Poseł i członek Solidarności Bogdan Latosiński mówi Tysolowi o dzisiejszej uchwale sejmu dotyczącej wieku emerytalnego. Jego zdaniem podstawowe dla wysokości przyszłych emerytur niż wiek ma uszczelnienie systemu emerytalnego.
Były premier Donald Tusk będzie przesłuchiwany przez komisję śledczą do spraw Amber Gold. - To już przesądzone - powiedziała szefowa komisji mec. Małgorzata Wassermann.
Ponad 13 mld zł przeznaczono dotychczas na realizację programu Rodzina "500 plus". Minister rodziny, pracy i polityki Elżbieta Rafalska wyjaśniła, że świadczenie wychowawcze objęło ok. 3 mln 800 tys. dzieci, a wśród nich 220 tys. dzieci z niepełnosprawnościami.
- Polonia mocno zaangażowała się na rzecz Trumpa, niektórzy działacze Polonii byli w sztabie Trumpa, więc należy oczekiwać, że bardziej niż Obama otworzy się na sprawy polskie. Wymaga to też aktywności z naszej strony i mówi się o kontaktach kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy z Mikem Pencem. Ważne, by takie kanały wykorzystywać i szukać nowych - mówił dziś w TV Republika dr hab. Paweł Soroka, politolog, ekspert ds. stosunków międzynarodowych.
– Warto podkreślić, że WOT są odpowiedzią na powszechne dążenia Polaków, którzy widząc zagrożenia, jakie narastały z zewnątrz, uznali, że trzeba wspomóc Wojsko Polskie i działania w strukturach paramilitarnych, zostaną ujęte w organizację obronną – podkreślił minister obrony narodowej.
W Brukseli odbyło się nieformalne spotkanie szefów dyplomacji państw unijnych. Spotkanie zaleciła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.
Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych odkrywa pierwsze karty. Poinformował wczoraj, że szefem personelu Białego Domu będzie przewodniczący Partii Republikańskiej – Reince Priebus. Komentatorzy podkreślają, że to jedna z najważniejszych osób w otoczeniu prezydenta.
Działania Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego komentuje eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.
Rząd Ukrainy zatwierdził dymisję byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego – poinformował portal wpolityce.pl
Donald Trump został wybrany na 45. prezydenta USA. Pojawiają się pierwsze, pełne zaskoczenia i paniki, komentarze światowych polityków. Jako pierwszy prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował prezydentowi- elektowi zwycięstwa, licząc - jak pisze AFP - na „konstruktywny dialog”. Z kolei według agencji RIA-Nowosti Putin w piśmie wyraził nadzieję, że dialog między Moskwą a Waszyngtonem będzie służył interesom obu krajów.
- Wszystkie punkty wyborcze na Greenpointcie były wypełnione Polakami. Rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami z Polski, ale nie było ani jednej osoby, która chciała zagłosować na Hillary Clinton. Trump bardziej przemawiał do Polaków i spotkanie z nim miało niezaprzeczalny wpływ - powiedział w rozmowie z TV Republika Nick Sadowski z "Nowego Dziennika".
Kandydat Republikanów, Donald Trump, został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wielu jest w szoku, bo jeszcze do wczoraj wszystkie sondaże wskazywały raczej na porażkę kontrowersyjnego biznesmena. Czy ten wybór okaże się dobry dla naszego kraju? Zobaczymy. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze.
- Podzielam opinię, którą głosi większość komentatorów – oba wybory są kiepskie, ale z tych dwóch kiepskich wyborów lepszy jest wybór Hillary Clinton - mówi w wywiadzie udzielonym TV Republika publicysta "W Sieci" Łukasz Warzecha.
dr. Dominik Smyrgała podczas piątkowego spotkania, na którym omawiano książkę Marka Chodakiewicza Międzymorze powiedział, że trzeba będzie podziękować Putinowi, że odbudował Międzymorze
Złość Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CDU) wobec podejścia kanclerz Niemiec do otwartych drzwi dla uchodźców spowodowała, że Angela Merkel nie wzięła udziału w spotkaniu partnera koalicyjnego.
W sobotę odbył się w Monachium zjazd współrządzącej w Niemczech bawarskiej CSU. Partia jednogłośnie przyjęła nowy program, w którym postuluje ograniczenie liczby imigrantów, walkę z lewicą i odrzucenie politycznego islamu.
Podczas promocji swojej książki "Międzymorze" prof. Marek Chodakiewicz wskazał, że potrzebne jest nam przywrócenie pamięci i odtworzenie tradycji. - Bez tego bardzo trudno jest się nam ze sobą dogadać. Tradycja jest też potrzebna, aby odbudować zaufanie miedzy sobą. To brak zaufania powoduje, że obecnie w państwach Europy Środkowo Wschodniej dominuje postkomuna – powiedział. Patronem medialnym książki jest Tygodnik Solidarność.
FBI ujawniło dokument z 2001 r. dotyczący ułaskawienia przez prezydenta Billa Clintona Marca Richa, oszusta podatkowego.
Podczas konwencji rolnej Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swoje propozycje dla rolników.
Najnowszy sondaż poparcia kandydatów na prezydenta USA na pewno nie jest na rękę dla Hillary Clinton. Wynika z niego, że Amerykanie coraz bardziej przekonują się do Donalda Trumpa. Przewaga Clinton nad Trumpem spadła już tylko do 5 proc.