II Gdańska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Z Bastionu Solidarności wierni przeszli przez plac Solidarności, Hucisko, Nowe Ogrody, ulicę Kartuską, zatrzymując się w symbolicznych miejscach, takich jak Pomnik Poległych Stoczniowców, by na końcu dotrzeć do parafii św. Franciszka z Asyżu.
W trakcie Drogi Krzyżowej wraz z parafianami Krzyż nieśli związkowcy z Regionu Gdańskiego NSZZ "S", stoczniowcy z Remontowa Holding i Grupy Przemysłowej Baltic, portowcy z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, kolejarze, nauczyciele, pracownicy służby zdrowia i radni Miasta Gdańska.
Rozważania 14 stacji Męki Pańskiej w trakcie II Gdańskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy odbywały się na trasie 5 kilometrów.
Męka Pańska
Nabożeństwo Via Dolorosa przypomina przejście Pana Jezusa z pretorium Piłata na Golgotę, gdzie Syn Boży został ukrzyżowany za grzechy ludzkości. Dobrowolnie oddając swoje życie, Mesjasz wypełnił do końca wolę Boga Ojca, dzięki czemu wszyscy, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa, mogą z Jego łaski dostąpić usprawiedliwienia i uzyskać życie wieczne. Drogę Krzyżową rozpowszechnili w średniowieczu franciszkanie. Dziewięć spośród czternastu stacji Drogi Krzyżowej posiada podstawy w ewangelicznym opisie Męki Pańskiej.
ZOBACZ TAKŻE: "S" pikietowała przed Portem Lotniczym Poznań-Ławica
ZOBACZ TAKŻE: Piotr Duda o zmianach w składce zdrowotnej: Skandal! Najwięcej zapłacą najbiedniejsi!