Imane Khelif - damski bokser

Imane Khelif, algierski bokser, który zdobył złoto w kategorii kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, stał się symbolem chaosu, jaki ideologia gender wnosi do sportu. Teraz, po tym jak organizacja World Boxing ogłosiła obowiązkowe testy płci przed turniejem kobiet w Eindhoven (5–10 czerwca 2025), Khelif nagle wycofał się z zawodów. Ta decyzja tylko podsyciła debatę sprzed roku: jak to możliwe, że mężczyzna rywalizował z kobietami przez tak długi okres i to w profesjonalnym sporcie na najwyższym poziomie?
Imane Khelif po zwycięskim pojedynku z d'Angelą Carini Imane Khelif - damski bokser
Imane Khelif po zwycięskim pojedynku z d'Angelą Carini / Screen YT Eurosport France

Co musisz wiedzieć:

  • Imane Khelif, algierski bokser startujący w zawodach dla kobiet od lat wzbudzał kontrowersje, jednak środowiska progresywne broniły go jako "kobiety"
  • Ostatecznie raport medyczny, który wyciekł do mediów, wykazał, że ma ograniczone, ale cechy mężczyzny

 

Problemy ciała, problemy umysłu

W większości przypadków płeć widać jest gołym okiem i w sumie żadne testy nie są potrzebne. Miliony lat ewolucji uzbroiły nas w oczy i mózg, które natychmiast rozróżniają kobietę od mężczyzny. Nawet "zmiana płci"... niewiele zmienia i transseksualiści muszą stosować szereg tricków (od przerabiania własnych zdjęć online i modulowania głosu "w realu"), żeby zdobyć szczątkowy tzw. "passing" - żeby móc choćby na chwilę oszukać otoczenie.

Oprócz transseksualistów istnieją jednak również "interseksualiści", czyli ludzie urodzeni z różnymi wadami genetycznymi i problemami rozwojowymi. Ich płeć, choć ostatecznie możliwa do wykrycia, bywa na pierwszy rzut oka trudna do rozpoznania. Takim przypadkiem jest właśnie Imane Khelif. Oba światy - trans i inter - mieszają się też w dzisiejszym świecie ze sobą, szczególnie w mediach zdominowanych ideologią gender.

Khelif od dawna był więc pupilem aktywistów trans, choć sam nigdy nie twierdził, że jest transseksualistą. Gdy w 2023 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bokserskie (IBA) zdyskwalifikowało go z mistrzostw świata za "niezaliczenie" testu płci, środowiska gender rzuciły się, by go bronić. Organizacje typu GLAAD (dawniej gejowskie, dzisiaj genderowe) czy lewicowe media, jak np. CNN, grzmiały, że krytyka Khelifa to „transfobia” i „nagonka” na niewinną kobietę. Każdy, kto śmiał pytać o płeć boksera, był piętnowany jako bigot i pieniacz.

 

Medialne wyparcie

Mainstreamowe media przez lata grały w tę samą grę. Khelif? Oczywiście kobieta! Wystarczy spojrzeć na paszport, w którym widnieje literka „F”! Więcej dowodów nie potrzeba!

Nawet Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) tylko podbijał tę narrację, ignorując wyniki testów IBA, które wskazywały u boksera na chromosomy XY. Prezydent MKOl Thomas Bach z pokerową twarzą twierdził wtedy, że Khelif „urodził się jako kobieta, wychował się jako kobieta i rywalizuje jako kobieta”. Dowody? Nieważne. Liczyła się ideologia. Media wolały straszyć „dezinformacją” niż przyznać, że mężczyzna bije kobiety w ringu.

A niektóre kobiety musiały wprost bać się pięści Khelifa. Jedną z nich była włoska bokserka Angela Carini, która weszła do ringu z Khelifem i po 46 sekundach miała dość. Po ciosach, które – jak sama mówiła – były najmocniejsze w jej życiu, Carini przerwała walkę, płacząc z bólu i frustracji. Nie podała Khelifowi ręki, co wywołało burzę. Internet zalały komentarze: „To nie fair!”.

Carini później przeprosiła, tłumacząc, że nie chciała nikogo obrazić, ale jej pierwsza reakcja mówiła wszystko. Kobiety w ringu z Khelifem nie czuły się bezpiecznie.

 

Kolejny skandal

W czerwcu bieżącego roku plotki otaczające "damskiego boksera" wybuchły na nowo na nowo. Do Internetu wyciekł bowiem raport medyczny z 2023, opublikowany przez 3 Wire Sports i omówiony potem przez „The Telegraph”. Wyniki były jednoznaczne: Khelif ma chromosomy XY, wewnętrzne jądra i mikropenisa – cechy typowe dla mężczyzn z niedoborem 5-alfa-reduktazy typu 2, czyli zaburzeniem DSD, stanu chorobowego układu rozrodczego. 

Komentatorzy, którzy od dawna ostrzegali przed Khelifem, nie kryli więc swojej satyfakcji. Ich ostrożność okazała się wszak całkiem uzasadniona.

 

Inter czy trans

Transseksualista to ktoś, komu wydaje się, że jego "tożsamość płciowa" nie zgadza się z jego własną biologią. To np. mężczyzna identyfikujący się jako kobieta. Khelif nie jest jednak transseksualistą. Nie twierdzi, że „czuje się kobietą”. On uważa, że de facto jest kobietą nawet na poziomie biologicznym.

Dlaczego więc transseksualiści stanęli w jego obronie? Można się domyślać, że było to zwyczajnie w ich interesie. Rozmywanie granic między płciami to ostatecznie cel genderowej ideologii, która nie interesuje się faktami. Trans czy inter - to ostatecznie bez większego znaczenia.

Interseksualiści nie stanowią jednak zwartego frontu. Są to często osoby, które pragną rozwiązać swoje problemy medyczne i żyć w spokoju. Jedynie niewielu z nich pcha się do aktywizmu, a kiedy już to robią, to są często wykorzystywani przez trans lobby. To przekonuje dawnych "obojnaków", że jest po ich stronie i zachęca do walki z krytykami genderu, np. z samą J.K. Rowling.

Tak samo było w przypadku Khelifa, który postanowił zaatakować swoich oponentów. Męzczyzna złożył nawet zawiadomienie do prokuratury we Francji przeciwko J.K. Rowling, Elonowi Muskowi i innym za... „cyber prześladowanie”. Rowling, która od lat punktuje absurdy ideologii gender, napisała na X, że Khelif to „mężczyzna, który z radością bije kobiety w ringu”. Algierczyk uznał to za obrazę i groził autorce procesem. Ale – jak zauważyła Rowling w czerwcu tego roku – na groźbach się skończyło. Żadnego pozwu wszak do dzisiaj nie dostała. Wygląda na to, że Khelif chciał tylko uciszyć krytyków, ale z Rowling mu się nie udało. Tak samo, jak nie udało mu się ukryć swojej prawdziwej płci.


 

POLECANE
IMGW wydał pilne ostrzeżenie z ostatniej chwili
IMGW wydał pilne ostrzeżenie

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I i II stopnia przed wzrostem stanów wody , które obowiązywać będą na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego.

Zginęli ojciec i 13-letni syn. Są zarzuty dla podejrzanych ws. wypadku na Wisłostradzie pilne
Zginęli ojciec i 13-letni syn. Są zarzuty dla podejrzanych ws. wypadku na Wisłostradzie

23-latek i 37-latek usłyszeli zarzuty w związku ze śmiertelnym wypadkiem na Wisłostradzie. Prokurator zdecydował o złożeniu wniosków o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące – poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, Piotr Antoni Skiba.

Ważny komunikat dla mieszkańców Łodzi z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Łodzi

Już od poniedziałku, 14 lipca, mieszkańców Łodzi – szczególnie Julianowa – czekają poważne zmiany w ruchu drogowym. Rozpoczyna się remont ul. Biegańskiego, a niebawem ruszą również prace na ul. Kniaziewicza. Sprawdź, czego się spodziewać i jak się przygotować.

Była ze mnie dumna. Michał Koterski pożegnał ukochaną osobę Wiadomości
"Była ze mnie dumna". Michał Koterski pożegnał ukochaną osobę

Michał Koterski przekazał smutną wiadomość. W emocjonalnym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował o śmierci swojej babci, którą nazywał pieszczotliwie „Dzidką”. Seniorka zmarła we śnie w wieku 95 lat.

Andrzej Duda: Obława augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni z ostatniej chwili
Andrzej Duda: Obława augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w sobotę, że obława augustowska była „planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni, bo nie uznali zniewolenia za wyzwolenie”. Dodał, że jedyną winą ofiar była „wierność wolnej Polsce – niezależnej także od Moskwy”.

Nastolatek wykopał dół na plaży. Zginął zasypany piaskiem Wiadomości
Nastolatek wykopał dół na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Do tragicznego wypadku doszło we Włoszech w stołecznym regionie Lacjum. Nastolatek z Rzymu zginął na plaży w Montalto di Castro, uduszony przez osuwający się piasek.

Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Czeka na ewakuację Wiadomości
Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Czeka na ewakuację

W rejonie Broad Peaku doszło do niebezpiecznego wypadku. Po zejściu lawiny poważnie ucierpiał polski himalaista Waldemar Kowalewski. Mężczyzna złamał nogę i od kilku dni czeka na ratunek w namiocie na wysokości około 6500 m n.p.m.

O włos od tragedii na polskiej kolei. Dwa pociągi naprzeciw siebie z ostatniej chwili
O włos od tragedii na polskiej kolei. Dwa pociągi naprzeciw siebie

O niebezpiecznym zdarzeniu w Małopolsce, jako pierwsze, poinformowało radio RMF FM. O mało nie doszło tam do zderzenia dwóch pociągów Intercity - oba składy zostały skierowane na jeden tor z dwóch różnych stron.

UJ pracuje nad teleskopem kosmicznym. Start misji coraz bliżej Wiadomości
UJ pracuje nad teleskopem kosmicznym. Start misji coraz bliżej

Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego pracuje nad pierwszym w historii uczelni satelitą naukowym. Konstruowany przez nich teleskop kosmiczny będzie miał za zadanie zbadać 50 komet, by pomóc zrozumieć, skąd pochodzi woda na Ziemi.

W kąpieliskach nad Zatoką Gdańską wykryto mazut z ostatniej chwili
W kąpieliskach nad Zatoką Gdańską wykryto mazut

Jak poinformował Sanepid, w sześciu kąpieliskach nad Zatoką Gdańską w powiecie nowodworskim, od Mikoszewa do Kątów Rybackich, wykryto w badanych próbkach wody pozostałości smolistych – mazut.

REKLAMA

Imane Khelif - damski bokser

Imane Khelif, algierski bokser, który zdobył złoto w kategorii kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, stał się symbolem chaosu, jaki ideologia gender wnosi do sportu. Teraz, po tym jak organizacja World Boxing ogłosiła obowiązkowe testy płci przed turniejem kobiet w Eindhoven (5–10 czerwca 2025), Khelif nagle wycofał się z zawodów. Ta decyzja tylko podsyciła debatę sprzed roku: jak to możliwe, że mężczyzna rywalizował z kobietami przez tak długi okres i to w profesjonalnym sporcie na najwyższym poziomie?
Imane Khelif po zwycięskim pojedynku z d'Angelą Carini Imane Khelif - damski bokser
Imane Khelif po zwycięskim pojedynku z d'Angelą Carini / Screen YT Eurosport France

Co musisz wiedzieć:

  • Imane Khelif, algierski bokser startujący w zawodach dla kobiet od lat wzbudzał kontrowersje, jednak środowiska progresywne broniły go jako "kobiety"
  • Ostatecznie raport medyczny, który wyciekł do mediów, wykazał, że ma ograniczone, ale cechy mężczyzny

 

Problemy ciała, problemy umysłu

W większości przypadków płeć widać jest gołym okiem i w sumie żadne testy nie są potrzebne. Miliony lat ewolucji uzbroiły nas w oczy i mózg, które natychmiast rozróżniają kobietę od mężczyzny. Nawet "zmiana płci"... niewiele zmienia i transseksualiści muszą stosować szereg tricków (od przerabiania własnych zdjęć online i modulowania głosu "w realu"), żeby zdobyć szczątkowy tzw. "passing" - żeby móc choćby na chwilę oszukać otoczenie.

Oprócz transseksualistów istnieją jednak również "interseksualiści", czyli ludzie urodzeni z różnymi wadami genetycznymi i problemami rozwojowymi. Ich płeć, choć ostatecznie możliwa do wykrycia, bywa na pierwszy rzut oka trudna do rozpoznania. Takim przypadkiem jest właśnie Imane Khelif. Oba światy - trans i inter - mieszają się też w dzisiejszym świecie ze sobą, szczególnie w mediach zdominowanych ideologią gender.

Khelif od dawna był więc pupilem aktywistów trans, choć sam nigdy nie twierdził, że jest transseksualistą. Gdy w 2023 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bokserskie (IBA) zdyskwalifikowało go z mistrzostw świata za "niezaliczenie" testu płci, środowiska gender rzuciły się, by go bronić. Organizacje typu GLAAD (dawniej gejowskie, dzisiaj genderowe) czy lewicowe media, jak np. CNN, grzmiały, że krytyka Khelifa to „transfobia” i „nagonka” na niewinną kobietę. Każdy, kto śmiał pytać o płeć boksera, był piętnowany jako bigot i pieniacz.

 

Medialne wyparcie

Mainstreamowe media przez lata grały w tę samą grę. Khelif? Oczywiście kobieta! Wystarczy spojrzeć na paszport, w którym widnieje literka „F”! Więcej dowodów nie potrzeba!

Nawet Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) tylko podbijał tę narrację, ignorując wyniki testów IBA, które wskazywały u boksera na chromosomy XY. Prezydent MKOl Thomas Bach z pokerową twarzą twierdził wtedy, że Khelif „urodził się jako kobieta, wychował się jako kobieta i rywalizuje jako kobieta”. Dowody? Nieważne. Liczyła się ideologia. Media wolały straszyć „dezinformacją” niż przyznać, że mężczyzna bije kobiety w ringu.

A niektóre kobiety musiały wprost bać się pięści Khelifa. Jedną z nich była włoska bokserka Angela Carini, która weszła do ringu z Khelifem i po 46 sekundach miała dość. Po ciosach, które – jak sama mówiła – były najmocniejsze w jej życiu, Carini przerwała walkę, płacząc z bólu i frustracji. Nie podała Khelifowi ręki, co wywołało burzę. Internet zalały komentarze: „To nie fair!”.

Carini później przeprosiła, tłumacząc, że nie chciała nikogo obrazić, ale jej pierwsza reakcja mówiła wszystko. Kobiety w ringu z Khelifem nie czuły się bezpiecznie.

 

Kolejny skandal

W czerwcu bieżącego roku plotki otaczające "damskiego boksera" wybuchły na nowo na nowo. Do Internetu wyciekł bowiem raport medyczny z 2023, opublikowany przez 3 Wire Sports i omówiony potem przez „The Telegraph”. Wyniki były jednoznaczne: Khelif ma chromosomy XY, wewnętrzne jądra i mikropenisa – cechy typowe dla mężczyzn z niedoborem 5-alfa-reduktazy typu 2, czyli zaburzeniem DSD, stanu chorobowego układu rozrodczego. 

Komentatorzy, którzy od dawna ostrzegali przed Khelifem, nie kryli więc swojej satyfakcji. Ich ostrożność okazała się wszak całkiem uzasadniona.

 

Inter czy trans

Transseksualista to ktoś, komu wydaje się, że jego "tożsamość płciowa" nie zgadza się z jego własną biologią. To np. mężczyzna identyfikujący się jako kobieta. Khelif nie jest jednak transseksualistą. Nie twierdzi, że „czuje się kobietą”. On uważa, że de facto jest kobietą nawet na poziomie biologicznym.

Dlaczego więc transseksualiści stanęli w jego obronie? Można się domyślać, że było to zwyczajnie w ich interesie. Rozmywanie granic między płciami to ostatecznie cel genderowej ideologii, która nie interesuje się faktami. Trans czy inter - to ostatecznie bez większego znaczenia.

Interseksualiści nie stanowią jednak zwartego frontu. Są to często osoby, które pragną rozwiązać swoje problemy medyczne i żyć w spokoju. Jedynie niewielu z nich pcha się do aktywizmu, a kiedy już to robią, to są często wykorzystywani przez trans lobby. To przekonuje dawnych "obojnaków", że jest po ich stronie i zachęca do walki z krytykami genderu, np. z samą J.K. Rowling.

Tak samo było w przypadku Khelifa, który postanowił zaatakować swoich oponentów. Męzczyzna złożył nawet zawiadomienie do prokuratury we Francji przeciwko J.K. Rowling, Elonowi Muskowi i innym za... „cyber prześladowanie”. Rowling, która od lat punktuje absurdy ideologii gender, napisała na X, że Khelif to „mężczyzna, który z radością bije kobiety w ringu”. Algierczyk uznał to za obrazę i groził autorce procesem. Ale – jak zauważyła Rowling w czerwcu tego roku – na groźbach się skończyło. Żadnego pozwu wszak do dzisiaj nie dostała. Wygląda na to, że Khelif chciał tylko uciszyć krytyków, ale z Rowling mu się nie udało. Tak samo, jak nie udało mu się ukryć swojej prawdziwej płci.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe