Modlitwa w intencji ofiar KL Ravensbrück
KL Ravensbrück został założony w 1938 roku. Był miejscem kaźni tysięcy niewinnych kobiet i dzieci, w tym wielu Polek, które od pierwszych miesięcy wojny trafiały do tego piekła na ziemi. Szacuje się, że w latach 1939–1945 przez Ravensbrück przeszło około 132 tysięcy kobiet i dzieci, 20 tysięcy mężczyzn oraz około tysiąca dziewcząt. Największą grupę narodowościową stanowiły Polki – około 40 tysięcy, z których większość niestety straciła życie. Jedną z ocalałych była śp. prof. Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II.
Cud za wstawiennictwem św. Ojca Pio
Historia Wandy Półtawskiej to świadectwo niezwykłej siły modlitwy i wstawiennictwa świętych. W 1962 roku ks. dr Karol Wojtyła, ówczesny biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, zwrócił się do św. Ojca Pio z prośbą o modlitwę za jej uzdrowienie z choroby nowotworowej. Odpowiedź Ojca Pio była natychmiastowa: „Angelino, jemu nie można odmówić! Zapewnij go, że będę się dużo modlił za tę Mamę". Niedługo później lekarskie badania wykazały, że guz zniknął, co wielu uznało za cudowne uzdrowienie.
W swoim świadectwie, opublikowanym na łamach miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”, prof. Wanda Półtawska opisywała, jak w szpitalu oczekiwała na operację, która miała jej dać jeszcze rok życia. W ostatnich badaniach przed zabiegiem lekarze stwierdzili jednak, że guz zniknął, co całkowicie zmieniło sytuację. Dopiero później dowiedziała się o modlitwie św. Ojca Pio w jej intencji.
Wspólnota modlitewna i solidarność
Przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki, społeczność KZKN.PL pragnie jednoczyć Polaków wokół wartości chrześcijańskich, historii i pamięci o bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Na stronie KZKN.PL można wysłuchać konferencji śp. Wandy Półtawskiej.