Prof. Zbigniew Krysiak do Adama Bodnara: To zdrada stanu

„Mamy do czynienia ze zdradą stanu, ze zdradą Polski – ocenił prof. Zbigniew Krysiak, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w Magazynie Optyka Schumana odnosząc się do pytań prejudycjalnych, które Ministerstwo Sprawiedliwości wysłało do TSUE w sprawie procedury powoływania sędziów sądów powszechnych w Polsce oraz do umowy między Unią Europejską a krajami MERCOSUR. Wezwał jednocześnie do budowy Solidarnego Ruchu Oporu Przeciwko Superpaństwu.
Adam Bodnar Prof. Zbigniew Krysiak do Adama Bodnara: To zdrada stanu
Adam Bodnar / (sko) PAP/Leszek Szymański

Narzędzia realizacji unijnego superpaństwa

- Dla mnie nie jest zaskoczeniem, że TSUE jest wykorzystywane do tego celu, ponieważ TSUE, tak zwany Trybunał Sprawiedliwości, chociaż trzeba to nazwać Trybunałem Niesprawiedliwości został powołany, przekształcany i modelowany w taki sposób, żeby być narzędziem realizacji superpaństwa. Mamy kilka narzędzi realizacji superpaństwa, między innymi sprawa nacisku, przymuszania poszczególnych państw do wchodzenia do strefy euro, czy tworzenie wspólnego systemu bankowego pod jurysdykcją centralnych instytucji

- wyliczał prof. Zbigniew Krysiak.

„To zmierza do zabicia duszy i ducha naszych narodów, do zabicia suwerenności” - mówił o planach europejskiego mainstreamu.

Czysty totalitaryzm

Odnosząc się do utajnienia szczegółów umowy między Unią Europejską a krajami MERCOSUR prof. Krysiak zauważył:

- Oprócz Ursuli von der Leyen i kilku niemieckich polityków nie znają jej szefowie państw, nie znają nasi politycy, nawet pan Donald Tusk, który jest tym, który tak bardzo popiera panią Ursulę von der Leyen. W związku z tym mamy już tu do czynienia z totalitaryzmem. To nie jest tworzenie bardziej efektywnych wspólnych działań, które mają dawać większą siłę. Jeszcze dwie dekady wcześniej PKB Unii Europejskiej to było 90 proc. PKB Stanów Zjednoczonych, a dzisiaj jest to już tylko 50 proc.

- zauważył.

Prof. Zbigniew Krysiak zwrócił uwagę na brak impact assessment w sprawie umowy z MERCOSUR, czyli dokumentu mówiącego o jej opłacalności bądź jej braku. „Zwykle jak prowadzimy biznes to analizujemy wady i zalety, korzyści i straty, staramy się je równoważyć. Stworzenie dokumentacji: koszt-efekt to jest podstawa w ekonomii” - podkreślał. „Taki draft to jest obowiązek, również w prawie unijnym. Dlatego jeszcze raz podkreślę: mamy do czynienia z totalitaryzmem, gdzie Niemcy poprzez panią Ursulę von der Leyen i innych graczy siłą, gwałtem, stosując walec, w którym, tak jak było w czasie II wojny światowej, człowiek się nie liczy – chodzi o ich biznes, o ich ekonomię. Podczas II wojny światowej Niemcy nie mieli problemu z przerabianiem ludzi na mydło, z ustalaniem, czy pracownik w obozie przyniesie im jeszcze jakieś korzyści – jak nie to go zabijano. To porównanie jest zupełnie na miejscu. Dzisiaj mamy do czynienia z mordowaniem ludzi w wymiarze zabijania ducha, zabijania możliwości, odbierania ludziom ich tożsamości, ich tradycji itd. Wykorzenienie, zniszczenie tych wszystkich elementów to jest zabicie człowieka” - zauważył. „To będzie postępować, ale w którymś momencie dojdzie do rewolucji. Mam nadzieję, że będzie to rewolucja pokojowa” - dodał.

Prof. Krysiak podkreślił, że „celem umowy z MERCOSUR jest zabicie polskiego rolnictwa i wprowadzenie na to miejsce oligarchów”. „Te ziemie orne, rolnictwo będzie potrzebne. Tego wszystkiego nie zamieni się pod budownictwo, tylko chodzi o zamianę właścicieli, o stworzenie latyfundiów. To jest metoda przejęcia polskiej gospodarki” - skonstatował.

„Jeżeli pani pyta o TSUE i system sprawiedliwości, to chodzi o to, aby on nie istniał, wówczas oligarchowie będą się umawiać, co robić w Polsce z określoną, mafijną grupą, która funkcjonuje czy w TSUE czy w jakichś innych instytucjach. Tam nie będzie jakiejkolwiek publicznej, transparentnej debaty demokratycznej, czego dowodem jest to, co dzisiaj się dzieje z umową [z MERCOSUR – red.]” - przewidywał prof. Krysiak. „Mamy do czynienia z siłowym budowaniem IV Rzeszy Niemieckiej” - ocenił. „Mamy do czynienia z procesem generowania niewolnictwa, realizacji ideologii superpaństwa Spinellego” - podsumował ekspert.

Solidarny Ruch Oporu Przeciwko Superpaństwu

Odnosząc się do planów Ursuli von der Leyen dokończenia tworzenia unii bankowej, a co za tym idzie objęcia pozostałych państw członkowskich strefą euro, ekonomista stwierdził: „To się nie uda pod warunkiem, że będziemy bardzo intensywnie budować Solidarny Ruch Oporu Przeciwko Superpaństwu”.

Do takiego ruchu oporu wchodziłyby różne organizacje, takie jak związki zawodowe, fundacje, stowarzyszenia, wszystkie organizacje, które zajmują się przeróżnymi sprawami społecznymi i gospodarczymi.

- Chcemy zaapelować do wszystkich organizacji i ludzi dobrej woli, różnych grup politycznych również – niezależnie od opcji – związków zawodowych: dzisiaj czas na utworzenie ruchu Solidarność na wzór ruchu Solidarność, który powstał w Polsce, ale już nie ograniczający się do pracowników, robotników, związków zawodowych, ale wielomilionowy ruch w Polsce i w Europie, który wreszcie zatrzyma to tsunami - mówił Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana - Ów wielomilionowy ruch będzie posiadał pewne struktury organizacyjne i będzie się rozwijał

- zapowiedział. W jego ocenie, dzięki temu zabezpieczymy nasze dzieci przed bankructwem, jako że przyjęty przez UE kierunek zmian będzie prowadził do kompletnego bankructwa państwa polskiego.

- Naszym zadaniem jest jak najszybciej zatrzymać budowę superpaństwa, bo ta destrukcja będzie z dnia na dzień coraz większa. W superpaństwie trzeba zapomnieć o roli samorządów – nie będzie samorządów, ale układ nakazowo-rozdzielczy. Będą gubernatorzy tak jak generalna gubernia Hansa Franka - przewidywał. W jego ocenie budowa Ruchu Oporu Przeciwko Superpaństwu jest rzeczą konieczną - Obyśmy się nie przebudzili bez niczego: bez własności, bez tożsamości, stali się wygnańcami i niewolnikami we własnej ziemi

- skonstatował.

Zdaniem prof. Krysiaka budowa struktur terenowych Ruchu musi być podejmowana równolegle z edukacją społeczeństwa. „Bez równoległej edukacji nie będzie to działać” - stwierdził, podkreślając, iż podstawą w tej edukacji powinno być poznanie modelu Roberta Schumana. „Jeżeli chcemy być przeciwko superpaństwu, to musimy pokazywać alternatywę i tą alternatywą jest właśnie Wspólnota Narodów Europy. To jest właśnie suwerenność, patriotyzm – Schuman o tym wszystkim mówił. W tym sensie ta edukacja jest niezbędna” - wyjaśniał.

- W ramach tego ruchu oporu powinna powstać szkoła świadomości, uniwersytety ludowe, gdzie osoby włączające się w ten ruch wchodziły głębiej w sprawy dotyczące solidaryzmu. To musi być równoległy proces, ponieważ on warunkuje zbudowanie relacji, łączenie się wokół wspólnej idei czyli wspólnoty narodów, wolnych, suwerennych, w koncepcji Schumana

- podkreślał. W jego ocenie to pozwoli zbudować wspólnotę w działaniu.


 


 

POLECANE
Jest zawiadomienie do prokuratury na Tuska z ostatniej chwili
Jest zawiadomienie do prokuratury na Tuska

Klub parlamentarny PiS poinformował w piątek o skierowaniu do stołecznej prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. przez premiera Donalda Tuska w związku z dodaniem adnotacji do uchwały Sądu Najwyższego stwierdzającej ważność wyboru prezydenta Karola Nawrockiego.

IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka z ostatniej chwili
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla północno-wschodniej części kraju.

Niemcy piszą o upadku Tuska. Zmęczony i rozdrażniony z ostatniej chwili
Niemcy piszą o upadku Tuska. "Zmęczony i rozdrażniony"

Donald Tusk sprawia wrażenie zarówno zmęczonego, jak i rozdrażnionego. Spekuluje się, że może oddać ster Radosławowi Sikorskiemu – pisze w piątek niemiecki Der Spiegel

NFZ wydał pilny komunikat z ostatniej chwili
NFZ wydał pilny komunikat

Kwalifikacja do Krajowej Sieci Kardiologicznej. Jak i gdzie złożyć protest? NFZ wyjaśnia.

Ordo Iuris zapewni pomoc prawną uczestnikom antyimigranckich manifestacji gorące
Ordo Iuris zapewni pomoc prawną uczestnikom antyimigranckich manifestacji

W związku z zaplanowanymi na sobotę, 19 lipca, ogólnopolskimi protestami przeciwko masowej imigracji, Instytut Ordo Iuris będzie uważnie monitorował działania służb państwowych wobec uczestników i organizatorów tych wydarzeń. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek prób bezprawnego ograniczania wolności zgromadzeń, brutalnych interwencji lub innych naruszeń praw obywatelskich – Instytut zaoferuje pokrzywdzonym takimi działaniami nieodpłatną pomoc prawną.

Funkcjonariusz o sytuacji na granicy z Białorusią: Zaczynamy się bać z ostatniej chwili
Funkcjonariusz o sytuacji na granicy z Białorusią: Zaczynamy się bać

Anonimowy funkcjonariusz Straży Granicznej w rozmowie z Kanałem Zero opisał narastającą przemoc na polsko‑białoruskiej granicy i strach przed konsekwencjami.

Komisja Europejska uderza w nadzwyczajną kastę. Koniec mitu o neo-KRS tylko u nas
Komisja Europejska uderza w nadzwyczajną kastę. Koniec mitu o "neo-KRS"

Komisja Europejska właśnie zburzyła gmach narracji, który przez lata budowali aktywiści sędziowscy -mit o rzekomo ‘wadliwej KRS’, mający podważać legalność tysięcy wyroków i sędziów powołanych po 2018 r. To nie tylko kompromitacja, ale akt oskarżenia wobec środowisk, które przez lata działały przeciwko własnemu państwu – pod pretekstem ‘obrony praworządności’!

Opolskie: Wypadek na poligonie wojskowym z ostatniej chwili
Opolskie: Wypadek na poligonie wojskowym

Wybuch imitatora trotylu ranił kanadyjskiego żołnierza podczas ćwiczeń na poligonie pod Brzegiem w woj. opolskim.

Pożar hotelu w Wiśle. Strażacy walczą z ogniem z ostatniej chwili
Pożar hotelu w Wiśle. Strażacy walczą z ogniem

W piątek po południu w Wiśle (pow. cieszyński, woj. śląskie) wybuchł pożar w hotelu przy ulicy Wyzwolenia. Strażacy walczą z trudnym do opanowania ogniem – informuje RMF FM.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości na celowniku Adama Bodnara tylko u nas
Akademia Wymiaru Sprawiedliwości na celowniku Adama Bodnara

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości jest pierwszą w Polsce i wyjątkową w skali Europy publiczną uczelnią akademicką służb państwowych, kształcącą i wychowującą funkcjonariuszy Służby Więziennej. Obecne Ministerstwo Sprawiedliwości zmierza do likwidacji uczelni.

REKLAMA

Prof. Zbigniew Krysiak do Adama Bodnara: To zdrada stanu

„Mamy do czynienia ze zdradą stanu, ze zdradą Polski – ocenił prof. Zbigniew Krysiak, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w Magazynie Optyka Schumana odnosząc się do pytań prejudycjalnych, które Ministerstwo Sprawiedliwości wysłało do TSUE w sprawie procedury powoływania sędziów sądów powszechnych w Polsce oraz do umowy między Unią Europejską a krajami MERCOSUR. Wezwał jednocześnie do budowy Solidarnego Ruchu Oporu Przeciwko Superpaństwu.
Adam Bodnar Prof. Zbigniew Krysiak do Adama Bodnara: To zdrada stanu
Adam Bodnar / (sko) PAP/Leszek Szymański

Narzędzia realizacji unijnego superpaństwa

- Dla mnie nie jest zaskoczeniem, że TSUE jest wykorzystywane do tego celu, ponieważ TSUE, tak zwany Trybunał Sprawiedliwości, chociaż trzeba to nazwać Trybunałem Niesprawiedliwości został powołany, przekształcany i modelowany w taki sposób, żeby być narzędziem realizacji superpaństwa. Mamy kilka narzędzi realizacji superpaństwa, między innymi sprawa nacisku, przymuszania poszczególnych państw do wchodzenia do strefy euro, czy tworzenie wspólnego systemu bankowego pod jurysdykcją centralnych instytucji

- wyliczał prof. Zbigniew Krysiak.

„To zmierza do zabicia duszy i ducha naszych narodów, do zabicia suwerenności” - mówił o planach europejskiego mainstreamu.

Czysty totalitaryzm

Odnosząc się do utajnienia szczegółów umowy między Unią Europejską a krajami MERCOSUR prof. Krysiak zauważył:

- Oprócz Ursuli von der Leyen i kilku niemieckich polityków nie znają jej szefowie państw, nie znają nasi politycy, nawet pan Donald Tusk, który jest tym, który tak bardzo popiera panią Ursulę von der Leyen. W związku z tym mamy już tu do czynienia z totalitaryzmem. To nie jest tworzenie bardziej efektywnych wspólnych działań, które mają dawać większą siłę. Jeszcze dwie dekady wcześniej PKB Unii Europejskiej to było 90 proc. PKB Stanów Zjednoczonych, a dzisiaj jest to już tylko 50 proc.

- zauważył.

Prof. Zbigniew Krysiak zwrócił uwagę na brak impact assessment w sprawie umowy z MERCOSUR, czyli dokumentu mówiącego o jej opłacalności bądź jej braku. „Zwykle jak prowadzimy biznes to analizujemy wady i zalety, korzyści i straty, staramy się je równoważyć. Stworzenie dokumentacji: koszt-efekt to jest podstawa w ekonomii” - podkreślał. „Taki draft to jest obowiązek, również w prawie unijnym. Dlatego jeszcze raz podkreślę: mamy do czynienia z totalitaryzmem, gdzie Niemcy poprzez panią Ursulę von der Leyen i innych graczy siłą, gwałtem, stosując walec, w którym, tak jak było w czasie II wojny światowej, człowiek się nie liczy – chodzi o ich biznes, o ich ekonomię. Podczas II wojny światowej Niemcy nie mieli problemu z przerabianiem ludzi na mydło, z ustalaniem, czy pracownik w obozie przyniesie im jeszcze jakieś korzyści – jak nie to go zabijano. To porównanie jest zupełnie na miejscu. Dzisiaj mamy do czynienia z mordowaniem ludzi w wymiarze zabijania ducha, zabijania możliwości, odbierania ludziom ich tożsamości, ich tradycji itd. Wykorzenienie, zniszczenie tych wszystkich elementów to jest zabicie człowieka” - zauważył. „To będzie postępować, ale w którymś momencie dojdzie do rewolucji. Mam nadzieję, że będzie to rewolucja pokojowa” - dodał.

Prof. Krysiak podkreślił, że „celem umowy z MERCOSUR jest zabicie polskiego rolnictwa i wprowadzenie na to miejsce oligarchów”. „Te ziemie orne, rolnictwo będzie potrzebne. Tego wszystkiego nie zamieni się pod budownictwo, tylko chodzi o zamianę właścicieli, o stworzenie latyfundiów. To jest metoda przejęcia polskiej gospodarki” - skonstatował.

„Jeżeli pani pyta o TSUE i system sprawiedliwości, to chodzi o to, aby on nie istniał, wówczas oligarchowie będą się umawiać, co robić w Polsce z określoną, mafijną grupą, która funkcjonuje czy w TSUE czy w jakichś innych instytucjach. Tam nie będzie jakiejkolwiek publicznej, transparentnej debaty demokratycznej, czego dowodem jest to, co dzisiaj się dzieje z umową [z MERCOSUR – red.]” - przewidywał prof. Krysiak. „Mamy do czynienia z siłowym budowaniem IV Rzeszy Niemieckiej” - ocenił. „Mamy do czynienia z procesem generowania niewolnictwa, realizacji ideologii superpaństwa Spinellego” - podsumował ekspert.

Solidarny Ruch Oporu Przeciwko Superpaństwu

Odnosząc się do planów Ursuli von der Leyen dokończenia tworzenia unii bankowej, a co za tym idzie objęcia pozostałych państw członkowskich strefą euro, ekonomista stwierdził: „To się nie uda pod warunkiem, że będziemy bardzo intensywnie budować Solidarny Ruch Oporu Przeciwko Superpaństwu”.

Do takiego ruchu oporu wchodziłyby różne organizacje, takie jak związki zawodowe, fundacje, stowarzyszenia, wszystkie organizacje, które zajmują się przeróżnymi sprawami społecznymi i gospodarczymi.

- Chcemy zaapelować do wszystkich organizacji i ludzi dobrej woli, różnych grup politycznych również – niezależnie od opcji – związków zawodowych: dzisiaj czas na utworzenie ruchu Solidarność na wzór ruchu Solidarność, który powstał w Polsce, ale już nie ograniczający się do pracowników, robotników, związków zawodowych, ale wielomilionowy ruch w Polsce i w Europie, który wreszcie zatrzyma to tsunami - mówił Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana - Ów wielomilionowy ruch będzie posiadał pewne struktury organizacyjne i będzie się rozwijał

- zapowiedział. W jego ocenie, dzięki temu zabezpieczymy nasze dzieci przed bankructwem, jako że przyjęty przez UE kierunek zmian będzie prowadził do kompletnego bankructwa państwa polskiego.

- Naszym zadaniem jest jak najszybciej zatrzymać budowę superpaństwa, bo ta destrukcja będzie z dnia na dzień coraz większa. W superpaństwie trzeba zapomnieć o roli samorządów – nie będzie samorządów, ale układ nakazowo-rozdzielczy. Będą gubernatorzy tak jak generalna gubernia Hansa Franka - przewidywał. W jego ocenie budowa Ruchu Oporu Przeciwko Superpaństwu jest rzeczą konieczną - Obyśmy się nie przebudzili bez niczego: bez własności, bez tożsamości, stali się wygnańcami i niewolnikami we własnej ziemi

- skonstatował.

Zdaniem prof. Krysiaka budowa struktur terenowych Ruchu musi być podejmowana równolegle z edukacją społeczeństwa. „Bez równoległej edukacji nie będzie to działać” - stwierdził, podkreślając, iż podstawą w tej edukacji powinno być poznanie modelu Roberta Schumana. „Jeżeli chcemy być przeciwko superpaństwu, to musimy pokazywać alternatywę i tą alternatywą jest właśnie Wspólnota Narodów Europy. To jest właśnie suwerenność, patriotyzm – Schuman o tym wszystkim mówił. W tym sensie ta edukacja jest niezbędna” - wyjaśniał.

- W ramach tego ruchu oporu powinna powstać szkoła świadomości, uniwersytety ludowe, gdzie osoby włączające się w ten ruch wchodziły głębiej w sprawy dotyczące solidaryzmu. To musi być równoległy proces, ponieważ on warunkuje zbudowanie relacji, łączenie się wokół wspólnej idei czyli wspólnoty narodów, wolnych, suwerennych, w koncepcji Schumana

- podkreślał. W jego ocenie to pozwoli zbudować wspólnotę w działaniu.


 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe