[video] "Zła edukacja" - nowy film HBO z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych

Zła edukacja to oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. Premiera filmu z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych odbędzie się w HBO GO 26 kwietnia. Na antenie HBO od 10 maja
 [video] "Zła edukacja" - nowy film HBO z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych
/ Materiały dystrybutora


Film HBO Zła edukacja opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów.

W rolach głównych w produkcji występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman (Król rozrywki, Nędznicy) oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya, Mamuśka). Reżyserem filmu jest Cory Finley (Panny z dobrych domów), a autorem scenariusza Mike Makowsky (I Think We’re Alone Now).

Produkcja przedstawia społeczność zauroczoną charyzmatycznym kuratorem, sukcesami, jakie odnosiły lokalne szkoły i wpływem poziomu edukacji na lokalną gospodarkę. Jest także pochwałą na cześć społeczności szkoły Roslyn High i jej uczniów, którzy natrafili na ślad afery będącej niechlubną kartą w jej historii oraz wytrwałości, z jaką pracują, żeby utrzymać się w czołówce rankingów amerykańskich szkół.
Większość zdjęć została nakręcona w mieście Roslyn na Long Island, gdzie 15 lat temu doszło do finansowych malwersacji. Tragikomiczna historia pokazuje dwa oblicza Franka Tassone (w tej roli Hugh Jackman). Ten oddany swojej pracy kurator oświaty realizował swoją misję i robił wszystko, żeby jego uczniowie odnieśli w życiu sukces, ale jednocześnie był wytrawnym manipulatorem, który nie wahał się defraudować pieniędzy tych samych ludzi, którym gorliwie pomagał. Historia skandalu z małego amerykańskiego miasteczka stała się dla twórców filmu pretekstem, aby obnażyć luki w systemie, które umożliwiły wyprowadzenie wielu milionów dolarów ze szkolnych kas. Allison Janney wciela się w postać Pam Gluckin, najbliższej współpracownicy i prawej ręki doktora Tassone’a, która zarządza w kuratorium szkołami z okręgu Roslyn i zawdzięcza swój zawodowy awans pasji i ciężkiej pracy.


Zła edukacja jest bardzo osobistym filmem dla scenarzysty Mike’a Makowsky’ego, który zbierając materiały do scenariusza wrócił do swojego rodzinnego miasteczka. Twórca wiernie opisuje przebieg historii i wykorzystuje prawdziwe wydarzenia, aby dokonać moralnej wiwisekcji skomplikowanych i fascynujących ludzkich zachowań. Kiedy Makowsky dorastał w Roslyn był zbyt młody, żeby w pełni zrozumieć kontekst sprawy czy dowiedzieć się, że skandal został ujawniony przez uczniów - szkolnych reporterów, którzy opublikowali materiały z przeprowadzonego przez siebie śledztwa w wydawanej w liceum gazecie The Beacon. Paradoksalnie, artykuł o malwersacjach finansowych, rzekomo największych w całej historii amerykańskiej publicznej oświaty, został opublikowany na łamach New York Timesa dopiero wtedy, kiedy jeden z dziennikarzy przeczytał numer gazety The Beacon przyniesiony do domu ze szkoły przez jego syna.  Śledztwo, zapoczątkowane przez krótki artykuł ze szkolnej gazetki, doprowadziło do medialnej burzy, wszczęcia oficjalnego postępowania oraz postawienia winnych przed sądem.
- Scenariusz Mike’a był wyjątkowy i doskonale uchwycił tragikomizm sytuacji - przyznaje Cory Finley, reżyser filmu. Cała historia jest tak nieprawdopodobna, że jest idealnym materiałem na czarną komedię. Warto jednak pamiętać, że była to także prawdziwa tragedia. Zawsze chciałem opowiadać historie o trudnych sytuacjach, które zmuszają ludzi do ekwilibrystyki, o rzeczach moralnie dwuznacznych. Chciałem nakręcić film, którego akcja toczy się w bardzo konkretnym czasie, miejscu i uwarunkowaniach kulturowych i jednocześnie zadaje ważne pytania dotyczące amerykańskiej kultury, takie jak: w jakim stopniu jesteśmy kształtowani przez nasz system gospodarczy i co jesteśmy skłonni przyjąć od ludzi mających władzę, jeśli leży to w naszym interesie.
- Cory dokładnie wiedział, co chciałem podkreślić w moim scenariuszu - przyznaje Mike Makowsky. Udało mu się nie tylko perfekcyjnie przenieść na ekran mój tekst, ale także rozwinąć moje pomysły w zaskakujący i świeży sposób, czego ja sam nie byłbym w stanie zrobić.
Film Zła edukacja (Bad Education) został wyprodukowany przez HBO Films. Film prezentowany był na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. 

Scenariusz powstał m.in. na podstawie artykułu Robeera Kolkera opublikowanego w New York Magazine. Obowiązki producentów pełnili Fred Berger i Brian Kavanaugh-Jones z ramienia Automatik, Edward Vaisman, Julia Lebedev i Oren Moverman ze spółki Sight Unseen Pictures, Mike Makowsky ze Slater Hall. Producentami wykonawczymi byli Leonid Lebedev i Caroline Jacko.

Premiera filmu HBO Zła edukacja (Bad Education) odbędzie się 26 kwietnia w HBO GO. Natomiast pierwsza emisja na antenie HBO zaplanowana została na 10 maja na godz. 20:10.

Źródło: Materiały prasowe


 

 

POLECANE
Incydent w Waszyngtonie. Chciał wtargnąć z pochodnią i rakietnicą na Kapitol z ostatniej chwili
Incydent w Waszyngtonie. Chciał wtargnąć z pochodnią i rakietnicą na Kapitol

Policja Kapitolu podała we wtorek, że zatrzymała mężczyznę z pochodnią i rakietnicą próbującego wejść do Kapitolu. Tymczasem władze w Georgii poinformowały, że musiały tymczasowo wstrzymać głosowanie w związku z groźbami bombowymi pochodzącymi z Rosji. Podobne groźby z Rosji odnotowano też w innych stanach.

Nie umiem tego określić. Świątek zabrała głos po przegranym meczu z ostatniej chwili
"Nie umiem tego określić". Świątek zabrała głos po przegranym meczu

Iga Świątek po porażce z Amerykanką Coco Gauff 3:6, 4:6 w swoim drugim meczu grupowym w turnieju WTA Finals w Rijadzie przyznała, że to może być efekt dwumiesięcznej przerwy w grze. „Przez to, że jestem zardzewiała w głowie to podchodząc do piłki robiłam te same błędy” - przyznała polska tenisistka.

Dymisja szefa MON Izraela. Netanjahu podjął decyzję z ostatniej chwili
Dymisja szefa MON Izraela. Netanjahu podjął decyzję

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zdymisjonował ministra obrony Joawa Galanta z powodu utraty zaufania – przekazało we wtorek biuro premiera. Galanta zastąpi dotychczasowy minister spraw zagranicznych Israel Kac, a szefem dyplomacji zostanie Gideon Saar, który do tej pory był ministrem bez teki.

Wybory w USA. Trzy powody, dla których ten kandydat jest lepszy tylko u nas
Wybory w USA. Trzy powody, dla których ten kandydat jest lepszy

Gdybym był Amerykaninem, nie miałbym wątpliwości, na kogo oddać dzisiaj głos. Ale jako Polak też zdecydowanie kibicuję Donaldowi Trumpowi.

Pałac Buckingham. Książę William nie miał wyjścia, musiał podjąć tę decyzję z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Książę William nie miał wyjścia, musiał podjąć tę decyzję

Książę William ujawnił podczas wizyty w RPA, że jego dzieci regularnie pytają go o jego ulubione zwierzę. W rozmowie z Robertem Irwinem książę zdradził, jakie zwierzę wybrał.

To jest największy wstyd. Ostaszewska wygarnęła rządowi Tuska z ostatniej chwili
"To jest największy wstyd". Ostaszewska wygarnęła rządowi Tuska

Maja Ostaszewska, znana aktorka i aktywistka, od dawna angażuje się w pomoc dla migrantów na granicy polsko-białoruskiej. W ostatnim wywiadzie dla TVP Info wyraziła swoje rozczarowanie polską polityką migracyjną, szczególnie w kontekście działań rządu Donalda Tuska. Przyznała, że miała nadzieję na zmiany po objęciu władzy przez obecną ekipę, jednak jej oczekiwania nie zostały spełnione.

Trzaskowski ogłasza: Jestem gotów wystartować i nie odpuszczę z ostatniej chwili
Trzaskowski ogłasza: Jestem gotów wystartować i nie odpuszczę

– Jestem gotów startować w wyborach prezydenckich i nie odpuszczę – zadeklarował we wtorek wiceszef PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Nie pozwalam sobie na to. Rozenek-Majdan zaskoczyła wyznaniem z ostatniej chwili
"Nie pozwalam sobie na to". Rozenek-Majdan zaskoczyła wyznaniem

Małgorzata Rozenek-Majdan jest nie tylko jedną z najpopularniejszych twarzy polskiego show-biznesu, ale także osobą, która konsekwentnie buduje swój wizerunek w mediach. Celebrytka od lat dzieli się z fanami na Instagramie zarówno kulisami swojego życia prywatnego, jak i zawodowego.

Dziwna rezygnacja dyrektor PISF. W grę miał wchodzić szantaż z ostatniej chwili
Dziwna rezygnacja dyrektor PISF. W grę miał wchodzić szantaż

Karolina Rozwód wycofała swoją rezygnację ze stanowiska dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), twierdząc, że była zmuszona do jej złożenia pod groźbą – informuje "Rzeczpospolita".

Sensacyjne powołanie. Michał Probierz ogłosił decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne powołanie. Michał Probierz ogłosił decyzję

Piłkarze Lecha Poznań Michał Gurgul i Antoni Kozubal zostali powołani przez selekcjonera Michała Probierza na mecze Ligi Narodów z Portugalią w Porto 15 listopada i ze Szkocją trzy dni później w Warszawie. Na zgrupowaniu seniorskiej drużyny narodowej obaj pojawią się po raz pierwszy.

REKLAMA

[video] "Zła edukacja" - nowy film HBO z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych

Zła edukacja to oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. Premiera filmu z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych odbędzie się w HBO GO 26 kwietnia. Na antenie HBO od 10 maja
 [video] "Zła edukacja" - nowy film HBO z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych
/ Materiały dystrybutora


Film HBO Zła edukacja opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów.

W rolach głównych w produkcji występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman (Król rozrywki, Nędznicy) oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya, Mamuśka). Reżyserem filmu jest Cory Finley (Panny z dobrych domów), a autorem scenariusza Mike Makowsky (I Think We’re Alone Now).

Produkcja przedstawia społeczność zauroczoną charyzmatycznym kuratorem, sukcesami, jakie odnosiły lokalne szkoły i wpływem poziomu edukacji na lokalną gospodarkę. Jest także pochwałą na cześć społeczności szkoły Roslyn High i jej uczniów, którzy natrafili na ślad afery będącej niechlubną kartą w jej historii oraz wytrwałości, z jaką pracują, żeby utrzymać się w czołówce rankingów amerykańskich szkół.
Większość zdjęć została nakręcona w mieście Roslyn na Long Island, gdzie 15 lat temu doszło do finansowych malwersacji. Tragikomiczna historia pokazuje dwa oblicza Franka Tassone (w tej roli Hugh Jackman). Ten oddany swojej pracy kurator oświaty realizował swoją misję i robił wszystko, żeby jego uczniowie odnieśli w życiu sukces, ale jednocześnie był wytrawnym manipulatorem, który nie wahał się defraudować pieniędzy tych samych ludzi, którym gorliwie pomagał. Historia skandalu z małego amerykańskiego miasteczka stała się dla twórców filmu pretekstem, aby obnażyć luki w systemie, które umożliwiły wyprowadzenie wielu milionów dolarów ze szkolnych kas. Allison Janney wciela się w postać Pam Gluckin, najbliższej współpracownicy i prawej ręki doktora Tassone’a, która zarządza w kuratorium szkołami z okręgu Roslyn i zawdzięcza swój zawodowy awans pasji i ciężkiej pracy.


Zła edukacja jest bardzo osobistym filmem dla scenarzysty Mike’a Makowsky’ego, który zbierając materiały do scenariusza wrócił do swojego rodzinnego miasteczka. Twórca wiernie opisuje przebieg historii i wykorzystuje prawdziwe wydarzenia, aby dokonać moralnej wiwisekcji skomplikowanych i fascynujących ludzkich zachowań. Kiedy Makowsky dorastał w Roslyn był zbyt młody, żeby w pełni zrozumieć kontekst sprawy czy dowiedzieć się, że skandal został ujawniony przez uczniów - szkolnych reporterów, którzy opublikowali materiały z przeprowadzonego przez siebie śledztwa w wydawanej w liceum gazecie The Beacon. Paradoksalnie, artykuł o malwersacjach finansowych, rzekomo największych w całej historii amerykańskiej publicznej oświaty, został opublikowany na łamach New York Timesa dopiero wtedy, kiedy jeden z dziennikarzy przeczytał numer gazety The Beacon przyniesiony do domu ze szkoły przez jego syna.  Śledztwo, zapoczątkowane przez krótki artykuł ze szkolnej gazetki, doprowadziło do medialnej burzy, wszczęcia oficjalnego postępowania oraz postawienia winnych przed sądem.
- Scenariusz Mike’a był wyjątkowy i doskonale uchwycił tragikomizm sytuacji - przyznaje Cory Finley, reżyser filmu. Cała historia jest tak nieprawdopodobna, że jest idealnym materiałem na czarną komedię. Warto jednak pamiętać, że była to także prawdziwa tragedia. Zawsze chciałem opowiadać historie o trudnych sytuacjach, które zmuszają ludzi do ekwilibrystyki, o rzeczach moralnie dwuznacznych. Chciałem nakręcić film, którego akcja toczy się w bardzo konkretnym czasie, miejscu i uwarunkowaniach kulturowych i jednocześnie zadaje ważne pytania dotyczące amerykańskiej kultury, takie jak: w jakim stopniu jesteśmy kształtowani przez nasz system gospodarczy i co jesteśmy skłonni przyjąć od ludzi mających władzę, jeśli leży to w naszym interesie.
- Cory dokładnie wiedział, co chciałem podkreślić w moim scenariuszu - przyznaje Mike Makowsky. Udało mu się nie tylko perfekcyjnie przenieść na ekran mój tekst, ale także rozwinąć moje pomysły w zaskakujący i świeży sposób, czego ja sam nie byłbym w stanie zrobić.
Film Zła edukacja (Bad Education) został wyprodukowany przez HBO Films. Film prezentowany był na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. 

Scenariusz powstał m.in. na podstawie artykułu Robeera Kolkera opublikowanego w New York Magazine. Obowiązki producentów pełnili Fred Berger i Brian Kavanaugh-Jones z ramienia Automatik, Edward Vaisman, Julia Lebedev i Oren Moverman ze spółki Sight Unseen Pictures, Mike Makowsky ze Slater Hall. Producentami wykonawczymi byli Leonid Lebedev i Caroline Jacko.

Premiera filmu HBO Zła edukacja (Bad Education) odbędzie się 26 kwietnia w HBO GO. Natomiast pierwsza emisja na antenie HBO zaplanowana została na 10 maja na godz. 20:10.

Źródło: Materiały prasowe


 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe