Krysztopa: Petru, Żakowski, Ziemkiewicz, Jastrzębowski jednym głosem przeciwko wolnym niedzielom. Ciekawe

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że Panowie Ziemkiewicz, Jastrzębowski i Warzecha (niech mi wybaczy, że nie zmieścił się w tytule) zaczną używać podobnych argumentów jak Ryszard Petru czy Jacek Żakowski. Pewne stereotypy i uproszczenia muszą jednak być dla liberalnej Księgi Czarów wspólne.
 Krysztopa: Petru, Żakowski, Ziemkiewicz, Jastrzębowski jednym głosem przeciwko wolnym niedzielom. Ciekawe
/ morguefile.com
Po pierwsze zacznijmy od określenia "Zakaz handlu w niedzielę". Na Twitterze funkcjonuje nawet hasztag #ZakazHandlu. Jest to określenie kłamliwe i mające cechy manipulacji. Nikt, a przynajmniej "Solidarność", nie mówi ZAKAZIE handlu w niedziele, tylko o jego OGRANICZENIU, I to ograniczeniu, które miałoby dotyczyć głównie handlu wielkopowierzchniowego.

Po drugie trzeba zrozumieć i wydawało mi się, że to zrozumienie jest dość powszechne, musiałem się mylić, że zagraniczne korporacje handlowe skolonizowały Polskę za pozwoleniem rządzących nami po 1989 roku. Stały się farmami uprawniania ludzi. Uprawiaja nas na dwa główne sposoby. Raz, służąc transferowi wypracowanego przez nas kapitału za granicę (chyba nie trzeba tłumaczyć jak to się robi, dość wspomnieć wysokie opłaty za możliwość korzystania z logo spółki matki przez spółkę córkę, czy unikanie płacenia podatków za pomocą tzw. "optymalizacji") po to żeby kapitał ów służył budwie dobrobytu Niemców, Francuzów, Portugalczyków itp. a nie Polaków. Dwa, uprawia się nas sprowadzając do roli zasobu, takiego jak park maszynowy, lub nawet mniej istotne, ponieważ łatwiej i taniej wymienialnego.

Tu dochodzimy do punktu trzeciego. Oóż Panowie Redaktorzy (nie piszę do Ryszarda Petru, ponieważa skoro zbanował mnie na TT, to może sobie tego nie życzyć), sytuacja prownika firmy dziesięcioosobowej trochę różni się od pracownika firmy zatrudniającej tysiące. W pierwszym przypadku być może istnieje jeszcze jakaś realna płaszczyzna negocjacji. Pracownik może być na tyle niezastąpiony, że jakkolwiek zawsze będzie miał pozycję niższą od pracodawcy, ma pewne argumenty w dyskusji. W firmach zatrudniających tysiące, nie tylko w hipeermarketach, realnej możliwości negocjacji nie ma. Dlatego proszę nie opowiadać, że "pracownicy pracują w niedzielę bo chcą, a jeśli nie chcą to niech nie pracują". Jakąś szansę na rozmowę daje samoorganizacja pracowników, na przykłąd w formie związków zawodowych. Z takim ciałem pracodawc może już chcieć rozmawiać.

Po czwarte - "Skoro nie możemy dać wolnych niedziel wszystkim to nie dawajmy pracownikom handlu". Manipulacja. To, że nie można pomóc wszystkim nie oznacza, że nie warto pomóc nikomu. Rzeczywiście są zawody których praca jest w niedziele niezbędna, ale handel w niedziele, tym bardziej, że przecież tylko ograniczony, naprawę nie jest niezbędny, czego dowodzi choćby przykład Niemiec. Gdyby ten argument miał sens i trzeba by założyć, że wolne niedziele dla pracowników handlu są czymś niesprawiedliwym, to warto by ten argument odwrócić i zażądać pracujących niedziel dla wszystkich, ponieważ i dzisiaj przecież tak jest, że jedni w niedzielę pracują a inni nie.

Po piąte, argument o "niszczeniu miejsc pracy" przypomina mi tak samo "wiarygodny" argument o pt. "jeśli obłożymy banki podatkami to staną się straszne rzeczy i banki podniosą ceny usług". Banki wcześniej unikające płacenia podatków zostały obłożone bardzej skutecznym podatkiem i co się stało? Czy Panów banki posniosły ceny? Mój nie. Czy system bankowy się zawalił? Podobnie byłoby w przypadku ograniczenia handlu w niedziele. Mamy niskie bezrobocie, damy sobie radę. A jesli ucierpią, w co nie wierzę, zyski hipermarketów, to naprawdę, choćby biorąc pod uwagę to, że mogą zyskać mniejsze sklepy, nie ma nad czym załamywać rąk.

A teraz Panowie ustawcie się w kolejkę

Ryszard Petru: Pan Ryszard Petru znany jest z zamiłowania do zaskakujących konstrukcji logicznych. Według niego zapewne działalność związków zawodowych jako dbających o warunki pracy pracownika zawsze jest "niszczeniem miejsc pracy". Natomiast jeżeli tak jest zawsze i jest to logicznie przypisane związkom zawodowym, to daczego "Solidarność" nie różniąc się w tym zakresie od innych, miałaby nie być godna tak się nazywać? Dalibóg, zastanawiam się nad tym pasjonującym zagadnieniem od wczora i jeszcze niczego nie wymyśliłem.

Jacek Żakowski [w TOK FM]:

Uda się chyba zamknąć sklepy, na razie w co drugą niedzielę, potem w każdą, potem może także w poniedziałek, wtorek, środę. No i wtedy moglibyśmy wrócić do tej pięknej polskiej tradycji, kiedy ludność odbiera żywność w magazynach parafialnych, nie kłopocząc wielkich, globalnych korporacji handlowych.


Fajny "guru lewicy", który występuje w obronie globalnych korporacji handlowych, przeciwko prawom pracowniczym, a jedyne co go naprawdę irytuje to parafie.

Rafał Ziemkiewicz: O, ciekawe, całkiem podobnie do Żakowskiego Z całym szacunkiem, to nieprawda. To znaczy zapewne są i takie osoby, ale proszę poczytać opinie samych pracowników hipermarketów, myślę, że lepiej ode mnie wyjaśnią do jakiego stopnia praca w niedziele jest przedmiotem ich "suwerennej decyzji". Myślę też, że biorąc pod uwagę stopień emocji jakie wiążą się z tą kwestią, lepiej żeby pracownicy tzw. "handlu wielkopowierzchniowego" nie mieli okazji tłumaczyć tego osobiście.

Sławomir Jastrzębowski
  No właśnie, szok Panie Redaktorze

PiS-ie! Odczep się od moich niedziel! Pracuję w niedzielę, bo w poniedziałek ludzie chcą przeczytać gazetę. Wielu dziennikarzy pracuje w niedzielę, bo ludzie potrzebują informacji. Wiele zawodów wymaga pracy w niedzielę. Jak się komuś nie podoba praca w niedzielę, zawsze może próbować zmienić pracę. Nie w każdą niedzielę pracuję. Czasem tylko niedziela jest dla mnie i dla milionów Polaków dniem, w którym mogę pójść na zakupy. A tu widzę, że część PiS-owców chce mi tego zabronić


- pisze Sławomir Jastrzębowski na SE.pl

Otóż szanowny Panie Redaktorze, być może całe życie pracował Pan jako redaktor naczelny i nie wie Pan, że pozycja Pana Redaktora trochę różni się od pozycji kasjerki w hipermarkecie, która zsikała się, ponieważ kierowniczka nie pozwoliła jej wyjść do toalety. Liberalne zaklęcia zawsze fajnie brzmią, ale tak jak te o tym, że "prywatyzacja jest dobra na wszystko" czy "ekonomia to nauka ścisła" zwykle nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Ja jestem zwolennikiem pewnej ergonomii działania państwa, którą można również nazywać, jeśli ktoś się nie brzydzi, liberalizmem, ale na Boga, nie zastępujmy jednych manipulacji, uproszczeń i stereotypów, innymi.

OGRANICZENIE handlu w niedzielę nie służy oczywiście ograniczaniu Pana prawa o konsumpcji, służy przwróceniu części człowieczeństwa niewolnikom korporacji. I proszę wybaczyć, ale jeśli mam zwrócić im przynajmniej część wolności, kosztem części Pana wolności do konsumowania, to chcę żeby tak się właśnie stało.

Łukasz Warzecha

Pomijam tu kwestię mojej osobistej niechęci do zawodowych związkowców, a w istocie po prostu pasożytów w rodzaju Piotra Dudy, którzy od lat nie przepracowali uczciwie jednego dnia, tucząc się na związkowych składkach i celując w populizmie, byle uzasadnić swoją wygodną pozycję.


- pisze Łukasz Warzecha na DoRzeczy.pl

Bardzo merytoryczne argumenty Panie Redaktorze. Bardzo merytoryczne. Ja bym się zastanowił nad drogą sądową, ale to sprawa Piotra Dudy. Poza tym z grubsza Łukasz Warzecha powtarza wszystkie wymienione już przeze mnie i omówione argumeny.

Reasumując. Można oczywiście traktować państwo wyłącznie jako opresyjną wobec obywatela strukturę. I ono rzeczywiście takie dziś w dużym stopniu jest. Jest przeładowane biurokracją, niewydolne i obwieszone różnego rodzaju pasożytami, których po ostatnich wyborach trochę odpadło, ale ciągle jeszcze sporo wisi. Natomiast docelowo powinno być takim rodzajem umowy społecznej, która przy zachowaniu ergonomii działania, powinna dbać o maksymalny pożytek z wykorzystania potencjałów swoich obywateli, którzy są jego największym zasobem. Dzięki temu więcej z nich zapłaci podatki, będzie żołnierzami, lekarzami, przedsiębiorcami i robotnikami, zamiast złodziejami, alkoholikami i bezdomnymi. Dlatego państwo powinno również chronić swoich obywateli przed nadmierną i rabunkową eksploatacją przez struktury takich pasożytniczych organizmów jak międzynarodowe korporacje handlowe. Również za taką ochronę, uważam, obywatele państwu płacą. Również dzięki temu naród i państwo mogą się lepiej rozwijać. I co zdaje się PiS, który przed wyborami składa projekt ograniczenia handlu w niedzielę, po wyborach przestał rozumieć.

A teraz zobaczmy co o OGRANICZENIU handlu w niedzielę sądzą inni. Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że PiS miałby na takim rozwiązaniu stracić Czyżby? Oto nasza sonda. Głosowanie trwa, można w nim uczestniczyć, zachęcamy do uczestnictwa ludzi o różnych poglądach. Oczywiście sondy internetowe nie są sondażami, ale próba kilkuset osób po trzech godzinach, to już coś Dla tych, którzy nie mają Twittera:



Ktoś powie, sondaże wykazały. że Polacy nie chcą zakazu handlu w niedzielę i będzie miał rację. Natomiast warto też zauważyć, że pytano ich o ZAKAZ ponieważ dokładnie takie wyniki chciano uzyskać. Polacy nie wiedzą o tym, że mowa jest o OGRANICZENIU handlu w niedzielę, ponieważ opowiadający im o tym w większości stają w tej sprawie po stronie interesów zagranicznych korporacji handlowych, a nie prawa Polaków do wolnej niedzieli. I w tych wszystkich argumentach o "wolności",o "niszczeniu miejsc pracy", o tym "czego chcą sami pracownicy", chodzi moim zdaniem o obronę interesów pasożytniczych korporacji.

Możecie nazwać mnie lewakiem, choć za takiego się nie uważam, ale ja w sytuacji konfliktu interesów pomiędzy pasozytniczymi korporacjami a Polakami, staję zdecydowanie po stronie tych drugich.

Cezary Krysztopa

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Towarzysz Gomułka pozostanie infamisem tylko u nas
Tadeusz Płużański: Towarzysz Gomułka pozostanie infamisem

6 lutego 1905 r. urodził się Władysław Gomułka, komunista. Rządził Polską od października 1956 r. do grudnia 1970 r. Wyniesiony do władzy na fali postalinowskiej „odwilży”, stracił ją w wyniku rozliczeń po krwawo stłumionych protestach robotniczych na Wybrzeżu.

Ujawniono dokumenty mające wskazywać na przygotowania do przyjęcia ogromnej liczby imigrantów w Polsce z ostatniej chwili
Ujawniono dokumenty mające wskazywać na przygotowania do przyjęcia ogromnej liczby imigrantów w Polsce

- Ujawniam rządową korespondencję - szykują się na olbrzymie fale nielegalnych imigrantów! - pisze na platformie "X" poseł PiS Michał Moskal.

Redaktor naczelna Schuman Optics Magazine: Mamy do czynienia z atakiem hybrydowym ze strony Niemiec gorące
Redaktor naczelna Schuman Optics Magazine: Mamy do czynienia z atakiem hybrydowym ze strony Niemiec

„Ja bym to określiła mianem ataku hybrydowego dokonywanego przez Niemcy via Unia Europejska” - powiedziała na antenie Radia Solidarność Anna Wiejak, redaktor naczelna Schuman Optics Magazine pytana przez red. Pawła Pietkuna o to, co Unia Europejska robi z Polską.

Ważna wizyta z USA w Polsce. Kosiniak-Kamysz zdradził szczegóły Wiadomości
Ważna wizyta z USA w Polsce. Kosiniak-Kamysz zdradził szczegóły

Sekretarz Obrony USA Pete Hegseth pojawi się w naszym kraju. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zdradził szczegóły.

Wzrosła liczba interwencji sił powietrznych Norwegii Wiadomości
Wzrosła liczba interwencji sił powietrznych Norwegii

Prawie o jedną czwartą wzrosła w 2024 roku liczba interwencji sił powietrznych Norwegii z powodu zbliżających się do przestrzeni powietrznej tego kraju niezidentyfikowanych samolotów; za każdym razem były to maszyny rosyjskie - poinformowały norweskie władze wojskowe.

Tak bije serce pierwszego, polskiego komputera kwantowego gorące
Tak bije serce pierwszego, polskiego komputera kwantowego

To co Państwo widzą poniżej, to jest przełom dla polskiej nauki i w tym przypadku słowo to jest w pełni uzasadnione.

Sondaż. Niemcy niechętni rządowej koalicji z AfD Wiadomości
Sondaż. Niemcy niechętni rządowej koalicji z AfD

Dla dwóch trzecich Niemców (66 proc.) ewentualna koalicja rządowa z udziałem prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD) jest nie do przyjęcia - wynika z nowego sondażu DeutschlandTrend telewizji ARD. Dla 28 proc. taka koalicja byłaby akceptowalna. 23 lutego odbędą się w RFN wybory parlamentarne.

Brutalny napad w Jarosławiu. Trwa policyjna obława Wiadomości
Brutalny napad w Jarosławiu. Trwa policyjna obława

Media obiegła informacja o brutalnym ataku, do jakiego doszło w Jarosławiu. Ucierpiało trzech nastolatków.

Sześciu komputerowych magików od Muska rozpracowuje USAID. A będzie jeszcze ciekawiej gorące
Sześciu komputerowych magików od Muska rozpracowuje USAID. A będzie jeszcze ciekawiej

Wycie amerykańskich progresistów po wkroczeniu ekipy Elona Muska do Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) sięga niebios.

Trump spotka się z Zełenskim. Padła data polityka
Trump spotka się z Zełenskim. Padła data

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że prawdopodobnie spotka się w przyszłym tygodniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Waszyngtonie. Sugerował też, że może spotkać się wkrótce z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

REKLAMA

Krysztopa: Petru, Żakowski, Ziemkiewicz, Jastrzębowski jednym głosem przeciwko wolnym niedzielom. Ciekawe

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że Panowie Ziemkiewicz, Jastrzębowski i Warzecha (niech mi wybaczy, że nie zmieścił się w tytule) zaczną używać podobnych argumentów jak Ryszard Petru czy Jacek Żakowski. Pewne stereotypy i uproszczenia muszą jednak być dla liberalnej Księgi Czarów wspólne.
 Krysztopa: Petru, Żakowski, Ziemkiewicz, Jastrzębowski jednym głosem przeciwko wolnym niedzielom. Ciekawe
/ morguefile.com
Po pierwsze zacznijmy od określenia "Zakaz handlu w niedzielę". Na Twitterze funkcjonuje nawet hasztag #ZakazHandlu. Jest to określenie kłamliwe i mające cechy manipulacji. Nikt, a przynajmniej "Solidarność", nie mówi ZAKAZIE handlu w niedziele, tylko o jego OGRANICZENIU, I to ograniczeniu, które miałoby dotyczyć głównie handlu wielkopowierzchniowego.

Po drugie trzeba zrozumieć i wydawało mi się, że to zrozumienie jest dość powszechne, musiałem się mylić, że zagraniczne korporacje handlowe skolonizowały Polskę za pozwoleniem rządzących nami po 1989 roku. Stały się farmami uprawniania ludzi. Uprawiaja nas na dwa główne sposoby. Raz, służąc transferowi wypracowanego przez nas kapitału za granicę (chyba nie trzeba tłumaczyć jak to się robi, dość wspomnieć wysokie opłaty za możliwość korzystania z logo spółki matki przez spółkę córkę, czy unikanie płacenia podatków za pomocą tzw. "optymalizacji") po to żeby kapitał ów służył budwie dobrobytu Niemców, Francuzów, Portugalczyków itp. a nie Polaków. Dwa, uprawia się nas sprowadzając do roli zasobu, takiego jak park maszynowy, lub nawet mniej istotne, ponieważ łatwiej i taniej wymienialnego.

Tu dochodzimy do punktu trzeciego. Oóż Panowie Redaktorzy (nie piszę do Ryszarda Petru, ponieważa skoro zbanował mnie na TT, to może sobie tego nie życzyć), sytuacja prownika firmy dziesięcioosobowej trochę różni się od pracownika firmy zatrudniającej tysiące. W pierwszym przypadku być może istnieje jeszcze jakaś realna płaszczyzna negocjacji. Pracownik może być na tyle niezastąpiony, że jakkolwiek zawsze będzie miał pozycję niższą od pracodawcy, ma pewne argumenty w dyskusji. W firmach zatrudniających tysiące, nie tylko w hipeermarketach, realnej możliwości negocjacji nie ma. Dlatego proszę nie opowiadać, że "pracownicy pracują w niedzielę bo chcą, a jeśli nie chcą to niech nie pracują". Jakąś szansę na rozmowę daje samoorganizacja pracowników, na przykłąd w formie związków zawodowych. Z takim ciałem pracodawc może już chcieć rozmawiać.

Po czwarte - "Skoro nie możemy dać wolnych niedziel wszystkim to nie dawajmy pracownikom handlu". Manipulacja. To, że nie można pomóc wszystkim nie oznacza, że nie warto pomóc nikomu. Rzeczywiście są zawody których praca jest w niedziele niezbędna, ale handel w niedziele, tym bardziej, że przecież tylko ograniczony, naprawę nie jest niezbędny, czego dowodzi choćby przykład Niemiec. Gdyby ten argument miał sens i trzeba by założyć, że wolne niedziele dla pracowników handlu są czymś niesprawiedliwym, to warto by ten argument odwrócić i zażądać pracujących niedziel dla wszystkich, ponieważ i dzisiaj przecież tak jest, że jedni w niedzielę pracują a inni nie.

Po piąte, argument o "niszczeniu miejsc pracy" przypomina mi tak samo "wiarygodny" argument o pt. "jeśli obłożymy banki podatkami to staną się straszne rzeczy i banki podniosą ceny usług". Banki wcześniej unikające płacenia podatków zostały obłożone bardzej skutecznym podatkiem i co się stało? Czy Panów banki posniosły ceny? Mój nie. Czy system bankowy się zawalił? Podobnie byłoby w przypadku ograniczenia handlu w niedziele. Mamy niskie bezrobocie, damy sobie radę. A jesli ucierpią, w co nie wierzę, zyski hipermarketów, to naprawdę, choćby biorąc pod uwagę to, że mogą zyskać mniejsze sklepy, nie ma nad czym załamywać rąk.

A teraz Panowie ustawcie się w kolejkę

Ryszard Petru: Pan Ryszard Petru znany jest z zamiłowania do zaskakujących konstrukcji logicznych. Według niego zapewne działalność związków zawodowych jako dbających o warunki pracy pracownika zawsze jest "niszczeniem miejsc pracy". Natomiast jeżeli tak jest zawsze i jest to logicznie przypisane związkom zawodowym, to daczego "Solidarność" nie różniąc się w tym zakresie od innych, miałaby nie być godna tak się nazywać? Dalibóg, zastanawiam się nad tym pasjonującym zagadnieniem od wczora i jeszcze niczego nie wymyśliłem.

Jacek Żakowski [w TOK FM]:

Uda się chyba zamknąć sklepy, na razie w co drugą niedzielę, potem w każdą, potem może także w poniedziałek, wtorek, środę. No i wtedy moglibyśmy wrócić do tej pięknej polskiej tradycji, kiedy ludność odbiera żywność w magazynach parafialnych, nie kłopocząc wielkich, globalnych korporacji handlowych.


Fajny "guru lewicy", który występuje w obronie globalnych korporacji handlowych, przeciwko prawom pracowniczym, a jedyne co go naprawdę irytuje to parafie.

Rafał Ziemkiewicz: O, ciekawe, całkiem podobnie do Żakowskiego Z całym szacunkiem, to nieprawda. To znaczy zapewne są i takie osoby, ale proszę poczytać opinie samych pracowników hipermarketów, myślę, że lepiej ode mnie wyjaśnią do jakiego stopnia praca w niedziele jest przedmiotem ich "suwerennej decyzji". Myślę też, że biorąc pod uwagę stopień emocji jakie wiążą się z tą kwestią, lepiej żeby pracownicy tzw. "handlu wielkopowierzchniowego" nie mieli okazji tłumaczyć tego osobiście.

Sławomir Jastrzębowski
  No właśnie, szok Panie Redaktorze

PiS-ie! Odczep się od moich niedziel! Pracuję w niedzielę, bo w poniedziałek ludzie chcą przeczytać gazetę. Wielu dziennikarzy pracuje w niedzielę, bo ludzie potrzebują informacji. Wiele zawodów wymaga pracy w niedzielę. Jak się komuś nie podoba praca w niedzielę, zawsze może próbować zmienić pracę. Nie w każdą niedzielę pracuję. Czasem tylko niedziela jest dla mnie i dla milionów Polaków dniem, w którym mogę pójść na zakupy. A tu widzę, że część PiS-owców chce mi tego zabronić


- pisze Sławomir Jastrzębowski na SE.pl

Otóż szanowny Panie Redaktorze, być może całe życie pracował Pan jako redaktor naczelny i nie wie Pan, że pozycja Pana Redaktora trochę różni się od pozycji kasjerki w hipermarkecie, która zsikała się, ponieważ kierowniczka nie pozwoliła jej wyjść do toalety. Liberalne zaklęcia zawsze fajnie brzmią, ale tak jak te o tym, że "prywatyzacja jest dobra na wszystko" czy "ekonomia to nauka ścisła" zwykle nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Ja jestem zwolennikiem pewnej ergonomii działania państwa, którą można również nazywać, jeśli ktoś się nie brzydzi, liberalizmem, ale na Boga, nie zastępujmy jednych manipulacji, uproszczeń i stereotypów, innymi.

OGRANICZENIE handlu w niedzielę nie służy oczywiście ograniczaniu Pana prawa o konsumpcji, służy przwróceniu części człowieczeństwa niewolnikom korporacji. I proszę wybaczyć, ale jeśli mam zwrócić im przynajmniej część wolności, kosztem części Pana wolności do konsumowania, to chcę żeby tak się właśnie stało.

Łukasz Warzecha

Pomijam tu kwestię mojej osobistej niechęci do zawodowych związkowców, a w istocie po prostu pasożytów w rodzaju Piotra Dudy, którzy od lat nie przepracowali uczciwie jednego dnia, tucząc się na związkowych składkach i celując w populizmie, byle uzasadnić swoją wygodną pozycję.


- pisze Łukasz Warzecha na DoRzeczy.pl

Bardzo merytoryczne argumenty Panie Redaktorze. Bardzo merytoryczne. Ja bym się zastanowił nad drogą sądową, ale to sprawa Piotra Dudy. Poza tym z grubsza Łukasz Warzecha powtarza wszystkie wymienione już przeze mnie i omówione argumeny.

Reasumując. Można oczywiście traktować państwo wyłącznie jako opresyjną wobec obywatela strukturę. I ono rzeczywiście takie dziś w dużym stopniu jest. Jest przeładowane biurokracją, niewydolne i obwieszone różnego rodzaju pasożytami, których po ostatnich wyborach trochę odpadło, ale ciągle jeszcze sporo wisi. Natomiast docelowo powinno być takim rodzajem umowy społecznej, która przy zachowaniu ergonomii działania, powinna dbać o maksymalny pożytek z wykorzystania potencjałów swoich obywateli, którzy są jego największym zasobem. Dzięki temu więcej z nich zapłaci podatki, będzie żołnierzami, lekarzami, przedsiębiorcami i robotnikami, zamiast złodziejami, alkoholikami i bezdomnymi. Dlatego państwo powinno również chronić swoich obywateli przed nadmierną i rabunkową eksploatacją przez struktury takich pasożytniczych organizmów jak międzynarodowe korporacje handlowe. Również za taką ochronę, uważam, obywatele państwu płacą. Również dzięki temu naród i państwo mogą się lepiej rozwijać. I co zdaje się PiS, który przed wyborami składa projekt ograniczenia handlu w niedzielę, po wyborach przestał rozumieć.

A teraz zobaczmy co o OGRANICZENIU handlu w niedzielę sądzą inni. Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że PiS miałby na takim rozwiązaniu stracić Czyżby? Oto nasza sonda. Głosowanie trwa, można w nim uczestniczyć, zachęcamy do uczestnictwa ludzi o różnych poglądach. Oczywiście sondy internetowe nie są sondażami, ale próba kilkuset osób po trzech godzinach, to już coś Dla tych, którzy nie mają Twittera:



Ktoś powie, sondaże wykazały. że Polacy nie chcą zakazu handlu w niedzielę i będzie miał rację. Natomiast warto też zauważyć, że pytano ich o ZAKAZ ponieważ dokładnie takie wyniki chciano uzyskać. Polacy nie wiedzą o tym, że mowa jest o OGRANICZENIU handlu w niedzielę, ponieważ opowiadający im o tym w większości stają w tej sprawie po stronie interesów zagranicznych korporacji handlowych, a nie prawa Polaków do wolnej niedzieli. I w tych wszystkich argumentach o "wolności",o "niszczeniu miejsc pracy", o tym "czego chcą sami pracownicy", chodzi moim zdaniem o obronę interesów pasożytniczych korporacji.

Możecie nazwać mnie lewakiem, choć za takiego się nie uważam, ale ja w sytuacji konfliktu interesów pomiędzy pasozytniczymi korporacjami a Polakami, staję zdecydowanie po stronie tych drugich.

Cezary Krysztopa


 

Polecane
Emerytury
Stażowe