Mija dwudziesta rocznica protestu głodowego w TP SA

Protest głodowy poprzedziła manifestacja zorganizowana 28 stycznia 2005 r. przed ambasadą francuską i siedzibą TP SA w Warszawie.
Strajk ostrzegawczy
W trakcie protestu głodowego w dniu 11 kwietnia odbył się strajk ostrzegawczy obejmujący swoim zasięgiem cześć lokalizacji TP SA na terenie kraju. Protest głodowy trwał od 30 marca do 15 kwietnia 2005 r. (17 dni) w siedzibie spółki przy ul. Twardej 18 w Warszawie.
Jego uczestnikami byli: Elżbieta Pacuła, Waldemar Stawski, Dariusz Majewski, Łukasz Mickiewicz, Czesław Pastusiak, Marek Solarski i Ryszard Zielonka z Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” oraz przedstawiciele innych związków zawodowych działających w TP SA.
Głodowy protest solidarnościowy we Wrocławiu trwał z kolei od 11 do 15 kwietnia 2005 r. (5 dni). Uczestnikami protestu byli przedstawiciele Organizacji Oddziałowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu: Joanna Kozak, Wojciech Maciszewski, Marek Szymczak, Marek Walczak i Andrzej Kowalski.
Wsparcie duchowe
Uczestnicy głodówki brali udział w polowych Mszach Św. odprawianych przy ul. Twardej przed siedzibą TP S.A. w dniach 3, 4 i 10 kwietnia. przez księży parafii pw. Wszystkich Świętych, a wsparcia duchowego oraz pomocy udzielał ksiądz infułat Zdzisław Król.
Zakończony 15 kwietnia 2005 r. protest głodowy nie powstrzymał zwolnień w TP S.A. Niemniej jednak w jego wyniku zarząd spółki zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych osłon i odszkodowań dla zwalnianych pracowników.
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- "Sytuacja coraz bardziej niepokojąca". Komunikat wrocławskiego zoo
- "Zachowaj spokój". Ważny komunikat RCB dla mieszkańców
- Zła wiadomość dla miłośników kawy. UE zdecydował