Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Renesans Europy

- Spotkanie Orbána, Salviniego i Morawieckiego w Budapeszcie otwiera nową drogę dla odbicia Europy z rąk naśladowców Spinellego. Inicjatywa trzech polityków podniesie o poziom wyżej kwestię obecności katolików w polityce i przybierze bardziej instytucjonalny kształt - pisze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”, który poświęcony jest szansom na renesans Europy. 
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w artykule Jakuba Pacana?

Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim to nadzieja dla wszystkich tradycyjnie myślących katolików i osób niekoniecznie wierzących, ale mających dosyć dyktatu poprawności politycznej, i na reakcję lewicowo-liberalnych elit nie trzeba było długo czekać. W większości liberalne media w Europie Zachodniej pisały o spotkaniu nacjonalistów i niebezpiecznych sojusznikach Putina. W Polsce zaś można było przeczytać m.in. o „sojuszu eurosceptycznych populistów” i marionetkach wschodniego despoty, które niebezpiecznie rozbijają Unię Europejską.

Nie ma się temu co dziwić. Po wejściu Polski i Węgier do UE tradycyjnie myślący katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w Unii podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji, obrony rodziny czy kwestii islamizacji kontynentu.

O powstającej frakcji w Parlamencie Europejskim z prof. Zbigniewem Krysiakiem z z SGH, przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana rozmawia Jakub Pacan. 

Z wypowiedzi, które słyszeliśmy z ust Morawieckiego, Salviniego i Orbána, wydaje się, że frakcja Schumana w Parlamencie Europejskim jest bardzo blisko spełnienia mojego pragnienia. Panowie premierzy nie użyli tej nazwy, ale prezentowane przez nich wartości i wizja Europy bliskie są planowi, jaki dla Europy wytyczył kandydat na ołtarze – Robert Schuman. To jest naprawdę historyczna chwila i jesteśmy w niedalekiej perspektywie powołania takiej grupy w PE. Teraz należy mobilizować różne środowiska europarlamentarzystów ze wszystkich państw członkowskich, by dołączali do tego projektu. Jestem przekonany, że do kolejnych spotkań w Warszawie i Rzymie dołączą przedstawiciele i liderzy polityczni z innych państw, takich jak Portugalia, Słowenia, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Austria, Rumunia, Słowacja, Czechy i Litwa, a także z innych.


Mateusz Kosiński opisuje zamieszanie wokół rapera „Maty”, syna profesora Mateczaka

Prawica nie powinna mieć  powodów do paniki. Zachwyt opozycyjnych elit coraz mocniejszymi wulgaryzmami może odbić się jej czkawką. Ludzie prawicy jednak też powinni zachować czujność – wchodzenie w polemikę z postaciami publicznymi, które przekraczają granice kultury, jak Marta Lempart, Margot czy Mata, jest gaszeniem pożaru kanistrem z benzyną i pewną formą dopuszczenia tych osób do dyskusji publicznej. W pojedynku na to, kto głośniej i dosadniej bluzga, prawica nie wygra, bo nie jest jej to potrzebne.


O przyszłości pracy zdalnej pisze Teresa Wójcik

Właśnie mija rok, gdy wielu Polaków ostatni raz było w siedzibie swojej firmy, aby wykonywać swoje obowiązki określone w umowie o pracę. W warunkach pandemii wiele firm przeszło na pracę zdalną.
Obecnie ujęte w Tarczy Antykryzysowej 4.0 przepisy dotyczące pracy zdalnej (albo telepracy – przyjęły się oba terminy) wskazują, że „Praca zdalna może być polecona pracownikowi, jeśli ten posiada umiejętności i możliwości techniczne oraz lokalowe do prowadzenia pracy, a rodzaj pracy na to pozwala”.


O relacjach Iranu i Chin pisze Aleksander Żywczyk 

Na przełomie marca i kwietnia Iran i Chiny podpisały przewidzianą na ćwierć wieku umowę o współpracy i przyjaźni. Choć ten bilateralny dokument miał dotyczyć przede wszystkim współpracy gospodarczej, szybko rozszerzono go również o współpracę wojskową.  To zła wiadomość dla Stanów Zjednoczonych i nie najlepsza dla reszty świata. Iran doczekał się w końcu szansy na dołączenie do klubu atomowych mocarstw – pod warunkiem, że udowodni Chinom swoją przydatność jako producent ropy i gazu. I przymknie oko na prześladowania muzułmanów w Państwie Środka. 

 

A co jeszcze w numerze: 

  • "EBC skupuje długi Eurolandu" - Aleksander Żywczyk o gigantycznym programie skupu obligacji państw członkowskich stref euro 
  • "A jednak piękna kobieta, a nie brzydka panna" - Aleksander Żywczyk o polskiej gospodarce, która kusi inwestorów 
  • "To relacje nas budują, nie bycie singlem" - z Katarzyną Matusz i ks. Stanisławem Szlassą, autorami książki "O niektórych lękach kobiet" rozmawia Agnieszka Żurek 
  • "Wokalnie czuję się motylem" z Marią Tyszkiewicz rozmawia Bartosz Boruciak 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Wybory Indywidualne" 
  • "Obronić godność" Barbara Michałowska o powstaniu w getcie warszawskim 
  • „S” wygrywa przed sądem z Castoramą - Marcin Koziestański rozmawia z Wojciechem Kasprzykiem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Castorama Polska 
  • Barbara Michałowska o problemach Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w białostockim oddziale firmy CEDC International Sp z o.o. 
  • W dziale sport: "Pierwszy gol Kamila Glika po powrocie do Italii" Łukasza Bobruka i "Tenis dla wybranych" Barbary Michałowskiej 


 

POLECANE
Legendarna piosenkarka ogłosiła koniec kariery z ostatniej chwili
Legendarna piosenkarka ogłosiła koniec kariery

Legendarna piosenkarka Cher, często określana jako Bogini Popu wydała oświadczenie. Artystka ogłosiła, że zbliżająca się premiera jej nowej płyty będzie równocześnie zakończeniem jej kariery muzycznej. 78-letnia gwiazda poinformowała o swojej decyzji podczas wydarzenia branżowego w Londynie.

z ostatniej chwili
Jeszcze dziś wniosek o ekshumację ofiar Rzezi Wołyńskiej

Po latach oczekiwań i niepowodzeń w kwestii poszukiwań oraz ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej pojawiło się światełko nadziei. Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Polski, strona ukraińska zadeklarowała brak przeszkód formalnych dla takich działań. Karolina Romanowska, założycielka Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie, jeszcze dziś chce sprawdzić autentyczność tych zapewnień, składając wniosek o ekshumację swoich krewnych.

Kto jest prokuratorem krajowym? Jest stanowisko Sądu Najwyższego z ostatniej chwili
Kto jest prokuratorem krajowym? Jest stanowisko Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy odmówił w środę podjęcia uchwały odnoszącej się do kwestii, czy prok. Dariusz Korneluk jest uprawniony do wykonywania obowiązków prokuratora krajowego. "Zadaniem SN nie jest udzielanie porad sądom" – uzasadniono. Zdaniem organizacji Sędziowie RP, powyższe stanowisko oznacza, że to Dariusz Barski jest Prokuratorem Krajowym.

Niepokojący komunikat Pałacu Buckingham. Chodzi o księżną Kate z ostatniej chwili
Niepokojący komunikat Pałacu Buckingham. Chodzi o księżną Kate

Od czasu, kiedy świat obiegły informacje, że księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, zmaga się z wykrytym u niej rakiem, oczy całego świata skierowane są na Pałac Buckingham.

Gwiazda TVN poprowadzi nowy program z ostatniej chwili
Gwiazda TVN poprowadzi nowy program

Magda Gessler, znana z takich programów, jak "Kuchenne rewolucje" i "MasterChef", nie zwalnia tempa. Okazuje się, że restauratorka przygotowuje się do nowego telewizyjnego projektu. Celebrytka ma w nim przeprowadzać wywiady ze znanymi osobami. Wśród pierwszych gości mają pojawić się m.in. Agnieszka Kaczorowska i Aleksandra Szwed.

Syn Messiego zagrał przeciwko klubowi swojego ojca Wiadomości
Syn Messiego zagrał przeciwko klubowi swojego ojca

Thiago Messi, syn słynnego piłkarza Lionela Messiego, wziął udział w meczu drużyn do lat 13 przeciwko Newell’s Old Boys, klubowi, w którym jego słynny ojciec grał w dzieciństwie. Spotkanie odbyło się w Rosario, rodzinnym mieście Lionela.

W ogóle o tym nie myślałem. Lewandowski nie kryje wzruszenia z ostatniej chwili
"W ogóle o tym nie myślałem". Lewandowski nie kryje wzruszenia

Robert Lewandowski, napastnik FC Barcelony i lider polskiej reprezentacji, przeszedł do historii Ligi Mistrzów, zdobywając swoją setną i sto pierwszą bramkę w tych elitarnych rozgrywkach. Choć osiągnięcie to jest wyjątkowe, sam piłkarz przyznał, że jeszcze kilka lat temu nawet o tym nie marzył.

„Chcę sobie zrobić krzywdę”. Legendarny trener przeprasza Wiadomości
„Chcę sobie zrobić krzywdę”. Legendarny trener przeprasza

Trener Manchesteru City pojawił się z czerwonymi śladami na twarzy i głowie po tym, jak jego zespół stracił trzy gole w końcówce na rzecz Feyenoordu. Jego wygląd wywołał konsternację mediów.

Amerykańskie bombowce przechwycone przez Rosjan nad Bałtykiem z ostatniej chwili
Amerykańskie bombowce przechwycone przez Rosjan nad Bałtykiem

Jak podała agencja Reuters, dwa amerykańskie strategiczne bombowce B-52 Stratofortress zostały przechwycone kilka dni po użyciu przez Rosję przeciwko Ukrainie testowanego pocisku balistycznego.

Ursula von der Leyen ponownie na czele Komisji Europejskiej Wiadomości
Ursula von der Leyen ponownie na czele Komisji Europejskiej

Parlament Europejski podczas dzisiejszego posiedzenia w Strasburgu zatwierdził skład nowej Komisji Europejskiej, na czele której ponownie stanie Ursula von der Leyen. Za głosowało 370 europosłów, 282 było przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Renesans Europy

- Spotkanie Orbána, Salviniego i Morawieckiego w Budapeszcie otwiera nową drogę dla odbicia Europy z rąk naśladowców Spinellego. Inicjatywa trzech polityków podniesie o poziom wyżej kwestię obecności katolików w polityce i przybierze bardziej instytucjonalny kształt - pisze w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”, który poświęcony jest szansom na renesans Europy. 
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w artykule Jakuba Pacana?

Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim to nadzieja dla wszystkich tradycyjnie myślących katolików i osób niekoniecznie wierzących, ale mających dosyć dyktatu poprawności politycznej, i na reakcję lewicowo-liberalnych elit nie trzeba było długo czekać. W większości liberalne media w Europie Zachodniej pisały o spotkaniu nacjonalistów i niebezpiecznych sojusznikach Putina. W Polsce zaś można było przeczytać m.in. o „sojuszu eurosceptycznych populistów” i marionetkach wschodniego despoty, które niebezpiecznie rozbijają Unię Europejską.

Nie ma się temu co dziwić. Po wejściu Polski i Węgier do UE tradycyjnie myślący katolicy z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec uświadomili sobie, że pierwszy raz po wielu latach ktoś w Unii podnosi kwestie wolności chrześcijan w Europie, zakazu aborcji, obrony rodziny czy kwestii islamizacji kontynentu.

O powstającej frakcji w Parlamencie Europejskim z prof. Zbigniewem Krysiakiem z z SGH, przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana rozmawia Jakub Pacan. 

Z wypowiedzi, które słyszeliśmy z ust Morawieckiego, Salviniego i Orbána, wydaje się, że frakcja Schumana w Parlamencie Europejskim jest bardzo blisko spełnienia mojego pragnienia. Panowie premierzy nie użyli tej nazwy, ale prezentowane przez nich wartości i wizja Europy bliskie są planowi, jaki dla Europy wytyczył kandydat na ołtarze – Robert Schuman. To jest naprawdę historyczna chwila i jesteśmy w niedalekiej perspektywie powołania takiej grupy w PE. Teraz należy mobilizować różne środowiska europarlamentarzystów ze wszystkich państw członkowskich, by dołączali do tego projektu. Jestem przekonany, że do kolejnych spotkań w Warszawie i Rzymie dołączą przedstawiciele i liderzy polityczni z innych państw, takich jak Portugalia, Słowenia, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Austria, Rumunia, Słowacja, Czechy i Litwa, a także z innych.


Mateusz Kosiński opisuje zamieszanie wokół rapera „Maty”, syna profesora Mateczaka

Prawica nie powinna mieć  powodów do paniki. Zachwyt opozycyjnych elit coraz mocniejszymi wulgaryzmami może odbić się jej czkawką. Ludzie prawicy jednak też powinni zachować czujność – wchodzenie w polemikę z postaciami publicznymi, które przekraczają granice kultury, jak Marta Lempart, Margot czy Mata, jest gaszeniem pożaru kanistrem z benzyną i pewną formą dopuszczenia tych osób do dyskusji publicznej. W pojedynku na to, kto głośniej i dosadniej bluzga, prawica nie wygra, bo nie jest jej to potrzebne.


O przyszłości pracy zdalnej pisze Teresa Wójcik

Właśnie mija rok, gdy wielu Polaków ostatni raz było w siedzibie swojej firmy, aby wykonywać swoje obowiązki określone w umowie o pracę. W warunkach pandemii wiele firm przeszło na pracę zdalną.
Obecnie ujęte w Tarczy Antykryzysowej 4.0 przepisy dotyczące pracy zdalnej (albo telepracy – przyjęły się oba terminy) wskazują, że „Praca zdalna może być polecona pracownikowi, jeśli ten posiada umiejętności i możliwości techniczne oraz lokalowe do prowadzenia pracy, a rodzaj pracy na to pozwala”.


O relacjach Iranu i Chin pisze Aleksander Żywczyk 

Na przełomie marca i kwietnia Iran i Chiny podpisały przewidzianą na ćwierć wieku umowę o współpracy i przyjaźni. Choć ten bilateralny dokument miał dotyczyć przede wszystkim współpracy gospodarczej, szybko rozszerzono go również o współpracę wojskową.  To zła wiadomość dla Stanów Zjednoczonych i nie najlepsza dla reszty świata. Iran doczekał się w końcu szansy na dołączenie do klubu atomowych mocarstw – pod warunkiem, że udowodni Chinom swoją przydatność jako producent ropy i gazu. I przymknie oko na prześladowania muzułmanów w Państwie Środka. 

 

A co jeszcze w numerze: 

  • "EBC skupuje długi Eurolandu" - Aleksander Żywczyk o gigantycznym programie skupu obligacji państw członkowskich stref euro 
  • "A jednak piękna kobieta, a nie brzydka panna" - Aleksander Żywczyk o polskiej gospodarce, która kusi inwestorów 
  • "To relacje nas budują, nie bycie singlem" - z Katarzyną Matusz i ks. Stanisławem Szlassą, autorami książki "O niektórych lękach kobiet" rozmawia Agnieszka Żurek 
  • "Wokalnie czuję się motylem" z Marią Tyszkiewicz rozmawia Bartosz Boruciak 
  • Piotr Łopuszański recenzuje książkę "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - "Wybory Indywidualne" 
  • "Obronić godność" Barbara Michałowska o powstaniu w getcie warszawskim 
  • „S” wygrywa przed sądem z Castoramą - Marcin Koziestański rozmawia z Wojciechem Kasprzykiem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Castorama Polska 
  • Barbara Michałowska o problemach Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w białostockim oddziale firmy CEDC International Sp z o.o. 
  • W dziale sport: "Pierwszy gol Kamila Glika po powrocie do Italii" Łukasza Bobruka i "Tenis dla wybranych" Barbary Michałowskiej 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe