Działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju

PGE Polska Grupa Energetyczna będąc liderem transformacji sektora energetycznego w Polsce od lat ogranicza swój wpływ na środowisko i realizuje działania na rzecz neutralności klimatycznej. W 2023 roku Grupa PGE zrealizowała ponad 80 projektów środowiskowych i społecznych w zakresie CSR, czyli o ponad 30 więcej niż rok wcześniej. Służyły one edukacji przyrodniczej, wzbogaceniu bioróżnorodności, ochronie zagrożonych gatunków oraz pomocy osobom najbardziej potrzebującym.
Biebrzański Park Narodowy  Działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biebrzański Park Narodowy / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną

25 instytucji ochrony przyrody, w tym 9 Parków Narodowych

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród podmiotów wspieranych przez PGE  w ub.r. było 25 instytucji ochrony przyrody, w tym 9 parków narodowych: Biebrzański, Świętokrzyski, Roztoczański, Kampinoski, Wigierski, Narwiański, Bieszczadzki, Magurski oraz Słowiński Park Narodowy. Wspólnie z nimi PGE realizuje projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody, badań naukowych oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Łącznie podczas dotychczasowej trzyletniej współpracy zrealizowano ponad 260 projektów prośrodowiskowych, edukacyjnych, a także naukowo-badawczych.

Współpraca PGE z parkami narodowymi koncentruje się głównie na działaniach z zakresu ochrony gatunków zagrożonych, w tym monitoringu stanu i liczebności zwierząt oraz roślin w ekosystemach, realizacji badań naukowych, których wyniki służą m.in. zaplanowaniu działań ochronnych, a także na działaniach służących zachowaniu bioróżnorodności czyli bogactwa roślin, zwierząt, terenów bagiennych i różnorodności krajobrazu w poszczególnych parkach narodowych.

W ramach współpracy z parkami narodowymi PGE realizuje projekty edukacyjne, angażujące lokalne społeczności, dzieci i młodzież szkolną z otuliny parków, turystów odwiedzających parki oraz pracowników Grupy PGE i ich rodziny. Przykładem takich projektów są m.in. „Letnia Akademia Przyrody” i „Wakacyjne Warsztaty Hydrobiologiczne” organizowane w Wigierskim Parku Narodowym, „Tajemnicza moc rzeki” w stałej ofercie Narwiańskiego Parku Narodowego czy „Takie małe, a takie ważne” w Świętokrzyskim Parku Narodowym.

W ramach uzupełnienia programu powstał cykl filmów przyrodniczych pt. „Energia rytmu natury”, który poprzez obrazy zarejestrowane w niedostępnych dla turystów miejscach w parkach narodowych, pokazuje zmienność cyklów natury, procesy zachodzące w ekosystemie, w tym życie dzikich zwierząt np. rysia, wilka czy jelenia. W ramach cyklu powstały 4 filmy: Wiosna, Lato, Jesień i Zima.

Film „Wiosna”: https://youtu.be/D3S3c_U7D70

Film „Lato”: https://youtu.be/hl03483czUA

Film „Jesień”: https://youtu.be/Q8NHIle7ivQ

Film „Zima”: https://youtu.be/ODyPfDOyKD0

W 2023 roku został także wydany „Spacerownik”, która ukazuje walory parków narodowych wspieranych przez PGE. Znajdują się w nim mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, jak również liczne zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas spaceru.

Link do pobrania Spacerownika: https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury

Liga Ochrony Przyrody

PGE jest Partnerem Strategicznym Ligii Ochrony Przyrody (LOP). W ramach współpracy z Ligą Ochrony Przyrody PGE prowadzi projekty edukacyjne poświęcone ochronie przyrody i bioróżnorodności, m.in. nasadzenia drzew, zagospodarowanie łąk kwietnych, ochrona zapylaczy, sprzątanie lasów i terenów zielonych. W 2023 roku PGE i LOP zorganizowały konferencję „Ochrona przyrody w miastach”, której tematyka dotyczyła m.in. z ochrony środowiska w miastach, edukacji ekologicznej, adaptacji miast do zmian klimatu czy unijnego wsparcia dla miast. Wdrażanie nowoczesnych systemów zarządzania przyrodą na terenach zurbanizowanych jest niezbędne, aby poprawić jakość powietrza oraz życia mieszkańców.

Lasy Pełne Energii

Od 24 lat Grupa PGE realizuje program „Lasy Pełne Energii”, w ramach którego pracownicy PGE we współpracy z Lasami Państwowymi oraz społecznością lokalną sadzą drzewa. W 2023 roku blisko 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42 500 więcej niż rok wcześniej. Łącznie, od początku projektu zaangażowało się 29 tys. osób, czego wynikiem jest blisko milion drzew w 72 lokalizacjach na terenie 14 województw. Celem programu jest zwiększenie świadomości uczestników akcji na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Program kształtuje także właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

Ochrona ptaków

PGE podejmuje działania na rzecz ochrony ptaków w Polsce. Kominy elektrowni i elektrociepłowni należące do Grupy PGE od lat są bezpiecznym domem dla sokołów wędrownych. Natomiast bocian biały najchętniej buduje gniazda na słupach energetycznych. Dlatego opieka nad tymi gatunkami jest niejako wpisana w pracę energetyka. Aby zadbać o bezpieczeństwo zarówno infrastruktury elektroenergetycznej, jak i bocianów (szczególnie młodych osobników), PGE montuje na słupach energetycznych platformy gniazdowe, których obecnie na terenie PGE Dystrybucja jest już blisko 30 tys. W 2023 roku energetycy zamontowali blisko 1000 nowych platform pod gniazda, które mają m.in. ochronić młode bociany przed porażeniem prądem podczas swoich pierwszych lotów.

Co roku energetycy pomagają także ornitologom w obrączkowaniu młodych bocianów. W 2023 roku zaobrączkowali 894 młode osobniki w 362 gniazdach. Wspólnie wyposażyli także 9 bocianów w urządzenia GPS dla pozyskania aktualnych lokalizacji i tras ich migracji. Dodatkowo, aby ochronić ptaki przed porażeniem, w newralgicznych miejscach na słupach i stacjach transformatorowych zamontowano około 100 odstraszaczy, które uniemożliwiają ptakom siadanie na pracujących elementach sieci.

Wolontariat pracowniczy PGE

Pracownicy Grupy PGE aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących, realizując zadania wolontariackie. W 2023 roku wolontariusze PGE wspierali m.in. organizatorów festiwalu „Wawel jest Wasz” w Krakowie, a także realizowali działania wolontariackie podczas wydarzeń sportowych organizowanych przez polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Społeczne zaangażowanie PGE obejmuje również inicjatywy, których celem jest zapewnienie odbiorcom jednakowego dostępu do edukacji z zakresu kultury, muzyki i sztuki. Wspólnie z filharmoniami i muzeami, PGE realizuje działania edukacyjne oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, które aktywizują odbiorców i rozwijają ich wrażliwość na sztukę.

Krew nie woda – nie bądź obojętny

W odpowiedzi na pomoc dla konkretnych potrzebujących, PGE stworzyła również program „Krew nie woda – nie bądź obojętny”, w którym Pracownicy PGE od wielu lat oddają honorowo krew. Tylko w 2023 roku, 1150 pracowników PGE oddało blisko 500 litrów krwi.

„Polskie – kupuję to!”

Grupa PGE zapoczątkowała ogólnopolską akcję społeczną „Polskie - kupuję to!”, zachęcającą Polaków do kupowania rodzimych marek i dokonywania świadomych wyborów konsumenckich. W 2023 roku w ramach wakacyjnej odsłony kampanii społecznej „Polskie – kupuję to!”, PGE przygotowała animację do mediów społecznościowych, w której zachęcała konsumentów do wyposażenia szkolnych tornistrów w polskie produkty. Rozwijając tę kampanię, PGE nawiązała współpracę z twórcami aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy”, która w przystępny sposób umożliwia identyfikację polskich producentów i marek. Do tej pory aplikację Pola pobrano 750 tys. razy, a za jej pośrednictwem zeskanowano łącznie 12 mln produktów.

Kluczowy aspekt – zarządzanie

To co sprawia, że Grupa PGE zarządza swoim wpływem na otoczenie w sposób spójny, strategiczny i wielowymiarowy są cele ESG. Wyznaczone kierunki działania dla całej Grupy są niezbędne by dostosować organizację do nowych regulacji, zmian klimatycznych i wspierać przy tym klientów oraz lokalne społeczności.
W zarządzaniu ESG Grupy PGE wszystkie trzy obszary – społeczny, środowiskowy oraz zarządczy – przenikają się by jeszcze lepiej odpowiadać na otaczające nas zmiany. Bez uwzględnienia litery „S”, czyli kwestii społecznych w działaniach Grupy, nie byłby możliwy rozwój w innych obszarach. Dlatego tak ważne jest w zarządzaniu ESG uwzględnianie długofalowych celów klimatycznych, a jednoczesne dbanie o społeczną odpowiedzialność, wspieranie zrównoważonych środowiskowo inicjatyw oraz społeczeństwa także na poziomie lokalnym.


 

POLECANE
Polska, Litwa, Łotwa i Estonia ze wspólnym apelem do KE z ostatniej chwili
Polska, Litwa, Łotwa i Estonia ze wspólnym apelem do KE

Polska, Litwa, Łotwa i Estonia przekazały do KE wspólne pismo w sprawie wprowadzenia ceł na nawozy z Rosji i Białorusi - poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Merkel wspomina rozmowę z Putinem. To wtedy chciał zaatakować Ukrainę z ostatniej chwili
Merkel wspomina rozmowę z Putinem. To wtedy chciał zaatakować Ukrainę

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel wydała pamiętnik "Wolność: wspomnienia 1954-2021". Wspomniała w m.in. nim rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat Ukrainy.

To ta uczęszczająca do kościoła?. W sieci rozpętała się burza po wpisie Roksany Węgiel Wiadomości
"To ta uczęszczająca do kościoła?". W sieci rozpętała się burza po wpisie Roksany Węgiel

Znana polska wokalistka Roksana Węgiel podzieliła się w mediach społecznościowych nowinami. Okazało się, że fani artystki mieli co do nich mieszane uczucia. W sieci zawrzało.

Radni z Wrocławia odrzucili projekt uchwały. Chodzi o Jacka Sutryka polityka
Radni z Wrocławia odrzucili projekt uchwały. Chodzi o Jacka Sutryka

Jedynie dziesięcioro radnych z 37-osobowej rady poparło wniosek klubu PiS. Chodziło o umieszczenie w porządku obrad projektu uchwały, w której byłby apel do prezydenta Jacka Sutryka o podanie się do dymisji.

Fatalne wieści dla koalicji. Analiza eksperta nie pozostawia złudzeń z ostatniej chwili
Fatalne wieści dla koalicji. Analiza eksperta nie pozostawia złudzeń

Jaki byłby podział mandatów w Sejmie na podstawie średniej sondażowej z połowy listopada? 

Do ilu powodzian trafiły pieniądze z zasiłków? Zapytaliśmy rzecznika wojewody z ostatniej chwili
Do ilu powodzian trafiły pieniądze z zasiłków? Zapytaliśmy rzecznika wojewody

Przyznawanie zasiłków idzie opornie. Dwa miesiące po powodzi, zdecydowana większość poszkodowanych rodzin wciąż nie może rozpocząć remontów za obiecane przez rząd zasiłki. – Przecież to jest ogromna liczba osób, kilkanaście tysięcy wniosków, a w gminach jest ograniczona liczba urzędników w OPS-ach. To są malutkie urzędy – tłumaczy rzecznik wojewody dolnośląskiego.

MTK wydał nakaz aresztowania Netanjahu. Jest komunikat sądu z ostatniej chwili
MTK wydał nakaz aresztowania Netanjahu. Jest komunikat sądu

W czwartek I Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wydała nakazy aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz szefa MON Joawa Galanta.

Szokujące zachowanie posłów Platformy po pytaniu o pomoc dla powodzian. Jest nagranie gorące
Szokujące zachowanie posłów Platformy po pytaniu o pomoc dla powodzian. Jest nagranie

Dziennikarz Telewizji Republika Michał Jelonek zapytał na korytarzu sejmowym posłów PO Adriana Witczaka i Patryka Jaskulskiego, dlaczego koalicja rządząca zostawiła Polaków bez pomocy.

Dwie ofiary katastrofy w Mławie. Nowe informacje Wiadomości
Dwie ofiary katastrofy w Mławie. Nowe informacje

Wczoraj w Mławie zawalił się dach hali dawnej zajezdni PKS. Pod gruzami zostali uwięzieni ludzie. Na miejscu pracowali ratownicy pogotowia ratunkowego, LPR oraz oddział strażaków z psami tropiącymi. Obecna była także policja kryminalna oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego i prokuratury.

Posłowie KO na konferencji prasowej poparli jednego kandydata. Drugi nie będzie zadowolony polityka
Posłowie KO na konferencji prasowej poparli jednego kandydata. Drugi nie będzie zadowolony

Dzisiaj w Sejmie tłumnie zgromadzili się parlamentarzyści KO, aby wyrazić swoje poparcie dla jednego kandydata swojego ugrupowania. I nie był to Radosław Sikorski…

REKLAMA

Działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju

PGE Polska Grupa Energetyczna będąc liderem transformacji sektora energetycznego w Polsce od lat ogranicza swój wpływ na środowisko i realizuje działania na rzecz neutralności klimatycznej. W 2023 roku Grupa PGE zrealizowała ponad 80 projektów środowiskowych i społecznych w zakresie CSR, czyli o ponad 30 więcej niż rok wcześniej. Służyły one edukacji przyrodniczej, wzbogaceniu bioróżnorodności, ochronie zagrożonych gatunków oraz pomocy osobom najbardziej potrzebującym.
Biebrzański Park Narodowy  Działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biebrzański Park Narodowy / fot. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną

25 instytucji ochrony przyrody, w tym 9 Parków Narodowych

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród podmiotów wspieranych przez PGE  w ub.r. było 25 instytucji ochrony przyrody, w tym 9 parków narodowych: Biebrzański, Świętokrzyski, Roztoczański, Kampinoski, Wigierski, Narwiański, Bieszczadzki, Magurski oraz Słowiński Park Narodowy. Wspólnie z nimi PGE realizuje projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody, badań naukowych oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Łącznie podczas dotychczasowej trzyletniej współpracy zrealizowano ponad 260 projektów prośrodowiskowych, edukacyjnych, a także naukowo-badawczych.

Współpraca PGE z parkami narodowymi koncentruje się głównie na działaniach z zakresu ochrony gatunków zagrożonych, w tym monitoringu stanu i liczebności zwierząt oraz roślin w ekosystemach, realizacji badań naukowych, których wyniki służą m.in. zaplanowaniu działań ochronnych, a także na działaniach służących zachowaniu bioróżnorodności czyli bogactwa roślin, zwierząt, terenów bagiennych i różnorodności krajobrazu w poszczególnych parkach narodowych.

W ramach współpracy z parkami narodowymi PGE realizuje projekty edukacyjne, angażujące lokalne społeczności, dzieci i młodzież szkolną z otuliny parków, turystów odwiedzających parki oraz pracowników Grupy PGE i ich rodziny. Przykładem takich projektów są m.in. „Letnia Akademia Przyrody” i „Wakacyjne Warsztaty Hydrobiologiczne” organizowane w Wigierskim Parku Narodowym, „Tajemnicza moc rzeki” w stałej ofercie Narwiańskiego Parku Narodowego czy „Takie małe, a takie ważne” w Świętokrzyskim Parku Narodowym.

W ramach uzupełnienia programu powstał cykl filmów przyrodniczych pt. „Energia rytmu natury”, który poprzez obrazy zarejestrowane w niedostępnych dla turystów miejscach w parkach narodowych, pokazuje zmienność cyklów natury, procesy zachodzące w ekosystemie, w tym życie dzikich zwierząt np. rysia, wilka czy jelenia. W ramach cyklu powstały 4 filmy: Wiosna, Lato, Jesień i Zima.

Film „Wiosna”: https://youtu.be/D3S3c_U7D70

Film „Lato”: https://youtu.be/hl03483czUA

Film „Jesień”: https://youtu.be/Q8NHIle7ivQ

Film „Zima”: https://youtu.be/ODyPfDOyKD0

W 2023 roku został także wydany „Spacerownik”, która ukazuje walory parków narodowych wspieranych przez PGE. Znajdują się w nim mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, jak również liczne zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas spaceru.

Link do pobrania Spacerownika: https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury

Liga Ochrony Przyrody

PGE jest Partnerem Strategicznym Ligii Ochrony Przyrody (LOP). W ramach współpracy z Ligą Ochrony Przyrody PGE prowadzi projekty edukacyjne poświęcone ochronie przyrody i bioróżnorodności, m.in. nasadzenia drzew, zagospodarowanie łąk kwietnych, ochrona zapylaczy, sprzątanie lasów i terenów zielonych. W 2023 roku PGE i LOP zorganizowały konferencję „Ochrona przyrody w miastach”, której tematyka dotyczyła m.in. z ochrony środowiska w miastach, edukacji ekologicznej, adaptacji miast do zmian klimatu czy unijnego wsparcia dla miast. Wdrażanie nowoczesnych systemów zarządzania przyrodą na terenach zurbanizowanych jest niezbędne, aby poprawić jakość powietrza oraz życia mieszkańców.

Lasy Pełne Energii

Od 24 lat Grupa PGE realizuje program „Lasy Pełne Energii”, w ramach którego pracownicy PGE we współpracy z Lasami Państwowymi oraz społecznością lokalną sadzą drzewa. W 2023 roku blisko 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42 500 więcej niż rok wcześniej. Łącznie, od początku projektu zaangażowało się 29 tys. osób, czego wynikiem jest blisko milion drzew w 72 lokalizacjach na terenie 14 województw. Celem programu jest zwiększenie świadomości uczestników akcji na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Program kształtuje także właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

Ochrona ptaków

PGE podejmuje działania na rzecz ochrony ptaków w Polsce. Kominy elektrowni i elektrociepłowni należące do Grupy PGE od lat są bezpiecznym domem dla sokołów wędrownych. Natomiast bocian biały najchętniej buduje gniazda na słupach energetycznych. Dlatego opieka nad tymi gatunkami jest niejako wpisana w pracę energetyka. Aby zadbać o bezpieczeństwo zarówno infrastruktury elektroenergetycznej, jak i bocianów (szczególnie młodych osobników), PGE montuje na słupach energetycznych platformy gniazdowe, których obecnie na terenie PGE Dystrybucja jest już blisko 30 tys. W 2023 roku energetycy zamontowali blisko 1000 nowych platform pod gniazda, które mają m.in. ochronić młode bociany przed porażeniem prądem podczas swoich pierwszych lotów.

Co roku energetycy pomagają także ornitologom w obrączkowaniu młodych bocianów. W 2023 roku zaobrączkowali 894 młode osobniki w 362 gniazdach. Wspólnie wyposażyli także 9 bocianów w urządzenia GPS dla pozyskania aktualnych lokalizacji i tras ich migracji. Dodatkowo, aby ochronić ptaki przed porażeniem, w newralgicznych miejscach na słupach i stacjach transformatorowych zamontowano około 100 odstraszaczy, które uniemożliwiają ptakom siadanie na pracujących elementach sieci.

Wolontariat pracowniczy PGE

Pracownicy Grupy PGE aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących, realizując zadania wolontariackie. W 2023 roku wolontariusze PGE wspierali m.in. organizatorów festiwalu „Wawel jest Wasz” w Krakowie, a także realizowali działania wolontariackie podczas wydarzeń sportowych organizowanych przez polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Społeczne zaangażowanie PGE obejmuje również inicjatywy, których celem jest zapewnienie odbiorcom jednakowego dostępu do edukacji z zakresu kultury, muzyki i sztuki. Wspólnie z filharmoniami i muzeami, PGE realizuje działania edukacyjne oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, które aktywizują odbiorców i rozwijają ich wrażliwość na sztukę.

Krew nie woda – nie bądź obojętny

W odpowiedzi na pomoc dla konkretnych potrzebujących, PGE stworzyła również program „Krew nie woda – nie bądź obojętny”, w którym Pracownicy PGE od wielu lat oddają honorowo krew. Tylko w 2023 roku, 1150 pracowników PGE oddało blisko 500 litrów krwi.

„Polskie – kupuję to!”

Grupa PGE zapoczątkowała ogólnopolską akcję społeczną „Polskie - kupuję to!”, zachęcającą Polaków do kupowania rodzimych marek i dokonywania świadomych wyborów konsumenckich. W 2023 roku w ramach wakacyjnej odsłony kampanii społecznej „Polskie – kupuję to!”, PGE przygotowała animację do mediów społecznościowych, w której zachęcała konsumentów do wyposażenia szkolnych tornistrów w polskie produkty. Rozwijając tę kampanię, PGE nawiązała współpracę z twórcami aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy”, która w przystępny sposób umożliwia identyfikację polskich producentów i marek. Do tej pory aplikację Pola pobrano 750 tys. razy, a za jej pośrednictwem zeskanowano łącznie 12 mln produktów.

Kluczowy aspekt – zarządzanie

To co sprawia, że Grupa PGE zarządza swoim wpływem na otoczenie w sposób spójny, strategiczny i wielowymiarowy są cele ESG. Wyznaczone kierunki działania dla całej Grupy są niezbędne by dostosować organizację do nowych regulacji, zmian klimatycznych i wspierać przy tym klientów oraz lokalne społeczności.
W zarządzaniu ESG Grupy PGE wszystkie trzy obszary – społeczny, środowiskowy oraz zarządczy – przenikają się by jeszcze lepiej odpowiadać na otaczające nas zmiany. Bez uwzględnienia litery „S”, czyli kwestii społecznych w działaniach Grupy, nie byłby możliwy rozwój w innych obszarach. Dlatego tak ważne jest w zarządzaniu ESG uwzględnianie długofalowych celów klimatycznych, a jednoczesne dbanie o społeczną odpowiedzialność, wspieranie zrównoważonych środowiskowo inicjatyw oraz społeczeństwa także na poziomie lokalnym.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe