„Szlachetny Piątek” – pozytywna alternatywa dla „Tęczowego Piątku”
Powrót „Tęczowego Piątku” do szkół wspiera obecna sytuacja polityczna, gdzie postulaty środowisk LGBT stały się priorytetem liberalno-lewicowego rządu. W 2024 roku konferencja zapowiadająca tę akcję odbyła się nawet w siedzibie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, a fundacja GrowSPACE, organizująca to wydarzenie, otrzymała wsparcie finansowe od Komisji Europejskiej. W gronie sponsorów znalazły się także Ambasada Danii, Ambasada Norwegii oraz Wspólnota Flamandzka Belgii.
Odpowiedzią na „Tęczowy Piątek” jest kampania „Szlachetny Piątek”, organizowana przez Centrum Życia i Rodziny. Inicjatywa ma na celu promowanie wartości takich jak szlachetność, czystość i wierność, które stoją w opozycji do ideologii gender. W piątek, 25 października, młodzież jest zachęcana do włożenia białego elementu garderoby oraz wyrażenia swojego poparcia dla tej inicjatywy w mediach społecznościowych.
„Niezależnie od wieku, pokaż, że liczą się dla Ciebie wartości takie jak szlachetność, czystość i wierność, przeciwstawiające się ideologii LGBT” – apelują organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny.
W poprzednich edycjach „Szlachetnego Piątku” do akcji włączyli się znani dziennikarze i politycy. Szczegóły kampanii, w tym materiały dla nauczycieli i rodziców sprzeciwiających się „Tęczowemu Piątkowi”, można znaleźć na stronie https://szlachetnypiatek.pl/.