Zapowiadana przez Tuska konferencja dot. deregulacji odwołana. Nie wiadomo, kiedy się odbędzie

15 kwietnia premier Donald Tusk zapowiedział, że dziś odbędzie się wielka konferencja poświęcona sprawom deregulacji gospodarki, gdzie przedstawiony zostanie „masywny pakiet” w tej sprawie.
Premier powiedział, że w maju grupa przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów, którzy pracują nad deregulacją, uda się do Kopenhagi.
Tam z panią premier (Danii) Mette Frederiksen, menedżerami, ekspertami, przedsiębiorcami duńskimi wspólnie opracujemy kontynuację programu deregulacji na następną prezydencję duńską
– mówił wówczas Donald Tusk.
Dodał, że jest przekonany, iż uwolnienie od biurokratycznych barier gospodarki europejskiej odbędzie się z korzyścią dla Polski.
Zapowiadana przez Tuska konferencja dot. deregulacji odwołana. Nie wiadomo, kiedy się odbędzie
Jednak po dwóch dniach od tych zapowiedzi podano informację, że konferencja mająca przedstawić efekty prac grupy ekspertów została odwołana ze względu na to – jak podaje RMF – że całość wciąż nie jest gotowa.
Ponadto, jak przekazuje stacja, opierając się na informacjach z Kancelarii Premiera, problemem jest także komunikacja. Rząd chce zadbać o to, by całość ładnie wybrzmiała i żeby nie było krytyki z wewnątrz, bo w otoczeniu premiera słychać spory.
Do rządu wpłynęło już kilkadziesiąt propozycji deregulacyjnych. Szef zespołu pracującego nad uproszczeniem przepisów, przedsiębiorca Rafał Brzoska, przekazał, że do końca kwietnia możliwe będzie zaprezentowanie 300 propozycji dot. deregulacji. W maju pierwsze propozycje będą mogły trafić do Sejmu.
- "Czat Kanału Zero zwariował". Karol Nawrocki u Krzysztofa Stanowskiego. Komentarze
- Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Płonie dzwonnica, najstarszy drewniany zabytek na warszawskiej Pradze. Trwa akcja służb
- "Wdzierają się do domów". Niemcy w kłopocie
- Ważne informacje dla kierowców. Nowe przepisy wchodzą w życie
- "Czy GW właśnie napisała, że dziennikarce TVP płaci sztab Trzaskowskiego?"
- Czytelnicy alarmują. Zadaliśmy pytania o samochody Bundeswehry w Polsce
- "Będzie nam Ciebie brakować". Smutny komunikat warszawskiego zoo
- Resort edukacji nie dotrzymał słowa. "Wśród dyrektorów i nauczycieli narasta niepokój"
173 propozycje, 62 zaakceptowane
Jak przekazał szef Stałego Komitetu Rady Ministrów oraz kierownik rządowego zespołu deregulacyjnego Maciej Berek, jak dotąd rząd rozpatrzył 173 propozycje przygotowane przez zespół Brzoski. 62 proc. zostało zaakceptowanych.
Wśród dotychczasowo przygotowanych propozycji są m.in.: rozszerzenie mediacji w sprawach administracyjnych, pakiety rozwiązań poprawiające płynność firm, w tym kasowy PIT dla szerszego grona firm oraz krótsze terminy zwrotu VAT, uproszczenie raportowania do urzędów skarbowych, usprawnienie procedur w przetargach publicznych, czytelne rachunki za prąd dla obywateli i firm, szybsza możliwość uruchamiania już istniejących inwestycji OZE i zwiększenie limitów instalacji fotowoltaicznych do użytku własnego.