Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą

Reforma ochrony zdrowia nadchodzi. Ale co, jak i kiedy? Chyba nikt tak naprawdę nie wie. O sposobie wprowadzania reformy dyskutowali w „TS” Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia „S”, i Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. Debatę prowadził Maciek Chudkiewicz. Ponadto w numerze...
 Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą
/ okładka Tygodnik Solidarność
Solidarność i Pracodawcy RP mówią jednym głosem: Nie wiemy, co robi minister cieszący się zaufaniem premier. Żadnego dialogu nie ma. Jeśli tak dalej pójdzie, dojdzie do wielkiej awantury.

Ponadto w numerze: 

Z USA Profesor Marek Jan Chodakiewicz: "Biały Dom powiesił na swojej witrynie internetowej plan działań. Znikła z niej wersja hiszpańskojęzyczna. Kto nie jest Amerykaninem, nie zrozumie, jak bardzo denerwuje tubylców konieczność odnoszenia się do dwujęzykowo- ści. Szczególnie dotyczy to hiszpańskiego. Dzwonimy gdziekolwiek i słyszymy: „Naciśnij dwójkę, aby wysłuchać tego po hiszpańsku”. A może właśnie to się skończyło, na poziomie federalnym? To bardzo ważny symbol, że Ameryka nr 1! W każdym razie nowy prezydent podpisał dyrektywę..."

Emilian Kamiński w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Dzisiaj rzemiosło aktorskie upada. Ktoś, kto raptem kilka razy wystąpił w serialu telewizyjnym, staje się gwiazdą..."

Ewa Zarzycka w okazji Walentynek apeluje o nieplucie na siebie: "Wolałabym, żeby dzień zakochanych zastąpił trzymający się prozy życia dzień szacunku..."

Jan Pietrzak: "Gość, który uważa się za dożywotniego właściciela Ostseebad Zoppot, Herr Karnowski, postanowił zagrać na nosie warszawskiemu rządowi, na niby zapraszając dziesięcioro sierot z Syrii..."

Mieczysław Gil: "Sędzia Igor Tuleya znów przypomniał o sobie. Dokładnie 4 lata temu w sprawie dr. Mirosława G. przyrównał działania CBA za Mariusza Kamińskiego „nawet nie z latami 80, ale z metodami z lat 40. i 50..."

Marek Lewandowski: "Kampania „13 zł… i nie kombinuj” to nie tylko narzędzie przeciwdziałania łamaniu prawa, ale też ważne źródło wiedzy o stanie naszego rynku pracy. Rzeczywistość opisana w zgłoszeniach poraża i uświadamia, jak daleko nam jeszcze do normalności..."

Anna Grabowska: "Dialog społeczny w nowych państwach Unii Europejskiej ma się nie najlepiej. Jeszcze do niedawna Polska była w tym gronie. Dziś, dzięki nowej ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, możemy być wzorem dla sąsiadów. Nie oznacza to jednak, że nie są już potrzebne żadne zmiany..."

Łukasz Rylski ratownik medyczny w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że środowisko pielęgniarek i lekarzy blokuje utworzenie samorządu ratowników medycznych, a najbardziej frustruje mnie całkowita bierność władzy co do tworzenia owego samorządu..."

Anna Reda-Ciszewska, ekspert z Zespołu Prawnego Biura Eksperckiego Dialogu i Polityki Społecznej NSZZ Solidarność, współautorka projektu „S” ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w rozmowie z Anną Brzeską: Dziś pracownik tymczasowy wykonuje pracę za pośrednictwem jednej agencji na rzecz jednego pracodawcy użytkownika, następnie trafi a do kolejnej agencji. Według nowych zapisów nie będzie można stosować takiej praktyki

Mateusz Wyrwich: "Jeden z najbardziej aktywnych działaczy podziemia NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Przewodniczący „S” RI Ziemi Świętokrzyskiej w 1981 roku. W III RP poseł na sejm z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Podczas jednego z sejmowych wystąpień oskarżył Służbę Bezpieczeństwa o zamordowanie w stanie wojennym ponad stu osób. W efekcie powstała Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW pod przewodnictwem posła Jana Rokity..."

Leszek Masierak: "Pierwszy pistolet seryjnie produkowany w Polsce przeszedł do legendy. Vis wz. 35 występuje nie tylko w literaturze i fi lmie, lecz także w piosence. Ciekawa jest także historia jego powstania – skonstruowano go z oszczędności..."

Rafał Górski: "rezydent Lech Wałęsa przeszedł pozytywnie weryfikację grafologów, którzy potwierdzili, że Bolek to Lech, a Lech to Bolek. Przy okazji, po raz setny usłyszałem z pudeł rezonansowych, że powinniśmy dbać o Pana Prezydenta, bo to symbol, marka znana na całym świecie, która promuje nasz kraj. Może i współpracował, ale co by Solidarność zrobiła bez swojego przywódcy..."

Z USA Halina Kaczmarczyk: "Donald Trump podpisał dekret o wstrzymaniu przyjmowania obywateli następujących 7 państw: Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu przez 90 dni oraz wszystkich uchodźców przez dni 120, uzasadniając decyzję koniecznością dokładniejszego sprawdzenia, kto do USA przybywa. Zakaz objął również tych, którzy już wylądowali na amerykańskich lotniskach..."

Paweł Janowski: "Sugestie, jakoby pan przewodniczący Grzegorz Schetyna nie dorastał do zadań, jakie przed nim stoją, jakoby nie radził sobie z partią obywatelską, a zwłaszcza jej szczerbatymi członkami, był bezwolnym narzędziem na usługach ambasady niemieckiej, nie był wybitnym politykiem i jakoby był politykiem skorumpowanym i uwikłanym w różnego rodzaju afery, słuchającym rozkazów płynących z Brukseli, są zupełnie nie na miejscu. Jest niekwestionowanym liderem o niekwestionowalnej uczciwości i wybitności jeszcze większej..."

Leszek Masierak: "W 2017 roku czeka nas na europejskiej scenie politycznej wiele bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich będą zaplanowane na 23 kwietnia i 7 maja wybory prezydenckie we Francji – jednym z największych i najważniejszych krajów Unii. Obserwatorzy zastanawiają się nad jednym – czy uda się francuskiej klasie politycznej zatrzymać Marine Le Pen?..."

A Cezaremu Krysztopie nie podoba się hymn na cześć pomarszczonej rewolucji obyczajowej

Poza tym, kultura, sport, porady, ciekawostki, krzyżówka. 

Zapraszamy!

Nr 7 Tygodnika Solidarność już dostępny w sprzedaży cyfrowej TUTAJ
 

 

POLECANE
Nie żyje znana polska aktorka z ostatniej chwili
Nie żyje znana polska aktorka

W wieku 94 lat zmarła aktorka teatralna i filmowa Barbara Horawianka. Znana m.in. z filmów: "Pociąg", "Samotność we dwoje", "Kochankowie z Marony". Aktorka zostanie zapamiętana także z ról teatralnych, była m.in. Tytanią w "Śnie nocy letniej", Molly w "Operze za trzy grosze" oraz Podstoliną w "Zemście".

Etiopia zbuduje swoje CPK z ostatniej chwili
Etiopia zbuduje swoje CPK

Grupa Ethiopian Airlines ogłosiła plany budowy nowoczesnego „Mega Airport City” w Abusera, które położone jest w Bishoftu City. Projekt ten, opracowany wspólnie z firmą Dar Al-Handasah Consultants, ma przekształcić przemysł lotniczy w Etiopii. Nowe lotnisko znajdzie się około 40 km od obecnego międzynarodowego portu lotniczego Bole w Addis Abebie, na południowy wschód od centrum miasta, wzdłuż głównej drogi A1.

Odbudowa terenów po powodzi. Tusk zapowiada wielką pomoc z ostatniej chwili
Odbudowa terenów po powodzi. Tusk zapowiada "wielką pomoc"

Na odbudowę terenów po powodzi przeznaczone zostaną bardzo duże środki tak krajowe jak i europejskie - zapewnił premier Donald Tusk podczas sobotniego spotkania z wojewodami.

Natalia Kukulska zamieściła poruszający wpis. Te słowa łamią serce z ostatniej chwili
Natalia Kukulska zamieściła poruszający wpis. Te słowa łamią serce

Piosenkarka Natalia Kukulska zwróciła się do swoich fanów. Nawiązała do bardzo trudnej sytuacji na południu Polski.

Podano pierwsze szacunki strat powodziowych z ostatniej chwili
Podano pierwsze szacunki strat powodziowych

Wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń poinformował w sobotę, że na godzinę 12 wstępne straty są oszacowane na 3 mld 832 mln 623 tys. zł. Największa dotychczas suma strat dotyczy miasta Jelenia Góra - 750 mln zł.

Atak na kraje bałtyckie? Niepokojące słowa Putina z ostatniej chwili
Atak na kraje bałtyckie? Niepokojące słowa Putina

Władze rosyjskie zaczynają przygotowywać opinię publiczną na możliwy atak na państwa bałtyckie pod pretekstem ochrony obwodu królewieckiego. Świadczą o tym słowa Władimira Putina wygłoszone podczas środowego spotkania z szefami regionów, ocenił w piątek portal Moscow Times.

Pałac Buckingham wydał komunikat. Chodzi o króla Karola III z ostatniej chwili
Pałac Buckingham wydał komunikat. Chodzi o króla Karola III

Król Karol III wrócił do pełnienia swoich królewskich obowiązków po dłuższej przerwie spowodowanej leczeniem nowotworu. To wspaniała wiadomość dla wszystkich jego sympatyków. Z początkiem września monarcha ponownie pojawia się publicznie, a jego nowa energia i dobry humor przyciągają uwagę mediów oraz poddanych.

Ważny komunikat PSG dla powodzian z ostatniej chwili
Ważny komunikat PSG dla powodzian

Polska Spółka Gazownictwa zaapelowała w sobotę do powodzian, aby nie podejmowali samodzielnych prób odkręcania kurków głównych gazu. Zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do ich lokali tam, gdzie jest to możliwe.

Bardzo smutno. Nie żyje wybitny aktor dubbingowy z ostatniej chwili
"Bardzo smutno". Nie żyje wybitny aktor dubbingowy

W wieku 99 lat odszedł David Graham – jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów brytyjskiej telewizji. W piątek, 20 września, świat pożegnał aktora, który przez dekady czarował widzów swoim niezwykłym talentem. Informację o jego śmierci potwierdził Jamie Anderson, syn twórcy kultowego serialu „Thunderbirds”, w którym Graham odegrał jedną ze swoich najbardziej pamiętnych ról.

Jest strach. Szczere wyznanie gwiazdy „Rancza” z ostatniej chwili
"Jest strach". Szczere wyznanie gwiazdy „Rancza”

Aktorka Patricia Kazadi zabrała głos vs. popularnego serialu "Ranczo". Nie ukrywa, że pewne kwestie ostatnio ją niepokoją. Dodała również, same początki na planie serialu wspomina bardzo miło.

REKLAMA

Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą

Reforma ochrony zdrowia nadchodzi. Ale co, jak i kiedy? Chyba nikt tak naprawdę nie wie. O sposobie wprowadzania reformy dyskutowali w „TS” Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Służby Zdrowia „S”, i Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. Debatę prowadził Maciek Chudkiewicz. Ponadto w numerze...
 Nowy Tygodnik Solidarność: Strajk w służbie zdrowia? Pracownicy i pracodawcy pod ścianą
/ okładka Tygodnik Solidarność
Solidarność i Pracodawcy RP mówią jednym głosem: Nie wiemy, co robi minister cieszący się zaufaniem premier. Żadnego dialogu nie ma. Jeśli tak dalej pójdzie, dojdzie do wielkiej awantury.

Ponadto w numerze: 

Z USA Profesor Marek Jan Chodakiewicz: "Biały Dom powiesił na swojej witrynie internetowej plan działań. Znikła z niej wersja hiszpańskojęzyczna. Kto nie jest Amerykaninem, nie zrozumie, jak bardzo denerwuje tubylców konieczność odnoszenia się do dwujęzykowo- ści. Szczególnie dotyczy to hiszpańskiego. Dzwonimy gdziekolwiek i słyszymy: „Naciśnij dwójkę, aby wysłuchać tego po hiszpańsku”. A może właśnie to się skończyło, na poziomie federalnym? To bardzo ważny symbol, że Ameryka nr 1! W każdym razie nowy prezydent podpisał dyrektywę..."

Emilian Kamiński w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Dzisiaj rzemiosło aktorskie upada. Ktoś, kto raptem kilka razy wystąpił w serialu telewizyjnym, staje się gwiazdą..."

Ewa Zarzycka w okazji Walentynek apeluje o nieplucie na siebie: "Wolałabym, żeby dzień zakochanych zastąpił trzymający się prozy życia dzień szacunku..."

Jan Pietrzak: "Gość, który uważa się za dożywotniego właściciela Ostseebad Zoppot, Herr Karnowski, postanowił zagrać na nosie warszawskiemu rządowi, na niby zapraszając dziesięcioro sierot z Syrii..."

Mieczysław Gil: "Sędzia Igor Tuleya znów przypomniał o sobie. Dokładnie 4 lata temu w sprawie dr. Mirosława G. przyrównał działania CBA za Mariusza Kamińskiego „nawet nie z latami 80, ale z metodami z lat 40. i 50..."

Marek Lewandowski: "Kampania „13 zł… i nie kombinuj” to nie tylko narzędzie przeciwdziałania łamaniu prawa, ale też ważne źródło wiedzy o stanie naszego rynku pracy. Rzeczywistość opisana w zgłoszeniach poraża i uświadamia, jak daleko nam jeszcze do normalności..."

Anna Grabowska: "Dialog społeczny w nowych państwach Unii Europejskiej ma się nie najlepiej. Jeszcze do niedawna Polska była w tym gronie. Dziś, dzięki nowej ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, możemy być wzorem dla sąsiadów. Nie oznacza to jednak, że nie są już potrzebne żadne zmiany..."

Łukasz Rylski ratownik medyczny w rozmowie z Izabelą Kozłowską: "Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że środowisko pielęgniarek i lekarzy blokuje utworzenie samorządu ratowników medycznych, a najbardziej frustruje mnie całkowita bierność władzy co do tworzenia owego samorządu..."

Anna Reda-Ciszewska, ekspert z Zespołu Prawnego Biura Eksperckiego Dialogu i Polityki Społecznej NSZZ Solidarność, współautorka projektu „S” ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, w rozmowie z Anną Brzeską: Dziś pracownik tymczasowy wykonuje pracę za pośrednictwem jednej agencji na rzecz jednego pracodawcy użytkownika, następnie trafi a do kolejnej agencji. Według nowych zapisów nie będzie można stosować takiej praktyki

Mateusz Wyrwich: "Jeden z najbardziej aktywnych działaczy podziemia NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Przewodniczący „S” RI Ziemi Świętokrzyskiej w 1981 roku. W III RP poseł na sejm z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Podczas jednego z sejmowych wystąpień oskarżył Służbę Bezpieczeństwa o zamordowanie w stanie wojennym ponad stu osób. W efekcie powstała Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW pod przewodnictwem posła Jana Rokity..."

Leszek Masierak: "Pierwszy pistolet seryjnie produkowany w Polsce przeszedł do legendy. Vis wz. 35 występuje nie tylko w literaturze i fi lmie, lecz także w piosence. Ciekawa jest także historia jego powstania – skonstruowano go z oszczędności..."

Rafał Górski: "rezydent Lech Wałęsa przeszedł pozytywnie weryfikację grafologów, którzy potwierdzili, że Bolek to Lech, a Lech to Bolek. Przy okazji, po raz setny usłyszałem z pudeł rezonansowych, że powinniśmy dbać o Pana Prezydenta, bo to symbol, marka znana na całym świecie, która promuje nasz kraj. Może i współpracował, ale co by Solidarność zrobiła bez swojego przywódcy..."

Z USA Halina Kaczmarczyk: "Donald Trump podpisał dekret o wstrzymaniu przyjmowania obywateli następujących 7 państw: Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu przez 90 dni oraz wszystkich uchodźców przez dni 120, uzasadniając decyzję koniecznością dokładniejszego sprawdzenia, kto do USA przybywa. Zakaz objął również tych, którzy już wylądowali na amerykańskich lotniskach..."

Paweł Janowski: "Sugestie, jakoby pan przewodniczący Grzegorz Schetyna nie dorastał do zadań, jakie przed nim stoją, jakoby nie radził sobie z partią obywatelską, a zwłaszcza jej szczerbatymi członkami, był bezwolnym narzędziem na usługach ambasady niemieckiej, nie był wybitnym politykiem i jakoby był politykiem skorumpowanym i uwikłanym w różnego rodzaju afery, słuchającym rozkazów płynących z Brukseli, są zupełnie nie na miejscu. Jest niekwestionowanym liderem o niekwestionowalnej uczciwości i wybitności jeszcze większej..."

Leszek Masierak: "W 2017 roku czeka nas na europejskiej scenie politycznej wiele bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich będą zaplanowane na 23 kwietnia i 7 maja wybory prezydenckie we Francji – jednym z największych i najważniejszych krajów Unii. Obserwatorzy zastanawiają się nad jednym – czy uda się francuskiej klasie politycznej zatrzymać Marine Le Pen?..."

A Cezaremu Krysztopie nie podoba się hymn na cześć pomarszczonej rewolucji obyczajowej

Poza tym, kultura, sport, porady, ciekawostki, krzyżówka. 

Zapraszamy!

Nr 7 Tygodnika Solidarność już dostępny w sprzedaży cyfrowej TUTAJ
 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe