Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 


 

POLECANE
IPN odnalazł szczątki Groźnego i Błachuta tylko u nas
IPN odnalazł szczątki "Groźnego" i "Błachuta"

Jan Jankowski i Stanisław Klaper - żołnierze Wyklęci/Niezłomni odnalezieni przez IPN w zbiorowych, bezimiennych dołach na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, a następnie po badaniach genetycznych rozpoznani - zostali teraz ujawnieni jako ofiary komunistycznego terroru. Ich rodziny otrzymały noty identyfikacyjne.

Szymon Hołownia: namawiano mnie do zamachu stanu, ujawnię nazwiska pilne
Szymon Hołownia: namawiano mnie do zamachu stanu, ujawnię nazwiska

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał w piątek, że wielokrotnie sugerowano mu, aby opóźnił zaprzysiężenie Karola Nawrockiego na Prezydenta RP i dokonał w ten sposób „zamachu stanu”. Pytany, kto składał mu te propozycje, mówił o ludziach, którym „nie podobał się wynik wyborów prezydenckich”

Tȟašúŋke Witkó: Amerykańskie akrobacje dyplomatyczne tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Amerykańskie akrobacje dyplomatyczne

14 lipca 2025 roku, w poniedziałek wieczorem, Donald John Trump, 47. prezydent Stanów Zjednoczonych dał Rosji 50 dni na to, aby ta zakończyła operację zbrojną na Ukrainie i jednocześnie zapowiedział, że w przypadku odrzucenia jego ultimatum nałoży na Moskwę surowe sankcje gospodarcze. Dodał też, że Kijów otrzyma odpłatnie amerykański sprzęt wojskowy, za który należność będą musiały uiścić europejskie kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Niemiecki policjant patroluje gdańskie ulice. Jest nagranie z ostatniej chwili
Niemiecki policjant patroluje gdańskie ulice. Jest nagranie

W ostatnich dniach na ulicach Gdańska pojawił się funkcjonariusz w kamizelce z napisem „Polizei”, co wzbudziło spore poruszenie wśród mieszkańców. Obecność niemieckiego policjanta zaskoczyła m.in. Tomasza Rakowskiego, przewodniczącego klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.

Wojewoda Mazowiecki zakazał Marszu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia Wiadomości
Wojewoda Mazowiecki zakazał Marszu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia

Robert Bąkiewicz poinformował w mediach społecznościowych, że Wojewoda Mazowiecki nie wyraził zgody na organizację Marszu Powstania Warszawskiego w formie cyklicznego zgromadzenia. Decyzja została wydana - jak twierdzi organizator - w ostatnim możliwym terminie, mimo że wniosek został złożony już w październiku 2024 roku.

Łukaszenka znów straszy wojną. „Szykujemy się, na wszelki wypadek” z ostatniej chwili
Łukaszenka znów straszy wojną. „Szykujemy się, na wszelki wypadek”

Alaksandr Łukaszenka po raz kolejny mówi o przygotowaniach do wojny. Tym razem słowa padły podczas jego wizyty w jednym z gospodarstw rolnych w obwodzie mińskim.

Wyprosiła transseksualistę z damskiej toalety. Teraz grozi jej więzienie tylko u nas
Wyprosiła transseksualistę z damskiej toalety. Teraz grozi jej więzienie

Czy mężczyzna ma prawo wchodzić do żeńskiej toalety? W niektórych krajach... tak! Co więcej: to ci, którzy upomną takiego mężczyznę, muszą liczyć się z karą i utratą pracy.

Nie zyje aktor znany z hitów lat 60. i 70. z ostatniej chwili
Nie zyje aktor znany z hitów lat 60. i 70.

W wieku 88 lat zmarł Kenneth Washington - aktor znany z wielu popularnych seriali lat 60. i 70., m.in. „Star Trek”, „Dragnet 1967” i „Hogan’s Heroes”. O jego śmierci poinformował serwis Variety. Zmarł 18 lipca we śnie, w swoim domu. Przyczyna zgonu nie została ujawniona.

Popularna atrakcja wraca. Nie tylko turyści będą zachwyceni Wiadomości
Popularna atrakcja wraca. Nie tylko turyści będą zachwyceni

Na podróżnych korzystających z lotniska w Rzeszowie czeka świetna wiadomość - po przerwie znów można korzystać z tarasu widokowego, z którego doskonale widać startujące i lądujące samoloty.

Prezydent odznaczył Jacka Majchrowskiego Orderem Odrodzenia Polski z ostatniej chwili
Prezydent odznaczył Jacka Majchrowskiego Orderem Odrodzenia Polski

Były prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został uhonorowany Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę.

REKLAMA

Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe