Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach

Najszybsze, najzwinniejsze, najsilniejsze. One wróciłyby z medalem z „Igrzysk zwierzaków”. Animacja dla całej rodziny w kinach już 6 maja.
Igrzyska zwierzaków Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach
Igrzyska zwierzaków / Materiały prasowe

„Igrzyska zwierzaków” – oficjalny zwiastun

 

 

 

 

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

 

Natura popycha ewolucję do granic możliwości, wciąż zaskakując nas, jak fantastyczne i niedoścignione potrafią być zwierzęta.  Na całym globie występują rozmaite gatunki, które nie tylko dostosowały się ewolucyjnie do klimatu, w którym żyją, ale również mają spektakularne umiejętności zdobywania pożywienia czy przetrwania. Gdyby w prawdziwym świecie urządzić „Igrzyska zwierzaków”, to które z nich dostałoby medal i w jakiej dziedzinie?

 

Słoń – największy paker na lądzie

Medal dla słonia – bez dwóch zdań! To największy ze wszystkich lądowych ssaków. Jest roślinożercą, ale nawet drapieżniki potrafią uciekać przed nim w popłochu. Dwa razy wyższy niż człowiek, a cięższy od ciężarówki, majestatyczny i przynoszący szczęście. Słoń mógłby spokojnie stawać w szranki też w intelektualnych zadaniach – ma doskonałą pamięć!

 

Sokół wędrowny – sprinter na grawitacyjnym dopingu

Sokół jest najszybszym przedstawicielem zwierząt. W trakcie lotu nurkowego potrafi osiągnąć prędkość nawet 350 kilometrów na godzinę, czyli więcej niż przeciętny samochód! Czy jednak można oddać mu palmę pierwszeństwa? Sokół wykorzystuje siłę grawitacji i osiąga tę zawrotną prędkość, nurkując w powietrzu.

 

Gepard – sprinter bez dopingu

Piękny, cętkowany kot osiąga najszybszą prędkość wśród zwierząt lądowych i ssaków. Podczas polowania na ofiarę osiąga prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę i osiąga to tylko dzięki mięśniom własnych łap.

 

Żuk gnojarz – siłacz na swoją skalę

Najsilniejszymi zwierzętami są samce zatrawców – żuków gnojarzy. Mogą one podnosić rzeczy ponad tysiąc razy cięższe niż one same! Jeśli ciężko to sobie wyobrazić, to można przyrównać to do człowieka o wadze 70 kilogramów, który unosi przedmiot ważący 75 czy 80 ton, na przykład czołg i dwa samochody jednocześnie.

 

Rybitwa popielata – maratończyk

Rybitwa rokrocznie pokonuje ponad 70 tysięcy kilometrów, czyli oblatuje całą Ziemię niemalże dwukrotnie. To najdłuższa wędrówka w świecie zwierząt. Wytrwały ptak w ciągu życia pokonuje odległość na Księżyc i z powrotem… ponad dwa razy.

 

Pchła – skoczna lekkoatletka

Gdyby pchła mogła konkurować z nami w skoku wzwyż czy w dal, to nie mielibyśmy szans. Mały owad ma w mięśniach tylnych kończyn energię kinetyczną, która całkowicie się uwalnia przy skoku. Dzięki temu pchła może skończyć na odległość o 350 razy dłuższą niż ona sama i 220 wyższą.

 

Ratel miodożerny – nieustraszony zwierz

Zwany również miodożerem – uroczy ssak zamieszkujący afrykańską sawannę, owszem, żywi się miodem, ale nie przeszkadza mu to w polowaniu na o wiele większe od siebie zwierzęta, a nawet… jadowite węże. Niewielki ratel jest postrachem całej Afryki, a przez swoją grubą i sztywną skórę grzbietu nie boi się nikogo.

 

Kuoka – najszczęśliwsze zwierzę świata

Urocze, zaokrąglone uszy, gęste brązowoszare futerko, długi ogonek i rozbrajający uśmiech to ich znaki rozpoznawcze. Kuoki zamieszkują Australię i cieszą się internetową sławą dzięki trendzie na selfie z kuoką. To przedstawicielka właśnie tego gatunku weźmie udział w animowanych „Igrzyskach zwierzaków”. Czy urocze zwierzątko ma szansę w starciu z wielkimi drapieżnikami? Odpowiedź w kinach już 6 maja.

 

 

Obraz zawierający osoba

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Witajcie w magicznym świecie Sanktuarium – gdzie zwierzęta mają głos, a marzenia się spełniają, jeśli wystarczająco się tego pragnie. To tutaj co roku rozgrywane się wielkie sportowe igrzyska, w których duzi i mali przedstawiciele fauny toczą zaciętą rywalizację o tytuły i cenne puchary. Kto tym razem stanie na podium i zdobędzie szacunek widowni? Czy będzie to któryś z dotychczasowych czempionów, a może zupełnie nowy śmiałek i pretendent do medali? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w kinach, na seansie tej przezabawnej, animowanej komedii dla całej rodziny.

 

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Frankiego. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona. 

 

W oryginalnej obsadzie dubbingowej swoich głosów użyczyli między innymi – Sam Neill (seria „Park Jurajski”) oraz Angourie Rice, znana młodszej publiczności z wielkiego hitu „Spider-Man: Bez drogi do domu”, natomiast starszej z popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu „Mare z Easttown”.

 

Obraz zawierający zabawka, lalka, wewnątrz, clipart

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy

Produkcja: Australia 2021

Reżyseria: Ricard Cussó („O czym marzą zwierzęta”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”)

Polska obsada dubbingu: Zuzanna Galia, Szymon Kuśmider, Wojciech Chorąży, Przemysław Stippa, Ewa Serwa, Janusz Wituch, Artur Dziurman, Adrianna Izydorczyk

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie


 

POLECANE
MSWiA nie ma danych nt. wyższej efektywności patroli polsko-niemieckich nad polskimi. Więc po co to jest? Wiadomości
MSWiA nie ma danych nt. wyższej efektywności patroli polsko-niemieckich nad polskimi. "Więc po co to jest?"

Red. naczelna Radia Debata Aleksandra Fedorska opublikowała nową odpowiedź polskiego MSWiA ws. patroli niemieckiej policji na terenie Polski.

GIS wydał ostrzeżenie. Chodzi o popularne batony Wiadomości
GIS wydał ostrzeżenie. Chodzi o popularne batony

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie wycofania określonych partii batonów bezglutenowych marki BioTechUSA. W kwestionowanych produktach stwierdzono obecność glutenu.

Niemcy: koniec ze specjalnym traktowaniem Ukraińców Wiadomości
Niemcy: koniec ze specjalnym traktowaniem Ukraińców

Nowo przybyli uchodźcy z Ukrainy będą w przyszłości otrzymywać świadczenia na podstawie ustawy o azylantach. Rząd federalny zamierza pokryć dodatkowe koszty, a Związek Miast i Gmin domaga się natychmiastowego zwrotu środków.  Tym sam kończy się specjalne traktowanie Ukraińców w Niemczech.

Na granicy polsko-białoruskiej staną specjalne wieże. SG zapowiada inwestycję pilne
Na granicy polsko-białoruskiej staną specjalne wieże. SG zapowiada inwestycję

Jak poinformował ppłk Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej, do grudnia ma potrwać montaż pięciu wież obserwacyjnych przy polsko-białoruskiej granicy w Podlaskiem. 70-metrowe wieże mają być wyposażone w kamery i staną na odcinkach granicznych rzek w regionie.

Wiadomości
iPad mini jako narzędzie edukacyjne dla dzieci – jak tablet może wspierać naukę w domu i szkole?

Nowoczesne technologie odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu, a ich zalety są nie do przecenienia. Smartfony, komputery czy tablety są w prawie każdym domu, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Co ciekawe, tego typu urządzenia mogą być świetnym wsparciem dla dzieci – nie tylko jako narzędzie do przeglądania Internetu, grania w gry czy oglądania filmów, ale i jako pomoc w nauce. Zarówno w domu, jak i w szkole, nowoczesny sprzęt, taki jak np. iPad mini od Apple, może skutecznie wspierać edukację. Warto przyjrzeć się bliżej, jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie technologii w nauce.

Komunikat dla mieszkańców Poznania z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Poznania

Rozpoczęły się konsultacje ws. pomnika Wiedźmy w Poznaniu. Za jego postawieniem byli radni Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz Polski 2050. Radni PiS zagłosowali przeciw.

Wiadomości
Dofinansowanie do pieca i inne formy wsparcia – jak obniżyć koszty przy wymianie źródła ciepła?

Wymiana przestarzałego pieca na nowoczesne źródło ciepła nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. W Polsce sukcesywnie od kilku lat działa wiele atrakcyjnych programów wsparcia finansowego dla osób, które decydują się zrobić krok w stronę czystszego powietrza w swoim domu i otoczeniu. Jakie to programy i ile można na nich zyskać? Oto praktyczny przewodnik po dofinansowaniach i pozostałych formach wsparcia!

Wielki Piątek w Stuttgarcie to Cichy Piątek. Iga Świątek dziś nie zagra z ostatniej chwili
Wielki Piątek w Stuttgarcie to Cichy Piątek. Iga Świątek dziś nie zagra

Wielki Piątek jest w Niemczech obchodzony jako dzień refleksji i wyciszenia przed Wielkanocną Niedzielą. W całym kraju jest dniem wolnym od pracy, stąd w niektórych landach nazywany jest też Cichym Piątkiem. Tego dnia w regionie Badenii-Wirtembergii, gdzie położony jest Stuttgart, nie można organizować żadnych wydarzeń sportowych.

Czterodniowy tydzień pracy? Ministerstwo pracy zakończyło analizy pilne
Czterodniowy tydzień pracy? Ministerstwo pracy zakończyło analizy

Jak wynika z badań, akceptacja społeczna dla pomysłu 4-dniowego dnia pracy, analizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jest duża. Założeniem ma być zachowanie dotychczasowych wynagrodzeń — krótszy czas pracy nie może oznaczać mniejszych pensji.

Drastyczne treści na Instagramie aborterki ze szpitala w Oleśnicy gorące
Drastyczne treści na Instagramie aborterki ze szpitala w Oleśnicy

Fundacja Pro – Prawo do Życia poinformowała na początku kwietnia, że w szpitalu w Oleśnicy dokonano zabójstwa 9-miesięcznego Felka, wykonując mu zastrzyk w serce z chlorku potasu. Aborcji miała dokonać ginekolog, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Gizela Jagielska.

REKLAMA

Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach

Najszybsze, najzwinniejsze, najsilniejsze. One wróciłyby z medalem z „Igrzysk zwierzaków”. Animacja dla całej rodziny w kinach już 6 maja.
Igrzyska zwierzaków Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach
Igrzyska zwierzaków / Materiały prasowe

„Igrzyska zwierzaków” – oficjalny zwiastun

 

 

 

 

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

 

Natura popycha ewolucję do granic możliwości, wciąż zaskakując nas, jak fantastyczne i niedoścignione potrafią być zwierzęta.  Na całym globie występują rozmaite gatunki, które nie tylko dostosowały się ewolucyjnie do klimatu, w którym żyją, ale również mają spektakularne umiejętności zdobywania pożywienia czy przetrwania. Gdyby w prawdziwym świecie urządzić „Igrzyska zwierzaków”, to które z nich dostałoby medal i w jakiej dziedzinie?

 

Słoń – największy paker na lądzie

Medal dla słonia – bez dwóch zdań! To największy ze wszystkich lądowych ssaków. Jest roślinożercą, ale nawet drapieżniki potrafią uciekać przed nim w popłochu. Dwa razy wyższy niż człowiek, a cięższy od ciężarówki, majestatyczny i przynoszący szczęście. Słoń mógłby spokojnie stawać w szranki też w intelektualnych zadaniach – ma doskonałą pamięć!

 

Sokół wędrowny – sprinter na grawitacyjnym dopingu

Sokół jest najszybszym przedstawicielem zwierząt. W trakcie lotu nurkowego potrafi osiągnąć prędkość nawet 350 kilometrów na godzinę, czyli więcej niż przeciętny samochód! Czy jednak można oddać mu palmę pierwszeństwa? Sokół wykorzystuje siłę grawitacji i osiąga tę zawrotną prędkość, nurkując w powietrzu.

 

Gepard – sprinter bez dopingu

Piękny, cętkowany kot osiąga najszybszą prędkość wśród zwierząt lądowych i ssaków. Podczas polowania na ofiarę osiąga prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę i osiąga to tylko dzięki mięśniom własnych łap.

 

Żuk gnojarz – siłacz na swoją skalę

Najsilniejszymi zwierzętami są samce zatrawców – żuków gnojarzy. Mogą one podnosić rzeczy ponad tysiąc razy cięższe niż one same! Jeśli ciężko to sobie wyobrazić, to można przyrównać to do człowieka o wadze 70 kilogramów, który unosi przedmiot ważący 75 czy 80 ton, na przykład czołg i dwa samochody jednocześnie.

 

Rybitwa popielata – maratończyk

Rybitwa rokrocznie pokonuje ponad 70 tysięcy kilometrów, czyli oblatuje całą Ziemię niemalże dwukrotnie. To najdłuższa wędrówka w świecie zwierząt. Wytrwały ptak w ciągu życia pokonuje odległość na Księżyc i z powrotem… ponad dwa razy.

 

Pchła – skoczna lekkoatletka

Gdyby pchła mogła konkurować z nami w skoku wzwyż czy w dal, to nie mielibyśmy szans. Mały owad ma w mięśniach tylnych kończyn energię kinetyczną, która całkowicie się uwalnia przy skoku. Dzięki temu pchła może skończyć na odległość o 350 razy dłuższą niż ona sama i 220 wyższą.

 

Ratel miodożerny – nieustraszony zwierz

Zwany również miodożerem – uroczy ssak zamieszkujący afrykańską sawannę, owszem, żywi się miodem, ale nie przeszkadza mu to w polowaniu na o wiele większe od siebie zwierzęta, a nawet… jadowite węże. Niewielki ratel jest postrachem całej Afryki, a przez swoją grubą i sztywną skórę grzbietu nie boi się nikogo.

 

Kuoka – najszczęśliwsze zwierzę świata

Urocze, zaokrąglone uszy, gęste brązowoszare futerko, długi ogonek i rozbrajający uśmiech to ich znaki rozpoznawcze. Kuoki zamieszkują Australię i cieszą się internetową sławą dzięki trendzie na selfie z kuoką. To przedstawicielka właśnie tego gatunku weźmie udział w animowanych „Igrzyskach zwierzaków”. Czy urocze zwierzątko ma szansę w starciu z wielkimi drapieżnikami? Odpowiedź w kinach już 6 maja.

 

 

Obraz zawierający osoba

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Witajcie w magicznym świecie Sanktuarium – gdzie zwierzęta mają głos, a marzenia się spełniają, jeśli wystarczająco się tego pragnie. To tutaj co roku rozgrywane się wielkie sportowe igrzyska, w których duzi i mali przedstawiciele fauny toczą zaciętą rywalizację o tytuły i cenne puchary. Kto tym razem stanie na podium i zdobędzie szacunek widowni? Czy będzie to któryś z dotychczasowych czempionów, a może zupełnie nowy śmiałek i pretendent do medali? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w kinach, na seansie tej przezabawnej, animowanej komedii dla całej rodziny.

 

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Frankiego. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona. 

 

W oryginalnej obsadzie dubbingowej swoich głosów użyczyli między innymi – Sam Neill (seria „Park Jurajski”) oraz Angourie Rice, znana młodszej publiczności z wielkiego hitu „Spider-Man: Bez drogi do domu”, natomiast starszej z popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu „Mare z Easttown”.

 

Obraz zawierający zabawka, lalka, wewnątrz, clipart

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy

Produkcja: Australia 2021

Reżyseria: Ricard Cussó („O czym marzą zwierzęta”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”)

Polska obsada dubbingu: Zuzanna Galia, Szymon Kuśmider, Wojciech Chorąży, Przemysław Stippa, Ewa Serwa, Janusz Wituch, Artur Dziurman, Adrianna Izydorczyk

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie



 

Polecane
Emerytury
Stażowe