Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.


 

POLECANE
70-latka wjechała w ogródek kawiarniany. Jedna osoba ranna Wiadomości
70-latka wjechała w ogródek kawiarniany. Jedna osoba ranna

70-letnia kobieta, kierująca samochodem marki BMW, wjechała we wtorek wieczorem w jeden z ogródków kawiarnianych przy ul. Krupniczej w centrum Krakowa. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 41-letnia klientka lokalu - turystka. Trafiła ona do szpitala, jej życie nie jest zagrożone.

Strasznie boli. Lech Wałęsa przerwał milczenie po przebytej operacji Wiadomości
"Strasznie boli". Lech Wałęsa przerwał milczenie po przebytej operacji

Lech Wałęsa zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Były prezydent Polski niedawno przeszedł operację barku, która miała przynieść ulgę, jednak – jak sam przyznał – efekty są odwrotne. W najnowszym wywiadzie polityk powiedział otwarcie o bólu, który towarzyszy mu każdego dnia.

Burza w Pałacu Buckingham. Nowe fakty o królu Karolu III ujawnione po czasie Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Nowe fakty o królu Karolu III ujawnione po czasie

Nowe szczegóły dotyczące królewskiej wizyty na Jersey ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że latem ubiegłego roku król Karol III i królowa Camilla zostali nagłe ewakuowani z publicznego wydarzenia z powodu podejrzenia zagrożenia bezpieczeństwa. O całej sytuacji poinformowano dopiero teraz.

Straż Graniczna zawróciła migranta do Niemiec. Mamy nagranie tylko u nas
Straż Graniczna zawróciła migranta do Niemiec. Mamy nagranie

Ruch Obrony Granic zarejestrował w Słubicach, jak Straż Graniczna nie wpuściła do Polski cudzoziemca, który przybył z Niemiec. Wolontariusze chwalą działanie SG, jednocześnie zaznaczają, że potrzeby są dużo większe. 

Węgry: Policja wszczęła dochodzenie wobec Grety Thunberg z ostatniej chwili
Węgry: Policja wszczęła dochodzenie wobec Grety Thunberg

Komenda policji w Budapeszcie wszczęła dochodzenie przeciwko szwedzkiej aktywistce Grecie Thunberg - poinformował we wtorek portal 444. 22-latka wzięła udział w organizowanej pod koniec czerwca w węgierskiej stolicy Paradzie Równości - wydarzeniu zakazanym przez lokalną policję.

Ważna decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Ten przepis mógł doprowadzić do zablokowania TK z ostatniej chwili
Ważna decyzja Trybunału Konstytucyjnego. "Ten przepis mógł doprowadzić do zablokowania TK"

Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisu określającego pełen skład TK jako minimum 11 sędziów. Wniosek w sprawie pełnego składu Trybunału skierował jeszcze w 2023 roku Mateusz Morawiecki – wówczas szef rządu.

Wydawca Raportu Pileckiego: nie mogę milczeć wobec wypowiedzi Grzegorza Brauna tylko u nas
Wydawca Raportu Pileckiego: nie mogę milczeć wobec wypowiedzi Grzegorza Brauna

Jako wydawca Raportów Witolda Pileckiego nie mogę pozostać obojętny wobec wypowiedzi posła Grzegorza Brauna, które padły w rozmowie z Janem Pospieszalskim.

Nie żyje były muzyk zespołu Blue Café z ostatniej chwili
Nie żyje były muzyk zespołu Blue Café

Nie żyje Łukasz Moszczyński, perkusista znany m.in. z występów z zespołem Blue Café. O jego śmierci poinformował dziennikarz muzyczny Szymon Stellmaszczyk, prowadzący profil „Let’s Talk About ESC”. Muzyk odszedł 1 czerwca 2024 roku, jednak informacja ta dotarła do szerszego grona dopiero po miesiącu.

Tusk uderzył w prezydenta Dudę. Jest odpowiedź z ostatniej chwili
Tusk uderzył w prezydenta Dudę. Jest odpowiedź

Ułaskawienie Roberta Bąkiewicza Donald Tusk nazwał skandalem. Na jego wpis odpowiedział Andrzej Duda. "Skandalem w moralnym, ludzkim wymiarze, panie premierze, jest bezprawie, które wprowadza pan od 13 grudnia 2023" - napisał prezydent.

Platforma Obywatelska musi przeprosić Morawieckiego. Jest wyrok sądu gorące
Platforma Obywatelska musi przeprosić Morawieckiego. Jest wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Platforma Obywatelska naruszyła dobra osobiste Mateusza Morawieckiego, publikując w 2023 roku spot zawierający zmanipulowany cytat przypisywany byłemu premierowi. PO została zobowiązana do oficjalnych przeprosin, wpłaty 20 tys. zł na Caritas Polska oraz pokrycia kosztów postępowania sądowego.

REKLAMA

Podróżuj z IKO pod ręką

Bankowość mobilna to więcej niż tylko portfel w telefonie. Ma wiele możliwości, które przydają się w codziennym życiu. Dzięki IKO możesz zapłacić za parkowanie, przejazd autostradą lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Z IKO łatwo doładujesz telefon na kartę sobie lub innym, a także włączysz się w działalność charytatywną.
 Podróżuj z IKO pod ręką
/ fot. PKO Bank Polski

Z IKO szybko i wygodnie zapłacisz za przejazd autostradą. W zależności od odcinka drogi w aplikacji IKO możesz korzystać z automatycznych opłat za przejazdy lub kupować e-bilety autostradowe w systemie e-TOLL. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń–Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice–Kraków). E-bilety autostradowe są zaś dostępne na autostradzie A2 (Konin–Stryków) i na autostradzie A4 (Wrocław–Sośnica).

 

Nie zapomnij telefonu, gdy ruszasz w drogę

Jak skorzystać z opłat automatycznych? Wystarczy, że jadąc autostradą, wybierzesz specjalnie oznaczone bramki i zwolnisz, aby system odczytał numer rejestracyjny samochodu, którym jedziesz. Nie musisz otwierać okna, wyjmować karty ani szukać drobnych – opłata za przejazd pobierze się automatycznie, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu. Na autostradzie A1 obowiązuje odcinkowy system poboru opłat (opłata za przejazd jest pobierana po przejechaniu bramki zjazdowej). Natomiast na autostradzie A4 opłaty są naliczane w systemie otwartym, tj. za każdy przejazd przez jedną z dwóch płatnych bramek.

Natomiast e-bilet autostradowy możesz  kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem przed planowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. E-bilet autostradowy będzie ważny 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem autostrady.

Jeśli jeździsz samochodem po mieście, to poprzez IKO bez trudu zapłacisz za parkowanie w wielu miejscowościach w Polsce. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej PKO Banku Polskiego. Do zrealizowania płatności nie potrzebujesz ani gotówki, ani parkometrów! Jak zapłacić za parking? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Opłaty parkingowe”, a aplikacja pokieruje cię tak, byś bez trudu zapłacił za miejsce postojowe. Możesz skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczasz strefę płatnego parkowania, nie płacąc za czas parkowania, którego nie wykorzystasz. Jeśli zaś włączysz usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu, aplikacja zauważy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu i przypomni ci o zakończeniu opłaty za parkowanie. Możesz dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje.
Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej bankowość mobilna także ma wygodne rozwiązania. W większości miast w Polsce można kupić bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji IKO. Usługa jest realizowana przez moBiLET. Aby zapłacić za jej pomocą, wystarczy wybrać miasto, rodzaj i liczbę biletów oraz konto, z którego chcesz zapłacić. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach (ZTM Warszawa), masz obowiązek skasować bilet kupiony w aplikacji IKO.

 

 

Usługi dla ciebie i twoich bliskich

Za pomocą IKO możesz szybko doładować telefon na kartę w sieciach: Orange, nju mobile, Plus, Plush, 36i6, T-Mobile, heyah, Play, Virgin Mobile i Sami Swoi. Możesz robić doładowania jednorazowe oraz zdefiniowane, które wystarczy wcześniej dodać w serwisie internetowym iPKO.
Za pomocą aplikacji bez trudu kupisz także karty podarunkowe Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, CDA Premium, Nintendo czy Microsoft. Możesz doładować sobie lub znajomym karty o różnych nominałach. Kartę dostaniesz na adres e-mail lub znajdziesz w „Kartach podarunkowych” w serwisie internetowym iPKO.

Jeśli zaś musisz złożyć dyspozycję w banku, a nie możesz do niego dotrzeć, zlecisz ją za pomocą aplikacji IKO bez wychodzenia z domu. Możesz w ten sposób m.in. wypełnić wniosek i zlecić przekazywanie  wynagrodzenia, stypendium czy emerytury na twoje konto w PKO Banku Polskim. Możesz także m.in. zgłosić utratę dowodu osobistego lub paszportu (jeżeli dane dokumentów, których utratę zgłosisz, były podane w twoich danych w banku, informacja o ich zaginięciu zostanie przekazana do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich), zmienić dzień spłaty raty pożyczki gotówkowej, a także konto do spłaty kredytu, zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego czy zrezygnować z debetu w koncie.

 

Mądrze pomagaj z IKO

Lubisz pomagać? Teraz możesz połączyć siły z Fundacją PKO Banku Polskiego i wesprzeć w IKO w formie zlecenia stałego bliską swojemu sercu inicjatywę charytatywną . Masz do wyboru kilka  inicjatyw. Najnowsza to „Bank Dobrych Serc”, dzięki której wpłacone przez darczyńców (akcja trwa do końca stycznia) pieniądze trafią do domów samotnej matki w całej Polsce. Największy polski bank na dobry początek sam przeznaczył 1 milion złotych na ten cel. Innym dobroczynnym celem wpłat poprzez  IKO może być   „Walka z COVID-19”. Wpłaty dokonane w jej ramach zostaną przekazane na wsparcie służb bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia Polaków. „PKO Bieg Charytatywny” to z kolei ogólnopolski bieg sztafetowy  - zaangażowanie zawodników przeliczane jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Możesz pomóc także inicjatywie „Zdrowie”, czyli Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, „Edukacja”, która wspiera projekty w obszarze nauki oraz alternatywnych form nauczania służących podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce, czy „Nadzieja” – będącej wsparciem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomocą dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Artykuł powstał we współpracy z PKO Bankiem Polskim S.A.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe