Forum Młodych NSZZ "Solidarność". "To w Was jest siła Solidarności"

Służby mundurowe - to temat przewodni Forum Młodych NSZZ "Solidarność" 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w 6-7 czerwca w Hotelu "HYRNY" w Zakopanem. Podczas Forum Młodych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych zrzeszonych w związku zawodowe.
Forum Młodych NSZZ
Forum Młodych NSZZ "Solidarność" / fot. M. Żegliński

Wstępem do dwóch dni dyskusji wokół służb mundurowych były wystąpienia Macieja Kłosińskiego, zastępcy przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz Michała Ossowskiego, redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność".

Wcześniej uczestników Forum przywitała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Prezydium KK NSZZ "S", oprócz Macieja Kłosińskiego także Grzegorz Adamowicz oraz Bartłomiej Mickiewicz. Na wydarzenie przybył też Tadeusz Majchrowicz, wieloletni zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność", a także zastępcy przewodniczącego ZR Małopolska NSZZ "Solidarność" Adam Lach i Daniel Pokuta.

- Z roku na rok mamy coraz większą ambicję, by to wydarzenie było rozpoznawalne w całej Polsce, nie tylko wśród młodych osób z Solidarności, ale żeby było to wydarzenie ogólnopolskie

- powiedziała Alicja Skowron.

Czas transformacji

- Tematem tegorocznego Forum są służby mundurowe i jest to temat nieprzypadkowy. Dokładnie pięć lat temu dzięki staraniom Solidarności udało się zmienić ustawę, która umożliwiła zrzeszanie się w Związku funkcjonariuszy Policji czy Straży Granicznej. To jest nasz wielki sukces

- powiedział Maciej Kłosiński.

- W Solidarności jest czas transformacji. Można powiedzieć, że jej przykładem jest moja osoba, bo w wieku 40 lat zostałem zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Do was, młodych, mówię, że to w nas będzie siła. To my będziemy kierować tym Związkiem za 10, 15 lat. Natomiast musimy uwierzyć, że każde nasze działanie w oparciu o wyzwania, które przed nami, jak robotyzacja czy sztuczna inteligencja, automatyzacja, będzie wyzwaniem dla Związku

- przekonywał zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S'.

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że nasz-wasz głos jest bardzo ważny

- powiedział.

"Jest was coraz więcej"

Michał Ossowski wrócił pamięcią do czasów, gdy narodził się pomysł organizacji Forum Młodych.

- Jest was coraz więcej i to bardzo cieszy. Ale wówczas mówiliśmy o tym, że Związek się zmienia i my musimy się na te zmiany przygotować. Związek musi się przygotowywać na te zmiany

- powiedział.

- Osoby, które tworzyły Solidarność w latach osiemdziesiątych, miały po dwadzieścia kilka lat. Nie sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. One były młode i walczyły. Ryzykowały bardzo wiele. Dużo więcej niż my teraz. Ryzykowały utratę pracy, ryzykowały więzienie, ryzykowały ostracyzm. (...) Dzisiaj my korzystamy z ich dziedzictwa, z tego, co zostało wówczas wypracowane. To jest ta ogromna siła Solidarności

- przekonywał.

Przeciwko Zielonemu Ładowi

Obaj preleganci mówili także o wyzwaniach na przyszłość, m.in. o walce, jaką Solidarność toczy z polityką klimatyczną UE i o akcji referendalnej Związku.

- Jeśli każdy z nas weźmię kartę referendalną i pozbiera podpisy wśród rodziny i znajomych, to będziemy mieli te miliony, których oczekujemy - powiedział Maciej Kłosiński.

Michał Ossowski zaś podreślił, że narzucenie nam Zielonego Ładu sprawi, że nie interesy zwykłych obywateli, lecz wąskiej grupy uprzywilejowanych będą wdrażane w życie.

Forum Młodych NSZZ "Solidarność"

Forum Młodych to organizowane przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ “Solidarność" we współpracy z "Tygodnikiem Solidarność" i portalem Tysol.pl to cykliczne wydarzenie, które, jak przekonują jego organizatorzy, pozwala młodym działaczom Solidarności, rozwijać się oraz brać udział w dyskusji w tematach ważnych z punktu widzenia młodych pracowników.
Porozmawiają o służbach mundurowych

W tym roku tematem Forum będą służby mundurowe.

Podczas dwóch dni wydarzenia odbędą się cztery panele tematyczne, na których uczestnicy Forum z różnej perspektywy omówią problemy służb mundurowe oraz ich funkcjonariusz i pracowników.

Policja i Straż Pożarna

W pierwszym panelu Konrad Wernicki ("Tygodnik Solidarność") porozmawia z Bartłomiejem Mickiewiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”, Jackiem Łukasikiem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "S" oraz z Mateuszem Pietrzykiem z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Służba Więzienna

W drugim panelu omówiona zostanie Służba Więzienna. Moderatorem dyskusji będzie Grzegorz Sadecki z KSM NSZZ "S", który porozmawia z Andrzejem Kołodziejskim i Krzysztofem Sajdakiem z Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”, a także z Iwoną Mróz z Krajowej Sekcji Młodych.

Krajowa Administracja Skarbowa

Drugiego dnia Forum Barbara Michałowska z "Tygodnika Solidarność" porozmawia z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej: Krzysztofem Małaszewskim, Adamem Obryckim i Dominikiem Lachem.

Wyzwania dla młodych

Forum zakończy panel, w którym Anna Ziętek z Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "S" porozmawia z Izabellą Kotas
praz Mateuszem Szymańskim, ekspertami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a także z Łukaszem Żuchowiczem na temat bieżących wyzwań młodych pracowników.

Podsumowanie i zakończenie forum planowane jest na godzinę 14.00.


 

POLECANE
Nowe kłopoty Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy z ostatniej chwili
Nowe kłopoty Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy

Nie ustaje burza wokół znanego małżeństwa polityków Platformy Obywatelskiej Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy. Szef wiceministra sprawiedliwości Myrchy, minister sprawiedliwości Adam Bodnar unika odpowiedzi na pytania.

Kobiety w niemieckiej Bundeswehrze tylko u nas
Kobiety w niemieckiej Bundeswehrze

W polskiej armii wiosną 2024 roku służyło 17 334 kobiet. Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej to ponad 216 000 personelu wojskowego. Kobiety służą we wszystkich polskich korpusach i wszystkich rodzajach sił zbrojnych. Natomiast w polskiej policji zatrudnionych jest około 20 procent funkcjonariuszek.

Kubica mistrzem European Le Mans Series z ostatniej chwili
Kubica mistrzem European Le Mans Series

Zespół Orlen Team AO by TF z Robertem Kubicą w składzie zajął drugie miejsce w 4-godzinnym wyścigu na portugalskim torze Autodromo Internacional do Algarve w Portimao i zapewnił sobie tytuł w kategorii LMP2 w European Le Mans Series.

Noży też zakażą? tylko u nas
Noży też zakażą?

Po broni czarnoprochowej przyjdzie czas na ograniczenia w noszeniu noży i innej broni białej. Za przykład podawana jest Wielka Brytania, przykład oczywiście wzorcowy. Jest to element pewnej, konsekwentnie realizowanej, wizji społeczeństwa rozbrojonego, potulnego oraz kierowanego za pomocą nakazów i zakazów.

Prezydent: dzięki wysiłkowi pokolenia księdza Jerzego Popiełuszki mamy dzisiaj wolną Polskę gorące
Prezydent: dzięki wysiłkowi pokolenia księdza Jerzego Popiełuszki mamy dzisiaj wolną Polskę

W 1989 roku wolni Polacy zwyciężyli. Dzięki wysiłkowi tamtego pokolenia, księdza Jerzego, mamy dzisiaj wolną Polskę. Niestety, nie wszyscy i nie zawsze potrafią to docenić - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie sobotniej mszy świętej, upamiętniającej 40. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Pilny komunikat dla mieszkańców Warszawy z ostatniej chwili
Pilny komunikat dla mieszkańców Warszawy

W nocy z soboty na niedzielę (19–20 października) w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, w ciągu drogi ekspresowej S2, odbędą się ćwiczenia służb ratunkowych. Od godziny 23.45 w sobotę nie będzie można przejechać przez tunel.

Bestie. Odrażające zachowanie grupy osób podczas mszy za ofiary katastrofy smoleńskiej na Wawelu gorące
"Bestie". Odrażające zachowanie grupy osób podczas mszy za ofiary katastrofy smoleńskiej na Wawelu

Wstrząsający post zamieściła na swoim profilu na Facebooku Małgorzata Wassermann, córka ś.p. Zbigniewa Wassermanna, polityka PiS i ministra rządu Jarosława Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wojna wojną, ale na wakacje trzeba wyjechać. Gdzie odpoczywają Ukraińcy? Wiadomości
Wojna wojną, ale na wakacje trzeba wyjechać. Gdzie odpoczywają Ukraińcy?

Ukraińcy, mimo trwającej w ich kraju wojny, nie rezygnują z wakacyjnych wyjazdów. Jak donosi kataloński dziennik "La Vanguardia", licznie odwiedzają np. popularne wybrzeże Costa Brava.

Niemiecki przemysł drąży kryzys. 300 tys. ludzi trafi na bruk? Wiadomości
Niemiecki przemysł drąży kryzys. 300 tys. ludzi trafi na bruk?

Alarmujące prognozy o niemieckim przemyśle przedstawił Stefan Wolf, prezes niemieckiego związku pracodawców Gesamtmetall. Jako najbardziej zagrożone redukcją pracowników gałęzie gospodarki wskazał sektory metalowy i elektryczny.

Niepokojące doniesienia. Na południu Polski zadrżała ziemia pilne
Niepokojące doniesienia. Na południu Polski zadrżała ziemia

Do niepokojącej sytuacji doszło dziś w Małopolsce. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego odczuli drgania ziemi.

REKLAMA

Forum Młodych NSZZ "Solidarność". "To w Was jest siła Solidarności"

Służby mundurowe - to temat przewodni Forum Młodych NSZZ "Solidarność" 2024. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w 6-7 czerwca w Hotelu "HYRNY" w Zakopanem. Podczas Forum Młodych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych zrzeszonych w związku zawodowe.
Forum Młodych NSZZ
Forum Młodych NSZZ "Solidarność" / fot. M. Żegliński

Wstępem do dwóch dni dyskusji wokół służb mundurowych były wystąpienia Macieja Kłosińskiego, zastępcy przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz Michała Ossowskiego, redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność".

Wcześniej uczestników Forum przywitała Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Prezydium KK NSZZ "S", oprócz Macieja Kłosińskiego także Grzegorz Adamowicz oraz Bartłomiej Mickiewicz. Na wydarzenie przybył też Tadeusz Majchrowicz, wieloletni zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność", a także zastępcy przewodniczącego ZR Małopolska NSZZ "Solidarność" Adam Lach i Daniel Pokuta.

- Z roku na rok mamy coraz większą ambicję, by to wydarzenie było rozpoznawalne w całej Polsce, nie tylko wśród młodych osób z Solidarności, ale żeby było to wydarzenie ogólnopolskie

- powiedziała Alicja Skowron.

Czas transformacji

- Tematem tegorocznego Forum są służby mundurowe i jest to temat nieprzypadkowy. Dokładnie pięć lat temu dzięki staraniom Solidarności udało się zmienić ustawę, która umożliwiła zrzeszanie się w Związku funkcjonariuszy Policji czy Straży Granicznej. To jest nasz wielki sukces

- powiedział Maciej Kłosiński.

- W Solidarności jest czas transformacji. Można powiedzieć, że jej przykładem jest moja osoba, bo w wieku 40 lat zostałem zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Do was, młodych, mówię, że to w nas będzie siła. To my będziemy kierować tym Związkiem za 10, 15 lat. Natomiast musimy uwierzyć, że każde nasze działanie w oparciu o wyzwania, które przed nami, jak robotyzacja czy sztuczna inteligencja, automatyzacja, będzie wyzwaniem dla Związku

- przekonywał zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S'.

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że nasz-wasz głos jest bardzo ważny

- powiedział.

"Jest was coraz więcej"

Michał Ossowski wrócił pamięcią do czasów, gdy narodził się pomysł organizacji Forum Młodych.

- Jest was coraz więcej i to bardzo cieszy. Ale wówczas mówiliśmy o tym, że Związek się zmienia i my musimy się na te zmiany przygotować. Związek musi się przygotowywać na te zmiany

- powiedział.

- Osoby, które tworzyły Solidarność w latach osiemdziesiątych, miały po dwadzieścia kilka lat. Nie sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. One były młode i walczyły. Ryzykowały bardzo wiele. Dużo więcej niż my teraz. Ryzykowały utratę pracy, ryzykowały więzienie, ryzykowały ostracyzm. (...) Dzisiaj my korzystamy z ich dziedzictwa, z tego, co zostało wówczas wypracowane. To jest ta ogromna siła Solidarności

- przekonywał.

Przeciwko Zielonemu Ładowi

Obaj preleganci mówili także o wyzwaniach na przyszłość, m.in. o walce, jaką Solidarność toczy z polityką klimatyczną UE i o akcji referendalnej Związku.

- Jeśli każdy z nas weźmię kartę referendalną i pozbiera podpisy wśród rodziny i znajomych, to będziemy mieli te miliony, których oczekujemy - powiedział Maciej Kłosiński.

Michał Ossowski zaś podreślił, że narzucenie nam Zielonego Ładu sprawi, że nie interesy zwykłych obywateli, lecz wąskiej grupy uprzywilejowanych będą wdrażane w życie.

Forum Młodych NSZZ "Solidarność"

Forum Młodych to organizowane przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ “Solidarność" we współpracy z "Tygodnikiem Solidarność" i portalem Tysol.pl to cykliczne wydarzenie, które, jak przekonują jego organizatorzy, pozwala młodym działaczom Solidarności, rozwijać się oraz brać udział w dyskusji w tematach ważnych z punktu widzenia młodych pracowników.
Porozmawiają o służbach mundurowych

W tym roku tematem Forum będą służby mundurowe.

Podczas dwóch dni wydarzenia odbędą się cztery panele tematyczne, na których uczestnicy Forum z różnej perspektywy omówią problemy służb mundurowe oraz ich funkcjonariusz i pracowników.

Policja i Straż Pożarna

W pierwszym panelu Konrad Wernicki ("Tygodnik Solidarność") porozmawia z Bartłomiejem Mickiewiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”, Jackiem Łukasikiem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "S" oraz z Mateuszem Pietrzykiem z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Służba Więzienna

W drugim panelu omówiona zostanie Służba Więzienna. Moderatorem dyskusji będzie Grzegorz Sadecki z KSM NSZZ "S", który porozmawia z Andrzejem Kołodziejskim i Krzysztofem Sajdakiem z Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”, a także z Iwoną Mróz z Krajowej Sekcji Młodych.

Krajowa Administracja Skarbowa

Drugiego dnia Forum Barbara Michałowska z "Tygodnika Solidarność" porozmawia z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej: Krzysztofem Małaszewskim, Adamem Obryckim i Dominikiem Lachem.

Wyzwania dla młodych

Forum zakończy panel, w którym Anna Ziętek z Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "S" porozmawia z Izabellą Kotas
praz Mateuszem Szymańskim, ekspertami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a także z Łukaszem Żuchowiczem na temat bieżących wyzwań młodych pracowników.

Podsumowanie i zakończenie forum planowane jest na godzinę 14.00.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe