Przeżyjmy to jeszcze raz. Gala 35-lecia „Tygodnika Solidarność”. FOTORELACJA

Można śmiało powiedzieć, że 35 lat minęło jak jeden dzień. 3 października br. wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, uroczysta gala z okazji 35-lecia powstania „Tygodnika Solidarność” . Wzięli w niej udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, a także metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głodź. Zachęcamy do obejrzenia uroczystości widzianej okiem naszych fotoreporterów Tomasza Gutrego i Marcina Żeglińskiego.
Zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol Przeżyjmy to jeszcze raz. Gala 35-lecia „Tygodnika Solidarność”. FOTORELACJA
Zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol / -
Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że w pierwszym wstępniaku redaktor naczelny wskazał charakter pisma i drogę, którą będzie on szedł.

– Mówiono o sprawiedliwości, mówiono o godności, o szacunku dla pracownika, dla robotnika. Mówiono o Polsce, w której wszyscy powinni mieć równe prawa i w której wszyscy powinni być traktowani równo wobec prawa. Mówiono o Polsce, która powinna być demokratyczna, w której powinna być wolność, która ma być Polską sprawiedliwą, dbającą o swoich obywateli, by mogli swobodnie żyć tam, gdzie mieszkają, gdzie chcą mieszkać. O tym „Tygodnik Solidarność” pisał przez wszystkie te lata i o tym pisze do dzisiaj – mowił.

– Co było wielkie w „Tygodniku Solidarność”? Od samego początku zadeklarowano w tym właśnie wstępniaku: „będziemy pisali prawdę, tym będziemy właśnie różnili się od mediów, które znajdują się w uścisku Komitetu Centralnego i władzy komunistycznej. Będziemy pisali prawdę, a jeżeli nie będziemy mogli napisać prawdy, to będziemy milczeli i to będzie znaczące” – podkreślił.




Prezydent zwrocił uwagę, że obecnie „TS” może poszczycić się młodą obsadą. 

– Bo dzięki temu nadąża za czasami, w jakich żyjemy. Patrzy w nowoczesność i patrzy w przyszłość – zaznaczył.




#NOWA_STRONA#

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podkreślił, że „Tygodnik Solidarność” opiera się na polskim, społecznym kapitale. Zaznaczył, że „TS” to z jednej strony tradycja, a z drugiej świetlana przyszłość. Dodał, że jak żadna inna gazeta zasługuje na huczne 35 urodziny. 

– Są tygodniki i jest „Tygodnik Solidarność” – zaznaczył Piotr Duda.





Tym, co w Tygodniku pozostaje niezmienne, to jego unikalny na rynku medialnym charakter. Mówił o tym prezes spółki Tysol, wydawcy „TS”, Michał Ossowski.

– Jednoznacznie prospołeczny, konsekwentny reprezentowaniu polskich pracowników i polskiej racji stan. (…) Tygodnik był i pozostaje niezależny. Rodził się z odwagi i pasji ludzi, którzy go tworzyli. Przeciwstawiał się medialnym i politycznym trendom, za co przyszło mu płacić olbrzymią cenę – podkreślił.




#NOWA_STRONA#

W trakcie gali przypomniano redaktorów naczelnych „Tygodnika Solidarność”, którymi byli: Tadeusz Mazowiecki, Jarosław Kaczyński, Andrzej Gelberg, Jerzy Kłosiński. Wręczone zostały także statuetki 35-lecia Tygodnika. Przyznano je prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, Jerzemu Kosińskiemu (obecnie wiceprezes Polskiego Radia) oraz wieloletniej dziennikarce Tygodnika Teresie Kuczyńskiej i znanemu satyrykowi i felietoniście Janowi Pietrzakowi.









#NOWA_STRONA#

 „Urodziny” Tygodnika świętowali jego byli i obecni pracownicy i współpracownicy. Nie mogło zabraknąć także jego wieloletnich przyjaciół. 








Galę prowadził zgrany duet Anna Popek i redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” Krzysztof Świątek.


#NOWA_STRONA#

Galę uświetnił występ zespołu Zakopower, który wykonał swoje największe hity, m.in. „Boso”, „Bóg wie gdzie”, a także piosenkę do słów Zbigniewa Herberta - współpracownika i przyjaciela „Tygodnika Solidarność”.





Niezwykle wzruszający okazał się spektakl aktorów z XVII LO we Wrocławiu pt. „Co robimy z naszą wolnością”. Uczniowie kultywują pamięć o Żołnierzach Wyklętych, bohaterach naszej wolności. Uczniowie w spektaklu wykonali m.in. piosenki Jana Pietrzaka.










#NOWA_STRONA#

Galę zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. 



Dzięki TVP1 uroczystości z Teatru Polskiego w Warszawie mogło śledzić miliony telewidzów na całym świecie. Sponsorem generalnym gali było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., sponsorami głownymi: PKO BP i PZU, zaś partnerem Totalizator Sportowy.

A to my - zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol.


 

Wszystkim uczestnikom gali w Teatrze Polskim oraz widzom telewizyjnej Jedynki dziękujemy, że byliście razem z nami.


Izabela Kozłowska

 

POLECANE
Jaka pogoda nas czeka? Nowy komunikat IMGW Wiadomości
Jaka pogoda nas czeka? Nowy komunikat IMGW

Jak poinformował IMGW, przeważająca część Europy będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, Europa wschodnia i półwysep Iberyjski pod wpływem niżów. Polska będzie pomiędzy dwoma głównymi układami barycznymi: wyżem z centrami nad Morzem Północnym i Morzem Norweskim, a niżem znad pogranicza Rosji i Białorusi. Z północy będzie napływać zimne powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na zachodzie kraju nieco cieplejsze polarne morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.

Prezydent Francji wzywa do reakcji po ataku na Krzywy Róg polityka
Prezydent Francji wzywa do reakcji po ataku na Krzywy Róg

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w niedzielę, że potrzebne są "zdecydowane działania" wobec Rosji, jeśli Moskwa "nadal będzie próbowała grać na zwłokę i odmawiała pokoju". Macron skomentował w ten sposób rosyjskie bombardowanie miasta Krzywy Róg w piątek.

Burza w Pałacu Buckingham. Czy książę Harry naprawdę to powiedział? Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Czy książę Harry naprawdę to powiedział?

Choć od koronacji króla Karola III minęło już sporo czasu, wydarzenie z 6 maja 2023 r. wciąż powraca w mediach. Tym razem brytyjscy eksperci wzięli pod lupę... usta księcia Harry’ego. Analiza ruchu warg, przeprowadzona przez specjalistę w tej dziedzinie, ujawniła, że podczas ceremonii Harry miał wypowiedzieć słowa, które tylko pogłębiają plotki o jego napiętych relacjach z rodziną królewską.

Prezes PiS: Nawrocki to jest powrót do polityki rozwoju Polski polityka
Prezes PiS: Nawrocki to jest powrót do polityki rozwoju Polski

Karol Nawrocki to powrót do polityki rozwoju, demokracji i bezpieczeństwa - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego kandydat wspierany przez PiS zapewni Polsce zmianę obecnego "piekielnego rządu" , rozwój polskiej armii i zdecydowaną politykę wobec migrantów .

Niezwykłe zjawisko geologiczne. Naukowcy nie kryją zaskoczenia Wiadomości
Niezwykłe zjawisko geologiczne. Naukowcy nie kryją zaskoczenia

Pod centralną częścią USA dzieje się coś, co zaskoczyło naukowców. Skorupa ziemska powoli opada w głąb planety, a geolodzy są przekonani, że mamy do czynienia z niezwykle rzadkim zjawiskiem. Badania przeprowadzone przez naukowców z USA i Chin zostały właśnie opublikowane w prestiżowym czasopiśmie Nature Geoscience.

Co czeka Lewandowskiego? FC Barcelona ogłasza plan transferowy na lato Wiadomości
Co czeka Lewandowskiego? FC Barcelona ogłasza plan transferowy na lato

Mimo że sytuacja finansowa FC Barcelony wciąż daleka jest od ideału, to kadra drużyny wygląda dziś na najstabilniejszą od lat. Nowy trener, Hansi Flick, wniósł spokój, pomysł i efektywność - umiejętnie wykorzystując potencjał swoich piłkarzy.

Komunikat dla mieszkańców Poznania Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Poznania

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu poinformował, że od poniedziałku tramwaje linii nr 9 i nr 11 powracają na swoje stałe trasy przebiegające przez tzw. trasę piątkowską. Zakończono bowiem modernizację torowiska na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Nad Wierzbakiem.

Kaczyński: mamy do czynienia ze spowolnieniem planu rozwoju polskiej armii polityka
Kaczyński: mamy do czynienia ze spowolnieniem planu rozwoju polskiej armii

Po przejęciu władzy przez obecną koalicję mamy do czynienia z radykalnym spowolnieniem planu rozwoju polskiej armii - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wysokiem Mazowieckiem. Według niego za poprzednich rządów PO, obrony kraju nie utrzymano by nawet na linii Wisły.

Afera siekierowa w Poznaniu. Mamy oświadczenie Aleksandry Fedorskiej tylko u nas
"Afera siekierowa" w Poznaniu. Mamy oświadczenie Aleksandry Fedorskiej

W dniu 27 marca odbyła się sesja Rady Osiedla Stare Miasto w budynku Urzędu Miasta na ulicy Libelta w Poznaniu, która miała dość nietypowy przebieg. Jedną z uczestników była nasza dziennikarka i jednocześnie radna Rady Osiedla Aleksandra Fedorska.

Z rzeki Bug wyłowiono ciało. Trwa ustalanie tożsamości zmarłego z ostatniej chwili
Z rzeki Bug wyłowiono ciało. Trwa ustalanie tożsamości zmarłego

Policja ustala tożsamość i przyczynę śmierci mężczyzny, którego w sobotę strażacy wydobyli z rzeki Bug w województwie lubelskim. Straż graniczna nie wyklucza, że to ciało jednego z migrantów, którzy próbowali dostać się z Białorusi do Polski.

REKLAMA

Przeżyjmy to jeszcze raz. Gala 35-lecia „Tygodnika Solidarność”. FOTORELACJA

Można śmiało powiedzieć, że 35 lat minęło jak jeden dzień. 3 października br. wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, uroczysta gala z okazji 35-lecia powstania „Tygodnika Solidarność” . Wzięli w niej udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, a także metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głodź. Zachęcamy do obejrzenia uroczystości widzianej okiem naszych fotoreporterów Tomasza Gutrego i Marcina Żeglińskiego.
Zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol Przeżyjmy to jeszcze raz. Gala 35-lecia „Tygodnika Solidarność”. FOTORELACJA
Zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol / -
Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że w pierwszym wstępniaku redaktor naczelny wskazał charakter pisma i drogę, którą będzie on szedł.

– Mówiono o sprawiedliwości, mówiono o godności, o szacunku dla pracownika, dla robotnika. Mówiono o Polsce, w której wszyscy powinni mieć równe prawa i w której wszyscy powinni być traktowani równo wobec prawa. Mówiono o Polsce, która powinna być demokratyczna, w której powinna być wolność, która ma być Polską sprawiedliwą, dbającą o swoich obywateli, by mogli swobodnie żyć tam, gdzie mieszkają, gdzie chcą mieszkać. O tym „Tygodnik Solidarność” pisał przez wszystkie te lata i o tym pisze do dzisiaj – mowił.

– Co było wielkie w „Tygodniku Solidarność”? Od samego początku zadeklarowano w tym właśnie wstępniaku: „będziemy pisali prawdę, tym będziemy właśnie różnili się od mediów, które znajdują się w uścisku Komitetu Centralnego i władzy komunistycznej. Będziemy pisali prawdę, a jeżeli nie będziemy mogli napisać prawdy, to będziemy milczeli i to będzie znaczące” – podkreślił.




Prezydent zwrocił uwagę, że obecnie „TS” może poszczycić się młodą obsadą. 

– Bo dzięki temu nadąża za czasami, w jakich żyjemy. Patrzy w nowoczesność i patrzy w przyszłość – zaznaczył.




#NOWA_STRONA#

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podkreślił, że „Tygodnik Solidarność” opiera się na polskim, społecznym kapitale. Zaznaczył, że „TS” to z jednej strony tradycja, a z drugiej świetlana przyszłość. Dodał, że jak żadna inna gazeta zasługuje na huczne 35 urodziny. 

– Są tygodniki i jest „Tygodnik Solidarność” – zaznaczył Piotr Duda.





Tym, co w Tygodniku pozostaje niezmienne, to jego unikalny na rynku medialnym charakter. Mówił o tym prezes spółki Tysol, wydawcy „TS”, Michał Ossowski.

– Jednoznacznie prospołeczny, konsekwentny reprezentowaniu polskich pracowników i polskiej racji stan. (…) Tygodnik był i pozostaje niezależny. Rodził się z odwagi i pasji ludzi, którzy go tworzyli. Przeciwstawiał się medialnym i politycznym trendom, za co przyszło mu płacić olbrzymią cenę – podkreślił.




#NOWA_STRONA#

W trakcie gali przypomniano redaktorów naczelnych „Tygodnika Solidarność”, którymi byli: Tadeusz Mazowiecki, Jarosław Kaczyński, Andrzej Gelberg, Jerzy Kłosiński. Wręczone zostały także statuetki 35-lecia Tygodnika. Przyznano je prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, Jerzemu Kosińskiemu (obecnie wiceprezes Polskiego Radia) oraz wieloletniej dziennikarce Tygodnika Teresie Kuczyńskiej i znanemu satyrykowi i felietoniście Janowi Pietrzakowi.









#NOWA_STRONA#

 „Urodziny” Tygodnika świętowali jego byli i obecni pracownicy i współpracownicy. Nie mogło zabraknąć także jego wieloletnich przyjaciół. 








Galę prowadził zgrany duet Anna Popek i redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” Krzysztof Świątek.


#NOWA_STRONA#

Galę uświetnił występ zespołu Zakopower, który wykonał swoje największe hity, m.in. „Boso”, „Bóg wie gdzie”, a także piosenkę do słów Zbigniewa Herberta - współpracownika i przyjaciela „Tygodnika Solidarność”.





Niezwykle wzruszający okazał się spektakl aktorów z XVII LO we Wrocławiu pt. „Co robimy z naszą wolnością”. Uczniowie kultywują pamięć o Żołnierzach Wyklętych, bohaterach naszej wolności. Uczniowie w spektaklu wykonali m.in. piosenki Jana Pietrzaka.










#NOWA_STRONA#

Galę zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. 



Dzięki TVP1 uroczystości z Teatru Polskiego w Warszawie mogło śledzić miliony telewidzów na całym świecie. Sponsorem generalnym gali było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., sponsorami głownymi: PKO BP i PZU, zaś partnerem Totalizator Sportowy.

A to my - zespół redakcyjny „Tygodnika Solidarność” wraz z zarządem i pracownikami spółki Tysol.


 

Wszystkim uczestnikom gali w Teatrze Polskim oraz widzom telewizyjnej Jedynki dziękujemy, że byliście razem z nami.


Izabela Kozłowska


 

Polecane
Emerytury
Stażowe