiło nad Wisłę czy gdzie indziej.
Ambicja Harris i jej kamandy nie zna ograniczeń. Chcą zaorać wszystko i nasypać soli w glebę, tak aby nic normalnego nie wyrosło. Będzie się to odbywało nie tylko na szczeblu federalnym, ale na każdym innym – od powiatowego w górę. Nie przepuszczą nikomu i niczemu. Jak nie uda im się uchwalić odpowiednich ustaw, to wprowadzą biurokratyczne regulacje bez konsultacji z kimkolwiek. Ale czy im się uda, to inna sprawa. W tej chwili to naprawdę zależy od ludzi zwykłych – jak to komuna mówiła, a postkomuna powtarza – od „roboli” i „śrubokrętów” 

O „Ameryce w ogniu” pisze Jakub Pacan 

Lewica boi się Trumpa, bo wie, że krucjata przeciwko niemu to tak naprawdę wojna przeciwko czemuś większemu, co on reprezentuje. Konserwatywnej kontrrewolucji w USA nie da się już zamknąć w przekazach o człowieku-bizonie i radykalnych populistach. Blokada Twittera też niewiele da.

Wydarzenia, które rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych po ogłoszeniu Joe Bidena prezydentem USA, nie były zamachem stanu, próbą puczu zwolenników Donalda Trumpa i początkiem końca demokracji w USA, ale kolejną odsłoną konserwatywnej kontrrewolucji w tym kraju

 

O dyktaturze koncernów medialnych Agnieszka Żurek rozmawia z politologiem dr hab. Rafałem Chwedorukiem


 „Właścicieli koncernów medialnych nikt nie wybierał do żadnych ról politycznych. Nie mają oni zatem demokratycznej legitymizacji, ale cieszą się władzą równą praktycznie sumie władzy wykonawczej i sądowniczej”

– mówi naukowiec. 

 

Z ojcem Leonem Knabitem rozmawia Jakub Pacan. 

– Koronawirusa przechodziłem bezobjawowo. „Niestety” nie mogę zdać sprawy z pogody ducha w cierpieniu. Cierpienia po prostu nie było. Wąchałem i smakowałem. Natomiast z całą pewnością staremu mnichowi i kapłanowi potrzebne było doświadczenie szpitala, i to w czasie pandemii, by na własnej skórze odczuł realia, choćby w danym wypadku szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 

– słyszymy. 

O potrzebie uzwiązkowienia pracowników korporacji z Mateuszem Szymańskim, ekspertem KK i przedstawicielem NSZZ „Solidarność” w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym,  rozmawia Teresa Wójcik. 


W korporacjach w Polsce pracuje pokaźna armia zatrudnionych, szacuje się, że około 350 tys. osób. W NSZZ „Solidarność” mamy już zrzeszonych pracowników korporacji. W naszych szeregach znajdziemy pracowników sektora finansowego, przemysłu farmaceutycznego, motoryzacyjnego i innych. Jeśli jednak skupić się na korpo rozumianym jako firmy zatrudniające pracowników biurowych dużych miast, to i tutaj znajdziemy kilka naszych organizacji, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to znaczna grupa członków Związku. Warto także pamiętać o tym, że Solidarność powstała w Amazon Poland i działa w rozsianych po Polsce centrach logistycznych tej firmy. 
Bezpośrednie powody powstania takich organizacji NSZZ „Solidarność” są różne, często związane z aktualnym momentem, w którym powstały i z charakterystyką branży. Najczęściej jest to sytuacja, w której pracodawca działa samowolnie, nie konsultuje się i nie informuje o tym, jak chce organizować życie firmy. Punktem zapalnym bywa także często sposób zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

O tym, że „Pracownicy chcą się szczepić” pisze Marcin Koziestański 

Objęcie kolejnych grup zawodowych szczepieniami w pierwszej kolejności wydaje się uzasadnione. Szczególnie jeśli mówimy o pracownikach będących niejako na „pierwszej linii frontu”. Szczególnie zagrożeni są pracownicy handlu, którzy stojąc za ladą czy siedząc na kasie, mają dziennie do czynienia z setkami osób. W przeciwieństwie do celebrytów, którzy nie obsługują klientów, nie pilnują więźniów ani nie pracują w przepełnionych pociągach. Długa jest lista osób z pierwszych stron gazet, którym szczepionka została przyznana poza kolejnością, tym bardziej bulwersujące wydaje mi się ominięcie przy szczepieniach wielu ważnych grup zawodowych.

A co jeszcze w numerze? 

  • Aleksander Żywczyk - "Biznes nie potępił Trumpa" o amerykańskiej giełdzie oraz "Podatkiem w obywatela, podatkiem w gospodarkę" o nowych daninach w 2021 r. 

  • "Nie każde życie ma znaczenie, czyli Himalaje hipokryzji" Agnieszki Żurek o brutalności ruchu BLM
  • Teresa Wójcik - "Nord Stream 2 wbrew prawu"

  • Aleksander Żywczyk "Boeing pikuje" o sytuacji lotniczego giganta
  • "W starej koszulki, z odwagą w sercu - prawdziwa historia Jacka Zajdlera" - Mateusz Kosiński 
  • "Nacjonalizm nowoczesny" - prof. Marek Jan Chodakiewicz
  • "Nie lubię muzyki wirtuozerskiej" Bartosz Boruciak rozmawia z Markiem Napiórkowskim 

  • W dziale sport - Łukasz Bobruk o powrocie Bartosza Salamona do Polski i Anna Zielińska o wynikach Kamila Stocha 


 

POLECANE
Witold Waszczykowski: Lewicowych dietetyków atak na rolnictwo tylko u nas
Witold Waszczykowski: Lewicowych "dietetyków" atak na rolnictwo

W wielu państwach trwają protesty rolników przeciwko umowie handlowej Unii Europejskiej z państwami Ameryki Południowej z ugrupowania Mercosur. Rolnicy obawiają się napływu taniej żywności z regionu gdzie nie obowiązują europejskie normy i standardy. W tym duchu redaktor Monika Rutke zadała niedawno zasadne pytanie ministrowi Radosławowi Sikorskiemu, czy Polska przyłączy się do francuskiego sprzeciwu wobec umowie z Mercosur.

Kim wszedł do wojny. To alarm także dla Azji tylko u nas
Kim wszedł do wojny. To alarm także dla Azji

Udział kilkunastu tysięcy żołnierzy Korei Północnej nie zmieni biegu wojny Rosji z Ukrainą. Wszyscy skupiamy się na tym, co zyskuje Putin. A moim zdaniem więcej może zyskać Kim Dzong Un. I to nie jest dobra wiadomość dla azjatyckiego Dalekiego Wschodu. Rosja postrzega agresywną Koreę Północną jako użyteczny sposób na zajęcie, odwrócenie uwagi i zagrożenie siłom USA w regionie Azji i Pacyfiku, podczas gdy Rosja realizuje ważniejsze priorytety w Europie.

Koniec transrewolucji? Koncerny wracają do wyklętej J.K. Rowling z ostatniej chwili
Koniec transrewolucji? Koncerny wracają do "wyklętej" J.K. Rowling

Autorka takich powieści jak "Harry Potter" i "Fantastyczne zwierzęta" J.K. Rowling publicznie sprzeciwia się ideologii gender. Jednakże kilka lat wystarczyło, aby branża filmowa porzuciła walkę z Rowling. Obecnie jest zaangażowana w nową produkcję HBO.

Ambasador USA Mark Brzeziński rezygnuje ze stanowiska pilne
Ambasador USA Mark Brzeziński rezygnuje ze stanowiska

Jak przekazał portal Interia ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska. 

Francja namawia Warszawę. Chodzi o ograniczenie dzieciom dostępu do mediów społecznościowych z ostatniej chwili
Francja namawia Warszawę. Chodzi o ograniczenie dzieciom dostępu do mediów społecznościowych

Francuski rząd ponawia próbę przeforsowania w UE przepisów ograniczających dostęp dzieciom poniżej 15. roku życia do mediów społecznościowych.

Krzysztof Stanowski atakowany za zapowiedź wywiadu z Januszem Walusiem. Jest oświadczenie dziennikarza pilne
Krzysztof Stanowski atakowany za zapowiedź wywiadu z Januszem Walusiem. Jest oświadczenie dziennikarza

Założyciel Kanału Zero Krzysztof Stanowski wystosował oświadczenie ws. zapowiedzi wywiadu z Januszem Walusiem.

Problemy Polski 2050. PKW zgłasza liczne zastrzeżenia polityka
Problemy Polski 2050. PKW zgłasza liczne zastrzeżenia

Jak informuje Rzeczpospolita, PKW ma zastrzeżenia co do Polski 2050 Szymona Hołowni. Pomimo, że jej sprawozdanie finansowe zostało przyjęte, to organ wskazał na liczne uchybienia.

Zabójca południowoafrykańskiego komunisty Janusz Waluś będzie gościem Kanału Zero z ostatniej chwili
Zabójca południowoafrykańskiego komunisty Janusz Waluś będzie gościem Kanału Zero

Kanał Zero poinformował, że po powrocie do Polski Janusz Waluś, zabójca Chrisa Chaniego, przywódcy południowoafrykańskich komunistycznych bojówek, będzie gościem Krzysztofa Stanowskiego.

Kobieta wygrała sprawę z farmaceutycznym gigantem. To pierwszy taki wyrok w Polsce z ostatniej chwili
Kobieta wygrała sprawę z farmaceutycznym gigantem. To pierwszy taki wyrok w Polsce

W 2007 r. Waleria rzuciła się pod pociąg metra i straciła obie nogi. Zażywała ona leki na Parkinsona firmy GSK. Po zapoznaniu się z amerykańską i brytyjską treścią ulotki pozwała do sądu koncern farmaceutyczny, a w tym roku wygrała z nimi w sądzie w sprawie o odszkodowanie.

Trzaskowski ma wrócić do pomysłu ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie gorące
Trzaskowski ma wrócić do pomysłu ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Zdaniem Gazety Wyborczej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza sięgnąć po prawicowy elektorat. W tym celu planuje pojawić się na ingresie nowego metropolity warszawskiego abp. Adriana Galbasa oraz wrócić do pomysłu nadania imieniem ś.p. Lecha Kaczyńskiego jednej z warszawskich ulic.

REKLAMA

[Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność"] Co z tą Ameryką? Prof. M.J. Chodakiewicz: Nie pójdziem żywo w trumnę

– Wojna domowa jest niestety jedną z możliwych opcji. Nie pójdziem żywo w trumnę. Wśród patriotów są nawet tacy, którzy tego chcą. Ale ja nie jestem optymistą. Tutejsza komuna – jak bolszewicy – opanuje najważniejsze centra i będzie rozprawiać się z konserwatywnymi gniazdami oporu pojedynczo aż do skutku – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Cezarym Krysztopą. To właśnie sytuacji w USA poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
 [Najnowszy numer
/ foto. Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z prof. Chodakiewiczem? 

To właśnie w Ameryce przygotowano ostatnią odsłonę rewolucji socjalistycznej. To właśnie stąd fanaberie te rozlały się na świat. Naturalnie zapożyczono z arsenału europejskiego i sowieckiego lewactwa, ale formuła rewolucji seksualnej jest nowa, tak samo rewolucji rasistowskiej „sprawiedliwości społecznej”. To wszystko przetestowano najpierw u nas, zanim trafiło nad Wisłę czy gdzie indziej.
Ambicja Harris i jej kamandy nie zna ograniczeń. Chcą zaorać wszystko i nasypać soli w glebę, tak aby nic normalnego nie wyrosło. Będzie się to odbywało nie tylko na szczeblu federalnym, ale na każdym innym – od powiatowego w górę. Nie przepuszczą nikomu i niczemu. Jak nie uda im się uchwalić odpowiednich ustaw, to wprowadzą biurokratyczne regulacje bez konsultacji z kimkolwiek. Ale czy im się uda, to inna sprawa. W tej chwili to naprawdę zależy od ludzi zwykłych – jak to komuna mówiła, a postkomuna powtarza – od „roboli” i „śrubokrętów” 

O „Ameryce w ogniu” pisze Jakub Pacan 

Lewica boi się Trumpa, bo wie, że krucjata przeciwko niemu to tak naprawdę wojna przeciwko czemuś większemu, co on reprezentuje. Konserwatywnej kontrrewolucji w USA nie da się już zamknąć w przekazach o człowieku-bizonie i radykalnych populistach. Blokada Twittera też niewiele da.

Wydarzenia, które rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych po ogłoszeniu Joe Bidena prezydentem USA, nie były zamachem stanu, próbą puczu zwolenników Donalda Trumpa i początkiem końca demokracji w USA, ale kolejną odsłoną konserwatywnej kontrrewolucji w tym kraju

 

O dyktaturze koncernów medialnych Agnieszka Żurek rozmawia z politologiem dr hab. Rafałem Chwedorukiem


 „Właścicieli koncernów medialnych nikt nie wybierał do żadnych ról politycznych. Nie mają oni zatem demokratycznej legitymizacji, ale cieszą się władzą równą praktycznie sumie władzy wykonawczej i sądowniczej”

– mówi naukowiec. 

 

Z ojcem Leonem Knabitem rozmawia Jakub Pacan. 

– Koronawirusa przechodziłem bezobjawowo. „Niestety” nie mogę zdać sprawy z pogody ducha w cierpieniu. Cierpienia po prostu nie było. Wąchałem i smakowałem. Natomiast z całą pewnością staremu mnichowi i kapłanowi potrzebne było doświadczenie szpitala, i to w czasie pandemii, by na własnej skórze odczuł realia, choćby w danym wypadku szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 

– słyszymy. 

O potrzebie uzwiązkowienia pracowników korporacji z Mateuszem Szymańskim, ekspertem KK i przedstawicielem NSZZ „Solidarność” w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym,  rozmawia Teresa Wójcik. 


W korporacjach w Polsce pracuje pokaźna armia zatrudnionych, szacuje się, że około 350 tys. osób. W NSZZ „Solidarność” mamy już zrzeszonych pracowników korporacji. W naszych szeregach znajdziemy pracowników sektora finansowego, przemysłu farmaceutycznego, motoryzacyjnego i innych. Jeśli jednak skupić się na korpo rozumianym jako firmy zatrudniające pracowników biurowych dużych miast, to i tutaj znajdziemy kilka naszych organizacji, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to znaczna grupa członków Związku. Warto także pamiętać o tym, że Solidarność powstała w Amazon Poland i działa w rozsianych po Polsce centrach logistycznych tej firmy. 
Bezpośrednie powody powstania takich organizacji NSZZ „Solidarność” są różne, często związane z aktualnym momentem, w którym powstały i z charakterystyką branży. Najczęściej jest to sytuacja, w której pracodawca działa samowolnie, nie konsultuje się i nie informuje o tym, jak chce organizować życie firmy. Punktem zapalnym bywa także często sposób zarządzania zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

O tym, że „Pracownicy chcą się szczepić” pisze Marcin Koziestański 

Objęcie kolejnych grup zawodowych szczepieniami w pierwszej kolejności wydaje się uzasadnione. Szczególnie jeśli mówimy o pracownikach będących niejako na „pierwszej linii frontu”. Szczególnie zagrożeni są pracownicy handlu, którzy stojąc za ladą czy siedząc na kasie, mają dziennie do czynienia z setkami osób. W przeciwieństwie do celebrytów, którzy nie obsługują klientów, nie pilnują więźniów ani nie pracują w przepełnionych pociągach. Długa jest lista osób z pierwszych stron gazet, którym szczepionka została przyznana poza kolejnością, tym bardziej bulwersujące wydaje mi się ominięcie przy szczepieniach wielu ważnych grup zawodowych.

A co jeszcze w numerze? 

  • Aleksander Żywczyk - "Biznes nie potępił Trumpa" o amerykańskiej giełdzie oraz "Podatkiem w obywatela, podatkiem w gospodarkę" o nowych daninach w 2021 r. 

  • "Nie każde życie ma znaczenie, czyli Himalaje hipokryzji" Agnieszki Żurek o brutalności ruchu BLM
  • Teresa Wójcik - "Nord Stream 2 wbrew prawu"

  • Aleksander Żywczyk "Boeing pikuje" o sytuacji lotniczego giganta
  • "W starej koszulki, z odwagą w sercu - prawdziwa historia Jacka Zajdlera" - Mateusz Kosiński 
  • "Nacjonalizm nowoczesny" - prof. Marek Jan Chodakiewicz
  • "Nie lubię muzyki wirtuozerskiej" Bartosz Boruciak rozmawia z Markiem Napiórkowskim 

  • W dziale sport - Łukasz Bobruk o powrocie Bartosza Salamona do Polski i Anna Zielińska o wynikach Kamila Stocha 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe